Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
21. okt 2009

No, tak Kika má len asi skoro celé "c"čko, z toho Magiinho zoznamu "chorôb".... 😀 😀 😀 ale je to moja opička a urobíme čo bude v našich silách aby sme tie následky deprivácie a týrania zmiernili!!!
Apropo-to "zarigane" a "sopľavé" decko je už dva roky zdravé ako repa, bez jediného ATB. Akurát, že podľa toho čo počujem z izby sa mi pokúša zlikvidovať kývaním ďalšiu posteľ 😠 😠 ale keď sa na to pozrieme z tej lepšej stránky tak má ohromnú výdrž a fyzičku!

najjulinka
autor
21. okt 2009

Ono pri všetkých diagnozach je to najhoršie, ked clovek vidí, že dieťa nie je OK a nevie sa čo ešte mu je... Už jak sa vie čo mu je, tka sa mu dá pomocť... Ale tá bezmocnosť je hrozná... To platí pre všetky diagnozy...

najjulinka
autor
21. okt 2009

kiko ničil veci hraním sa... On zdevastoval postielku, ale on sa hral.. on pri hre s nou začal kývať (som ho stopla vždy),a le takou silou, že brutál.. pri nom som bola ked postielke vyrazil dno, ked vykolajil posuvne dvere z kolajničky... On sa tak proste SILNO hral... Je to zdatný chlap.. čo schmatol tak išlo... 😀 😀 😀 niečím sa to zničiť musí 😉

magimary
21. okt 2009

hej, presne tak, juli... 😉

a ešte ma napadlo (to je len taká moja osobná skúsenosť a niekto s ňou asi nebude súhlasiť 😕 😉 )-akúsi "záruku" (ak sa to dá tak s nadľahčením zobrať) v zdravotnom stave, resp. v zdravotnej starostlivosti a teda pozitívnejších výsledkoch pôvodneho určeného zdravotného stavu, dáva dieťaťu POBYT v profesionálnej rodine...
a teraz niežeby som si chcela "prihrievať polievočku", ale jednoducho deti, ktoré sa dávajú do profirodín sú zväčša "IN" (s výnimkou dd, ktoré dávajú schválne deti, ktorých sa treba zbaviť 😔 )...
zvládnuteľné, relat. zdravé...a postupne (v rodine) krásnejúce... 😉 😵

skrátka: pôvodné zdravotné ťažkosti sú v profirodine naozaj delené a v dd násobené...(zväčša)

cairka
21. okt 2009

magi, tak to je určite pravda 😉

magimary
21. okt 2009

a preto ja by som aj žiadateľom, ktorí chcú "zdravé deti" vyslovene povedala, nech si dajú do dotazníka ako jednu z podmienkok-"zdravé dieťa z porfesionálnej rodiny"... 😉
aj keď tety budú asi šomrať, má to význam (aspoň v našom kraji to tak je... 🙂 )...

toto bol môj príspevok 4949... ( 😅 😎 😵 )...

najjulinka
autor
21. okt 2009

moja kamoška tiež dumala, že si da do podmienky, že z profi rodiny... lebo že to dieťa je sedované jedným človekom nonstop - normalne ako iné a že tak dostane najlepšie info 😉 že to proste taká mamina vie zhodnotiť čo je naj záťaž pri tom dieťatku v bežnom živote a tak proste... v decáku su ine podmienky na starostlivost... a tak tam iné veci vyjdu ako naročnejšie a iné ako menej náročne ako v rodine...

magimary
21. okt 2009

práve preto, juli...

aj ja som si to am tak dala... aby som (si) mohla dobre referovať... 😀

najjulinka
autor
21. okt 2009

Inak Lucka časuje a sklonuje atď.. .niekedy je to až smiešne čo z nej vyjde.. napr. aj dnes.... u nas KAKI - bolo aj sloveso kakať, a aj produkt kakania.. .to isté PIPI (piškať, aj piškanica).. .Dnes rano Karol prišiel zo záchodu a Lucka skonštatovala, že "PIPIL" 😀 😀 😀

mayap
21. okt 2009

baby,
o čo sa snažíte há...? 😠 😠 😠
...ja som dostala do rúk 1. zdravé dieťa z DD, len z utekajúcim očkom a 2. dieťa zdravé rovno z pôrodnice a ako som ich doma zhumpľovala... 😝 😀 😀 😀

najjulinka
autor
21. okt 2009

no mayap presne tak... niektore matky deti zhumpľujú... napr. mary to svoje prvé... no čo narobiš.. .dakto sa naučí na prvom, dakomu nestačí ani tucet na zhumpľovanie a aj tak sa nenaučí 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😎 😎 😎 😀

laculik
21. okt 2009

juli, esteze ma kiko aj taku zdatnu sestricku - golema krizeneho so slonom v porcelane 😀 😀 😀 a tym padom sa mi zda ako jemny zaltusik 😀 😀 😀 😀 . On aj ked malu drgne (v poslednej dobe ku nej pride a "buchne" ju) a potmehutsky sa zacne smiat, tak je to take nevinne buchnutie. A zatial okrem "tristo" 😀 auticok neznicil nic.
magi, presne tak. Brulka chcite dietatko z profi. Vsak yv s nim budete cely zivot zit, tak mate pravo vyberat. To nech Ti nie je vobec blbe.

magimary
21. okt 2009

no, mayi, to zrovna Tvoje moc zdravé nie sú... 😉 😔 😅
a práve v tvojom prípade to bolo len relatívne zdravie... 😒
ak sa nemýlim... 😕

najjulinka
autor
21. okt 2009

Inak my začiname mať jeden problem... Na rozne olslavy a pod. sme pozívaní bez detí, resp. len s Luckou... čo ma sice teší, že Lucku beru ako ozaj našu, ale srdí ma, že 4 deti sú "cudzie"... Proste mi to pride na drzo, že vobec nas takto pozývaju.. My aj tak s tolkými detmi nedorazime nikam, lebo ustražiť deti dakde, kde to nie je im prisposobené mi pride dost o hubu, resp. nezvladnutelne. Takže tolko rozumu mame aj my.. ale dost mi vadí, že nas tak aj pozývaju... proste su to pozvania pro forma... lebo 4 deti na klinec doma nezavesím aby sme išli dakde na čurbes... takže ma to štve... výsledok či by nas pozvali alebo nie je tak či tak rovnaký, nedojdeme koli detom... ale ked nas pozvu takto akurát čo ma to štve a je mi z toho smutno... ☹ 😢

mayap
21. okt 2009

no vieš juli, niekedy mi je smiešne, keď si prečítam správu z DD o Maťkovom zdravotnom stave, príp. Paťkovu prepúšťačku z pôrodnice. veď oni boli v podstate!!!! zdravé deti.
aj pri Maťkovi mi proste vychádza, že ho museli v DD nejakými liekmi pchať, pretože zhoršenie ekzému sa objavilo po týždni ako prišiel ku nám. a keď som si pozorne popozerala fotku z DD, keď mal cca7 mesiacov, aj tam mal fľaky na tváričke. pritom nám pri odchode povedali, že tie líčka mu stačí premasťovať nejakým krémikom. ktovie čím mu to natierali tam...

a Paťo, tam boli jeho problémy zrejmé až vo veku 3 týždňov. skôr sa pylorostenóza neprejaví, vzhľadom k menšiemu objemu spapkaného mlieka.

...ale podstatné je, že by som ich už nikdy nevymenila. mohli by mi núkať neviem ako zdravé deti. ja týchto mojich zhumpľovaných čertíkov neskutočne ľúbim... 😵 😵 😵

najjulinka
autor
21. okt 2009

mayap vsak jasne... neber ma vážne.. lubime tie deti také ako sa nám "narodia"... a nevymenime ich, lebo také sa nam narodili a také lubime a také su naše... 😉 😀

mayap
21. okt 2009

magi,
... 😀 😀 😀 , no zdraví nie sú... no ale inak by som si nemohla váľať šunky na predĺženej MD zo zdravot. dôvodov, no nie... 😀 😀 😀

mayap
21. okt 2009

juli,
ja som pochopila ako si to myslela... 😉 😀 😀 😀

magimary
21. okt 2009

zase je to o tom, že papier veľa znesie, mayi... 😖 , ale podstatná je aj tak tá posledná veta... 😵

juli, no blbé... tiež by som to vnímal ako ty... 🙄 😖

najjulinka
autor
21. okt 2009

co ti budem vravieť.. kým sme Lucku mali len v profi, tak sme nevedeli čo je teplota... nie to ešte antibiotiká... jak sme odsudení na doživotie, tak sa z chorob nemožme vytrepať... proste mi to robi schvalne.. hrala zdravu kým nebola uplne naša ... potvora malá...

najjulinka
autor
21. okt 2009

mary akože už som bola na jednej oslave len s Lucinkou. .ale boli sme pozvaní všetci... ale som povedala, že dojdem len ja s Luckou a dokonca mi bol ponuknutý odvoz, že kedže Karol ostava s detmi doma, tak aby som sa nemusela trepať.. my sme to ale vtedy schvalne tak spravili, aby mala Lucka zážitok - autobus... bolo to k tete... Teta nemá byt prisposobený na 5 detí... oslava bola aj tak o ničom, kedže pol rodiny zachvatila črevna chripka a bolo nas tam 2 a pol... ale brala som to v pohode, lebo sme boli pozvaní všetci... a mne sa toto ráta.. ako si my už trufneme je na nas... 😉

cairka
21. okt 2009

juli, to sa nedivím, že ťa to štve...

pupaviena
21. okt 2009

ahojte, my mame synceka, ktory bol do veku 2, 5 roka 11x hospitalizovany, miluje nemocnicea je presvedceny, ze bude sanitkar....a z domova ho tiez raz viezla sanitka, neustriehli teplotu, len pre zanedbanie je sledovany tiez kade tade

martina_maxian
21. okt 2009

ahojte, takže dnes nám prišlo potvrdenie žiadosti o nadviazaniu kontaktu s dieťaťom... 🙂 sme do KE volali dnes asi 5x a nikto to tam nebral.. Toto mi akože robia naschvál???
baby teším sa... 🙂 veľmi... 🙂

najjulinka
autor
21. okt 2009

Tak vláčik Thomas prdaný za super cenu, takže vyriešený problém. 😀 😀 😀

brulka
21. okt 2009

mati konecne 😀 😀 😀 !!!! super len nech to to zdvihnu 😠 a mate stanoveny termin !!!!

martina_maxian
21. okt 2009

no dúfam, že sa tam aj dovoláme... ja už som ako na ihlách... 🙂)
inak zas som celú noc nespala,,, schudla som 2kg, ale už sa nevieme dočkať... 🙂

martina_maxian
21. okt 2009

brulka a ty ako?? už si v pohode??

brulka
21. okt 2009

keby som schudla dve kila by ma potesilo 😀 😀 😀 to ja ked mam stresy tak sa napchavam cokoladou - to ja skorej sa budem kotulat kym najdeme dietatko ☹

martina_maxian
21. okt 2009

brulka neboj, to pojde rýchlo, veď detičiek je veľa... a už ste na dobrej ceste... 🙂 Ja sa tiež teším, že som schudla,,, aj desať by bolo treba, nie len 2... 😀 Ešte si v práci??

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre