Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

dioliana1
22. sep 2009

martina najprv si požiadaš o predosvojitelske to može trvať cele s čakaním aj sudom a právoplatnosťou 1-3 mesiace od žiadosti na súd...zaleží od ochoty pracovníkov okolo toho, ty možeš mať deti už skor ked sa dohodneš z DD na hosťovský pobyt, ale mateská až budeš mať rozhodnutie...takže ak sa dohodneš s DD, tak deti po nejakých troch interakciách možeš mať doma... 😀

zicon
22. sep 2009

To mas takto:

Zalezi to od situacie:

Najprv musi medzi tebou a dietatom prebehnut interakcia, t.j budes dieta-deti navstevovat v zariadeni nahradnej rodinnej starostlivosti, po min. 3 navstevach ti povolia dieta si zobrat k sebe na navstevu a dlzka navstevy zalezi na dohode zo zariadenim.

Zaroven ak prebehne dobre interakcia sa stretnes s praconickou UPSVAR a oni podaju navrh na sud na predosvojitelsku starostlivost. Sud ta vyzve dodat urcite doklady, vypis registra trestov, pracovny posudok a ine papiere. A potom stanovy datum pojednavania a ak sa vsetky strany vzdaju odvolania do cca. 4 dni je rozhodnutie pravoplatne. T.j. Pisomnu verziu rozhiodnutia si preberu pri doruceni vsetky strany a sudu sa vratia navratky.

dioliana1
22. sep 2009

zicon to napísal odborne 😀

magimary
22. sep 2009

ahojte!
konečne som sa sem dostala 🙂 ...

dio, neboj, alergia síce pôsobí ako staršiak, ale nie je to NIČ dramatické..., alergia nie je smrteľná ( 😅 ) a liečená ani nebzpečná... 😉 nestresuj, to je len "diagnóza"... 🙂

my sme predchádzajúce 4 dni tvrdo zamakali na podkroví a včera nám dokončili betónové potery, takže sa nenápadne blížime k (vytúženému) kocu "stavby"!!! 😵

idem posťahovať fotečky na Strechu, aby ste videli, ako sme pokročili...som z toho neuveriteľne happy, lebo už sa nám pomaly črtá sťahovanie do podkrovia...strašne sa tešííííííííííííííííííím 😵 😵 😵

papá, zatiaľ...

dioliana1
22. sep 2009

ja sa nestresujem len nadavam na dedičnosť, doma sme už teraz všetci alergici
😀

dioliana1
22. sep 2009

najlepšie je na tom to že každý sme alergický na niečo uplne iné 😅

dioliana1
22. sep 2009

magi, dnes konečne začal MM brusiť osb dosky v izbe pre mojich velkáčov takže sme tiež "pokročili už takmer celoročnej prerábke 😀 😀 😀 😝

zicon
22. sep 2009

Vsak studujem verejnu spravu a toto je klasicky priklad spravneho prava, este okorenene o to ze tu ide o sud nerozporovy, tj vsetky zucatnene strany pracuju na dosiahnutie jedneho ciela.

dioliana1
22. sep 2009

ja neviem zmenšiť fotky ☹ aby som to dala na strechu

zicon
22. sep 2009

Skus free program - mihov image resizer, taka jednoducha ale funkcna vecicka na hromadne zmensovanie obrazkov

martina_maxian
22. sep 2009

zicon, dioliana, ďakujem za objasnenie... 🙂

zicon
22. sep 2009

Zamestnavatel sa vytesuje

martina_maxian
22. sep 2009

práveže zatial si len robí obraz, keďže mu to niekto z mojich kolegov bonzol.....🙂 povedal, že snad to nebude tak skoro... 🙂 tak uvidíme...

martina_maxian
22. sep 2009

magi, to je super, že ste tak pokročili... len tak ďalej.. 😉

maznacik007
22. sep 2009

Martina... no tak orientacne...

dokoncis pripravu... napisu zaverecnu spravu odovzda sa na socialke.. a bezi im 15 dnova lehota na vase zapisanie do zoznamu.. dohodnes sa ze si preto prides osobne.. aj s muzom.. a hned tam podpisete ze sa vzdavate odvolania..
o den, dva... si dohodnes stretko s.. M... a pojdes si svoje vysnene dietky vyhladat... oni hned v ten den.. alebo na druhy.. poziadaju socialku o sprostredkovanie kontaktu.. a socialka nakontaktuje domov pod kt. deti patria... a zaslu vam potvrdenie ze mozete ist do domova za tymi kont. dietatom detmi...
ked ti toto potvrdenie pride domov ... tam budes mat cislo na domov kde si telefonicky dohodnes termin nastevy... /toto nez sa vybavi rataj tri tyzdne.. nech sme velkoryse.../
tym ze je tam taka vzdailenost.. tak budes mat interakcie po sebe.. stacia tri.. z tych sa napise sprava.. tu tam podpises.. a este tam zajdes na socialku pod kt. deti patria.. oni ti pomozu spisat navrh na sud.. / pre istotu ti dam aj vzor../ podas to tam... a pokial viem v kosiciach su rychly... do mesaica mas sud potom tak tyzden nez sa spise rozsudok.. potom kym ho odoslu.. u vas ho nebudeu preberat rodicia cize o starost menej.. tiez tak tri tyzdne ratat.. a potom si uz pojdes orazit na sud pravoplatnost a pre deti ...

ono su iste varianty.. da sa hostovsky pobyt.. a pod.. ako to je uz od pripadu k pripadu...

ale podla mna ak ti ich nikto neuchmatne.. tak od januara 2010 si na rodicovskej dovolenke..

magimary
22. sep 2009

tak tu je naše "finále"!!!:
http://www.modrastrecha.sk/album/album.php?vAlb...
teraz už len vymurujeme umývadlá, osadíme sprch.kút, urobíme obklady (to bude o dva týždne cez víkend hotové 😵 ), maľovanie, plávajúce podlahy a sťahovanie!!!
😵
už len samé "krásne" robotky...

zicon
22. sep 2009

Ak to pojde jak v skalici tak aj od novembra, my sme od 1 kontaktu mali mesiac a kubo bol nas.

magimary
22. sep 2009

ozaj, spomínate prípravu: tak my máme od včerajška odovzdané všetky papaiere na úpsvare (! 😵 ) a teraz už len čakáme na návštevu zo sociálky... 😅 a už máem dohovorenú aj prípravu v Návrate... ( 😉 )...

magimary
22. sep 2009

myslím, že o mesiac už budeme "kompletní" pestúni...
nejako to ide rýchlo...
a zatiaľ ani nemusí... 😅 😉

maznacik007
22. sep 2009

no zicon ako ja som myslela uz s pravoplatnym rozhodnutim sudu...
my sme dostali rozhodnutie o zapisani do zoznamu tusim 15. jula a od 7. augusta mame maleho doma.. 😉

maznacik007
22. sep 2009

mary super... ze to tak rychlo ide.. aj my cakame nastevu zo socialky.. kvoli sudu.. 😉

cairka
22. sep 2009

magi, fakt ste si riadne zamakali, ale vyzerá to super, som zvedavá na finálnu verziu 😉

maznacik007
22. sep 2009

a maleho sme prvy krat videli v domove tusim 3 ci 4. augusta.. tak dajako.. 😎

cairka
22. sep 2009

ja som minule volala sociálke a mi hovorila, že sa nás snažila aj doma zastihnúť, ale neuspela...a to ani nečakám návštevu zo sociálky 😝 a doteraz (teda asi 2x 😀) vždy zvykli zavolať aspoň deň vopred

magimary
22. sep 2009

díky! 😵 -finálna verzia bude super (pre mňa) 😅 😵 😎 ...
a na sociálke sme hovorili s veľmi milou pani (včrea tam nenabehla tá aktivna, čo nám hneď chcela dať mimino do rúk)...a rovno sme jej povedali, že my "čakáme" miminko do polroka rovno z profirodiny, čiže od nás... ( 🤐 ) 😅 😀 ... na chvíľu síce spozornela, že ako to myslíme, ale potom to snáď pochopila...
maznáčik, ale my ani nepotrebujeme tak rýchlo... 😅 😀 😨 😉

najjulinka
autor
22. sep 2009

martina u nas nedavaju deti na hostovký pobyt - navštevy 😉 aspon nie z profi...

maznacik007
22. sep 2009

mary ved ja vieeeem... takze nic sa zatial nerysuje.. nejake peknucke malinke dievcatko... 😵 ja by som ti ajd ve dopriala nech mas dva pariky....

inak ja som tiez necakala tak rychlo.. ako u nas to velmi urychlilo vedomie.. ze ak by nesiel na hostovsky tak ide zasa do dalsej profi rodiny.. / rocne dieta uz do tretej/ a pohadzovali by si ho.. alebo by ho nechali v domove do sudu.. takze u nas to bolo aj o tom...

Martinka to ma ine.. ona sa moze dusevne pripravit a uzit si zatial ticho a klud... lebo vie ze deti su v dobrych rukach...

najjulinka
autor
22. sep 2009

martina požiadaš sud o predbežne opatrenie a to by si mohla mať do týždna 😉

maznacik007
22. sep 2009

juli u vas funguju predbezka? to je super... to by potom fakt mohlo byt v tom novembri... 🤐 😵

mata2
22. sep 2009

do tyzdna by bolo keby bolo dieta v ohrozeni zivota.....
inak do 30 dni

ale aj tak na zaklade predbezka nevznika narok na RD

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre