Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
26. okt 2009

dobre ranko.
No ja Domči polievky nedávam... Mixovanú zeleninu má, takej kašovitej hustoty... Riedšim by som ju velmi nenakrmila 😀 😀 😀

mixka
26. okt 2009

fiha, nase krpky polievky lubia 😵 lenze ony dve lubia vsetko co nezje ich 😀

najjulinka
autor
26. okt 2009

Akože velkači polievky papaju... Ale ked boli Kikoa Lucka malí, tak tiež polievky som nedavala, vsak to by bolo viac vsde možne ako v puse...

cairka
26. okt 2009

dobré ránko.
mixka, ty čo buntošíš, ked baby spia? my sme vstali po novom o siedmej, takže fajn, lebo všera sme vstali o šiestej 😝

mixka
26. okt 2009

na mna nejak dolieha posun casu 🙄 ale zistujem, ze stiham vela porobit takto rano 😀 taze to svoje vyhody ma 😀

cairka
26. okt 2009

tak od zajtra si dávaš budík? 😅 😀 😀

lenkove
26. okt 2009

ahojte
ja utekam po praci, len som bola zvedava, co ste rozoberali.
Na kutiky Endiaron pasta 😉 aj pre deti od roka. zlte ale ucinne, mam od koznej 🙂 🙂
http://www.lekarna.cz/endiaron-hbf-1x30gm-pasta/

mixka
26. okt 2009

nedavam cairka, ale ked sa zobudim vstanem a nebudem sa musiet aspon nahanat pri detoch 🙂

maznacik007
26. okt 2009

dievcata nestihala som nic.. vratili sme sa vcera vecer popridavala som vas d diskusie.. ospravedlnujem sa... idem len kuknut na pracovne maily a pridem...

magimary
26. okt 2009

ahojte 🙂 !
prajem pekný (aj keď v mojom prípade kašľavý a nádchový 😝 ) deň!
nás ešte stále budú posun času príliš skoro-chalani dnes vstali o polpiatej... ( 🙄 )..., a vzhľadom k všetkým upchatým vývodom mojej hlavy som sa zobudila tiež... 😝 , nevyspatá, zničená, kašľavá a takmer bez hlasu...
neviem, čo to zase na mňa sadlo ?! 😖 a potom sa ešte pridal najmenší šuhaj a boli sme o piatej ráno hore všetci-celá rodina... 🙄
tomuško je doma (ešte si udržuje takých 37,7°C, ale má veľký kašeľ 😝 ), Zajko sa zatiaľ drží..., tobiko tiež kašle, ale ešte išiel do škôlky...
a zoznámila som sa s brulkou ( 🙂 ), príjemná to osôbka, už nech (čo)skoro rozšíri "naše" rady-náhradnýách rodičov, lebo detičky ledva čakajú na takýchto rodičov... 😉 😵 🙂
polievka pre Zajka sa varí...čo varíš juli, dominike, keď nie polievky 😨 ...u nás sú základom detskej stravy polievky... 😉
maznáčik, ako bolo? už je z teba lektor pridu? a budeš to aj robiť? 😕 😅
mexx, zajtra to platí? (lebo ja sa i napreik chorobe hlásim a hrniem... 😅 😅 )

najjulinka
autor
26. okt 2009

Dominike no normalne zeleninu, alebo teraz ked už sa a soliť može (po roku), tak uvarím velkáčom polievku jej povyťahujem z nej zeleninu (a mäsko) a vody polievkovej tolko, aby to malo kašovitú konzistenciu ked zmixujem... 😉
Robím trošku riedšie, ako ked sa kupi hotový prikrm vo flaske 😉 😀
Ryžu niekedy pomixujem, dakedy jj dam takú nepomixovanú, alebo tak polo, aby mala nejaké "hrudky".. .Tú ryžu nesolen som kedysi jej občas pridala aj do popučeneho banana alebo výživy.. .presne koli "hrudkám" , kedže žužlať chleba nemohla, tak nech má čosi... A na žužlanie som jej kupila aj kukuričné chrumky nesolené,a le tie nedostať všde, takže ich mala 2x ...

najjulinka
autor
26. okt 2009

Napr. teraz varím hovädziu polievku... Načistím zeleninu, hovädzie dam a mierne osolim... Potom Domči odoberem zo zeleniny, mäsa, trošku vývaru a až tak pridám ostatné korenie (celé čierne, potom ešte nejaké iné gulščky - myslím je to nové korenie (???), pripadne troška vegety bez glutamanu sodneho... Domči to zmixujem.. statným navarím rezance a máme papaníčko všetci... 😀 A samozrejme potom ešte zeleninu povyberám, zmixujem, zahustím a mam omáčku, kupila som knedlik, nakrajam to hovädo a mám aj druhé jedlo (ale aj tak velkáči papajú bud polievočku alebo druhé, takže dnes navarím tak do stredy bude dosť 😉 )

magimary
26. okt 2009

no, takže vlastne varíš polievku... 😅
veď to, čo jej dávaš, dávam aj ja, ale hovorím tomu polievka... 😅 😉 😀
teraz sa mu varí mrkva, zemiak, kaleráb a kuracie mäsko-prsia-v tom...ale to je podľa mňa jasná "POLIEVKA".... 😅
to, že mu to potom zmixujem je len ďalšia úprava polievky... jamu to sekám (v takom sekáčiku) , aby mal aj hrudky, ale aby mu to nevytekalo z pusy príliš riedke...
ale moja mama ked ho kŕmi (ked ho niekedy práve stráži), tak ho krmi s neposekanou polievkou a on pekne papá aj to (ale mne je lepšia tá kašovitá strava-nestrieka to všade okolo, keď si kýchne 😀 ), teda on papá úúplne všetko, čo nespapá jeho (ako mixiatka 😅 ), teda zemiaková kaša mu až tak nejde,. aleinak total všetko (aj tú zem.kašu zje, ale nie až s takou chuťou)...

najjulinka
autor
26. okt 2009

no ale nevarím polievku vždy.. .teraz už ano, ale predtým len proste jej zeleninu som varila... 😀
Domča papá všetko. .pomixované.. akoe občas skusim nepomixované, len popučené, ale to potomnájdem v plienke cele také aké ksky proste dam... aj ked nepomixujem dokonale, tak to v kake vidím... proste to zhltne... no mne nejde o to, že po puse stečie, ale ked mi drgne do lyžičky, tak ked je to polievka, tak je cakumpak mokrá ... kdežto taé kašovité zotriem a ostane len flak.. .nepremočí sa to uplne... 😀

maznacik007
26. okt 2009

Ahojte baby....

add kutiky ja tiez davam B vitaminy.. neviem kto mi to poradil ale dobre je aj rozdrvit tu tabletku a taku kasicku z toho urobit a potriet.. alebo mam take aloe vera od lekarky.. a to je tiez dobre..

na orave bolo vyborne... na tvoju otazku ti mary rada odpoviem ale bud v tej neverejnej diskusii alebo cez IP alebo skype... 😀

nas Danulko s tatinom maju doma kelovu polievocku... a jaternicu /bielu/ so zemiakmi a uh. salat.. /dankovi mam odlozene kuracie aj ked on urcite bude aj jaternicu pytat 😀 /aj ja varim casto polievky a najma deti lubia omacky sosovicovu hraskovu...
ja varim kazdy den.. ine.. oni by mi nezjedli.. viac dni... ale zasa nemusia kazdy den maso... lubia aj dukatove a tak.. maly Danko lubi aj Hippky .. teraz cez vikend som mu obcas dala.. take kupujem najma s hovadzim bio.. lebo to moc doma nevarim... a Danko velmi lubi masko... aj polievky...

take ze kukuricne chrumky kupujeme viac krat do tyzdna tu ich maju plno aj nesolene..

na zajtra urobim cosi s brokolicou.. hodte tipy... a plno syrov mam dovieli sme z oravy..

magimary
26. okt 2009

ja určite nevarím každý deň! 😅 pre mňa je varenie trest... 😀
ale tiež budem variť tento týždeň ešte niečo brokolicové... (ja odporúčam recept cestovinu uvarenú spolu s brokolicou a na to po uvarení šupnúť na jemno nakrájaný, opražený cesnačik-mňam! rýchle, chutné, zdravé! 😅 )
no tak som zvedavá na Tvoju odpoveď (neverejnú), ked je to také tajné... 😅

práve som volala na úpsvar, že kedy k nám prídu na "nákuk" , že či na nás nezabudli a ona sa zasmiala, že práve sme sa chystali k vám prísť zajtra ( 😨 , hovorila, že sa ozvú vopred a tuším by sa neozvali 🙄 ), ale som jej oznámila, že na zajtra mám program (však, mexx 😉 😵 )...tak že potom prídu vo štvrtok (takže "program" s návratom mi padá), ale nevadí, lebo aj tak neviem, čo by som robila s deťmi počas celodennej prednášky 😕

najjulinka
autor
26. okt 2009

fíha, tak to ked prideme v piatok, tak budeš mať relatívne upratané 😀 😀 😀
ja brokolicu nemusím, ale detom som ju varievala... až po toho červa... odvtedy som nekupila.. len zamrazenu čo som mala som im dala... ešte myslím nejakú mrazenú mám, ale už nekupujem... bééééé...

najjulinka
autor
26. okt 2009

tak dumam, že žemlovku som skoro rok už nerobila... to bolo prvé normálne jedlo, ktoré mi Lucka zjedla nepomixované 😀 No chutilo jej, išla sa roztrhať... no dakedy po BA bysom mola aj to spraviť....

magimary
26. okt 2009

ja tiež brokolicu nemusím (dokonca ju ani neľúbim 😅 ), ale v tých cestovinách to cesnak prebije a je to veľmi chutné... 😉 (ja všeobecne rada varím cestoviny na všeljaké spôsoby, ale to zase nie je pre Zajka)...
juli, ja mám (relat.) upratané stále (rovnako)-ja poriadok nerobím, ja ho udržujem!!! 😅 😉 🙂 (a aj deti sú tak naučené...), akurát prach by som mohla utierať častejšie... 😅 , ale to moc nemusím... 😀

cairka
26. okt 2009

ahojte. tak my sme doma z neurologie. celkom dobre sme obstáli, že je šikovná, so sklonom k ľahkej motorickej hyperaktivite a ak sa do 4 rokov neupraví reč, tak máme ísť na logoediu. a teraz máme ísť na krčné, že má veľkú mandľu...ale to vieme, aj krčná to vie...idem googliť tie lkogopedické veci, že reč s ľahkou rhinoalliou a neskôr že dyslalia sykavky rotacizmus

maznacik, som ti ani nepísala, lebo veve bola taká nejaká poprechládaná, tak sme len doma boli a vyzerá, že sa oplatilo, že sa z toho dostáva

najjulinka
autor
26. okt 2009

Ja zas udržujem pracovný neporiadok.. Manžel ten zas je naučený pratať na oko - ja z toho šaliem.. lebo ked potom pýtam od neho veci, že on ich pratal a tak neviem kde su, tak mi povie, že ich "upratal" 😠 😠 😠 on nmá šajn kde sú.. proste len ich spratal z dohladu... my máme malo skrin, tak je to take aké je... a hlavne pri deckách sa nedá.. ja vkuse upratujem.. akože také priebbežné pratania... a Lucka to obkukala a otázku "Čo robíš Lucinka?" tak každá druhá odpovd je "Pratam" a to hned vyskočim, lebo to proste prenáša veci a 99,9% je presne opačné prenášanie ako pratanie...

magimary
26. okt 2009

rhinolalická reč=reč s huňavosťou (keď hovorí s takým nosovým prízvukom)
dyslalia=porucha reči v zmysle "sykaviek" a "rengania"...
nezávažné, pohodové...
inak výborný neuro-nález 😉 🙂

cairka
26. okt 2009

magi dík.
už som aj ja našla, že šušle a nevie povedať R - to som vedela aj bez neurologičky 😅 ale teraz viem 2 nové cudzie slová 😎

a to s tým nosom - to tiež viem, ale to asi neovlyvní nič, ked má chronicky opuchnuté sliznice v nose, ked brala mesiac tie kortikoidy, tak sa to upravilo, ale do mesiaca bola zas späť ... a zas dávať kortikoidy len kvôli tomu stále sa mi nechce 😅

magimary
26. okt 2009

jasné...rhinolália sa dá odstrániť najmä vtedy, keď sa vyberie nosná mandľa (ak práve ona spôsobovala rhinoláliu),ale ak sú chronicky opuchnuté sliznice, tak to je ťažšie...aj keď...logopéd vie deti naučiť dýchať správne pri rozprávaní (nie cez nos)...

cairka
26. okt 2009

ináč zas jej nahmatala uzliny, aj v správe to píše a červené hrdlo..,.ja už neviem čo robiť...pred dvoma týždňami vo štvrtok dobrala atb, boli sme na kontrole -OK...minulý útorok na alergológii už mala nosohltan chytený, doktorka odporučila cibuľový sirup, dávame...a aj tak dnes už má zas aj uzliny zväčšené... tak radte čo s tým

maznacik007
26. okt 2009

jasne cairka.. my sme tiez toho mali vela.. som rada ze to bolo u neuro ok.. logopedia sa poriesi..

u nas brokolicu celkom lubia... tak som rada..

idem vam to do neverejnej napisat tu odpoved

cairka
26. okt 2009

no podľa všetkého jej zas dorástla nosná mandľa, to už v tatrách hovorili, že je tam, že nie je enormne veľká, ale je a už aj alergologička pred týždňom sa divila, či sme neboli na výbere a teraz táto zas tvrdí, že je veľká...lenže krčná už skonštatovala aj krčné mandle že má veľmi veľké...lenže odporučila počkať ešte s výberom... pri tom veve si soplíky fúka veľmi dobre, už ked mala tie 2ra3 m, to jej vyberali mandľu, vedela vyfúkať tak, že ekd som jej potom skúšala vysávačom vytiahnuť, tak už nešlo nič... tak potom možno bude skôr riešenie tá logopedička... pokecám s obvodnou

maznacik007
26. okt 2009

cairka inak s tou nosnou mandlou.. som ja mala tak ze prvykrat mi ju vyberali ako 3 rocnej a potom este cca 5 krt lebo stale dorastala.. takze je to taka potvora.

cairka
26. okt 2009

maznacik, 5x? 😨 a v narkóze? lebo mne práve hovorili, že ked robia v narkóze, tak je to lepšie, lebo majú čas si to tam obzrieť...
ja mám len strach, aby jej nehcceli rovno vyberať aj krčné, lebo aj tie má veľké a ked už ju tam budú mať...a ked jej brali nosnú, tak tam bol jeden chlapec, čo mu oboje a to bol iný zážitok. už mal 7 rokov, ale mal dosť z toho ☹

magimary
26. okt 2009

cairka, mojho tobika mali na stole-s nosnými mandľami a krčné mu nechali tam-hoci ich má také obrovské, že mu prekrývajú celý hrdelný vstup...
a už to videli (tie jeho krčnémandle) mnohí krčiari a všetci svorne tvrdia, že majú ostať tam, kde sú, kým sa dá..., ale máme hneď prísť ako sa bude dusiť, či namáhavo dýchať, lebo vetdy sa už nebude "dať" amsua ísť von,a yb ho neudusili... 😨 (inak neviem si na tých jeho mandliach predtstaviť ešte aj angínu, lebo to už by sme asi zaňho dýchali cez trubičku pichnutú v rozrezanom krku ( 🤐 😨
a to i napreik tomu, že má problémy s imunitou,opäť by mu radšej zase vybrali nosné ako raz krčné(!) 😲 a opäť by mu ich vyberali tak isto-žiadna narkóza (hoci mi to aj na babatku odporučala tamtá krčná v poradni ako najlepší spôsob...v nemocnici u nás kašlú na najlešpí spôsobo a robia to najjednoduchšie ako sa dá... 🙄)

mne vyberali mandle (nosné) ako 6 ročnej a potom zase o rok a pol (ako 7 ročnej aj niečo), opäť bez narkózy, len tak...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre