Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
11. apr 2010

Blahoželáme bežcovi!

dioliana1
12. apr 2010

cawte 😀

zicon
12. apr 2010

Diky nejako nemam cas, bakalarka, seminarky, robota, firma no mam toho dost, a momentalne sme si to rozmylsleli jeden certik staci a dava nam totalne zabrat.

lenkove
12. apr 2010

zicon, ahoj
no to mi je luto, ze ste rozmysleli 🙂 ja som sa nadejala, ze budem mat inspiraciu 🙂

natia
12. apr 2010

Lenkove ale ty inšpiráciu nepotrebuješ (a ak potrebuješ, ja ti budem 😀 )...skôr by nás tešilo to mínus jedno dieťa v detskom domove... je tak?

magimary
12. apr 2010

zicon, no ahoj teda...
a rozmysleli ste si to natrvalo, či len na chvíľu? 😕

lenkove
12. apr 2010

Natia 😀
no esteze ta mam!!! a mas spravu (haluzoidnu) aj inde 😉

mata25
12. apr 2010

tak mame po sude, Filip je konecne definitivne nas, este pockame na pravoplatnost rozsudku a hor sa na matriku pre novy rodny list. a hadam to stihneme do konca mesiaca. a cez vikend to musime zapit ked sa nam konecne narodil. xixi

najjulinka
autor
12. apr 2010

Blahoželam mata25 ...

magimary
12. apr 2010

no, výborne!!! 🙂
a ako to vyzerá s druhým očakávaním... 😉

laculik
12. apr 2010

zicon, to Ta/vas uplne chapem, my sme mali dlho predlho striedanie stadii, ze jedno staci a nestaci... 😀
vzdy to zaviselo od momentalnej situacii v robote, skole, doma, u kamaratov, pocasia, cestovania, množstva žúrov atd, atd... proste raz bola uplne vhodna doba a raz nie. Az sa doba nevhodna skracovala a skracovala a napokon ostala dlhodobo len to obdobie vhodne 😉
mata, blahozelam!

mata25
12. apr 2010

magimary,
druhe ocakavanie bude matn predosvojitelsky sud 11.5. akurat dnes nam prislo predvolanie tak este mesiac si pockame, ale nevadi aj tak je to dost rychlo.pri tych hororoch co tu sem tam citam som aj rada hoci sa mi to povodne zdalo neskoro.

magimary
12. apr 2010

no, tak to budete mať skoro dva pôrody naraz 😅
a malého máte teraz už doma, či chodí len na návštevné pobyty? 😕

najjulinka
autor
12. apr 2010

Dobrú noc............

najjulinka
autor
13. apr 2010

Dobré ránko. 😉

5katarina7
13. apr 2010

Ahojte.Chcela by som sa opýtať ako reagovali vaši rodičia alebo blízka rodina na osvojenie?Lebo moji nie najlepšie a dosť ma to trápi.Chceli ma odhovoriť a nevedia pochopiť,že ja som sa už rozhodla.A že však mám jednu dcéru tak načo chcem cudzie a také reči.Ale pre mna to bude moje, ale vysvetlite to ked to nechcu pochopiť.Pritom aj moja dcéra sa teší a nevieme sa už dočkať.

yukki
13. apr 2010

Moja mama reagovala spočiatku rozpačito-že ako to chcem stíhať sama-ale v zásade to brala dobre. Konštatovala: vedela som, že k tomu raz dojde. Napokon, aj ona to urobila, takže...nie je o čom.

cairka
13. apr 2010

ahojte. no na mňa tiež pozerali trocha čudne, ale malú berú v pohode 😉 a to nepíšem, ako kukajú teraz 😅 😀 😀 ale som im dala jasne najavo, že je to môj život a moje rozhodnutie a v podstate od začiatku som tvrdila, že nechcem z vanesky jedináčika, tak zas až také prekvapivé to nie je 😝 jediný, s kým som to riešila bola vaneska a tá to berie asi tak, že pri každom bábätku krochká blahom (citácia z dievčinky julky 😅 ), že aj ona chce také mať doma 😎 😀

magimary
13. apr 2010

kati7, jasne, že to zabolí, keď necítiš podporu od najbližších, ale VER, že keď uvidia malé (malú / malého ( 😅 ), postupne sa roztopia aj najtuhšie ľady...
a nehovorím to ako klišé, je to moja osobná skúsenosť (nie s mojimi rodičmi, ale s manž., resp. s jeho otcom)... 😉 🙂 , by si neverila, ako sa z ( takmer) "rasistu" môže stať milujúci starký... 😉 🙂
a, teda, nie je to len moja skúsenosť, poznám aj mnoho ľudí (aj odtiaľto), ktorí si prešli podobnými nesúhlasmi a priam až "bojkotmi" a vyhrážkami...a teraz?
teraz je to úplne naopak (vlastne, zatiaľ poznám len jeden prípad, kde to bolo vážne a kým som ho sledovala, tak to bolo rovnaké... ale už je odvtedy cca rok a už to môže byť aj tam úplne iné 😉 )...
prijaté deti vedia robiť ( a ROBIA!) zázraky s okolím 🙂 😉

misi33
13. apr 2010

u nas v rodine aj v mojej aj v manzelovej nas od zaciatku podporovali 🙂 🙂

mali sme v rodine a u susedov pozitivne pripady osvojenia takze u nas sa k tomu vzdy pristupovalo tak nejako zdravo

no v okoli som si vypocula rozne nazory,nie vzdy pozitivne....

cloveka to zaboli a vrta to v nom ale treba sa nad tym povzniest, raz mi jedna kamoska povedala : vies co kasli na kazdeho a na vsetky sproste poznamky,pokial mate vy dvaja v hlave vsetko usporiadane tak ako treba tak sa nemusis nicoho bat

a je to presne o tom a vela krat si to pripomeniem pri tych nie najpriemnejsich poznamkach........

natia
13. apr 2010

Nechcela som do toho vstupovať, ale vstúpim... nie vždy je to ružové... poznám manželov, ktorí majú krásne, ale proste fakt krásne dvojičky polorómske...detičky idú do prvej triedy a majú ich odmala... a matka toho ich adoptívneho otca s nimi prerušila všetky kontakty, keď si tie deti doviezli domov...odvtedy neprehovorili spolu...on je z toho nešťastný, ale povedal, že za tie deti mu to stálo... takže tak... stáva sa všeličo, záleží na ľuďoch...

cairka
13. apr 2010

magi, to je veľká pravda...u nás otec a švagor sú tiež občas až mierne rasistický a to bol asi najväčší kameň úrazu, že chcem rómske dieťa a aj ked rasistický ostali 😝 , tak vanesku neberú ako cigánku... a zas v triezvom stave vedia, že pred veve majú byť ticho a ked niesú v triezvom stave nemám ja (teda aj s veve) dôvod byť pri nich...

misi33
13. apr 2010

prave mi zvonila postarka a doniesla mi postu zo sudu jupiiiiiiiiii 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

takze hned zajtra utekam na upsvr vybavovat rodicovsky prispevok

chcem sa spytat,co si mam na urad zobrat este okrem rozsudku a rodneho listu malickeho?

potom predpokladam,ze budem musiet este do zdravotnej a socialnej poistovne ist sa poprihlasovat

marketka1
13. apr 2010

Ahojte dnes nejako zamračené ☹

misi link na žiadosti ak otvoríš čo potrebuješ vybaviť tak na poslednej strane žiadosti máš aj čo k tomu potrebuješ 😉
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...

laculik
13. apr 2010

katarina, aj u nas bol probelm u svokrovcov, resp. svokor, to nejako nevedel rozdychat, svokra ale tvrdi, ze nemal cas, lebo mu to moj muz povedal na poslednu chvilu (co je aj pravda). Svokor mal vselijake vyhlasenia a prehlasenia 🤐 😅 😝 ... Ale naposledy sme po obede u svokrovcov isli na prechadzku (mm, malá a ja) a maleho sme tam mali nechat, ze oni ho uspia na poobedny spanok. Aj sme nechali 😉 .
Takze sa asi lady roztopili. Islo to postupne krocik po krociku cca rok. Cize zaciatky mozu byt vselijake, hlavne ze ty budes o tom presvedcena a postupne sa to uvolni. Je fakt velmi malo pripadov, kedy nie. drzim palce!

najjulinka
autor
13. apr 2010

U nas to bolo tiež všelijaké so svokrovcami.... Ale je to naš život.... nenechali sme si diktovať veci okolo svadby, ani okolo deti ani okolo ničoho 😉 Myslim, že sa zmierovať s tým, že nebude všetko tak ako chcu, začali, ked sa moj manžel ku mne nastahoval (ešte ako nemanžel) 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a potom sme im davkovali jednu katastrofu za dalsou.... 🤐 😀 😀 😀 😀 no a ked kuknete do pasu kolko takých katastrof sme mali a máme 😉 😵 😵 😵 😵 takže už teraz pri poslednej výmene deti ani moc reči nebolo... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Inak Lucinka dnes poobede sa žiadala k Linduške do postielky... tak som ju nedala spať a je s Linduškou (Lucinka jej už inak nepovie) v postielke a doslova sa jej venuje... Ukazuje jej hračky, rozprava jej všeličo... podržala jej flašu so Sunarom 😀 😵 😵 😵 😵 😵 No zlatunká je strašne........ A aj ked nehaja , tak mam uplne v pohode čas na varenie, možem zapnuť myčku a nikto mi ju nevypne.... no proste super.....

5katarina7
13. apr 2010

Dakujem pekne za povzbudenie normálne ma to dojalo 🙂 Tolko pekných príbehov s dobrým koncom.Aj ja dufam ze to malé ich obmakčí 🙂

lenkove
13. apr 2010

Kati,
verim ti, ze ta to trapi, narocne to je ked v rodine nemas podporu.. aj u nas boli samozrejme zarazeni, ked sme im to povedali. Kazdy, az na moju mamu, musim povedat, ta moje myslienky o adoptovanom vnucati privitala vykrikom "hura"! a to citujem 😉
najma svokrovci boli dost, ehm, odmerani, az mi uzko zostava ked si na to spominam, do poslednej chvile vlastne.. ale ozaj dieta toho vela roztopi a aj vy, ked budu vidiet, ze to dieta miluje a akceptujete, nebudu moct konat ani oni inak - ak o vas nechcu prist.. co nepochybujem ze nechcu!! 🙂

lenkove
13. apr 2010

nepochybne aj ten vas bude so stastnym koncom 🙂 🙂 len dockaj casu ako hus klasu a nerob si starosti pre nieco co este nie je 😀 isto ich mas tak ci tak dost (sudim podla seba) 😀

bendy25
13. apr 2010

Ja musim povedat, ze nasi suhlasili uplne v pohode, dokonca aj svokra (ta mi pomahala vypisovat aj papiere), ale svokor mal tiez okolo toho kopec poznamok, ze ako to bude do buducna, ci sme na to mysleli a tak. Akoze nenamietal, iba povedal, ze si to mam ale poriadne nechat prelezat v hlave. Tiez bol trosku nahnevany, lebo sa to dozvedel, da sa povedat, ako posledny. No co uz, ked nikdy nebol doma prave vtedy, ked sme sa o tom bavili? 😀 Kedze ma rad deti, myslim si, ze ked neskor uvidi to male, tak povie: juuuj, ako dobre ste si ho vzali k sebe 😉
Baby, ja uz kazdy den cakam, ci sa nahodou neozve ta pani zo soc., ze pride na navstevu, no zatial nic ☹ Dokonca s mobilom chodim aj na WCko 😀 Dufam, ze mi z toho nesibne 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre