Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
2. feb 2010

iné články ukáže, ale pod týmto len čiara...a nič. Len uputávka. Však sa to hádam doobeda opraví.

dnes idem začať zháňať papiere na PO, ale ešte pred tým skúsim skočiť osobne na Kraj, obajsniť situáciu a požiadať o hosťovský.
Kika už je z toho tiež rozhodená (jej zas málo stačí 😝 ) že raz chodíme za malou každý deň a potom mesiac nič....a toto sa už opakuje druhý krát, prvý krát mi prerušili IA kôli kvázi záujmu bio, ktorá sa nakoniec nikdy ani len na návštevu nedostala....ale Kike už bolo ťažko vysvetliť prečo najprv hej a potom nie,potom hej, potom nič, bude či nebude ststrička...

dioliana1
2. feb 2010

mne to otvorilo

dioliana1
2. feb 2010

inak cawte, dnes išiel Paťo prvý raz do školky a bol tam prvý, takže učiteľku mal len pre seba... 😀 😀 😀 ...uvidime čo poobede 😀 😀 😀

cairka
2. feb 2010

dobré ránko.
aj mne to išlo otvoriť ☹ strašné 😖 už by to chcelo príkald dobrej praxe 😒 len či taký nájdu pri práci naších milých paní úradničiek 😠
dio, tak paťkovi prajeme úspešný vstup do škôlky a hlavne pevné zdravie, nech úspešne odoláva škôlkarským bacilom.
veve zajtra už tiež ide. ešte kašle, ale aj preto, lebo sme vysadili lieky, lebo ideme na testy a máme na 3 týždne vysadiť...ale tak snád pani učiteľa pochopí 😠

yukki
2. feb 2010

ešte mi poradte-nevzalo mia si príspevok č.1- ak už bude vytýčené riadne pojednávanie, povedzme na nejaký marec alebo tak tak ja ešte môžem podať predbežko?

najjulinka
autor
2. feb 2010

yukki predbežko možeš podať stale.

maznacik007
2. feb 2010

Tak dievcata som spat....

stahovali sme izby, mala som tu na prazdninach sestrine a okupovany pocitac.. kt. sa kazil.. ale uz je hadam ok...
ako sa mate? nove spravy?

yukki ak je vytycene riadne pojednavanie tak sa neda dat predbezko.. resp. ti ho automaticky zamietnu.. to viem isto.. lebo aj my sme to tak chceli riesit.. ze dodatocne predbezko a nedalo sa... samozrejme ak ide o tu istu vec...
a co to stale natahuju nechapem... musim si pocitat dozadu.. ja planujem krst.. ak by mal niekto z vas cas a chut ozvite sa blizsie info poslem do IP

yukki
2. feb 2010

Maznáčik Vďaka. Lebo vlastne ja keď pošlem predbežko a zároveň už ku mne pôjde list...alebo teda ešet ani nepôjde ale bude spracovávaný niekde v podateľni...tak ja ešte nebduem vedieť, že už vytýčili dátum pojednávania. Skôr cez ten hosťovský to vidím priechodné. Vy ste mali Danula na hosťovskom, hej?

maznacik007
2. feb 2010

ano pat mesaicov bol na hostovskom

yukki
2. feb 2010

no aspoň že to. Ja som bola na prvej IA s malou keď mala 10 mesiacov, teraz má 14.........a nič nič nič ani len dátum pojednávania beviem,a hosťovský dať nechcú. Ale dnes idem zas do DD.....držte mi palce

cairka
2. feb 2010

yukki, držíme...

mata25
2. feb 2010

ako je to ked dieta nema osvojitelnost? je mozne pripadne podat navrh na predosvojitelsku na sud kde je podany aj navrh na osvojitelnost aj ked este nebola vyrieknuta? uz ste sa niekto s niecim takym stretli?

yukki
2. feb 2010

Ty vole som si prečítala ten článok....to nie je možné hádam...to je zlý sen...ako to že 4 ročné dieťa nebolo v Zoznamoch? Ako to že nanucujú dieťa biomatke chorej, ktorá sa vyjadrila že ho nechce a nedokáže sa oň postarať....aby tie decká našli s omrznutými nohami obkusanými od potkanov?

macocha
2. feb 2010

Ahojte mam obedovu pauzu tak nakukam... ale clanok hadam ani citat nebudem, staci zhrnutie od Yukki 😝

Mata caaaaaaaaaaau! Ako sa vam dari?
Myslim, ze kym nie je osvojitelnost, nemoze ist logicky ani na predosvojitelsku, jedine do pestunskej. Ale hlavne nechapem. To pre nejaku kamosku zistujes? Aaalebo to sa chystate na druhe? 😨 Lebo Duracela uz asi mate aj s RL, vsak?

maznacik007
2. feb 2010

mata25 nie neda sa vtedy na predosvojitelsku.. tiez si myslim.. ale zasa da sa na pestunstvo.. a to sa rata do predosvojitelskej.. neviem ci rozumies.. ale po 9 mesiacoch.. pestunstva uz sa da ist do osvojenia.. medzi tym samozrejme treba tu osvojitelnost..
idem si to precitat

mata25
2. feb 2010

macocha,
cauko,
dari sa nam docela fajn, co vy? je aj mozne vas niekde stretnut, alebo musime cakat az do leta. 😀
Filip este nemal sud o osvojeni, si nas teraz pohadzuju sudy, tak som mierene vytocena, lebo od polky decembra neboli schopny poslat papiere z jedneho sudu na druhy tak tam vyvolavam ako dilino.
inak tie info su pre nas, boli sme kuknut jedno miminko, a vyzera to ze pojdeme zasa raz do boja s uradmi.

macocha
2. feb 2010

Jeeejda, dalsi priklad uradnikov co namiesto pomahania robia prieky... 😖 Tak drzim palce do toho nerovneho boja.

My sa mame fajn a stretnut nas mozno hocikde. Najma ak si naplanujete vylet do Blavy, hoci aj na klub tento piatok 😉

najjulinka
autor
2. feb 2010

Ahojte. Tak drobec dostal do oboch stehien pich... Plakal ako ešte som ho plakať nepočula... Jak som s nim do kopca išla, tak riadne som citila kolená... Predsa len to bolo pre nohy o takých 10kil navyše..... 🙄 🙄 🙄 Ale mame to za sebou.

mata2
2. feb 2010

ahojte,
ani mne ten clanok nejde otvorit 😒
u nas je zas lazaret,volaka crevna chripka,alebo co...buba prehanalo cez vikend,dvojky zacali vcera,ale brutalne,tie dokonca aj vracaju... 😝 macka ma uz chuda krvacajuce vyrazky na zadku.... 😖 ,nastastie piju dobre,milko sa mi najskôr vyprdol na zemaky,ale ked som mu dovolila samemu jest,tak zblajzol 2 taniere... 😉

lekarnicka mi odporucila pre nich Linex,ale to su kapsule a to do nich nedostanem...myslite ze to bude mat nejaky ucinok,ked som vysypala prasok s tej kapsule na lyzicku,a zjedli to tak?ci mam aj tu kapsulu rozmrvit? 😕

mata2
2. feb 2010

juli ukazala som segre foto,co si mi poslala /L/,a ona nic...tak sa jej pytam,ze "pravda sa podoba na milka?",a ona taka prekvapena za "to neni milko???"...
😀 😀 😀

macocha
2. feb 2010

Mata 2, kapsule urcite nerozrezavaj a nedavaj prasok, to by mohlo byt dokonca nebezpecne! Nedostanes to preto, ze odmietaju, alebo ich napne?

Juli - ale zase lepsie, nech place, ako ked su tak zle na tom, ze uz ani neplacu, nie? Hlavne, ze ste vydrzali.

macocha
2. feb 2010

"nedostanes to do nich", malo byt. tie kapsule...

mata2
2. feb 2010

ja som ich nerozrezaja,oni sa daju rozpojit...ono je to dost velke a nevedia to prehltnut... 😨

najjulinka
autor
2. feb 2010

mata2 su lieky čo učinkuju aj po vysypatí z kapsul - nie idealne, ale učinkuju... A niekedy iná alternatíva ku kapsuliam nie je a vtedy sa to tak robi.. aj Kiko mal také lieky raz predpisane a dokonca len po polke obsahu sme mali davať... normalne otvoriť, vysypať polku a spapať... 😀 😀 😀 😀 to mal okolo roku, ked mu to predpisali na gastre take kapsule.

macocha
2. feb 2010

Ja viem, ze sa daju rozpojit, ale to je jedno, kapsula sama (teda ten obal) je na to, aby sa prasok neuvolnil skor, ako v traviacom trakte a aby sa uvolnoval postupne. Ked ho das na lyzicku, je hned vonku. Takze ak sa predsalen rozhodnes dat len prasok - co sa vseobecne neodporuca - s kapsulou sa uz nemusis trapit.

Aj ja mam taku skusenost, ze detom sa taka forma lieku zle podava... ale ti tvoji uz nie su taki krpci. Chce to rozhodne spolupracu dietata. Asi aj viac pokusov, kym sa kapsula neotoci spravnym koncom do hrdla. Keby si kapsulu navlhcila a stlacila, tak to nezhltnu? Teoreticka otazka, to nebol pokyn na pokus... Alebo su schopni/ochotni vypit pol pohara tekutin? To by malo pomoct, tak by to mohlo ist.
Drzim palce.

mata2
2. feb 2010

vsak prave,ze tam je spolupraca nulova... 🙄
vecer ju skusim navlhcit a stlacit,a uvidime...

yukki
2. feb 2010

Hosťovský nula bodov, v žiadnom prípade.
Tak idem smoliť to predbežko...len potrvá to kus, nemám tlačiareň a ani tu nemáme xerox...teda možno na obecnom úrade je, ale zas nechcem aby hocikto nakúkal do papierov...a strašne dúfam, že to neovplyvní riadny termín, ak aj nevyhovejú...

najjulinka
autor
2. feb 2010

No v Markizackych spravach bolo o surodencoch, čo ich presuvaju z decaku do decaku........ 😖 😖 😖

mayap
2. feb 2010

čaute,
Paťuško včera absolvoval zápis do MŠ. učiteľky neboli ktovieako nadšené, no keď som im povedala, že to bude len na 4 hodiny a budem chodiť za ním už pred obedom a na ten obed si ho už budem strážiť ja, tak to celkom predýchali.
takže od septembra bude malý škôlkar. uvidíme ako dlho... 😝 😝 😝

...juli, ako pekne ste sa rozrástli. ako to zvládate? veď to máte takmer ako trojičky... 😅

najjulinka
autor
2. feb 2010

mayap je to lahšia zostava ako sme mali predtým 5ku 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre