Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

laculik
16. okt 2009

mati, jasne ze to zvaldnete!!! budes sa sem chodit filtrovat, a my Ta podrzime, neboj! ja som pri nasej bio skoncila temer na psychiatrii ked mala rok (makacka najvacsia a unava psychicka nasledna), a "tvoji" MaM maju vyhodu, ze su v podstate kludne. Nemusis im nonstop program a hry vymyslat, budes mat aj ako taky cas na seba. Teda aspon sa mi to tak videlo na letnom pobyte, juli?. To je aj Kiko taky, ze sice energie za troch a neurologicka ze mierne je hyperaktivny, ale mne sa zda najvacsi pohodak a to kvoli tomu, ze sa vie zabavit a zahrat sam. Tieto deticky su vacsinou "vycvicene" na samostatnost.

cairka
16. okt 2009

dobré ránko 🙂
aj ja som mala 27, ked som brala veve, ale už len jeden deň 😝 😀
mati, tie pocity sú asi normálne, myslím, že rovnako/veľmi podobne zmýšľa každý, koho čaká prvá IA 😉

cairka
16. okt 2009

laculik, aj veve je taká istá...že energie má na rozdávanie (jeden známy nás predstavoval, že "najrýchlejšie dieťa v meste" 😅 ) , ale v podstate sa prehrá sama

mixka
16. okt 2009

tak ja mam najvacsiu makacku psycho unavu v tomto obdobi ☹ ale kazdy ma utesuje, ze bude lepsie a jedine to ma drzi dalej od pezinka 😀

tulenka
16. okt 2009

Caute,
chrlite to tu, akoby ste boli za to platení. Ja vás fakt nestíham,ale apoň občas sa snažím nakuknúť, čo je nového a zachytiť, čo sa deje? Neviete , co novejo u Lenušky? Maznáčikovcom držim palce, nech ide všetko bez komplikácií.
Cairka, ty uz vazne predavas byt? A kam sa ideš sťahovať? Ak malá? Ešte je chorá?
A ešte tu máme tuším nejaké "tehulky". Takže gratulujem Martine a Eli. Či ešte niekomu som zabudla? Maťa, vy už máte dohodnutú IA?
Laculik, a vám všetko naj k meninkám.
Aj nás ešte čaká oslava, ale až budúci týžden, lebo tento víkend mám stretávku po 20 😔 rokoch. Mňa tak strašne nebaví chystať tie veľké rodinné oslavy, čo sú v mužovej rodine zvykom, Ešte k tomu sme chceli minulý týždeň a predbehol nás mužov bratranec-teda jeho decká a ani sa nechceli spájať, že by sme spravili tú oslavu aspoň spoločnú a rozdelili si tie chystačky. Takže budúci víkend môžem vyvárať a vypekať jak na malú svadbu. Ja keď som bola dieťa oslavovávala som iba s kamarátmi a bolo to podľa mňa oveľa lepšie.
My sme stále v takom bežnom pracovno-školkovo-školskom kolotoči. Ozaj, mamy prváčikov, ako sa vám darí. Nám clkom fajn, až na to písanie 🙂 , s tým dosť bojujeme. Inak matika a čítanie v pohode, veď ona už číta aj celé krátke texty. A jasnačka, že naša šuchtavosť 😀 .Minule , ke´d sa T. obúvala a vrámci snívania si zas obula topánky, čo si práve vyzula , jeden chlapček zahlásil mame: Ja sa vôbec nečujem, ona je vo všetkom posledná 😝 .Takže asi tak.
A druhá je zas opačný extrém- jak rýchly šíp.

laculik
16. okt 2009

mixka, bude lepsie, sme s MM zhodnotili, ze minulu nedelu!!! sme o malej prvy krat!!! nevedeli 😀 😀 😀 😀 , bude mat 6r.

tulenka
16. okt 2009

Mixka, aj ja mám problém s touto rýchlou zimou a tmou, nejaká som z toho vyžmýkaná

yukki
16. okt 2009

no fajne je Vám baby, ak sa Vám deti aspoň 15 minút dokážu hrať sami.... 😉

tulenka
16. okt 2009

Sorry, že som vám to tu zahltila takými dlhými výlevmi.To si vynahrádzam, že som tu dlho nebola 😝 😀

cairka
16. okt 2009

tuleňka, no asi musím 😖 ešte by ma zachránila robota, ale už som skeptická, ved od apríla hľadám...a už 2 mesiace hľadám aj iné ako profi...lenže to sa nedá, ked som s veve sama a nemáme babku na vyberanie zo škôlky...a na PNky....ešte aj na brigádu je v MT problém, lebo je tu kopa nezamestnaných a flexibilnejších ako ja 🤐 proste sme v situácii, v ktorej by nechcel byť nik a ktorú treba riešiť, už teraz ma máta, že za 2 mesiace sú vianoce a ja nemám nie že na darčeky, ale ani na sviatočný stôl 😢
veve je zdravá, v pondelok mašíruje do škôlky...predtým vydržala 4 dni, som zvedavá koľko teraz 😅

martina_maxian
16. okt 2009

ahojte dievčatá... ďakujem za podporu.. No ešte nemáme dohodnutú IA, p. Molnárova poslala do KE mailom žiadosť o súhlas k nadviazaniu kontaktu s deťmi a povedala, že keď nám spätne na mail odpíšu, že tam možeme hneď volať a dohodnúť si prvú IA. Takže zatial čakáme na mail. Povedala, že by to mali poslať hneď obratom, ona to posielala do KE v stredu o pol piatej, keď sme odtial odišli a včera nič neprišlo, tak čakám dnes... Konečne mám volno do práce dnes ani omylom nejdem a k svokre taktiež nie.. 😀 😀 😀

yukki
16. okt 2009

Apropo ja tiež čakám na povolenie interakcie z Košíc, ale som posielala písomne ešte potvrdenie od lekára minulú stredu. Nijako veľmi sa neponáhľam, ale aj tak každý deň čakám poštárku 😉 😉 že či to už nenesie.... 😀

martina_maxian
16. okt 2009

yukki, ty už máš vybraté tiež nejaké dieťatko?? chceš teda ešte jedno?? pojdeme do KE spolu?? 🙂 😀

yukki
16. okt 2009

áno, mám. Ale ja už do KE nepôjdem, malá je stadeto...už len rovno na IA...ale tak nemôžem sa ponáhľať keď ešte neviem ako budem znášať liečbu....takže rátam až na jar že by prišla malá k nám a zatiaľ interakcie.... 😒

tulenka
16. okt 2009

Cairka, no nezavideniahodné. Len či to inde bude s tou robotou lepšie. Buď je dobrý región a sú tam drahé byty, alebo lacné byty a "hladová dolina". Alebo pojdete do podnájmu?

tulenka
16. okt 2009

A prečo povelenie z KE, ked je mala od vás? Ja si asi sedím na vedení.

cairka
16. okt 2009

tuleňka, zatiaľ to budem riešiť podnájmom a ked nájdem robotu a budem sa zas cítiť na hypo, tak poriešim tam, kde bude robota...len som natrafila na problém, že nechcú prenajímať byty rodinám s deťmi 😨 asi im to tam deti rozhryzú... neviem, čo je lepšia kombinácia, či pobláznení študenti, abo pobláznené malé deti 😝 tak snád neskončíme na ulici 😔

adrianamickova
16. okt 2009

ahojte 🙂 školka doma,deti choré
všetky hračky a minimax,dnes nam trošku cez okno nakuklo slniečko 🙂

yukki
16. okt 2009

Predsa sme KE kraj! Povolenie ide z kraja!

martina_maxian
16. okt 2009

yukki a už dlho čakáš na to povolenioe z KE?? nám povedali , že to pošlu obratom a zatial nič.. ☹

tulenka
16. okt 2009

Cairka,Takže zatiaľ nie je vôbec jasné, kam sa vyberiete-no akčné to ženy. škoda, že som nevedla skor, ze chcete aj podnajom. My - teda cela familia ideme prenajat taky minibitik po tej tete , co nedavno zomrela. Uz sme to slubili jednej studentke v nudzi. Ale je to strasne maly bytik, asi mensi ako mate teraz. Ono to mozno nechcu rodinam prenajima preto, ze ak chces z nejakého dovodu ukoncit zmluvu, tak je lahsie vyhodit studentov ako rodinu s detmi.

cairka
16. okt 2009

no, sama som zvedavá, kde skončíme 😝 ale už budem rovno hľadať 2izbák na podnájom, takže aspoň jedno pozitívum bude...len škoda, že som musela ísť s cenou bytu dole, ale tak to neovplyvním...

janula_nz
16. okt 2009

ahojte. viem , ze cakate na spravu ako dopadli maznacikovci, tak vam ju poviem 🙂 maju po sude, vsetko prebehlo tak ako ma, bola vesela a stastna, ze maju potom. maleho maju v pestunstve ako chceli. bola tam aj jeho mama a sestra, ze su obe velmi mile a ze ich pridu navstivit do dd kde su a prinesu im fotky maleho 🙂 isli teraz s papiermi este povybavovat co treba a potom sa ozve aj sama. zatial tolko 😵

magimary
16. okt 2009

Matimaxi, ja som chcela ešte k Tebe a k Tvojim pocitom...
ako tu už niekto spomenul (myslím, že cairka), takéto pocity sú naozaj dosť časté... nemusíš sa teda báť, že si vadná 😅 , je to tak u každého človeka (v mnohých situáciách), ktorý ide do niečoho nového a veľmi to chce a pritom sa bojí, či to zvládne ( o to viac, že tu ide o "živý materiál" 😉 😅 )...
no u Teba ( u Vás) som si fakt viac-menej istá, že to zvládnete, veď aj nemáte prečo... nezvládnuť...

to, že to bude pre deti ťažké ten prechod, nezmeníš v jadre, ale jedno je isté i napriek tomu: to, že odídu teraz, je pre ne to najlepšie, čo sa im môže "stať" (čím neskôr, tým horšie, vy ich budete brať od juli ešte relatívne skoro-ešte v čase, keď nie sú úplne totálne u nich zakotvené, aj juli píše, že to ešte nie je úplne to "naj", čiže ich vlastne beriete v najlepšej chvíli, lepšia už nebude, tak sa neboj, že to bude pre nich ťažké... bude, ale menej ako neskôr... 😉 )

a ďalšia vec-to, že budú uplakané? nevadí, Ty si tak nadstavená, že to musíš zvládnuť, budeš mať len ich, ich plač ťa nebude obťažovať a ničiť, ako rodinu, kde je ešte viac ďalších detí... vy dvaja budete mať len ich dvoch...s ich plačom budeš rátať vopred (rátaš 😉 ) a preto budeš naňho pripravená a lepšie ho vzldáneš a podľa mňa, nebude to pre Teba (pre vás) ani taký "brutál", ako píše juli...lebo vy dvaja ste úplne inom nadstavení a postavení...

plač patrí k deťom (ešte viac tento smutný, ubolený u opustených a toľkokrát presúvaných detí),alepokiaľ ten plač nájde odozvu v milujúcom srdci osoby, ktroá je stále pri nichm, tak rýchlejšie odozneje a detičky sa čoskoro naviažu na teplo, ktoré z vás budú cítiť...

neboj, mati, detičky ledbva čakajú, že nájdu u vás to, po čom (nevedome) tak túžia... a tento pocit si drž v srdci, lebo ťa podrž aj v časoch, keď budeš z ich smútku smutná aj Ty... (ale aj tak si myslím, že časy smútku nebudú dlho trvať... 😉 🙂 )...

myslím, že aj mata2 by vedela hovoriť o podobných pocitoch, ked išla pre "naše" dvojky k nám... s tým rozdielom, že ju okrem našicg dvoch "pišťančekov" doma čakali aj jej dalsie dve deti... 😉 😅 😵 a zvládla všetko... a stále zvláda... 😵

yukki
16. okt 2009

No, akurát mi volali, že im to došlo ale ja som poslala kópiu a terba originál. No to nevadí, pošlem originál. Martina, oni tam vedia že sa nemôžem ponáhľať...a ešte sa to komplikovalo potvrdením zdr.stavu-kôli tej operácii-tak čo ja viem...mne sa to dlho nezdá, neboli sme nijako dohodnuté že obratom.

najjulinka
autor
16. okt 2009

tak laculik moc času na seba pri dvojkách nie je... na seba som mala čas tak,ked som mala Lucinku a Kiko tak do ich 1 a pol roku.. Potom pri Dominike by som mala tiež čas na seba... Ostatné deti smola... asi najťažší vek od roka a pol do dva apol...ked to všeličo chce, potom aj vie, ale nevie odhadnuť čo ešte nie... pri dvojkach možno na začiatku bude čas na seba, ale to musi byť ignoracia revu... lebo na začiatku len sedeli a revali... nič viac... ale ten rev bol veeelmi ťažký na psychiku... takže to moc nešlo... ale akože ak to niekto vie ten rev nevnimať, tak vtedy by vol čas aj na iné...

inak krmila som Domču teraz a ona mi odkvecávala.. .no upne unavená akútne... som ju ani nedokrmila, ked už ani nevladala prehltnuť kašu a vyšla z pusy, tak som ju preniesla do postielky... napapá sa potom... také som šte nezažila u nej....

najjulinka
autor
16. okt 2009

porazí ma.. .brutal priklep.. .jak keby mne pri uchu... 😠

martina_maxian
16. okt 2009

magi ďakujem ti veľmi pekne,, asi máš pravdu..., 🙂Ja dúfam, že to všetko v pohode zvládneme a detičky si na nás čoskoro zvyknú... 🙂
magi ty vieš neskutočne pohladiť dušu človeka... si úžasný človek,, myslím, že takých je veľmi málo ,,, ďakujem... 😉 😉

mayap
16. okt 2009

magi si možno ani neuvedomuje, ako nám tie jej rady pomáhajú... 😉 😉 😉

baby, mne sa dnes tak ťažko vstávalo, keď mi o 6.30 zazvonil budík... 🙄
...a to som pred nejakým časom v pohode bola hore aj do 1 -2 hodiny ráno a kľudne som vstávala pred 6.00.
...asi na mňa prichádza kríza stredného veku... 😝 😝 😝

martina_maxian
16. okt 2009

mayap,to asi nebude krízou,,, ale asi týmto škaredým počasím... 🙂 ale snad sa to už budúci týždeň zlepší... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre