Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
23. sep 2010

@natia
a aký vek si predstavujte vy? lebo my toho novorodenca.. mm že aj staršie, ale ja akosi.. 😔 neviem.. také malé miminečko 😀

lenkove
23. sep 2010

@natia
a aký vek si predstavujte vy? lebo my toho novorodenca.. mm že aj staršie, ale ja akosi.. 😔 neviem.. také malé miminečko 😀

natia
23. sep 2010

@lenkove no nám sa zdal aj Jakub malý, my sme také väčšie akosi... čo ja viem, ja mám vzťah skôr k takým detičkám, s ktorými sa dá komunikovať nejakým jasnejším spôsobom....Jakub tým, že je dosť popredu v tomto, tak v pohode, dá sa s ním dohodnúť 😀 také, že určite nie novorodenca, minimálne pol roka aby mala... malA...to je podmienka, že dievča 😉 a minimálne o rok mladšia od Jakuba

savia
23. sep 2010

@lenkove , nášho malého máme skoro od narodenia a ja celý čas ďakujem za to, že sme si ho vzali úúplne malinkého, je to na nezaplatenie, vidieť drobca ako každý deň rastie a napreduje... 😉

akim
23. sep 2010

@natia , v nasom kraji sa na take dievcatka caka dost dlho. my sme chceli dievca od 0-3rokov, tmavsie a za dva roky nam vacsie dievcatko neponukli. Az po dvoch rokoch babo, hoci sme chceli radsej starsie... Dost sme sa na urade aj pripominali, aj hladali v sanonoch... Sama som bola prekvapena, ze je jednoduchsie dostat babo.Mozno je to aj o stasti...

akim
23. sep 2010

A ako pise @savia , teraz som veeelmi rada, ze mame male babo... 🙂

natia
23. sep 2010

@akim ale ja nebudem čakať na to, čo mi na úrade ponúknu... sú aj subjekty 😉

natia
23. sep 2010

@akim ja to s tým bábom neprežívam, bo ja si zatiaľ stále myslím, že ešte aj rodiť budem voľakedy 😉

5katarina7
23. sep 2010

Nam vcera psych.povedala,ze teraz sa caka na babätka kratsie ako na väcsie deticky,ze aj ona bola prijemne prekvapena.

bendy25
23. sep 2010

@natia - no to je pravda, ze vela zalezi od poziadaviek. Je sice pravda, ze ani ja by som asi nedokazala odmietnut ziadne dieta, aj keby bolo trosku mimo poziadaviek. Kolko mal presne Jakubko, ked ste si ho brali? A ako dlho ste nanho cakali, myslim od zaradenia do ZŽ az priamo, ked ste si priniesli Jakubka domov? Suhlasim s tebou, ze potrebuje viac casu, kedze ste si ho brali uz kustik vacsieho ... Takze planujete ale do buducna este jedno dietatko? Mojim snom je mat tiez aspon zo dve deticky 😵

natia
23. sep 2010

@5katarina7 dôsledký krízy...

natia
23. sep 2010

@bendy25 plánujeme určite... Jakub mal v deň príchodu ku nám presne 19 mesiacov... v deň 1.IA mal presne 18 mesiacov 😉 vybrala som si ho v zoznamoch v deň zaradenia 😎

bendy25
23. sep 2010

@natia - aha, ano. Uz si spominam ...

lulucertik
23. sep 2010

@bendy25 no sme boli popozerať spisy a vybrali sme si zopár chlapčekov, ale u každého prebieha ia ☹
a pri odchode nám bolo dané že či dvojky nechceme, nič tam nebolo ani fotka ani dvd a v tom momente moj manželík povedal že tieto sú naše a taký bol celý deň vytešeny už aj kočíky vyberal 😀 a aj oni už nie sú voľné ☹ ☹
ale vravel že už neustúp a budú dvojky 😉 sa teším len teraz kde k takým malinkým prísť ale snáď sa dočkáme

natia
23. sep 2010

@lulucertik no prosím, ďalšia skúsenosť s neaktualizovanými spismi 😠

5katarina7
24. sep 2010

@lulucertik,no to je sklamanie,ked sa clovek zacne tesit a potom to dopadne takto 😒

lulucertik
24. sep 2010

@5katarina7 no to bolo 😢 😢

zuzubabo
24. sep 2010

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
prišla pošta
Naša prvá interakcia - 1.10.2010 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

lulucertik
24. sep 2010

@zuzubabo no tak supéér ste sa dočkali , tešíme sa 😵 😵 😵

dioliana1
24. sep 2010

@zuzubabo gratulujem...tak šťastné zamilovanie sa vzájomné 😉

mmacca
24. sep 2010

Zákony schválnosti fungujú. Necelý mesiach chodím do práce a dnes mi volajú z úradu, že nám našli bábo, rok po zapísaní do zoznamu. Keby mi volali pred mesiacom, tak neváham, ale teraz neviem, čo spraviť. Celý víkend budeme uvažovať, čo urobíme.

akim
24. sep 2010

@mmacca , a co si myslis, co by na to povedali v robote? mozno by ta pustili bez problemov... ved aj sefovia su ludia a niektori sa snazia vyjst v ustrety...

lulucertik
24. sep 2010

mmacca no ja by som neváhala hneď by bolo bábatko , ale musíš sa ty rozhodnúť a určite sa aj dá dohodnúť...

mmacca
24. sep 2010

Veď ani ja by som pred mesiacom neváhala. Lenže sú zamestnania, kde sa nedá len tak odísť. A k tomu som práve zistila, že malá má horúčku.

dioliana1
24. sep 2010

@mmacca kým prejdu sudy to prejdu aj tri mesiace...takže ak sa vám bábo zapáči pojdeš na MD...ved zametnavatelovi stačí 3mesiace vopred MD hlasiť

mmacca
24. sep 2010

Jaj, ale ja som učiteľka! Zanechám siroty, piatakov. To je na tom blbé.

dioliana1
24. sep 2010

@mmacca a čo ked budeš čakať potom aj dva roky...?

mmacca
24. sep 2010

Veď, to je práve to, prečo som hneď nepovedala nie. Na MD by išiel aj manžel, lenže s takým miminom si ho netrúfam nechať doma. Malú zvláda, lenže s ňou začal tráviť viac času, až keď podrástla.

maznacik007
24. sep 2010

MD/RD staci nahlasit zamestnavatelovi aj den pred nastupom... a je povinny vam ju poskytnut...

@mmacca takto to podla mna nie je vhodne brat... co ak by si oteho prirodzene a musela by si ostat doma na rizikovom... a pod. proste si podla mna urci priority a podla toho sa riad.

nemyslim si ze je vhodne aby siel manzel k takemu miminku ale to moze byt len moj sukromny pocit.. dieta a najma tieto deti maju pravo sa naviazat na jednu matersku osobu...

mmacca
24. sep 2010

Už len z čisto praktického dôvodu si muža neviem predstaviť doma.

akim
24. sep 2010

@mmacca , a je problem iba v zamestnavatelovi, alebo vahas aj preto, ze chces robit a nie ist hned na dalsiu MD?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre