Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
16. okt 2009

Kto vyhral?

cairka
16. okt 2009

yukki, no naši 😀 😀 😀

yukki
16. okt 2009

Ale vo wrestlingu v profiringu u Júlii?

najjulinka
autor
16. okt 2009

No naši yukki 😀 😀 😀 marketka si pýtala kočík posledná, tak sa jej neušiel.. Tak sa hodila patrične o zem... Ale potom sa to mierne vystriedalo...

najjulinka
autor
16. okt 2009

Inak Dominika, ked ju držím za ručičky, tak už krokuje.. To ešte pred týždnom nerobila 😉

najjulinka
autor
16. okt 2009

tu mrtvo. idem spať...

ralanka
16. okt 2009

ako mŕtvo ja som tu 😉

martina_maxian
16. okt 2009

aj ja som ešte tu.. 🙂 teda práve som prišla... 🙂

martina_maxian
16. okt 2009

už teda všetky spíte ???? 🙂 🙂 🙂

najjulinka
autor
17. okt 2009

Dobre ranko. My sme o polnoci mali deti hore.. .des....

cairka
17. okt 2009

dobré ránko
my sme dnes boli hore aspoň 20 razy...som zabudla stíšiť kúrenie pred spaním a v noci ma to nenapadlo, až o piatej a potom sa mi už nedalo zaspať 🙄 veve ešte chrní... tak asi dnes bude veselo, ked ma dobehne únava 😝

najjulinka
autor
17. okt 2009

no my sme hore boli neviem kolkokrát... ale o druhej sme ešte boli hore.. .to bol des....... ani nevim komu som o ktorej v noci flasu podávala 🙄 🙄 🙄

cairka
17. okt 2009

no ja aspoň viem, že prečo sme boli toľkokrát hore...moje dieťa od bábätka neznesie v noci teplo, takže stišujem kúrenie na nejakých 17-18 stupňov - aj to sa ešte odkope 😅 len cez deň je pri 18 dosť zima 😝

najjulinka
autor
17. okt 2009

tak ja netuším čo im dnes vošlo do hlavy...

mixka
17. okt 2009

ahojte 🙂 ja som uz hore, ale krpky este spia 😵

najjulinka
autor
17. okt 2009

neprovokuj mixka... také ja nepoznám a ešte o takomto čase...

mixka
17. okt 2009

neprovokujem, len pisem, ze este spia 🙂

cairka
17. okt 2009

veve už vstala a dožaduje sa raňajok... 😅

mixka
17. okt 2009

lenka uz spieva, takze koncim a idem sa venovat 🙂

laculik
17. okt 2009

ahojte,
maznacikovcom gratulujem! asi Ta aj potesill, ze rodina bola ok. Mna to velmi potesilo, ked som videla maleho otca, bo som cakala najhorsie a nakoniec je to sympo 😉
co sa tyka skoly, tak mala je celkom v pohode, v podstate vsetky hodnotenia (kazdy tyzden im pise triedna do ziackej) su pozitivne. Ma trenovat trpezlivost (zeby bola po maminke?) 😀 . Testy robi nad 90 perc a aj nadstavbove ulohy stiha. Ale je to cele podla mna podmienene s tym, ze uz chodila do nulteho a tam preberali vela veci. A su len 14ti v triede, tak sa im moze venovat. Krasopis ju tiez az tak nebavi, ale snazime sa ju pozitivne motivovat 😀, aj ked aj ja som uz zlyhala a zvysila hlas pri DU z pisania 🤐.
Kruzky v nultom mala len jeden a to mimo skoly - judo, ale to ma uz treti rok a nastastie ju bavi. Tento rok jej ostava judo, plus ma v stredu v druzine nemcinu. Blbo nam to vyslo s plavanim, na ktore sme ju chceli prihlasit uz dlhodobo a vyslo to ze tieto dva mesiace chodi aj na to. Ale po dohode s malou sme si povedali, ze to skusi a ked jej to bude vyhovovat tak ok a ked nie, tak plavanie odlozime. Zatial je ok, ale ma fakt veeeeeeela energie a potrebuje vybit. Tiez nie som za vela kruzkov v takom malom veku, ja som ich vzdy mala a bola som dost vytazena a mam teraz problem relaxovat, ukludnit sa a uzivat si nicnerobenie ☹.

adrianamickova
17. okt 2009

ahojte 🙂 teraz pozerame minitalent,amalka ani nedýcha jak čumakuje 😵 😵 😵 a zrazu aj ja chcem spievať 😕 😕,sonka je tiež plná energie,len zápis do mažoretiek sme akosi prešvihli,ona chce pochodovať 🙂
ale judo...može byť zaujímavé 🙂

maznacik007
17. okt 2009

Ahojte kocky a kocur.. 😀

laculik ano velmi ma to potesilo.. lebo som ju chcela vidiet.. a bola som nadmieru spokojna.. chceme ich v DD nastevovat.. a vybavime aby mohli aj oni nastivit nas.

vcera som detom kupila hracku dankovi toto
http://pre-najmensich.heureka.sk/fisher-price-c...

a ninka si kupila nejaku anabellu ale nakoniec znarodnila dankovi aj tu jeho hracku.. a hra sa s tym 😀

nasa ma dost kruzkov 😅 ale ona sa nechce vzdat ziadneho.. v pondelok ma poobede balet a potom o stvrtej dramaticku pripravu v utorok chodi do kniznice v stredu ma vytvarny v strtok v druzine tanecny a v piatok balet.. a v nedelu ma zbor a este anglinu jeden krat mimo skoly v skole ma 2 krat do tyzdna..

zatial to zvlada lebo ulohy si robi v druzine.. povacsinou.... hrat sa tiez stiha.. momentalne frcia babiky... ona sa rada hra /pod stromcek chce od Jeziska novu postielku pre babiky/

a co sa velmi cudujem ona zboznuje druzinu... druzinarka je moja kamoska.. fajn baba a oni take vymyslaju... ze superstar a stale nejake sutaze a hry...

u nas je jjto tak ze vsetky kruzky su v ramci skoly a druziny a ucitelia zo zusky chodia bud ucit tam alebo si pridu pre deti /budovy su kusok od seba/ aj ich dovezu spat do druziny... takze aj to nam vyhovuje...

najjulinka
autor
17. okt 2009

Moja mama chodila na hudobnú a na výtvarnú.. A na základe toho nas dala všetky deti na výtvarnú... S tým, že najstaršiu Lucku dala o 2 roky skor ako sa začinalo chodiť (vtedy sa chodilo od druhej triedy do ZUŠ a ona chodila od prípravky) a jedneho brata dala o rok skor ako sa začíbalo chodiť (vtedy sa začínalo v prvej triede a on začal v prípravke)... Ale na hudobnú nas nedala ani jedneho 😀 😀 😀 Neskor, ked bratia povyrástli, tak ich začala baviť gitara - jeden sa vtedy prihlásil na nejaký kurz, druhý samouk... a sestry chodili na nejakú tanečnú alebo čosi tiež... to čo si už povyberali ako staršie... Ja som našich preesvedčila na hádzanú a ako som ich presvedčila, tak som si to rozmyslela... oni ma nechceli na hádzanú moc dať 😀

mayap
17. okt 2009

čaute,
moji dnes prvýkrát drichmošili do 8.00, teda Paťo. Maťko zvykol potiahnuť svojho času aj do 9.00... 🙂

a musím ich pochváliť, lebo dnes sa prvýkrát spolu vydržali hrať viac ako hodinu. ja som si v kľude upratala, umyla riad, dala prať a oni sa nebili, nekričali, neškriabali... ...som sa cítila ako v siedmom nebi... 😎 😎 😎

ešte čo sa týka tých krúžkov, Maťkovi by bodol aj nejaký športový, no také majú až od 2 triedy... ale určite mu viac ako 2 krúžky nepovolím.... až keď bude starší a budem vidieť, že to zvláda. nech to nemá ná úkor učenia...

idem pridať ešte nejaké fotky .... 😉

najjulinka
autor
17. okt 2009

Vytiahla som dnes Lucke hračkársku kabelku.. .Možte 3x hádať kto s nou tu potom vkuse pobehoval... Naša najväčšia baba... Mareček 😝 😀 😀 😀

najjulinka
autor
17. okt 2009

Tak Lucinke sme namerali 38°C ... Jáj my sa z toho asi nevyhrabeme... ale sa sťažovala, že "au zuby",tak snad len to to je... na jednej strane jej určite chýba stolička (stoličky)...

maznacik007
17. okt 2009

my sa pridavame.. 37.5 teplota totalne nekludny navrete dasna presvitny soplik.. prip. jemne do biela len nosit ... a hrozne slinta....

tak neviem... odsavame soplik / mame odsavacku na vysavac/ davam do nosteka nivea spej.. tu morsku vodu ci co to je nurofen sirup a kombinujem s paralen cipkom v casovych odstupoch...
samozrejme dasienka natieram tym gelom na zubky...

nekasle kaka normalne...

asi vydrzime do pondelka a pojdeme k nasej lekarke.. nech ho popocuva a vezme mu CRP ci nahodou nie je zapal... na pohotovost sa mi nechce ist lebo to je na kramaroch a ze sa tam caka... tak neviem...

ma to od vcera...

aktual info teplota je pod 37 muz mu meral..

najjulinka
autor
17. okt 2009

no my aktuálne 37,7 ... Same od seba kleslo.. a celkom fajn, lebo na večer skor ide hore ako klesá, tak snad to bude fajn...

maznacik007
17. okt 2009

jaaj a v noci mal 38 potom mu to ale zislo po nurofene.. a rano teplotu uz nemal... 😖
ja si uz normalne nepametam ako to bolo s ninusou... ta tusim hnacky mavala pri zuboch.. to on nema len tu teplotu a fakt hrozne slinta...

tak baby radte mam ist na tu pohotovost na kramare????

najjulinka
autor
17. okt 2009

maznacik na pohotovosť nieeeeeeeeeeeee ....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre