Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
9. feb 2015

@bublinka12 budeš musieť nanovo zrejme....platí dva roky, síce je potom potrebná už len aktualizácia, čo je menej hodín ako samotný celý kurz, ale také zo dve sedenia....asi najmenej.

najjulinka
autor
9. feb 2015

@yukki to už zaviedli, že platí len 2 roky kurz??? chceli,a le pokial viem tak vyriešili, že robia psychotesty na pohovoroch, tak kurz je snad ešte furt ako po starom furt platný....

yukki
9. feb 2015

@najjulinka aj ja som robila po dvoch rokoch aktualizáciu a pokiaľ viem aj mnohí NR z témy.....tak neviem. A šak te dve sedenia.....

yukki
9. feb 2015

@najjulinka jaj profi!
Ja že na NR

yukki
9. feb 2015

@najjulinka no tak to asi nie, neviem, ale tiež som počula, že to tak plánovali-veď teraz ste mali fórum, nie? toto sa tam nepreberalo?

bublinka12
9. feb 2015

@yukki
@najjulinka Dakujem za info 😉 asi teraz nemá význam to siliť

yukki
9. feb 2015

@bublinka12 ja som to splietla, ja som myslela, že na náhradné rodičovstvo.....ale teda tiež som počula, že plánovali tú platnosť na dva roky, ale ešte to tak nie je

bublinka12
9. feb 2015

@yukki No popýtam sa nato na úrade,dnes som tam bola a pani ma trošku vystrašila,že vedčinou profi rodičovi dávajú aj 3 deti,čo sa mi zdá vela na začiatok,a že deti sú často problémové,ťažko prisposobivé ,alebo choré.a že si nemožem vybrať ani vek dieťaťa,je natom niečo pravdy?

yukki
9. feb 2015

@bublinka12 Ty, baby čo sú profi Ti odpíšu relevantnejšie. Asi ani celkom pravda ani nepravda...

najjulinka
autor
9. feb 2015

no pravda.... ... ono nechodí sa tak "na zber" do osad... a vacsina deti v domovoch čo su, tak su tie dlhozdržané a teda problemove - problemove vekom, správaním, postihnutím a tak podobne.....
a ano vacsinou po troch deckách, lebo je to finančne najvyhodnejšie... .blbo to porobili. .kedysi bolo jedno decko polovica platu z dvoch a tak bolo zamestnavatelovi viacmenej jedno či da jedno dve deti do dvoch rodin alebo da obe do jednej.... teraz je to tak, že prve dieťa je najdrahšie, druhe lacnejšie, tretie ešte lacnejšie atď.... a samozrejme to prvé je neporovnaelne drahšie ako každe dalsie... takže chapem zamestnavatelov.... vymysleli to tam hore.... na hlavu....

bublinka12
9. feb 2015

@najjulinka a to by mi hned na začiatok šupli 3 deti? 😨

najjulinka
autor
9. feb 2015

@bublinka12 no nechali by možno 2týždne alebo aj mesiac odstup vždy...ale 1 dieťa dlho osamotene nenechaju.... 2 už ano.... resp. aj kolišu, že raz ma človek 2 a raz 3... zaleži od decaku.... ked budu davať surodenecku skupinu, tak naraz,a k to budu solo deti, tak zvyknu nechať odstup trošku, žeby ste si zvykali postupne, ale nie tak, že pol roka.... 😀 fakt týžden, dva... mesiac....

cairka
9. feb 2015

@najjulinka , a to že jedno handicapované je plný úväzok ešte platí, či už nie?

najjulinka
autor
9. feb 2015

@cairka plný uvazok je jedno akekolvek... vsak preto každe dalsie je za "lacno".... su priplatky rozne... ale handicapovane je ZTP.. .čiže take čo už ma uznane ZŤP.... kým je len očividne iné a inde a nie je zťp, tak je zdrave...

yukki
9. feb 2015

@najjulinka možno len pri zťp dieťati nie sú riaditelia z ústredia tlačení aby do rodiny dali detí viac? nie tak nejak, v tom zmysle?

najjulinka
autor
9. feb 2015

@yukki no možno tak..... ale ak ma decák vela ZTP, tak potom nevie ani to .. lebo kým ma plno zdravých deti v profia jedno ZŤP v profi, tak vie si dopriať ten luxus lahšie, že v tej jednej rodine bud elen jedno dieťa.. to ztp.....

cairka
9. feb 2015

@najjulinka , aha, chápem, dík za odpoveď.

yukki
9. feb 2015

No...a stane sa aj, že dieťa kvázi zdravé môže zabrať omnoho viac času a námahy ako to ZŤP. Ono to treba asi s veľkým citom.....prípad od prípadu rozhodovať...s rozumom, kde čo sa dá zvládnuť...

matkaasebko
9. feb 2015

@bublinka12 ja mam len 2 deti uz 3/4 roka...do trrtieho ma ani netlacia..ma zaciatku chceli aby som mala 3 ale dohosli sme sa len na 2

najjulinka
autor
9. feb 2015

@yukki po novom je nejaka tabulka čo a ako... ztp je čosi navyše , nejaky priplatok....
je to nejak tak, že je daný zaklad... zaklad je vlastne jedno zdrave dieťa chodiace do školky alebo školy.... a potom su priplatky za 2. a 3. dieťa.. priplatok za každe dieťa čo je celodenne doma (nechodi do školky, školy) a za každe ztp... všetky priplatky (aj 2. a 3. dieťa su dvojciferne čisla - okruhle.. čiže priplatky take, že 40,70,90 a tak podobne.....) takže ten zaklad je dosť vysoký... myslým 1,4 nasobok minimalnej mzdy... myslim. ..su t vecci, ktore ja nemam... ja mam fix po starom na dve deti... všetky sumy som pisala v hrubom.... kamoška mi počitala a po novom by som mala viac...
a ano tie niektore ZTP su oproti tým nie ZTP malina.... takže tak...

mata71
9. feb 2015

@bublinka12
@najjulinka
@yukki čaves mne na začiatok šupli 3 naraz teraz ponovom od februara..
a jedneho ročneho mám doma,,,bud alebo ale nastažujem si zatial.... 😵

najjulinka
autor
9. feb 2015

@mata71 3 sólo kusy? :-O

yukki
9. feb 2015

@mata71 ta mááááááš sa čo obracať!

bublinka12
10. feb 2015

@mata71 a ako si zvykajú detičky a vy ?dá sa to zvládať?

mata71
10. feb 2015

@najjulinka nie surodenci su to. 😵
@yukki no to hej pračka stale perie,,ale ideto celkom dobre,,
@bublinka12 celkom pekne sme v DEd nadviazali na seba a už su zvyknuté ,male troška štrajky ale v norme... 😵 skorej moj maly čo ma 1rok je stale na mne,,,

kamikuli
10. feb 2015

@matkaasebko ahoj, kurz som si zacala robit cez urad v Trnave, tam budeme mat 5 stretnuti a v DD Pecenady budem mat uz bud.pondelok stvrte stretnutie. som velmi spokojna, uz zacinam rozmyslat kde si dam ziadosti...

najjulinka
autor
10. feb 2015

@mata71 no vravim, že ked je surodenecka skupina, tak ide viacmenej vždy naraz.. vynimočne to tak nie je.. ak nepridu naraz do decaku (jedno ešte v nemocke a pod.) alebo ak je na to extra dovod - napr. fest problemova zostava surodenecka...

ale pri rpvých profi detoch sa furt viacmenej dohaduje dopredu a človek to bud vezme alebo nie.. .prve zvykne byť trošku ine ako tie dalsie potom.... čo sa týka vyberania si... proste ak to človek nechce, tak ani neprijme to miesto profi... 😅

mata71
13. feb 2015

@najjulinka tak veruuu

1inis1
13. feb 2015

Ahojte, chcem sa spýtať, je ešte možné začať len s jedným dieťaťom, bábätkom? Či jedno už ani nedajú.....Mne napr. ponúkali dvoch súrodencov v puberte.....Ale ja by som dieťa mladšie od môjho syna, teda do 3 rokov, najlepšie bábo. Ja viem, že vyberať sa nemôže, len nerozumiem ako to vlastne funguje. Ja som bola v tom, že priorita domovov je umiestnovať do profi čo najmladšie deti, resp. do 3 rokov. Lebo vlastne podľa logiky fungujú Ded preto, lebo tam žijú deti......a podľa čoho oni vlastne vyberajú, ktoré deti treba umiestniť v rodinách a ktoré nie? Prečo sa rozhodnú umiestniť napr. pubertálnych súrodencov a iné deti možno mladšie al. aj v ich veku nie? Nie je mi to vôbec jasné, podľa čoho sa domovy rozhodujú......A mám vôbec niekedy šancu na jedno bábätko? Či skôr asi nie......Ďakujem za odpovede.

1inis1
13. feb 2015

@mata71 fuha......a to ako sa dá zvládnuť????? Ja ledva zvládnem moje 3-ročné 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre