Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
10. dec 2009

inak, ak by niekto mohol trkvasovi, to ako mne, povedat nasledovne: po predosvojitelskom sude dietatku ostava jeho meno, a to sa meni az po konecnom sude? cize na karticke poistenca, pase napr. bude mat stare udaje? 😕

magimary
10. dec 2009

aj my pozeráme večerníček...,tak je chvíľu úplny kľud 😅
leni, ja mám aj za Teba mravce v bruchu... 😅 😉
a ako sa tváril zo všetkých infošiek nový "tato"...
tiež rozmýšľam, ako to vydržíte až do januára? 😕 😅 😨
skôr sa nedalo? či vy ste nemohli? lebo mať konkrétnejšie správy z USG by nebolo zlé ešte pred vianočným stromčekom 😅 😉 ?
ja som nedočkavá a to sa ma to ani netýka...

my máme mať psychotesty až v januári (8.1) a som z toho trochu chorá, že až vtedy... 😨 😔
skúšala som to dnes ukecať na skoršie, ale podľa časových možností môjho drahého sa nám skôr nepodarilo zladiť čas so psychológom...skúsim ešte hodiť reč s tatikom...či to predsa len neurobiť inak (a skôr, samozrejme ) 😕
lebo január je tak ďalekoooo 😲 😅

lenkove
10. dec 2009

Jani, neviem ako vydrzim 🤐 🤐 dajako 🤐 🤐 ale chyba uradu to nie je 😉

magimary
10. dec 2009

hej, leni, až do konečného súdu má dieťatko pôvodné údaje a pôvodný RL... 😉

martina_maxian
10. dec 2009

ahojte, Leni gratulujem,, to je super správa... 🙂 U nás sa už spinká... A zajtra príde tatinko.. hurá... 🙂 Markétka je z tatina (svojho, nie mojho) úplne paf... Normálne zosmutnela, keď ho dnes nenašla doma.. 🙂

lenkove
10. dec 2009

Magi, nielen vas tatik ma casovy harmonogram.. 😔

lenkove
10. dec 2009

a nemozes dat nove fotenky? tesim sa z vas 😵

maznacik007
10. dec 2009

Lenka uz ti Mary odpovedala.. ja len dodam.. ze ak aj pokrstis dietatko este s jeho povodnym menom tak sa da ked budes mat novy RL poziadat biskupsky urad o zmenu.. a zmenia ti zaznam o krste cize aj z pohladu cirkvi uz bude mat nove meno.. to vase...

a u lekarky sa to robi tak.. ze sa prerobi zdravotna dokumentacia nan nove meno.. a karticka poistenca a pas sa samozrejme potom vydava nove..

magimary
10. dec 2009

hej, leni, chápem...myslela som si... pretože to poznám... 😔

mati, veru, veru, keď už hajajú, hoď nejaké fotečky... 😵 😉

mexx
10. dec 2009

Aj ja sa tesiiim...vam normalne aj v dobrom zavidim teraz, aj Lenke aj Mati... 😅 😉 Tusim aj ja idem nieco adoptovat. 😀 😉

Mary, len co sa mi bude chciet postavit a najst nejake "meridlo", tak ti to vyzistim... 😀 No, ale podla toho cirkusu, co pred chvilou spustil V. si myslim, ze to bude kazdu chvilu. Idem hned aj robit mlieko a prebalovat a priviazat ho k posteli. 😅 😀

martina_maxian
10. dec 2009

baby, keď ja nestíham fotiť... 🙂 ale cez víkend nafotíme, určite,,, a potom hodím fotky.. Odfotila som asi 5 fotiek a také sú nie dobré,,, Marek je odzadu a také.. 🙂

lenkove
10. dec 2009

dakujem baby... uvazujem aj nad pestu, preto dumam 🤐

Mary, a je to taky pech s mm sluzobkami, lebo celu jesen nikam nesiel a teraz v dec aj v januari ide.. maju prideleny termin v labakoch, musi ist.. 🙄

janivonbenji
10. dec 2009

lenkove,
ešteže to nie je chyba úradu, lebo ten v za je známy.. 😀 aj ma napadlo, že ste mimo, tak asi preto...

v kostole sa dá dohodnúť, že ti malú pokrstia aj novým menom: napr. ja som si krst "vykecala" : po 20 min mojom monológu mi ten kaplan, čo tam bol povedal : že nech už prestanem, že on urobí, čo chcem...a to mi nechceli vôbec pred tým malého okrstiť, podotýkam.... 😉

lenkove
10. dec 2009

jani
😀 😀

magimary
10. dec 2009

hej, leni, blbé...
moj manželík je na tom podobne...nehovoriac, že vždy chodieva neskoro z práce, tak teraz v decembri a potom v januári práve vyvrcholuje predaj ich firmy, takže behajú po tisícich úradoch, auditoroch, registroch a ani neviem, kade všade ešte... 😝 , včera bol prvýkrát a prišiel v noci a poevdal, že to je len začiatok, že takto by to malo byť až do konca januára, kedy by to už malo definit.prebehnúť... 🙄

mexx
10. dec 2009

Mary, to budes skoro ako slamena vdova... 😅

Tak mi napadlo, ked uz sa tu riesi to pestu aj ado a doklady - baby, ktore mate deti v pestu, ziadali ste zmenu priezviska? Potrebovala by som vediet blizsie, komu sa ako darilo/dari.

magimary
10. dec 2009

mati,tak nejak...najhoršie, že to tak blbo vyšlo, práve pred a počas sviatkov...
takže akákoľvek dovolenka v zime,či čokoľvek iné, je "O" bodov... 😖

cairka
10. dec 2009

dnes tu som ako príklad zlej praxe 😅 😀 mexx, riešim to od októbra minulého roku...zatiaľ neúspešne...a to máme súhlas biomatky 😒 ...už nám ostáva posledná možnosť, dotiahnuť bio na matriku...snád sa to podarí 😕

mexx
10. dec 2009

Cairka, no, teba som postrehla uz davnejsie, ze to nie je moc ruzove... 😅 A Veve bola len do pestu ci aj do ado? Ma na to nejaky vplyv to, ci je dieta uplne volne alebo len do pestu? 😕

cairka
10. dec 2009

veve bola v dobe, ked som ju brala len do pestu, akurát sa čakalo na konanie o osvojiteľnosti, ale nestihli to 😝

mexx
10. dec 2009

By ma zaujimalo, ze ak si beries do pestu dieta, ktore je osvojitelne a matka vobec nejavi zaujem, ci to ma potom vplyv na zmenu priezviska, ze to lahsie povolia... 😕 Musim este presetrit...

cairka
10. dec 2009

nemá 🙄 veve má tu osvojiteľnosť, len to schválili, až ked už bola u mňa na hosťovskom. A pri zmene mena to nemá vplyv, pretože matka nebola zbavená rodičovských práv, kedže je v pestu. riešila som to zo sudkyňou minule, že ked šla veve do pestu, tak biomatka má platiť výživné a preto jej ostali rodičovské práva 😝 ako cirkus humberto...a ešte väčší problém je, ak sú uvedený v rodnom liste obaja rodičia, chvalabohu, že veve má otca neznámeho...

mexx
10. dec 2009

Neznameho otca ma aj nas maly... Asi to potom zavisi len od sudcu, ci sa mu to pozdava alebo nie, hej? 😕 To aby som dufala, ze budeme mat niekoho velmi rozumneho... 🙄

cairka
10. dec 2009

no, takto. Ty nemôžeš podať návrh na súd na zmenu priezviska, pretože to môže iba biorodič, to najskôr zamietnu 🤐 aspoň v mt by to isto zamietli. ved skús a uvidíme, aká je prax inde 😉
mne prvé zamietli z horeuvedeného dôvodu a druhý súd zamietli zas, ked socky vybavili, že návrh spísala akože bio (podpísala ho), tak zas sudkyňa, že ona nemá vlastne o čom rozhodnúť, že ked bio súhlasí, ja súhlasím, tak treba ísť na matriku a obvodná MATRIKÁRKA zváži, či zmenu spraví, lebo zákon to nikde neprikazuje 😝 takže ešte sa môže aj stať, že tam prídeme s bio, podpíšeme súhlas obe a oni to zamietnu 😠 ale to už budem strieľať 😅

maznacik007
10. dec 2009

mexx nema to vplyv... my sme taky pripad.. matka musi suhlasit... so zmenou mena...

v pripade ze dieta kt. je osvojitelne ide do pestunstva tak sa vlastne rusi rozsudok o osvojitelnosti a plati ten novy o pestunskej starostlivosti.. a na zaklade neho ma matka / otec pravo na kontakt s dietatom

a ano sud tam zavazuje matku platit vyzivne.. a preto sa tieto pripady mozu natahovat pokial je matka nezvestna atd.. potom je to na dlhe lakte..

mexx
10. dec 2009

No tak to mozem vybavovat aj tak, ze vezmem bio priamo na matriku a tam podpiseme a matrikarka zmeni a hotovo? Matrikarku som schopna ukecat akukolvek. 😀 Len kde ja budem bio nahanat, to by ma zaujimalo... 😅

cairka
10. dec 2009

mexx, to je najistejšia cesta, len ja som sa jej chcela vyhnúť 😅 hlavne teda preto, že naša bio je podľa sociálok dosť tuláčka a neviem, ako ju budeme naháňať ... teraz na ňu majú jednu páku, tak snád sa to podarí 😔

mexx
10. dec 2009

Mne by to az taky problem nerobilo, keby sa bio chcela stretavat. Ale mozno som len teraz odvazna, neviem... 😨

cairka
10. dec 2009

teraz som navrhla, že prídem aj s veve, tak uvidíme, či sa chytí na to 😒

mexx
10. dec 2009

Ja netusim, ci ta nasa ma vobec nejaky zaujem. Predpokladam, ze vedenie domova alebo urad by ju vedeli najst, lebo o nej rozpravali parkrat, aj adresu maju, akurat ci sa tam ona zdrzuje... Akurat vcera ci kedy som to vravela MM, ze som zvedava, ci by napriklad bio prisla na sud...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre