Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

marketka1
29. mar 2010

Ahojte tak sme konečne doma prežili sme s Martinom ušné aj gastro už len čakať na výsledky.
Táto noc bola o trošičku lepšia ako predchádzajúca aj keď sme mali zase o polnoci akútny záchvat cairka nepamätáš sa akú ste mali reakciu po singulaire okrem hyperaktivity?

magimary
29. mar 2010

náš tobi nemal po singulaire žiadnu negat. reakciu, len mu veľmi pomohol s akútnými stavmi v noci...
odvtedy sme sa k nemu nemuseli ani vrátiť...

cairka
29. mar 2010

markétka, tiež nemala záchvaty po singulaire, ona mala po tom flixotide, ten jej vôbec nezabral, a ked vymenili za seretide, tak už bolo lepšie. singulair pomohol veľmi 😕

marketka1
29. mar 2010

dik za info. Kubko mal zhoršený stav aj po bronchovaxome tak mu ho vysadili (ale to bolo ešte v novembri)
čítala som si znovu všetky informácie z liekov čo berie a a jedine singulair tam má že sa môže prejaviť zhoršený stav už druhú noc sme dávali rectodelt mne to vychádza len na nejakú alergiu čo mu znova spustilo problémy s dýchaním (kýchame kašleme v kuse o sto šeť ) a okrem problému nadýchnuť sa je o.k.

magimary
29. mar 2010

markie a nedá sa ti spojiť s jeho alergologičkou (kvôli tomu singulairu)? a rectodelt mu zaberie-ak hej, tak aspoň že tak, ale tiež sa to tak nedá do nekonečna..., takže človek už rozmýšľa, čo ďalej...
ale nemôžu byť tie alergie ozaj z niečoho iného (napr,. vo vzduchu)? prečo si myslíš, že práve z liekov? 😕

marketka1
29. mar 2010

megi až zajtra príde alergolog.(to tam s ním rovno naklušem) ja neviem či z liekov (ale podobne reaguje ako v novembri)+ si myslím že ho provokuje aj ovzdušie - pele. a vysledky majú byť až v stredu.
rectodelt tak v sobotu keď som mu ho podala tak mu až tak rýchlo nezabral (ako v novembri ) je pravda že som to odsúvala v domnienke že mu to prejde za pomoci ventolínu a ukľudní sa mojkaním a čerst. vzduchom ale nie.

magimary
29. mar 2010

hm, tak to som už aj ja zvedavá na tú stredu...
že tak citlivo reaguje už tak malé miminko...
ktoré sa ešte s peľmi ani poradne nestretávalo... 😕 jeho rodičia asi boli obaja megaalergici...
ale skôr to bude asi z toho, ako z liekov... 😕
inak, testy od alergologičky môžu byť (a zrejme aj budú) v tomto veku ešte nepriekazné (práve z vyššie uvedeného dôvodu-nízky vek)...náš Tobi aj Tomi, majú obaja veľmi vysoké pšecific. IgE protilátky a testy ešte stále nič nepreukazujú (teda sem-tam už nejaké byliny a také "somarinky", ale podľa dr. je to stále málo vzhľadom k tým vysokým IgE-čkam..., takže testy neustále považuje za nedostatočne priekazné a pokračuje v antialergickej liečbe i napriek nim...

magimary
29. mar 2010

teda zajtra je utorok, nie streda 😅 , neviem, prečo som mala zafixované, že v stredu tam ideš... 😅

marketka1
29. mar 2010

hej mám isť v stredu ale mne sa to nepozdáva tak idem zajtra nech ho kukne a viem že tie výsledky nebudú dostatočné kvôli veku (mama určite alergik/astmatik a otec????)ale nech dačo robí lebo máme operáciu v pláne a nech je o.k ak sa bude dať. a mám už len jeden rectodelt.

cairka
29. mar 2010

markétka, mne veve tak divne zareagovala na LUIVAC, to je niečo ako bronchovaxom, len asi troška silnejšie, ani jej ho nedávam a ani som neskonzultovala s alergologičkou, lebo je už 4 mesiace PN a druhá, čo ostala a berie jej prípady objednáva o 3-4 mesiace...ale po tom víkende sa teda asi objednáme apsoň k tej druhej ☹ chod radšej hned zajtra s malým...

magimary
29. mar 2010

veru, choď...veď jeden deň hore-dole...
teda, ak nie je príliš citlivá na objednávanie a dodržiavanie časov...ale to si zase ty ustojíš-veď vieš prečo...
inak, na margo antialergických liekov, tak ja som úplny prototyp, ktroý skúsmali aj vo výskumáku (na Kramároch),
lebo ja som mala veľmi, veľmi zlú reakciu na Ventolín (ktorú mi dala pľúcna onoho času), ale nebola to alergia v pravom zymsle slova, práveže mi zlyhávalo srdce po ňom..., ale za to
na Dexamethazon (lokálny kortikoid do očí), po ktorom som alergickú reakciu ako vyšitú- dostala som anafylaktický šok (!)...
preto mám teraz také trable, keď mi majú robiť niečo s anestézou (napr. trhať zuby, alebo rodiť)... a& v kartičke a v OP mám výrazné upozornenie, že som alergická na Kortikoidy a v prípade nebezpečenstva mi ich nesmú podať (môžem len Medrol, zatiaľ)...

cairka
29. mar 2010

práve som skoro zinfarktovala 🙄 som myslela, že mi dieťa už spí a naraz len strašný rev, vletím do izby, tak veve zaliata krvou - teda celé ústa, trochu to schytala perina, vankúš a bábika riadne, lebo si ju strčila do tých krvavých úst...že si zúbky buchla... zúbky vyzerajú OK, ale ked zdvihnete peru, tak tam je taká blanka, či čo, tak to ma (možno) úplne pretrhnuté a samozrejme okolie jej opúcha...uvidíme, ked sa to skľudní, kým sa vyspí, ako vstane...

magimary
29. mar 2010

jééééééééééééjda, chúďa!!! tam to je riadne bolestivé... 😕 😢 🤐
a to si o bábiku poranila, či ako? 😕 😨

saskah7
29. mar 2010

juuuuj, takto si nedavno aj moja mala ublizila, ale tiez mala zubky OK, a taku navreninku poriadnu fialovu, ale postupne to zmizlo, tak dufam, Cairka, ze aj u vas to bude v pohode 😕

cairka
29. mar 2010

o zábranu postele, dosť dobre si to neviem predstaviť, ako sa mohla udrieť pusou zhora na zábranu 😕 ale zaspala, tak snád to bude OK. hlavne, aby to zuby vydržali

marketka1
29. mar 2010

cairka chúďa veve tam to riadne bolí aj je riadne prekrvené preto toľko krvi Kubo zatiaľ také pády - údery nemal ale za to Martin dosť často chytí kobercový alebo asfaltový lišaj ale už sa mu motorika pomaličky lepší.

brulka
29. mar 2010

ahojte,

cairka ja som pocas studii robila v skolke a mala som sama na starosti v triede 6 najmensich plienkacov medzi 2-3 rokmi. a raz mi jedno dievcatko caplo na zem a stalo sa presne to co veve. krvi vsade na zemi, saty - no horor - mala bola v soku nedovolila mi pozriet do pusky len rev no priserne. dala som jej studeny mokry uterak na pusku a tulila som si ju kym sme sa OBE neukludnili. potom som skontrolovala zuby a tie boli ok, len kym prisla mama ktorej som zavolala co sa stalo tak mala mala hornu peru ako keby ju niekto zboxoval. priserne to napuchlo. ale o par dni uz bolo OK. tak drzim palce aby sa to rychlo zahojilo. inak na druhy den som zistila ze mam svalovicu na stehnach , mne sa tak roztriasli nohy ze z toho svalovica bola. joj no neviem neviem ci by som vedela dat prvu pomoc ked som taky labilnik. ale kurzy na to mam tak snad by som sa vedela zachovat 😅

a viete nieco nove s DIO ??? prave som si pocitala medzi riadkami - tak straaaasne drzim palce !!!!!!!!!

mata2
29. mar 2010

ahojté,
aj u nas dnés tiékla krv 😲
milko si natiahol rytiérsku prilbu na hlavu a hladal méc,tak sa dal bubo do hladania,obaja sa ozbrojili a akozé sa mécovali,a ako v kazdéj vojné si to odnésu vzdy névinny civilisti,tak aj bubo v zapalé boja udéril macku stitom,tak jéj prétal kozu horé na nosé médzi ocami,...alé tolko krvi som v zivoté asi névidéla....céla tvar od oci po bradu zaliata krvou 😲 ,ruky,tricko az po pupok,aj z nosa jéj tiékla krv a jak plakala tak jéj aj do pusy natiéklo,ja céla od krvi,jak som ju niésla do kuchyné,po dlazbé krvava ciara..najprv som névédéla zistit, skadé jéj to vôbéc técié,tak som jéj na tvaricku lén cistu utiérku pricapila,alé nastastié sa to podarilo zastavit a nétréba to zasivat 😔
som v prvéj chvili mysléla zé sa zlozim...

onéskoréné zélam oslavéncom vsétko naj 😵 😵 😵

cairka
29. mar 2010

júj, mati, tak macka si to odtrpela za vojakov 🤐 prajeme skoré uzdravenie.

veve má z vnútra dosť škaredú ranku, ale z vonku skoro nič nevidno, takže celkom fajn 🙂

magimary
29. mar 2010

jáj, macinka moja... 😨
nevinná bojovníčka... 😅
chúďatko, len nech to čoskoro prebolí... 😉

magimary
29. mar 2010

keďže dnes sa toľko krvi prelialo, aktuálne mi prišlo mailom:
http://zdravedieta.rodinka.sk/index.php?id=581
😅 😉

yukki
29. mar 2010

Jé chudák Macka aj Bubo (tomu to muselo byť hrozne ľúto)...a chudák mamaMaťa to mohol byť iný nápor na nervovú sústavu....
A Vaneska chúďatko si tú svoju krásnu pusu rozsekne, no teda čo to je dnes za deň...

Kika mi dnes hovorí...Počkáááj, idem pre nejaké kvapenie....Reku pre čo ideš? Počkááj, donesiem dajaké kvapenie...no, ta už mi potom zaplo, ž to si ona len slovo rozdelila...takže my mávame pod stromčekom kvapenia všelijaké.....

mata2
29. mar 2010

yukki,ja som isto prékonala slaby infarkt 😝
jak macka zvréskla,v téj chvili som bola v izbé,a bubo uz za tu sékundu stihol zaliést pod postél,vyliézol po 10 minutach,so sklopénymi usami a slovo som z ného nédostala.potom vliézol k tomaskovi na wc,a kéd som zapocula jak povédal "macka",tak som pritlacila ucho na WC-kové dvéré 😅 a lén tak som sa dozvédéla zé ju pocas mécovania udrél stitom..

yukki
29. mar 2010

malý Bubo..ta tiež sa zľakol, no.... 😝
Macka druhý raz zalezie pod tú posteľ prvá jak zbadá rytierov

najjulinka
autor
29. mar 2010

Tak ja som spravila žemlovku.. .aj som sa jej najedla a teraz sa mi čká 🤐 🤐 🤐 😒 😖 😅

marketka1
29. mar 2010

AKTUÁLNE: Na základe podozrení o nevhodných výchovných metódach používaných v detskom domove, hraničiacich až s trestnou činnosťou odvolali minulý týždeň riaditeľku DeD Bytča.

najjulinka
autor
29. mar 2010

Mňa by zaujimalo kto bude miesto nej??? či nie z jej kruhov ktosi... alebo čosi podobné...
a kde bude riaditelka dalej posobiť ešte ma zaujima..... aby nedostala miesto v inom decaku, alebo niekde inde aby zas pokračovala vo "vychovávaní"... 😒

suezana
29. mar 2010

Ahojte dievčatá, Ahoj NATI, neuveriteľné ( 😀 ) ti chýbam? Musím sa priznať popri práci, rodinke, a povinnostiam som si dovolila požičať 5 kníh a každú voľnú chvíľu čítam, tak .... 🤐 Teraz som prišla z práce a že pozriem, čo je nové. Zajtra máme posledné sedenie, tak sa teším, že už bude po tom.
V sobotu sme boli na návšteve, kde majú v pestu 3 rómske detičky - krásne, jedno dievčatko sa mi podobalo na Julkinu Lucku 😕 Moja malá sa hneď medzi ne rozbehla, hrali sa celý čas vonku a na druhý deň mi zahlásila, že ona si už nášho ocka nevezme za muža, lebo si už našla kamaráta-chlapca 😀 😀 😀 A musím priznať, že ockovi veru nebolo všetko jedno...

suezana
29. mar 2010

Markétka, je mi ľúto koľko si vytrpíte s tými chorobami, joj to by som nechcela 😢 Ja som dávala len raz rectodelt a bolo to hrozné, som rada že odvtedy taký kašeľ nemala.

suezana
29. mar 2010

A už keď píšem, potrebujem radu: Som na predlženej materskej zo zdravotných dôvodov, pracujem, o malú sa stará stará mama. Keď chcem byť od septembra doma, musím dať výpoveď, alebo sa môžem vrátiť na materskú? Mám predĺženú do 6 rokov? Neviete niekto? Myslím, že maznáčik sa vyzná, 😉 ďakujem.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre