Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
18. nov 2009

a ako deti sme tvorili tiež... a ešte nam s bratom vadili trčiace klince zo steny,tak sme pozvešali čačky a s hračkarskym kladivom umelohmotným sme ich zarovanli, nech netrčia... 😅

maznacik007
18. nov 2009

Náhradná starostlivosť o dieťa podľa tohto zákona
je
a) zverenie maloletého dieťaťa do osobnej starostlivosti
inej fyzickej osoby než rodiča,3)
b) pestúnska starostlivosť,4)
c) poručníctvo,5) ak sa poručník osobne stará o dieťa;
to neplatí, ak sa poručník osobne stará o dieťa, ktorého
rodičia nie sú plnoletí,
d) dočasné zverenie dieťaťa do starostlivosti osoby,
ktorá má záujem stať sa pestúnom,2) alebo
e) zverenie dieťaťa do starostlivosti fyzickej osoby rozhodnutím
súdu o nariadení predbežného opatrenia,6)
ak bol súdu podaný návrh na začatie konania o zverení
dieťaťa do náhradnej starostlivosti tejto fyzickej
osobe podľa písmena a) alebo b).

eli takze podla bodu e ide o nahradnu rodinnu starostlivost.. mate narok na ten prispevok dietatu co sa dava mesacne..
RP alebo prispevok rodicovi a prispevok pri vzniku az po norm. sude a spravoplatneni rozsudku

no my mame maleho od augusta a nedostali sme na neho ani korunu pardon cent.. nic.. a ani nebolo spatne schvalene pestunske.. az odo dna pravoplatnosti mame narok.. co bude az v decembri.. takze 4 mesiace sme na neho nedostali nic...

silviaa
18. nov 2009

marketka fakt zatajuju? ☹

marketka1
18. nov 2009

eli máš nárok aj na MD aleboRD z netu si stiahni žiadosti výplň ich doma odnes rovno na úrad ona Ti je povinná prevziať žiadosti a čo Ti povie nevšímaj si. Oni sú úrad a dávajú rozhodnutia o tom čo Ti patrí tak nech sa vyjadrí touto formou. ak nepomôže choď za nadriadeným.

eli77
18. nov 2009

maznacik este mi prosim daj link odkial to mas...prosiiiiim

najjulinka
autor
18. nov 2009

alebo podaj na podatelni, ak odmietne osobne prevziat (ak ovšem podatelnu mate)

eli77
18. nov 2009

MD a RD kym je predbezko mozem mat? Zatial to neriesim bo s Miou som este rok na RD...

najjulinka
autor
18. nov 2009

eli myslim že teraz sa da subežne poberať RD a odmena pestuna (každe na ine dieťa)... ale nie som istá - nie je naš pripad, tak to neviem na 100%

mata2
18. nov 2009

maznacik a to preco mate narok na prispevky az odo dna pravoplatnosti??to ti kto povedal?
narok na prispevky mas narok odo dna rozhodnutia sudu...
akurat vybavit sa daju az ked je opeciatkovana pravoplatnost...ak bude rozsudok pravoplatny az o 3 mesiace napr....tak ti prispevky vyplatia spätne...

maznacik007
18. nov 2009

marketa na MD a RD nema narok.. pri predbeznom opatreni na pestunsku starostlivost...

to je jeden velky rozdiel pri adopcii a pestu.. v tomto.. tam ti vznika narok az po norm. rozhodnuti sudu ked je pravoplatne..

eli poslem IP

maznacik007
18. nov 2009

mata2 je to uvedene v rozsudku

magimary
18. nov 2009

silvii, mnoho vecí...
ale mnoho ani nie vedome...
nepovedia, lebo nevedia...

mata2
18. nov 2009

na zaklade predbezka nemozes ist na RD,to az po riadnom rozhodnuti sudu o zvereni dietata do pestu...

marketka1
18. nov 2009

švagrinina sesternica si adoptovala vraj malú talianku skutočnosť malá kofolka. Máš niekde istotu že to čo napíšu do správy o dieťati a bio rodičoch je aj pravda prikreslíš tu trošku tam trošku a bábo je v hodné do adopcie úradníkom ide len o spisi a nie o deti a hlavne aby štát ušetril.

najjulinka
autor
18. nov 2009

no a navvše ak je otec neznámy a matka romka, tak napišu decku do spisu "romske" alepri tom možu byť poloromske.... ono kým to nieje také okaté ako pri mulatoch, tak asi tam napisu cokolvek 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale ono ťažko .ja mam o dvojkach 2 papiere (knihu života a zošit kam sa zapisuje čo dokažu a podobne veci) a v každom je poradie narodenia deti iné 😉 ešteže pri dvojkach su len 2 možnosti poradia... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no a take podobne "preklepy".... ono fakt to je len jedno pismenko vymenene... a takto napr. jedno čislelko vymenia a je iná porodna hmotnosť, alebo biomatka o 20rokov omladne... ale to fakt nie su naročnosti. proste pri prepise sa pomýlia.. .stane sa aj nám.....ale mnohokrát to narobí dosť šarapaty...

marketka1
18. nov 2009

neviem nehádam sa KUbo bol u nás na predbežko ako u pred osvojiteľov dostala som RD+prídavky+ bonus hneď jak bolo právoplatné. daľší súd sa nám zmenil zo zdr.dôvod. pred osvojiteľa na NOSku kým neprebehne operácia a komplet vyšetrenie to navrhla sama sudkyňa. a po právoplatnosti Nosky som už dostala aj príspevok na Kubka.

maznacik007
18. nov 2009

ved hej mata2 ako pise ja som si to zistovala.. a tam je velky rozdiel.. ci ide do pestu alebo do osvojenia.. je tam taka vynimka ze z pohladu naroku na RP je pestunska vylucena z pojmu ako nahradna rod. starostlivost az do pravoplatnosti rozhodnutia..

ja som si tiez myslela ze to je inak.. ale potom som si to na zaklade mati zistovala a bolo to tak..

maznacik007
18. nov 2009

aj pri NOS to dostava len pestuni su vynimkou.. vy ste dostavali prispevky odo dna sudu baby alebo odo mesiaca kedy bola nadobudnuta pravoplatnost?

marketka1
18. nov 2009

právoplatnosť

bubi35
18. nov 2009

No my ideme v piatok na urad spisať papiere na sud aby im konečneeee dali naše priezvisko a konieeeec.huraaaa

yukki
18. nov 2009

Mňa by strašne zaujímalo, ako sa má Bebe...čo si brala Ferka a Naty od Dio... ako zvládajú zžívanie...a bežné dni...a čo nové..a ako braček si s nimi rozumie.......škoda, že už sa neukazuje. Bebe halóó.. 😨

najjulinka
autor
18. nov 2009

no aj mne tu bebe chýba....

magimary
18. nov 2009

veru aj mne... 😔
ani dio, čo aspoň sem-tam prehodila o nich, tu nie je (keďže si nechá na notebook rozlievať colu 😅 )...
škoda...
poďme na ňu spolu zakričať:
bebééééééééééééééééééé!!! 😲 😀 😅 😉 🙂

marketka1
18. nov 2009

mám taký pocit že na mňa niečo lezie, ale manžel to nie je. 😠

adrianamickova
18. nov 2009

ahojte,my sme choré...dievčata teda
mne by trebalo isť na gyndu,
inác pohoda,a dnes bolo vonku krásne, 🙂

laculik
18. nov 2009

silvia, ja mam maleho šikmáčika alebo zeby mexicanka a je z vychodu! 😀 😀 😀 😀 😀 😀
juli, a ja som si myslela ze dvojky su polocigani.
mati, ze dve hodiny sedeli, tak to nie je mozne! aj ja chceeeeeeeeeeeeeem. aj pol hodka by stacila. Preco my sme vyfasovali obidve deti energizerov. maly dnes pred spanim ked nezabehol (doma vnutri) šprintom 5 km, tak ani jeden. Ale narehotali sme sa paradne. Aspon ten humor nam nechyba 😀 .
Inak ja vobec neviem kolko na maleho poberam prispevkov. Idem to omrknut na IB.
Cairka, dzte sa v nemockeeeeeeeeee.
Aj ostatne chorobky, cim skor sa uzdravte. Dnes bola v triede malá a 4 spoluziaci 😕 😕 . Cize asi fakt je velka chorobnost ☹

magimary
18. nov 2009

matimaxi, ja už čakám na fotečky 😅 ,
ale ty asi stále ešte kočíkuješ a nevieš sa odtrhnúť... 😅 😀 😉

laculik
18. nov 2009

mati, ano, pridaj fotky!

mata2
18. nov 2009

dvojky su v podstate strasne pokojne,teda pokial sa netahaju o hracku 😅 ...aj tie ich bitky byvaju kratke,ale zato intenzivne 😝 .
uz sa da snimi chodit na prechadzky aj bez kocika,obe sa ma drzia za ruku a IDEME VSETCI JEDNYM SMEROM!! 😵 😵 😵
este v lete som uvazovala o nejakych voditkach,ale teraz pohoda...
a podarene je ked ide auto,macka ma okamzite zacne tahat na travnik a milko by ma vytiahol asi aj na najblizsi strom,keby vladal 😀
v tomto su taky uvedomelejsi nez bubo....tomu donedavna nerobilo problem behnut kedykolvek do cesty... 😲

silviaa
18. nov 2009

laculik a ako ste sa k nemu dostali? chceli ste taketo dietatko, ci nahoda?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre