Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
4. sep 2009

cairka, u nás-v meste...
idem pre chlapcov 😉

lenuska74
4. sep 2009

ahojte 😀 megi aj mne nukaju s časuna čas ale presný opak ako som mala v spise zvätša maličké alebo také ktoré by u nás bolo iba nejaký 1-2r a rodina chce ho späť alebo chlapca a najlepšie ked je to surodenecka skupina kde jedno z deti je aspon o 3r. staršie ako to moje 😀 Takže ja už sa nečudujem ničomu ale ked som chcela konkretne tak povedali že mám zabudnúť lebo že som až 77 v poradovníku a o týž. mi zavolalali že maju 1r. chlapčeka ktorého doniesla matka ale bude ho chcieť späť 😀 😝 vidí sa mi to ako provokácia ale ved je to ich práca ale dosť pochybujem že 76ľudi predomnou toho chlapčeka odmietlo 🙂 takže oni asi maju predstavu aké dieťa by nam dali a aké nie a hotovo. Tak asi aj pre teba skusenu profesionálku maju pripravený nejaký baliček opatrení 😀 😀 😀 😝

janivonbenji
4. sep 2009

magi,
aj mne raz ( našťastie iba raz ) núkali dosť nátlakovým spôsobom dieťa, ale bolo to v návrate a ja som nemala možnosť prekonzultovať s mm a oni tlačili, že aby sme sa išli pozrieť a potom uvidíme...doteraz neviem, čo sme mali uvidieť 😒 ...dúfam, že tá mala babula sa má niekde dobre...

najjulinka
autor
4. sep 2009

Dnes Lucka sa džgala čipsami (tj. cerealiami)... No a po chvili sa drží za brucho a hlasi mi "čipsy bolu" (bolu = bolia - to tak divne sklonuje.. .aj zuby bolu a pod... 😀 😀 😀 )... mne hned bolo jasne jak čipsy možu bolieť.. kuka som pod bodynko a tam 2 celé a plno omrviniek... 😀 😀 😀
(ked som ju potom išla prebaliť, tak v plienke dalšie 2 kusky 😅 😀 )

Som jej vytiahla domček drevený po kupkania a sa pekne hra... Ked my koli dvojičkam jej nič na hranie nemožme vytiahnuť.. .dvojičky len hádžu veci.. .alebo podávajú - to velmi radi robia... ale hrať tak ozajsky sa ešte nevedia...

najjulinka
autor
4. sep 2009

Inak dnes kolegynka dostala do profi takmer polročného chlapčeka.. .zlatulinkého... 😵 😵 😵

martina_maxian
4. sep 2009

Baby, ja vám závidím, že vám núkajú detičky.,.. čoby som ja za to dala...
🙂 😉

dioliana1
4. sep 2009

martina máš už prípravu za sebou?

martina_maxian
4. sep 2009

ešte 5 sedení,,, nemá to konca... ☹

najjulinka
autor
4. sep 2009

no vydržať... stojí to za to 😀 😀 😀 😀 😀 😀

martina_maxian
4. sep 2009

stažím sa vydržať.. ale najradšej by som už mala dieťatko doma.. 🙂

najjulinka
autor
4. sep 2009

tým sme prešli všetky 😉

martina_maxian
4. sep 2009

tak to my je jasné... ale teším sa, veľmi...🙂

dioliana1
4. sep 2009

martina: Máš už predstavu aké dieťatko (dieťatká) by si chcela?

maznacik007
4. sep 2009

baby.. dnes sa moja sestra /tehotna / s frajerom prechadzali s malym po meste.. / maly je taky liebling.. vsetci ho zboznuju a chcu vozit pestovat a tak/ a stretli moju svokru so svokrom.. a oni pri kociku zastali.. a svokra hovori > prehoboha to odkial je? sestra na to ze z domova...
a oni nic a isli dalej... oni totiz ani nevedia ze sme si maleho brali.. teda oni s nami uz vaic ako dva roky nehovoria ani malej sa neodzravia na pozdrav.. / je to ich jedine vnuca/ 😀 😀 😀 mama potom hovorila /moj amama/ ze skoda ze ju nestretla ona ze tak by jej povedala... krave.. / s prepacenim

inak prosim vas..ktore chcete a mozete.. mysliste na nas ci uz modlitbami ci pozitivnou energiou.. k vsetkym tym stresom sa nam pridalo dalsie.. mame brali vcera vzorku z prsnika.. o dva tyzdne bude vysledok..

maznacik007
4. sep 2009

jaaj este som vam chcela napisat.. maly sa uz pekne postavi pri nabytku sedacke a tak.. aj sa pusti a a stoji uplne sam.. aj sa presuva.. nie su to uplne este tie kroky.. ako od niekoho k niekomu.. ale vela mu nechyba 🙂

martina_maxian
4. sep 2009

dioliana predstavu máme len tak zhruba... chceli by sme dieťatko od 0 do 2 rokov, keby bolo biele, bolo by to veľké plus, ale nemáme to vymedzené,,, a kludne by som vzala aj dvojičky... aspon by som nemusela o rok podstupovať toto všetko nanovo.. 🙂

a maznacik neboj, všetko dobre dopadne, budem sa modlit za vás...

najjulinka
autor
4. sep 2009

maznacik mala tvoja sestra povedať, že to je jej vnuk 😝 😎 😎 😎

mixka
4. sep 2009

ahojte 🙂

martinka, ty sa nam sem fest hodis do partie 😵 , tu vsetky tuzime po dvojickach 😀 😀 😀

martina_maxian
4. sep 2009

no vidíš to mixka... ja by som aj tie najjulikyne... 🙂
a ty ako? už si kúpila domček?

mixka
4. sep 2009

ved sa ti to martinka mozno splni 🙂 dokoncite pripravu a mozu byt tvoje 😉

nekupili, stavar nasiel vazne chyby na dome a my by sme ho aj hned brali, ale dotahujeme sa teraz o cenu, lebo si to vyzaduje investiciu cca 600 - 800 tisic, co nie je malo ☹

martina_maxian
4. sep 2009

takže ešte stále ho chcete kúpiť?? a aké chyby tam našiel?
No to dúfam, len škoda, že najjulinka nemože o tých dvojkách nič bližšie povedať... 😉

mixka
4. sep 2009

dom ma pukliny na prizemi a na poschodi na nosnom mure, ma poskodene tramy pod strechou a pani domaca priznala farbu, ze strecha pri kazdom prsani tecie a treba ju celu vymenit 🙄

maznacik007
4. sep 2009

juli sak hej.. len vies to ju tiez napadlo az potom.. 😀 martina s mojou svokrou sa to neurovna.. ona nema rada ani vlastne vnuca... ako ja uz neriesim.. po tych rokoch

martina_maxian
4. sep 2009

tak potom to naozaj radšej nekupujte... 😢
je to sila,,, a skoro nový dom...

maznacik007
4. sep 2009

mixka no to je blbe.. to so velke investicie

martina_maxian
4. sep 2009

maznacik u nás sa už našťastie na dieťatko všetci tešia, aj keď svokra, je taká neutrálna... no uvidíme 😉

magimary
4. sep 2009

ahojte! 🙂
no, tak už som zase v lepšom obraze o ponúkaní a praktikách na úradoch... 😅 😝 🙂
ešteže vás mám... 😀 , no každopádne si seba neviem predstaviť, akoby som sa vykrúcala, ako ty, maznáčik... 😅 😀 , ja to nejak neviem...asi budem za nenásytnú ťapu (pred úradníčkami), keď si spisy aj pozriem a na všetky poviem nie...(ale ani to sa nedá do nekonečna 🙄 , lenuška, ty si koľkokrát zatiaľ odmietla?)... no, neviem, ako to bude... najmä, ak to nechceme ešte teraz, ale až v "budúcnosti" ( 🤐 😉 )..
a už som doazník aj vypisovala a v kolonke o podmienkach na dieťa som napísala: "biele, zdravé dievčatko do troch mesiacov, idúce z profesionálnej rodiny" (!!! 😨 😅 !!!)...snáď nám tak skoro také nenájdu... 😕 , ale mám z toho taký divný pocit...
ale, čomu vôbec nerozumiem v tom dotazníku sú dve veci:
1) aké tam chcú čísla poisťovní (sociálna, zdravotná, dôchodková ai.-netuším?) a aká je čiastka, ktroá za mňa ide do poisťovní (tiež netuším!!!)
2) čo znamená táto veta: "Súhlas manželky pri osvojení dieťaťa manželom matky dieťaťa" (? 😕) a táto opačná henď pod ňou: "Súhlas manžela pri osvojení dieťaťa manželkou otca dieťaťa" (???)...
tej prvej časti v každej z tých viet, by som aj rozumela, ale nechápem, čo chce básnik říct, tým zbytkom vety!?! Komplikovane sa už tá veta ani nedala napísať... 🙄 , vysvetlí to niekto mne nechápajúcej?!? 😅

a maznáčik, myslím...neboj-verte, že to nebude zhubné... 😔
mixka, to vážne? chyby??? veď ten dom je skoro nový, či nie? 😕 (veľmi mato zaujíma, aké má chyby, písni mi trebárs do ip)
maťamaxian, neboj dočkáš sa... dokonči prípravu a možno budú aj (julinkine) dvojičky...na to aby si ich ľúbila, nepotrebuješ o nich vedieť veľa... 😉

mixka
4. sep 2009

no neviem martina, co je to az taky novy dom... postavili ho v roku 1994

zicon
4. sep 2009

A preco nevyuzivate USMEV?? V pokoji si vybrat deti s celeho slovenska.

martina_maxian
4. sep 2009

ahoj magimary, je mi to jasné, že nato aby som ich ľúbila nepotrebujem o nich bvedieť veľa... (aj keď ja neviem nič o nich) ale môj chlap je veľmi zvedavý... 😀

mixka, veď písali, že má 8 rokov..nie 15 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre