Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
30. nov 2009

ja dufam, že sa to da naspäť.. .ked sme si ju vzali tak asi po 2-3 týždnoch začala pýtať 1x v noci jesť (v najhoršom čase medzi treťou a štvrtou anedalo sa to nijak posunuť.. aj ked som jej dala flasu ešte o pol noci, tak v tom svojom čase pýtala)... a potom to prestalo... ja dumam či nerastie viac alebo čosi, že proste mala také obdobie a zas má... a aj vela behá teraz.. chce chodiť, ale to každe 2metre je na zadku a zas sa zdvihnuť a stale dookola, tak možno potrebuje viac teraz papanička...

magimary
30. nov 2009

len to sa mi už nezdá len viac, ale (dosť) veľa...
ale, ak by to bolo len rastovým špurtom a zvýšenou pohyblivosťou, tak by častejšie pýtala jesť najmä cez deň...
tieto nočné papkania sú o inom...
cez deň papá, v akých intervaloch? 😕

najjulinka
autor
30. nov 2009

cez den každe 3 hodky... +/-

najjulinka
autor
30. nov 2009

okolo šiestej, deviatej, dvanastej, tretej, šiestej...

najjulinka
autor
30. nov 2009

pridala potom k tomu krmenie okolo 23:30-24:00 a teraz ked ma 2 krmenia, tak okolo deviatej a potom po polnoci (dakedy až o jednej)

najjulinka
autor
30. nov 2009

proste akokeby jej nedochádzalo, že je noc a ten interval si udržiava... 😀 😀 😀

magimary
30. nov 2009

nooo, dosť... (teda cez deň akurát, teda samozrejme záleží ešte aj od množstva)
snáď ju to prejde... 😉
lebo inak budete k nej vstávať aj 3x za noc...

najjulinka
autor
30. nov 2009

ja myslim, že prejde... prešlo aj prvýkrát a to bolo horšie, lebo v tom najhoršom čase...
ale napr. mam pocit, že napr. cez den kedysi zmakla aj na jednu porciu takmer 2banany, teraz je jedne akurát... Ja prave mam pocit, že koli zubom, lebo to čo sa papa lyžičkou jej ide horšie.. nekce ani pusu až tak otvarať.. akože ked otvorim jej pusu a dam dnu papať, tak nevypluje (ked nekce vypluje) , ale predtým papala ukažkovo... ked jej išli prvé zby, tak cez den mala x niečo iné a 4x mlieko... a aj teraz preferuje mlieko... ale už prestala pchať si prsty pomaly až do hrdla, tak dufam, že aj to krmenie ju prejde...
inak z toho učenia sa chodiť ma normalne modriny.. prvú som našla na zadku, jak konči plienka smerom k stehnu... a som kukala, že čo za flak tam má... kým mi došlo že modrina. .lebo nikde sa výrazne netresla, žeby revala.. okrem tých pokusov na chodenie, ale však aj predošle deti mali pokusy a nemali modriny... a teraz už aj na oboch kolenách.. ale musela padať na hračky alebo neviem.. .lebo ona krásne padne a ide dalej... mi to nepasuje modrinové bábo... aj som pozerala či inde nenajdem, lebo už som počula, že dajaká chorba sa prejavuje modrinami, ale okrem toho zadku, len na nohách...

najjulinka
autor
30. nov 2009

OPRAVA: mala 1x niečo iné a 4x mlieko

najjulinka
autor
30. nov 2009

no mna už net posiela hajať... vypadava spojenie miestami.... asi by som mala vypadnúť aj ja... 😀

bubi35
30. nov 2009

ahojte.Tak Julinka to by si mala vidieť našu Lucinku.Ta je tiež sama modrina a je to od padov na zem.A naša mudr povedala,že to je ok,lebo som sa tiež bala čo to ma 🙂

najjulinka
autor
30. nov 2009

hned som kludnejšia bubi 😀 😀 😀

najjulinka
autor
30. nov 2009

http://www.topgal.cz/products/HIT-103/detail12.jpg 😀 😀 😀 ten dentist nemá chybu... ale prečo je len sister a žiaden brother... hmmmm

najjulinka
autor
30. nov 2009

No už je zajtra. .idem fakt do hajan 😉

mexx
1. dec 2009

Dobre ranko,

si tu citam o tych vasich dennych a nocnych krmeniach... My sme sa zas vratili k nocnemu krmeniu, a co je horsie, aj k prebalovaniu. 😅 Teda predtym si V. uz zvykol nejedavat v noci, len cajik mal poruke, ze keby nieco, ale v poslednej dobe vyzaduje aj mlieko. Dostava pred spanim, vacsinou ho ale nevypije cele, a v noci dojeda, a casto si este vypyta dalsie do rana. Cajik rovnako. A v posledne dni sa zvykne dost precikat, tak ho musime niekedy v noci alebo nad ranom prebalit, aby nebol mokry, lebo hned robi sceny... 😒 Ked sme mu skusali nedat mlieko alebo cajik, tak koniec. 😝 Cez den pije mlieko rano, na obed (to niekedy vynecha), a potom az pred spanim. Cez den sa castejsie stava, ze nedopije ani tych svojich standardnych 180... Velmi rad vymysla s mliekom. 😅 Ale zase na druhej strane, zje uplne cokolvek, co mu dame, s nicim nema problem. 🙂

mixka
1. dec 2009

ahojte bre ranko 🙂

normalne som mala vcera tak ulietany den, ze som nemala ani cas ist za pc, akurat vecer na chvilu a isla som hned spat.
boli sme vcera u nas na matrike a uz su nase krpky aj papierovo lenka a laura a tento tyzden ide nas ocko na vychod vybavit rodne listy 🙂

najjulinka
autor
1. dec 2009

Tak dnešná noc bola fajn.. .O piatej vstala Domča, ale stačila dnes dudka... A krmi sa až teraz z flaše... takže si držím palce nech sa to zas spraví ako má...
1.december a my ešte bez fusaku budeme fungovať s velkáčmi... čudný december...

najjulinka
autor
1. dec 2009

Baby som hrdá... Pustili sme si Kryla... a Lucka hned "ujoooo"... a ja "ako sa volá?" a ona "Ka(r)el" 😀 To som ju učila 16.11., ked v meste pustali Kryla k 20.výročiu... Bude mať správnu výchovu... Nás hudobne ocko ochoval - vyrastli sme na Beatles a podobne, Kryl sa k tomu pridal u nás tesne pred revoluciou... No Luckinu hudobnú výchovu som vzala pod palec ja a dnes máme prvý úspech - Kryla spoznala... 😵 😵 😵 😵 😀 😀 😀 😀 😀 teším.. .ja viem, že som šiši.... ale ked ja ju tak luuuuubim... ona je úúúúžasná...... najužasnejšia.... 😵 😵 😵 😵 😵

mexx
1. dec 2009

Mam taky technicky dotaz - k akemu dnu priradujete srdieckove narodeniny? 😕

najjulinka
autor
1. dec 2009

k takemu , kedy došla domov... ja som profi od 1.1., ale domov som si Lucinku doniesla až 7.1. a to su druhe narodeniny 😉
A prvýkrát som ju videla 18.12. a to volám "prvý ultrazvuk" 😉 😀 😀 😀 Lebo to sa nam ešte nenarodila, len som ju prvýkrát videla, ten den sme sa dozvedeli čo čakáme vlastne 😉 😵 😵 😵

mexx
1. dec 2009

No lebo som rozmyslala, ze ci ked sme ho prvykrat videli, alebo ked prisiel... 😅 No dobre, takze prve videnie bude ultrazvuk, a narodeniny pri prichode domov. Cize u nas 30. april. 🙂

adrianamickova
1. dec 2009

ahojte,prajeme krásny začiatok posledného mesiaca v roku,
ako rýchlo to letí,listujem letáky a píšem na papier čo potrebujeme nakúpiť,sonka v školke už v pohode sa teší
ráno ich pred triedou čakal veľký mikuláš,taka dekorácia tak okálami gúlala 😕 😕 😕 😕
aj nás tento mesiac čakaju narodeniny,torta už je objednaná a veľmi sa tešíme 🙂 🙂 🙂

martina_maxian
1. dec 2009

krásny, aj keď upršaný deň vám prajem dievčatá.... 🙂 My dnes máme presne týždeň do súdu a dúfam, že hneď vezmeme detičky aj domov.... Pre nás bude tento mesiac určite najpamätnejší deň v živote !!! 🙂 🙂 🙂

laculik
1. dec 2009

cafte, aj mna cakaju narodky 😨 tento mesiac, a aj cairku a koho este?

laculik
1. dec 2009

a maznacik, uz si v plnom zdravi doma?

laculik
1. dec 2009

jeeej, adi malé su krasne a tie etno šaty sa im najviac hodia, perfetne su!!!

mata2
1. dec 2009

ahojte
,aj tomasko ma narodky - na stedry den 😵

laculik
1. dec 2009

chuda ☹ , ja mam v decembri, mikulasa, meniny, narodeniny aj vianoce. a cely rok potom ho.no 😠 , som trpela ako decko, bo jeden darcek len....

mata2
1. dec 2009

to si mala len jeden darcek?? 😲
tomasko ma mikulassky,vianocny,a narodky oslavuje poslednu nedelu pred stedrym dnom,takze darcekov ma az -az.... 😉

maznacik007
1. dec 2009

dievcata som tu........ 😀 😀 😀 mna sa nezbavite.... aj ked som este stale na infekcnom na kramaroch.. ale donutila som muza aby mi doniesol internet ...

ako sa mate co nove.. idem vas pocitat

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre