Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mayap
3. jan 2010

ahojte,
aj ja som tu. Paťko už spinká, a Maťo ešte intenzívne šomre.

suezana
3. jan 2010

Markétka, 😔
Vaneska mávala stále soplíky, nemohla dýchať nosom-zistili jej alergiu na plesne, dávame kvapky na alergiu a to sa nedá porovnať. Je aj oveľa menej plačlivá.
To má malý dosť trápenia, je to veľmi nepríjemné...je by som asi tie mandle dala vybrať, teda mandľu, asi je len 1, neviem, zdá sa mi. Držím palce.s

rita55
3. jan 2010

caute,baby sa maju super len je tam vraj zimaaaaaa 😉 Mata ty si dnes slubila,ze das foto Marketky s copikmi 😉

zicon
3. jan 2010

Ahoj som spat z silvestrovskeho pobytu

mayap
3. jan 2010

no, tu nikto... kôň štrajkuje... idem čumieť do bedne...
dobrú noc... 😔

marketka1
3. jan 2010

mayap ale sme len kôň občas štrajkuje 😒

thera1
3. jan 2010

akú velkost by ste zobrali chlapčekovi čo sa narodil začiatkom septembra?

rita55
3. jan 2010

62-74 zalezi aky velky sa narodil 😉 Thera ty netajis nieco 😕

thera1
3. jan 2010

niéééééééé...kamoške idem kuknut malého... 🙂

zicon
3. jan 2010

Az 80

magimary
3. jan 2010

my sme práve pricestovali od (manželíkových) rodičov,
tak aspoň dodatočne 🙂 :

k začiatku Nového roka:

Novy rok Ti šancu dáva,
radosť, lásku, šťastie. Sláva!
Nech sa Ti vždy všetko darí,
nech máš pre každého úsmev,
to, čo z duše Tvojej žiari
dávaj vždy po veľkom kuse.

papá! 🙂

gerdusha
3. jan 2010

ahojte babule, je mozne, ze sa k mojej otazke uz nieco pise na niektorej z tych 756 stranok, ale ja by som vam bola strasne vdacna, keby ste mi na nu odpovedali:

aky je postup, keby som si chcela adoptovat nejake dietatko z afriky? ma niektora s takouto adopciou skusenosti? pripadne, su aj v slovenskych DD cernosske deticky?

dakujem za kazdu reakciu a srdecne vas zdravim a zelam vela sil a zdravia do 2010.

dioliana1
4. jan 2010

gerdusha: su aj v našich DD černoškovia, resp. boli 😀 ...treba zistiť s ktorou krajinou Afriky má Slovensko dohodu o adopcii, či vobec má....farba a povod však vobec neovplyvňuje genetickú výbavu dieťaťa, či biele, čierne alebo zelené všetky sú jedinečné...je dosť chudobných a osamelých detí na Slovensku, viac ako 5000 je v domovoch...

lenkove
4. jan 2010

ahojteeee
dobre ranko 🙂 ja ako spravna mamina nespim, pripravujem sa na prichod dietatka.. uz len styri dni a dozviem sa kedy ju uvidim nazivo 😵 😵
medzitym pekne stresujeme so zariadovanim 😝 mame znameho sikovneho stolara, co nam moze spravi skrinu a linku a moj muz furt vymysla s Polskom 😅 a teda neviem preco, lebo cenovo to vyjde skoro rovnako, len viem, ze ujo nam to spravi za cas aky povie a ked si to objednam v PL, tak ktovie ci dodrzia slubenu dodavku 🙄 ktora je tak ci tak pre nas casovo na hrane ☹ dnes sa to rozhodne, tak drzte paluchy 😉

a moje Dievcatko ktovie co robi, ci spinka, ci je hore tiez 🙂 inak, ze sprava kazde dve hodiny a len v postielke zaspi 😕 teda, to bude narocne, ked s nou budem sama, esteze mam Billu rovno pod oknami 😉

lenkove
4. jan 2010

spravi - spravit 😉
sprava - spava 😀

marketka1
4. jan 2010

Ahojte a pekný deň. 🙂

leni nestresuj.

My keď sme prerábali kuchyňu tak sme prešli všetky kuch.štúdia.predajne nábytku v Ke. Nakoniec sme šli za známym od mojej kolegyne ten nám spravil linku na mieru a vysvetlil nám rozdiel medzi slovenskou a poľskou drevotrieskou poľská je o 2-3 mm tenšia. Čo môže spôsobiť jednoduchšie vytrhnutie dvierok z pántov pretože šrúba to tam nemá kde poriadne držať. Nám robili dvierka z MDF materiálu tie boli z celej linky najdrahšie ale vydržia vraj cca o 15 rokov viac ako z drevotriesky.

a ešte sestra si kúpila dočasne kuch.linku z Poľska pred 2 rokmi (kým našetria na prestavbu byt.jadra a normálnej kuchyne) poviem Ti že je rada že to vôbec ešte stojí keď to poskladali tak nesedeli jednotlive časti skriniek niektoré rohy boli popučené a dyha bola tiež odštiepená a deťúrence keď jej spodné dvierka otvorili viac ako išlo tak jej ich vytrhli s pántov a ešte ak dačo vyleješ na zem tak spodná doska darmo že podlahu utrieš do seba rýchlo natiahne vodu a roztlačí dosku.(Ešte že sa v lete chystajú konečne prerábať).na mojej linke sa to zatiaľ nestalo pretože na spodnej časti linky mám nalepený taký 3mm umelohmotný prúžok ktorý keď príde do styku z vodou tak sa nič nestane.Myslím že ak máš možnosť dať si urobiť linku na mieru tak to je možno drahšie ale práca a kvalita sa nedá porovnať.
Máš veľkú kuchyňu?

brulka
4. jan 2010

leni ja by som si tiez dala robit kuchynu na SK - alebo aspon poriadne vyzistila z akeho materialu a ako robia kuchyne v PL. my mame tiez od tunajsieho stolara - tiez ako marketka z MDF a na tom nastriekanu farbu (takze ani listicky ziadne nemame) a je to super spravene - vyborna kvalita 😉 😉 😉 a farieb mal nas stolar ozaj vela navyber - od vymyslu sveta 🙂 a sme naozaj spokojni !!!

marketka1
4. jan 2010

vybaviť zdravotnú kartičku pre Martina je hotová komédia.Bol poistený v unione jeho bio matka ho prepoistila do apolla ale tá sa zlúčila 31.12.09 s poisťovňou dôvera, nový názov pre obe= dôvera.Vysvetliť to operátorke nebol problém aj to možno pochopila. akurát že ho v unione už nevedú a v novej dôvere ho ešte nemajú zaregistrovaného tak neviem kedy sa dočkáme novej kartičky a to nám treba isť k lekárke na kontrolu.

marketka1
4. jan 2010

včera večer som si pozrela toto
http://www.ceskatelevize.cz/program/10096383302...

je to ako u nás hovorili tam náhradné mamičky že ak ľudia ktorý chcú dieťa z DD, tak sa na nich na úradoch pozerajú: nie ako na niekoho že niečo môže ponúknuť tým deťom, ale ako na toho že on niečo chce.
taktiež tam povedali že ono každé dieťa by mohlo ísť z DD do rodiny keby ich úradníci neoznačili ako nevhodné dieťa (ono aj nevhodné deti sú pre niekoho vhodné len treba nájsť takéhoto rodiča ide o deti ktoré sú :postihnuté,alebo etnické)len keby ich na úradoch svojím spôsobom nediskriminovali pretože väčšina deti nemá šancu sa kvôli nevhodnosti dostať do zoznamu. ☹

silviaa
4. jan 2010

gerdusha - tu najdes zoznam krajin ktore maju podpisanu dohodu so SR www.hcch.net
- Conventions / All conventions / cislo 33 a potom na pravej strane Authorities
Skus oslovit tie krajiny ktore ta zaujmu, ja som tak urobila, napisala maily, teraz cakam na odpovede.

http://www.cipc.sk - jedine monopolne centru, ktore ma na starosti medzinarodnu adopciu

Vela stastia.
Silviaa

mexx
4. jan 2010

Tu je akosi ticho, ked vacsina zmizla na Oravu. A ostatnym je asi zima. 😀

marketka1
4. jan 2010

nie mexx ja som tu ale sama sebe prispievať je asi 😀 😀 😀

mexx
4. jan 2010

Marketka, nevadi, obcas je samomluva velmi prospesna... 😀

Mne je dnes stale zima. Chodim naobliekana jak cibulka, a aj tak. Pred hodinou sme dosli domov od kamarata, a ja cela zmrznuta, fakt mam pocit, ze riadne prituhlo. A pritom som inokedy malo oblecena, som nejaka horkokrvna... 😀

Jaaaj, ale u kamarata sme boli pozriet babulo male, to taka zmena oproti nasmu zbojnikovi...by som nedbala hned aj hniezdit. 😀

marketka1
4. jan 2010

mexx daj si frťana a bude Ti teplešie hneď.

všetky bábätka sú zlaté kým sú malé.
ja mám doma horolezca dnes sa už Kubko vydriapal na gauč už vidím tie pády on si zatiaľ vôbec neuvedomuje že treba liezť dole nohami a nie hlavou.

janivonbenji
4. jan 2010

dobrý večer,
aj ja som tu, len akosi nemám nič k téme 😀 , tak len čítam, že čo ste popísali...

lenka,
no ja sa už tešííím na vašu malú, ale to beží a čochvíľa bude doma...

marketka,
ty máš doma riadnych "zbojníkov" 😉 akurát som dnes s jednou kámoškou rozoberala, že čo jakub ( aj ja aj ona máme ), to vykuk a zbojník a živé striebro, takže aj ten tvoj v partii a isto aj ziconov 😀

a ešte sa idem "posťažovať" - som nezačala v robote ten nový rok veľmo dobre - ma dnes tie moje baby tak dovytáčali, že som musela robiť poriadky, ale také dosť veľké poriadky, že nechápali...mňa ani tak nemrzí, že som robila poriadky, ale skôr to, že dnes prvý pracovný deň v tomto roku a ja takto a ešte to, že ony si vôôôôbec neuvedomujú, že robili niečo na prd...ach jaj...tak snáď vy ste mali veselší deň...

magimary
4. jan 2010

ahojte! 🙂
ja len že som tu... 😅
mexx, ajoj!nevieš nič nové v práci 😕 ...

martina_maxian
4. jan 2010

ahojte baby, aj ja som tu... 🙂
janivonbenji,, tak to v práci ti nezávidím,,, ja som taká rada, že toto aspon rok nebudem musieť riešiť...
presne takéto veci na príšerne vytáčali...

zicon
5. jan 2010

Stella a deti sa k sebe chvalabohu maju. Maju oddane spolocnika nie?

mexx
5. jan 2010

Dobre ranko,

tak zima tusim vladne dalej. Kym som doma, nevadi, ale ked idem von, tak len zubami drkocem. Asi sa treba este lepsie obliekat. 🙂

Mlady pan mi tu uz tancuje v posteli, strasne s tou jeho energiou. Kde a kedy ju on stiha nabrat...

Mary, nic nove netusim... Predpokladam, ze schodza bude o tyzden, tak sa uz psychicky pripravujem... 😅

mata2
5. jan 2010

ahojte,
vsetko dobre v novom roku zelam,hlavne vela zdravia 😵

u nas zas naprasilo milimeter snehu 🙄
uz aby bolo leto 😎

http://tvnoviny.sk/spravy/krimi/rodicia-opustil... 😲

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre