Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

macocha
17. jún 2012

@stivinka no presne na toto som myslela. 😔 A Ty si to už aj absolvovala.

A to aj Vám konkrétne niekto z úradov odporúčal stretať sa s biosúrodencami alebo si myslela na tie všeobecné odporúčania?

dia6
18. jún 2012

Tento víkend som prvýkrát videla budúcich rodičov dievčatka (bábätka) čo je u švagrinej (ona je profi). Normálne stále na nich myslím. Ten večer mi až slzy išli do očí... ale neboli to slzy smútku, ale naopak šťastia.
Asi nikdy nezabudnem na to ako ju držali za ručičku a s láskou na ňu hľadeli. No normálne neviem zabudnúť.
Budú to super rodičia.
Jáj, tak to zahreje na srdci... teším sa s nimi, už aby ju mali doma. 🙂 😀

dia6
18. jún 2012

...len pre vysvetlenie, od tohto roku býva švagriná hneď vedľa nás, takže som s ňou aj jej profi drobčekom veľmi často. Aj všetky predtým detičky som poznala, no teraz to bolo prvýkrát, čo som videla aj budúcich rodičov.
Som z toho úplne............................ hotová 😀

meg9
11. júl 2012

@natia mozem sa vrátiť prosím k tvojej otázke aj ked už asi nie je aktuálna. Chcem sa spýtať ako si zistila že profi rodič pracuje a ešte ako vychovávatel v domove, ved pokial viem profi je zamestnanec domova ktorý pracuje doma. Nemoze tak byť aj v DeD. Ak by sa ti dalo, rada by som vedela ako to dalej prebieha. Kontaktovala si s otázkou delenia surodencov aj DeD, psychologičku a riaditela DeD?

simonk_a101
13. júl 2012

@najjulinka ahoj. chcela by som sa ta opytat ... teda ani neviem ako polozit otazky... si profesionalny rodic? alebo pestun? pozeram ze mas riadne vela deti... pytam sa, pretoze sme len ,,uvazovali" o pestunstve, len priatel je tvrdy rasista ( aj ked ja by som nic nemala proti malej cokoladke) , je tazka cesta k bielemu dietatku? dakujem

najjulinka
autor
13. júl 2012

@simonk_a101 som aj pestun aj profi rodič (momentalne na materskej) , ja v pestu nemam biele. ale v principe na bielych nie je nič naročnejšie ako na čiernych pokial je to vaša jediná podmienka

macocha
20. júl 2012

Profi maminky z BA kraja, v Modre hľadajú profirodičov:
http://kariera.zoznam.sk/sk/pracovna-ponuka/143...

Teda hľadali, neviem, či už obsadili to miesto 😅

borkax
22. júl 2012

ahojte, nestiham sa "prehrabavat" celou diskusiou, zistujem pre kamaratku - moze si vziat dieta ako profimama aj ked je sama? (vdova), je tam nejake vekove obmedzenie? ak chcete byt nahradny rodic, mozete si vek dietata, pripadne aj samotne dieta, vybrat sami? je velka sanca, ze ked je dieta u vas od malinka, ze ho potom dostanete na trvalo - do adopcie - prednostne? dostavate od statu nejake prispevky alebo plat na vykrytie nakladov? v akej vyske? kto a ako sa urcuje, ako dlho u vas dieta ostane? diky

najjulinka
autor
22. júl 2012

@borkax profi mama može byť aj sama, nemusi mať partnera....
vekove obmedzenie nie je
v profi si moc vyberať nemože deti, ako nahradny rodič si deti vyberať može
"prednostne" z profi do nahradnej nedostane
dieťa ostava kým sa mu najde rodiny alebo kým s anevrati domov, alebo ako decák určí....
v profi dostava plat a prispevky na dieťa - prispevky na dieťa su dane podla veku. plat určí decák....

borkax
22. júl 2012

@najjulinka a aky je fakticky rozdiel medzi profi rodicom a nahradnym?

borkax
22. júl 2012

@najjulinka dakujem inak🙂)))

najjulinka
autor
22. júl 2012

@borkax nahradne rodičovstvo je adopcia, pestunska a nahradna osobná starostlivosť.. .
profirodičovstvo je zamestnanie - profi rodič je zamestnancom detskeho domova,a le nechodi do domova do prace, ale "pracu" (deti) si zoberie domov 😉 😀

borkax
22. júl 2012

@najjulinka dakujem, budem si musiet nad to sadnut. pozeram, ze ty mas na starosti veeela deti🙂 klobuk dolu🙂 to ja by som nezvladla.... vsetko dobre!

dioliana1
22. júl 2012

https://www.facebook.com/lovelababy/app_2831969...
prosím zahlasujte Kike 10m. v Tvár lovely, najprv treba dať like a potom spustiť aplikaciu a nájsť v oblúbených
na 1. strane je
dnes naposledy

1riki
19. aug 2012

ahojte poprosila by som o radu som tu nova tak neviem koho sa pýtať a ktorá my budete vedieť poradiť, Ide o toto: od septembra by som mohla začať robiť profi mamu ale ja som ešte na rodičovskej dovolenke a zamestnavatel mi miesto stale drží, tak že či ma môže dd zamestnať či mam dať výpoveď?

najjulinka
autor
19. aug 2012

@1riki može ťa dd zamestnať....

1riki
19. aug 2012

@najjulinka a zamestnavatel ma byť inf. či nemusím , či... ? mam si dať na niečo pozor aby som niečo nezanedbala ....?

1riki
19. aug 2012

@najjulinka akurat sa cez to preluskavam i tak dakujem

matax
23. aug 2012

@najjulinka ☹ 😔 hrozne, ze s tym nepohne, alebo nechce nik kompetentný pohnut

macocha
24. aug 2012

Tak to by som rada vedela, kde je pravda:

http://schwarczova.blog.sme.sk/c/306295/Co-vie-...
http://nataliablahova.blog.sme.sk/c/306110/Otvo...

a všetky tie linky z týchto článkov už situáciu dosť zneprehľadnili 😔

lubikan
24. aug 2012

baby ja len mozno mimo temy..jednej veci nechapem..stat stoji dieta v detskom domove 1000 € mesacne...to nemozu tych 1000 € darovat tej socialne slabsej rodine,pripadne mamicke v azylovom dome,kt. hrozi ze jej deti zoberu??...vynimkou su ti rodiacia alkoholici,alebo "stratene" pripady,

najjulinka
autor
24. aug 2012

@macocha no ja viem aj na Slovensku, že sa kona rozne a tiež je tu jeden zakon. .a myslim, že tak isto to funguje aj v Anglicku. .tiež konaju rozne, aj ked maju jeden zakon....

kacena4
24. aug 2012

@lubikan ale tu nejde o darovani 1000eur soc. slabsej rodine aby jej mohli ostat deti, tu skor ide o dobro deti, o zdravie deti a to sa nevyriesi 1000cku do rodiny a mamicke v azylovom dome tiez nevyriesi situaciu davkovanie penazi - to by sme potom vsetci mohli ostat soc. slabou rodinou a dostavat od statu 1000 na dieta - uff tak to ja poznam rodinu, ktora sa vzorne stara o svojich niekolko deti hoci je socialne slabsia tak to by sa o ne mala prestat starat aby dostai od statu prachy ☹ ☹ ☹ ☹
nejako tvojmu prispevku nechapem

lubikan
24. aug 2012

@kacena4 vidis,..1000 € to dieta spotrebu nema,ani keby som ako chcela...tolko neviem do dietata investovat..a vidis,decak to vie spotrebovat..o kolko by bolo lepsie,keby tie peniaze radsej dali rodinam,ci su aj slabsi,ci nie..jednoducho stat by mal podporovat rodiny,aby tie deti nemuseli do decaku

kacena4
24. aug 2012

@lubikan nejde tu len o spotrebu na dieta ide tu aj o budovy, zamestnancov..... a preto existuju profesionalny rodicia by stat vyslo dieta menej t.j. usetril a dieta bolo v rodine

matax
24. aug 2012

@macocha hej, ale mozno je to na niektorých uradoch a sudoch v uk inak ako pise v blogu tlmocnicka..mozno je to naozaj, ako to opisuju tie rodiny..ktovie..ale 3 a 6 týzdnove deti odobrat nasilu od matky??? kurnik sopa, mali sa dojcit a tulit k matke, ak tým detom matky neblizili.. citala som aj naty aj o soc systeme v uk.. Ono, aj tu su uzasni a "uzasni" soc. pracovnici na upsvaroch po celom sk, ine meritka, ine poziadavky...my máme stastie, ze u nas su na soc. ok..ale viem o vselicom na sk.... a co ked niekde v uk na soc urade su taki, ako opisuju rodiny, ktore bojuju o deti...mozno na niektorom urade su takí, ako pise tlmocnicka.. :((

matax
24. aug 2012

@najjulinka presne si to trafila, ze aj tu konaju rozne, az teraz ta citam🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre