Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

marketka1
24. nov 2009

idem ja do hajan dobru noc. 😔

najjulinka
autor
24. nov 2009

ja som po papuli vyzískala od Mirky - proste facku... ani neviem ako.. asi pri obliekania naraz mi jedna letela... 😨 😨 😨
No a lucinka je celá po mne... Ale v tomto je relatívne zlatá - ona hlasi dopredu "bijem!" a to už zasahujem... ale mala kusaco-štípacie obdobie na jar a to išlo ručne stručne.. .vlastne ho mala ešte skor.... však aj babi na blogu piše, ako kcela Kika zjesť 😀 😀 😀 😀

zicon
25. nov 2009

Najjulinka na priprave nas ucili, ze fyzicky trest je kontraproduktivny.

Ale toto je cista teoria dospelych, ktory nemaju pred sebou zuriveho diablika schopneho vsetkeho a pripravebneho utocit.

Je pravda, ze v sucastnosti nebyjeme za vsetko, ale sme teiz ludia a mame pravo zlyhat.

najjulinka
autor
25. nov 2009

No neviem, ale Lucka už nekuše.. po rade mojej mamy ako jej mame dať po puse.. .velakrat nobolo treba....... a mali sme kusanie za sebou...

Dobré ráno inak...

zicon
25. nov 2009

Ja tiez. Na velku dieru treba hrubu zaplatu

zicon
25. nov 2009

Kto tvrdi ze svoje deti nikdy necapol klame

najjulinka
autor
25. nov 2009

zicon nemusí to tak byť.. nas bolo doma 5... a najviac sme ako deti boli bití ja s bratom, moja sestra dostala facku len v puberte a aj to mama potom prišla na to, že to uplne nebolo tak ako sa zdalo a až na facku to nebolo....... každé dieťa je iné.........

maznacik007
25. nov 2009

tak nas ma tiez take nalady ze ked sa mu nepaci nieco tak zdvihne ruku a chce udriet.. na to som prisna... chytim mu rucicku a poviem mu urob moja... u nas mali take sklony ze nechaj ho a tak.. ale na toto som ja hnusoba nedovolim...

inak dnes som dobrala ATB a stale je mi na figu teplota rano 38,6 kasel neskutocny tak som volala lekarke.. ( lebo dve hodky tam cakat nevydrzim v cakarni) a ze mam dojst zobere ma na odbery... tak drzte palce.. malej je uz lepsie... uz aj list pre Jeziska nakreslila

eliana
25. nov 2009

to aj ja suhlasim kazde potrebuje inak po zadku a niektore vobec :o)) a tiez ktore ma ake blbe obdobie prave.si neviem predstavit akoby sme zvladli chiaru bez toho aby dostavala po zadku

cairka
25. nov 2009

ahojte. tu samé staré korčule, len ja taká mladica 😀 😀 😀 😀 😀

markétka, veve nebije, ona trieska hlavou.... a stým si veru rady neviem...nie zákerne, že hocikedy, ale ked sa jej niečo nepáči...a hlavu jej nechytím, že nie...a to by ste neverili, akú silu má, minule mi pri uspávaní chcela, tak som jej hlavu tlačila do vankúša (nie tvárou dole 😉 ) ale normálne je problém jej tú hlavu jednou rukou udržať dole...a už som skúšala kadečo a nič nezaberá, tak len čakám, kedy ju to prejde 😅 skúšala som odchod od nej, protivnú stoličku, capnúť po hlave ( čo sa mi moc nepáči, ale som chcela skúsiť), po zadku, dokonca raz ked som myslela, že mi nos zlomila (som videla hviezdičky) som jej ja hlavou trepla o hlavu, ale aj tak mi to nedalo silno, nech ju neprizabijem a slabo to brala asi ako hru ☹ ..tak ak má niekto radu, tak budem rada - magi, myslím hlavne teba 😅, ale aj ostatných 😉 už som ochotná vyskúšať čokoľvek, ale aj tak asi mi neostane iné, ako počkať. je pravda, že už tak netresne, už "len" tlačí , ale aj to je dosť nepríjemné, hlavne ked to urobí niekomu, kto to nečaká...
a zadková...bolo obdobie, ked reagovala jedine na zadkovú 😖 ...teraz už sa skôr dá s ňou dohodnúť, takže je to výnimočné, ale stane sa 😅 na druhej strane, teraz ked jej niečo "vysvetľujem" sa vie tak zatváriť, že mám pocit, že by lepšie brala zadkovú...ale to možno je len taká herečka a chce, aby som mala výčitky svedomia 😠

eliana
25. nov 2009

cairka a onatrieska hlavou o druhych? ci zle to chapem? 😅 chiara ta ked sa jej len dohovara to berie akoze "vsetko je ok,len si so mnou pokecaju" ked chcem aby ma brala vazne a aj posluchla,musi dostat po zadku aj tri krat, potom musi sediet v obyvacke sama,potom sa s nou nerozpravame nejaky cas a nedostane dobroty co ostatni,no asi tak...aj za mnesie pristupky,ak nie je takto optrestana,tak sa to zhorsuje a nedajboze aby som jej len dohovorila,a potom sa usmievala a bola mila akoze sa uz nic nedeje,to by rychlo prebrala velenie v domacnosti a aj na celom svete 😀

martina_maxian
25. nov 2009

ahojte baby,,, čo ste to tu mali včera za témy?? 😀 že staré korčule a podobne... 😀 😀
Mne sa dnes sníval sen, že sme prišli na súd, všetko dopadlo dobre a keď sme išli pre deti, tak nám ich Julka nechcela dať... ☹ hrozné to bolo... Včera sme telefonovali po všetkých úradoch, aby sme priniesli všetky doklady aké potebujú,,, a potom sa mi takéto veci snívali...
Inak dnes tu krásne svieti slniečko.. 🙂 🙂 🙂 🙂

eliana
25. nov 2009

a od akeho veku je zena stara korcula? nech sa viem zaradit 😀

martina_maxian
25. nov 2009

eliana, ja myslím, že odvtedy, odkedy sa tak cíti,..,, a možno aj vyzerá... 😀 😀 😀 😀

eliana
25. nov 2009

tak potom je to ok 😎 este nebudem 😵

cairka
25. nov 2009

eliana, ona tresne hlavou o hlavu, pokiaľ má možnosť - a to sa je schopná vykrútiť ako paragraf, len aby trafila hlavu 😠 ...ona totiž prišla na to, ešte ako malá, že to druhých bolí 😠
ináč, to, že musí chiarka sedieť v izbe sama - my máme tú protivnú stoličku v podstate takú a tá zaberá, aj ako vyhrážka 😅 Ale tak je pravda, že vaneska je "od prírody" poslušná, u nás sú najväčšie problémy jedy, jedy a jedy... ináč nejaké "neposlúchanie" moc neriešime, jasné, že občas niečo vyparatí, ale väčšinou stačí len skľudniť, maximálne prerušiť činnosť. za to ked prídu nervy, tak to stojí za to 😅

eliana
25. nov 2009

chiara vie byt strasne zlomyselna,spravi detom zle aj bez priciny a tiez je jedovata a urazi sa,zatne a koniec,ale doma uz s nou vieme,aj sa casto ludia cuduju ako nas poslucha ale za tym je velmi vela prace s nou a kopa znicenych nervou,ale stalo to za to,len v skolke je to tazsie ale ak nas pocuvaju co s nou maju robit a nedavaju jej vela jest aby bola dobra tak sa da :o)))

martina_maxian
25. nov 2009

nedavaju jej vela jest aby bola dobra...... eliana, tak toto som nepochopila... to vážne?? 😕 😕 😕

eliana
25. nov 2009

cairka mozno by sa mali druhy tvarit ze to neboli a prejde ju to 😅

eliana
25. nov 2009

no ona by jedla stale a chceli ju akoze podplacat,aby bola dobra dostala aj dve duple,potom vecer nezapla rifle :o) ale jej cim viac das tym viac chce a cim viac dostane jedla a cim k nej boli ucitelky milsie tym bola ona horsia a nevedeli si s nou rady,uz hrozilo ze bude musiet ist prec zo skolky,tak som im poradila,ze hoci to znie divne,ale musia k nej opatrne,nebyt tak mily, iny pristup na aky su zvyknute,aj ucitelka mi raz povedala ze ked ju rano vyobjima a je k nej mila ma pokazeny cely den - nerepektuje ju,tak su k nej ucitelky nasilu chladnejsie akoby chceli,potom si s nou vedia poradit,ona musi citit napatie aby posluchala v skolke

martina_maxian
25. nov 2009

fíííha,,, to je teda... Tak to nezávidím eliana,, a držím palce... 😉

eliana
25. nov 2009

doma je uz ok,obcas vyvedie somarinu a poriadnu,ale ma pred nami respekt a konecne je aj msutna ked sa hnevame na nu,len ta skolka....snazime sa to riesit,lebo ucitelka povedala ze sa obava co z nej bude v skole,kde uz nie je taky dohlad ako v skolke,aby nesikanovala deti

lenkove
25. nov 2009

ahojte,
katkam vsetko naj 😵 mame Katky? 😀

lenkove
25. nov 2009

Martinka
inak k tvojmu snu 😀 uz si predstavujem ako ti Juli nechce dat deti, lebo ona chce nutne so vsetkymi piatimi ist k zubarovi 😀 😀 😀 😉 zelam ti uz len krasne sny 😵 😵 😉

martina_maxian
25. nov 2009

lenkove ďakujem,,, mne to akože bolo jasné, že to je blbosť, ale v tom sne, to človek úplne prežíva.. 😉

maznacik007
25. nov 2009

tak som doma od lekara zajtra budu vysledky testov ze co to je presne.. ale doktorka ked ma videla nasadila masku (dovtedy nemala ) aj sestricka.. ta ani nechcela nech na nu hlavu neotacam ked mi brali krv a tak.. a po mojom odchode zavreli dvere pootvarali okna a dezinfikovali.. videli sme ich z ulice... zajtra mam doobeda volat a ze potom mi povie co potom.. teplotu mam stale 38,6

k detom.. tak moja Ninka je taka .. ze na nu sa staci skaredo pozriet a poslucha.. max zvysim hlas.. ale na danula musim davat pozor.. on je niekedy divoky a pacne.. tak to musim strazit..

eliana
25. nov 2009

maznacik,na nasu chiaru uz tiez doma staci skaredo pozriet casto 😎 uz sme ju vycvicili. ty mas vlastne ako deti?svoje?ci z ded?

maznacik007
25. nov 2009

ja mam ninku bio a danko je z domova v pestunskej ho mame... oni su black and white ninka je svetla blondyna s modrymi ocami a danulo je rom.. taky tmavy typ...

mexx
25. nov 2009

Ahojte,

hlasim chorusika. 😝 Odvcera kasel a sopliky, dost vyraznejsie ako inokedy, ked ho to o dva dni hned prejde, tak sme sa isli ukazat mudre. Dostali sme nejaky sirup, co si mame davat, a v piatok sa prist znova ukazat, ak by to bolo rovnake, da mu ATB, vraj to vyzera na zapal priedusiek. 😒

Vcera som vas citala, len som nestihala (a vecer uz nevladala) pisat, ale som sa tu bavila na tych dovolenkach profirodicov a podobne. Ono to tak lahko vyzera, ze ved dajme dieta do domova a my si oddychnime, ale...no skuste ho tam dat. 😔
Potom som pozerala este nejake tie linky, co ste pohadzali, a som sa preklikala do roznych diskusii, kde som sa podozvedala, aky to je superbiznis a vsetci to robime pre prachy. 🙄 No jasne, sak my sme si len vdaka tomu teraz mohli kupit byt...rozmyslam, ze aj auto by sa nam nove hodilo, aj k moru by som isla... 😀 A minule co som sa dozvedela, tak to som sa uplne kosila - chlapik mi povedal, ze vzhladom k tomu, ze profirodicovstvo nie je obycajna praca ale poslanie, tak vlastne nie som obycajny pracovnik, ale poslankyna, a je teda zrejme, ze mam k tomu adekvatny plat! 😀 Ja som sa rehotala, a az potom som zistila, ze on to mysli uplne vazne... 😲 Niektori ludia su fakt z inych planet... 🤐

A inak uz tiez budem coskoro stara korcula, mam taky pocit. 😀

maznacik007
25. nov 2009

mexx mne je to jasne ze je to hrozne dat ho spat ale nanestastie aj to je stranka profirodicovstva kt. je taka aka je 😒 preto by som to ja nemohla robit lebo som si presla vratenim dietata 😔 a viem ako to s nami zamavalo.. ja by som nevedela mat doma dieta rok dva a potom ho dat cudzim ludom ( a nedajboze do domova) napriek tomu obdivujem tych co to zvladaju a prechadzaju tym ja som o tom hovorila s jednou profi maminou z KE kraja a ona vravela ze profi (v duchu) sa stala az ked odovzdala prve dieta.. a tiez to mala narocne lebo islo do zahranicia.. takze ziaden kontakt potom.. ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre