Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

myzma
21. okt 2015

@mata71 dakujem za ozrejmenie 😉

mata71
21. okt 2015

@myzma neni začo presne pred rokom 9/2014 až 12/2014 sme to mali 😵

kateri29
19. nov 2015

Baby ded bratislava hlada profirodicia,ak mate zaujem na profesii by mal byt inzerat

dia6
7. dec 2015

@kateri29 Jáj, ja by som chcela, ale kurz mám len na pestu, a už pred tromi rokmi, tak si musím spraviť nový... dúfam,že hneď začiatkom budúceho roka. To už asi budete mať obsadené?

opicka2
7. dec 2015

Ahoj! Kurz na profesionálneho rodiča je iný ako na pestúnstvo alebo na adopciu. Urob si ho čo najskôr a uvidíš, stále sa stáva, že berú nových profesionálnych rodičov , v rôznych domovoch. 🙂

dollynkaa
7. dec 2015

@opicka2 prosim ta co vsetko musi splnat clovek aby mohol byt profesionalnym rodicom? A ten kurz sa plati?

opicka2
7. dec 2015

@dollynkaa musí mať maturitu, a byť bez záznamu v registri trestov 🙂 , kurz je zadarmo - na úrade sociálnych vecí a rodiny dajú informácie / trvá 40-60 hodín/

kateri29
7. dec 2015

@dia6 vyskusaj, a ked nie nas tak iny urcite bude mat miesto, myslim,ze v Ba nieje problem.teda aspon ja som hned na druhy den po kurze pracovala.
na upsvar je zadarmo, v usmeve a navrate cca 200e

dollynkaa
7. dec 2015

@opicka2 juuj to fakt a vyucny nestaci? ;(

dia6
7. dec 2015

@kateri29 Ďakujem, to si ma potešila, ja som sa obávala,že to bude dosť problém.

dollynkaa
7. dec 2015

@opicka2 ach jaj tak to som skoncila :(

macocha
7. dec 2015

@dia6
@kateri29
Na druhej strane ja som sa vyše roka pokúšala o profi, z toho rok skutočne aktívne - ale bez úspechu. Na úspech pri pohovore mi chýbali štyri veci: ochota prijať aspoň dve (ak nie tri) deti, manžel, väčší byt a auto...

kateri29
7. dec 2015

@macocha myslim,ze v ba je vacsia sanca sa zamestnat.i ked,nasi tiez uprednostnuju muz+zena ,to je pravda.

dia6
8. dec 2015

@macocha Jáj, no vlastne všetky kritériá ani nepoznám.
No manžela mám aj dom a auto, ale tri deti prijať, no to by bol asi problém.

najjulinka
autor
8. dec 2015

Najpodstatnejšie je to, že aspoň 2 deti... V podstate 2 je štandard... 3 je len plus... ale jedno by bral každý a to davať nechcu.... drahe to je...

mata71
8. dec 2015

@macocha ahoj ja som mala 3 profi naraz doma a jedno moje dve boli skoro 1,5r jedno 3r a jedno 5r...a mala som toho veru velmi vela... a chodit s 3 do Ded,,, bolo náročné... takže spolu 4 deti malinké je naozaj velmi velmi náročné...

mata71
8. dec 2015

@macocha bolo to krásne a tažké zaroveň.. tie moje dve malinké sa učili papať ,krmila som ich a tie 3 a5 r sa snažili upútať že už dojedli a chcu a malé deti sa nedalo dať bokom... aj pri kúpaní či spaní... ale srandy sme si užili a výlety boli nádherné a famozné... teraz z odstupom ked je malý starší bude mat 2r... tak by to bolo už iné ... lebo už chodí,piša,kaka,,napapá sa a tak držím palce.. 🙂

macocha
8. dec 2015

@mata71 Ja viem, ja to chápem. Aj to, že je to lacnejšie, aj to chápem.
A palce držím ja Tebe 😉
Ja som si našla inú robotu a nepustím vrabca z hrsti pre holuba na streche. 😅 Minimálne kým zas nebudú dávať aj po jednom dieťati do profi. Lebo som presvedčená, že pre deti - tie, čo nemajú súrodenca - by to bolo lepšie.

myzma
9. dec 2015

@macocha no ja suhlasim s tebou... Podla mna sa eobi natlakom na pocet deti v skutocnosti medvedia sluzba, my nie sme schopni prijat viac ako sa eno dieta v tom jto zivotnej faze.... Takze som z roho upustila, skusim za rok, ked sa situacia teochu inak sna d vyvinie....

magimary
9. dec 2015

@myzma už si bola niekde "na skusy"? 😕

myzma
9. dec 2015

Jejda, ake preklepy hrozne.... Pardon....

@magimary vies co, nie, no zacala som strazit jedneho chlapca, kamoskinho syna, cize mam teraz doma posledny mesiac a pol 4 deti a dava mi to zabrat, no skor ti moji.... A tym padom som usudila, ze moja rodina na to este nie je pripravena.... Touto skuskou som zistila mnoho.... Pustim sa do toho az koncom buduceho roka najskor, ked najmladsej bude tiahnut na tri roky.... Uvazujeme tiez nad homeschoolingom a tym padom sa potrebujem utriast sama pred Panom, ze ktora cesta je ta od neho.... Lebo na oboje si netrufam, aj profi aj homeschooling....

Dalsia vec je, ze fakt nie sme schopni prijat viac ako jedno dieta, nakolko chcem negativa minimalizovat a chranit vlastnu rodinu 😉

magimary
9. dec 2015

@myzma úplne ťa chápem a silno podporujem!
múdre rozhodnutie. 😉 🙂

myzma
9. dec 2015
krristin
16. dec 2015

Mam otazku kocky ako dlho trva kym dietatko pridelia do pestunskej rodiny? Od 1navstevy po sud ....je mesiac dva normalna cakacia doba alebo ....dakujem za rady

macocha
16. dec 2015

@krristin to by bolo extra šťastie na expres súd... možno na predbežné opatrenie by to mohlo vyjsť do tých dvoch mesiacov, ale bez záruky.

krristin
16. dec 2015

@macocha dakujem pekne krasny dnik

matkaasebko
27. dec 2015

Skusenejsie profi maminy radte...moje profica 3,5 r spavalo uz skoro 9 mesiacov same v izbe...nie s nami vsetko bolo ok...ale zrazu sa za par dni stalo vela veci chodil mikulas a cert aj u nas aj v skolke,bola s mamou a otcom,bezomna kde jej vsecia vysvetlovali ze ona je mama nie ja ale proste nie je vo veku kedy to este chape kedze tam je sluchove postihnutie tym padom sme viac pozadu...cize ona isla proti vsetkym ze to neni mama...potom jej bracho(tiez u nas v profi) odisiel na prazdniny od nas prec on spaval s nou v tej izbe posledne 4 mesiace...postavili sme tam stromcek a proste ona cele noci vrieska co sa boji...zial nepovie mi coho ci toho stromceku ze pride cert ci za to ze bracho je prec alebo od toho co bola s rodicmi kedze po ich navsteve ostala na mna este viac fixovana...proste ja neviem..jej sa neda vysvetlit ze sa nema bat...lampicku som skusala zapnut...momentalne som ju vratila k nam do izby...po vsemoznych pokusoch ju uspat...zrezignovala som ked sa aj mala zobudila...ja uz neviem rozmyslam ze skusim dat stromcek prec len zas musi pockat na jej bracha kedze s nim slavime 2,vianoce...ja uz neviem spravila som dobre ked som ju dala spat k nam do izby?aby zas nevymyslala ze tam uz nepojde spat..ale zas ju nemozem nechat tam ked vidim ako sa boji...

dioliana1
27. dec 2015

@matkaasebko myslím že si urobila dobre, bolo to na nu vela zmien naraz... ked sa vráti brat a dáš stromček preč, vratite sa do starých kolají...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre