Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
2. okt 2010

No, také čosi som sa chcela aj ja opýtať ako
@najjulinka

bendy25
2. okt 2010

@zuzubabo - blahozelam a tesim sa s vami 😵 😵 😵 A odkial je profi mama? Teda,kde momentalne vyrasta malicky? A kolko IA este budete mat? A to ste si maleho aj vonku na prechadzku mohli vziat? Napíííššš vsetucko 😉

bendy25
2. okt 2010

Snad toho 11teho by sme sa mohli stretnut ... @zuzubabo

lulucertik
2. okt 2010

@zuzubabo super a tešíme sa s tebou 😵

natia
2. okt 2010

Ja som hrozne zvedavá ako deti budete mať vy ostatné... strašne sa teším ako sa rozširujeme 😉
Inak aj ja aj @zuzubabo sme mali podmienku jedinú vážnu, že dievča 😀 😀

kanhwa
2. okt 2010

@zuzubabo a Vy si beriete malickeho do ado ci do pestunstva?

Baby, to ste ma normalne vystrasili, lebo aj nam na urade vraveli, ze ak je novorodenec, ktoreho sa biomatka vzda, tak uz si to nemoze rozmysliet....

lenkove
2. okt 2010

zuzubabo, super , tesim sa 😵 😵

a s tym osvojenim nam povedali rovnako ako Akim, ze do predosvojitelskeho nieco mozu a potom uz nie.. 🤐 🤐 asi mikrohacikmi nechcu strasit 😉

natia
2. okt 2010

@lenkove no asi tak... ono už to je podľa mňa fakt taká pravdepodobnosť ako keď sa z pestúnstva vráti do bio rodiny... lebo vlastne počas predosvojiteľskej má náhradný rodič rovnaké práva ako pestún (čiže obmedzené a ešte nie je jeho zákonný zástupca) ... ono ten rodič, aj keby si to rozmyslel v tej predosv., tak zrejme by musel dokázať výrazné zlepšenie podmienok a to sa proste takto v reálnom živote nedeje...

zuzubabo
2. okt 2010

@najjulinka, @yukki - detský domov Spišské Vlachy, s tými KE som to zle pochopila 😒
@kanhwa - berieme do pestu
@bendy - toho 11teho sa dúfam stretneme, podrobne pokecáme 😉
@natia - ako inak IP 🙂

maznacik007
2. okt 2010

@akim matka ma narok si to do rozmysliet presne ti nepoviem je to 6 alebo 8 tyzdnov a to aj vtedy ak da dieta do hniezda zachrany alebo anonymne porodi.... a obcas sa to stava... to ze je dieta umiesntnene na zaklade predbezka do rodiny na tom nic nemeni...

zuzubabo gratulujem 😵

lulucertik
2. okt 2010

pekný večer všetkým potrebovala by som poradiť, kamoška by strašne chcela pracovať na červenom kríži

akim
2. okt 2010

@yukki , dakujeme za pochvalu 🙂 . A naco bola u vas psychologicka cele doobedie? 😨 u nas psych. doma ani nebola. my sme chodili za nou... 🙂

yukki
2. okt 2010

No práve, táto naša mi takto aj vyšla v ústrety, ja by som bola musela s malou dochádzať hodinu busom za ňou do mesta a navyše asi chcela kiku vidieť v domácom prostredí...alebo čo..lebo to s Kikou v kancelárii je boj o život a o zariadnie a o držku....

dioliana1
2. okt 2010

@zuzubabo budeš iba 41km odo mna, zastavíš sa? 😀

najjulinka
autor
2. okt 2010

dobru noc

dioliana1
2. okt 2010

dobru noc

zuzubabo
3. okt 2010

@dioliana1 a v akom meste bývaš? 😉

bendy25
3. okt 2010

Ahojte! Dnes mi zacina nočná, vobec sa mi nechce 😖 idem si teraz lahnut, aby som to potom do rana zvladla 🙄

natia
3. okt 2010

@bendy25 držím palce 🙂

barbareta
3. okt 2010

ahoj holky tak konečne sme od augusta zapisaný do poradovníka ako čakatelia : chcem sa spýtať lebo uvažuje o dobrovolnom pripoistení . oplaltí sa mi to ? viem že teraz sa niečo menilo a i je tu tema o nieakom štrajku ale nesledujem to , lebo moje obdobie asi tak vychdza na november 2011 ked to beriem podla upsvar že momentalne sa čaka asi v našom okoli 1r.+ 3 mes. 🙂 a som momentalne v prac. kolotoči... 😎
Mám sa dať dobrovolne pripoistiť alebo nie ? dakujem za kazdu odpoved 🙂

maznacik007
3. okt 2010

@barbareta pokial prejde navrh ktory podava ministerstvo prace do parlamentu tak sa ti to neoplati sa pripoistit
najma pokial mas dieta 0-6 mesiacov
este teraz sa to oplatilo aj pre nahradnych rodicov.. ale pokial prejde tato novela tak to je nevyhodnejsie uz pre nas idealne by bolo keby to ostalo tak ako bolo akurat by poberanie zvyseneho RP neohranicili vekom ale dvomi rokmi od pravoplatnosti rozsudku... to by bol ideal pre nahradnych rodicov ale .... 😖

lenkove
3. okt 2010

a ako je to teraz? oplati sa mne cakat so ziadostou do noveho roka,aby som mohla popri rodicovskom aj pracovat na zivnost?
v marci 2011 je rok od pravoplatnosti rozsudku, v aprili 2011 ma SKorica dva roky.. Ja som pracovala dva roky pred narodenim malej, ale dva roky pred jej prichodom do rodiny nenaskrabem 270 dni, ci kolko je ich potrebnych 🤐 poradite niekto?

lenkove
3. okt 2010

a ako je to teraz? oplati sa mne cakat so ziadostou do noveho roka,aby som mohla popri rodicovskom aj pracovat na zivnost?
v marci 2011 je rok od pravoplatnosti rozsudku, v aprili 2011 ma SKorica dva roky.. Ja som pracovala dva roky pred narodenim malej, ale dva roky pred jej prichodom do rodiny nenaskrabem 270 dni, ci kolko je ich potrebnych 🤐 poradite niekto?

bendy25
3. okt 2010

Prajem vam prijemny vecer, ja idem o hodku makat, no zajtra si vas isto docitam.
Ktovie, ci nam toho noveho tyzdna uz pride rozhodnutie o zaradeni do ZŽ, ked to psychologicka posielala na kraj vlastne tento pondelok, co bol. Co myslite baby? 😒

maznacik007
3. okt 2010

@lenkove rata sa to ci mas 270 dni pred datumom porodu /narodenia Skorice.. ak tam mas tych 270 dni tak sa ti oplati poziadat co najskor... aby si dostala tych 256 EUR mesacne.. aspon do konca roka...
ak prejde ten navrh tak aj tak /podla toho co slo do parlamentu/ budu vsetci unblock prehodnoteny a vsekym sa bude vyplacat 190 plus mozes pracovat..
v sucasnosti ak by si poziadala musis prerusit zivnost.
takze cim skor poziadaj.. lebo pokial mas odpracovane dva roky pred jej narodenim tak narok mas na 256 EUR ... ale treba prerusit zivnost.

lenkove
3. okt 2010

@maznacik007
a rodicovsky mi po novom {ak prejde novela} budu ako vyplacat, teda ako dlho? nie dva roky od pravoplatnosti? 😕 a dakujem...

maznacik007
3. okt 2010

@lenkove vyplaca sa tri roky od pravoplatnosti aj teraz aj po novom.. len teraz je to tak.. ze ak splnis podmienku 270 dni pred porodom odpracovane - platene nemocenske poistenie tak do dvoch rokov veku dietata ti daju mesacne 256 EUR a po 2. roku ti daju klasiku 165 EUR az do 3 roku zivota prip. do troch rokov odo dna pravoplatnosti rozsudku

lenkove
3. okt 2010

@maznacik007
tak vdaka 🙂 uvidime co s tym 😕 🙂 a hadam nieco poriesime 😵 😵

maznacik007
3. okt 2010

@lenkove neni za co... porieste.. 😵 ja idem este pracovat... 😀

mexx
3. okt 2010

Mna by zaujimalo, ze ako to bude po novom, ked to kombinuju aj s tou pracou... Mozem sa dat s pestu dietatom na rodicovsky a byt zaroven zamestnana (stale ako profi)? 😕 Alebo to mozu len taki na zivnost alebo dohodu alebo podobne? 😕

najjulinka
autor
3. okt 2010

mexx mne to tak vychádza, že ano.... v januári sa hodim asi na RD s Luckou... ked vezmem druhe do pestu, tak asi zas na odmenu pestuna +tých 40€ (ked to nechaju) na dieťa do troch rokov... a potom zas po dovršeni troch rokov mladšieho sa zas asi hodim na RD, ked to zas nepomenia............ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre