Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
12. jan 2010

mixka, aký silný ibalgin si dávaš?
pozri si, či nie je na krabičke napísané, že dospelí môžu aj dve tablety naraz, ak hej, tak sa spokojne daj dve!
to je bolesť obrovská, ktorú nestiahne len tak hocijaké analgetikum... na také bolesti sa v nemockách dávajú "iné" lieky, takže feťáctva sa báť vôbec nemusíš...

najjulinka
autor
12. jan 2010

Dobru noc. ............

mexx
13. jan 2010

Ahojte,

tusim to tu vcera vecer nejak bolelo... 😅 Ja si davam tabletky vzdy v krajnych pripadoch, lebo to ja nerada, ale ked uz sa neda vydrzat, tak dam. Pri takychto bolestiach urcite. A zvyknem tak, ze si dam jedne, a cca po dvadsiatich minutach este jeden (ak zaberie ten prvy rychlo, tak uz nie). Ale ked ma boleli zuby, tak som to teda hustejsie zobala... 😅 To je hnus, taka bolest. 😔

Dnes sme mali celkom pokojnu noc, ale sa aj tak citim jak dolamana, lebo som sa stale budila. By som najradsej zalahla naspat a chrnela do bludu... 😅 😔

maznacik007
13. jan 2010

dobre ranko...

ja som dnes mimoriadne sikovna podarilo sa mi rozbit hrncek s mliekom a porezat si nohu. Dnes ideme s Danulom na poradnu.. rano som ho vazila.. ma 10.6 kg a uz to veru citit..

najjulinka
autor
13. jan 2010

Dobre ranko. U nas sneh poletuje.

tulenka
13. jan 2010

Maznacik, to fakt? a dobre vám váži váha? Mne sa zdal ľahší. Bebe mama okolo 10 kg v 2 rokoch- čiže tiež drobunká , ale väčšia od Danula sa mi zdala. Jaj, inak Bekinka ho stále spomína 🙂 😝

tulenka
13. jan 2010

Ja sa nejako po sviatkoch neviem dostať do správnej prevádzkovej teploty , aby som stíhala robotu aj doma porobiť aj školu, školku atď, nejako som z toho moc vypadla

maznacik007
13. jan 2010

tulenka... no bodaj by ta vaha zle vazila 😀 voli mne myslim....

dnes na poradni ho znovu odvazia.. tak podam hlasenie...

inak aj ja som nejaka vyradena... 😀

magimary
13. jan 2010

ahojte! 🙂
ja už som strávila prvú noc bez analgetík (Paralenu) 😵 !!! a v pohode!!! sa teším, že už sa nebudem musieť cpať (liekmi)... aj keď, keď naberiem odvahu a mrknem si na miesto pôvodného zubu, 😲 , mám dosť 😝 (mám tam kráter, hlboý otvor ako po sopke, také divné je to... 😝 , dnes mi tam (do nemocky) ide mamina pre prepúšťaciu správu..., tak snáď už budem aj "papierovo fit" 😀

a, inak, mexx-hen tak sa (dva rovnaké) lieky NEMAJÚ dávať ( 😉 ), že po desiatich minútach si dávaš ďalší..., keď tak treba dať oba naraz, lebo ten znásobený účinok, ktorý potrebuješ dosiahnuť (hneď ako nárazovú dávku) sa celý "dormví" a ani si nepomôžeš, len sa nadopuješ... ak je bolesť veľká, vzhľadom k (nášmu) veku-dospelých a váhe, treba dať hneď dva lieky naraz a po 4 hod. (ak je treba), dávku zopakovať...

cairka, ako veve? 😕

cairka
13. jan 2010

ahojte.
veve asi trocha lepšie, už ju dusí preto, lebo vykašliava 😝 v noci mala ešte raz ten dusivý kašeľ hnusný a ráno som dala preventívne ešte ventolin, tak sa zdá lepšie, uvidíme k večeru, či už to udrží aj bez ventolínu. Ale aj teraz ešte, ked kašle, tak voľným uchom počuť piskoty ...

ja som sa bola dnes skrášliť na plastike 😝 uchránila som česť všetkých mojích 10 prstov 😎 a ťukám tu teraz jednou rukou ako dateľ 😅

najjulinka
autor
13. jan 2010

Moja najlepšia kamoška má dvoch synov a volaju sa Miško a Samko....
Moja svokra ma andulku, ktorá sa volá Miško...
Dnes "čítame" knižku a bola tam andulka... A Lucka, že "Samko" 😀 😀 😀 No sa jej to poplietlo... Ale milo 😀 😀 😀 😀

mexx
13. jan 2010

Magi, no vidis, a mne vsetci naokolo tvrdili, ze to mam uzivat presne tak, jak uzivam... 😅 Aj ked mi asi pred piatimi rokmi trhala zubarka moj superzub, tak mi to tak nakazala, a odvtedy to tak robim. No, budem zas mudrejsia... 😅 😉

magimary
13. jan 2010

dnes má lenkove svoje VEĽKÝ deň (!!!), myslime na ňu, nech je ultrazvuk úspešný... 😅
aký by aj mal byť, všakže?! 😵
dnes sa prvýkrát spozná so svojim dieťatkom na celý život... 🙂
zaujímavé...

maznacik007
13. jan 2010

hej Lenkove.. myslime na teba.... 😉

maznacik007
13. jan 2010

inak neviem co je to s tymi chorobami cairka.. rychlo sa z toho dostante... ja tiez znovu hrozne kaslem... 😔 a uplne kusy hlienu vzkasliavam.. sorrz za opis... mali sme ist cez vikedn na oravu a nevidim to ruzovo

mary ako zuby...? nestiham citat dozadu

magimary
13. jan 2010

leni, už dobre (na 3 😅 ) 😉
ale ty si daj na seba teda riadny pozor, lebo po tom, čo si mala tú infekciu na pľúcach sú ešte veľmi citlivé, tkanivo, epitel pľúc ešte nie je na tom tip-top..., takže so daj obzvlásť pozor... a aj sa nejako liečiš,keď hentak vykašliavaš? 😕 och.., lieč sa...

rita55
13. jan 2010

ahojte 🙂 Lenkove myslim na Teba 🙂 🙂 🙂 To som rada,ze Veve je trosku lepsie 😉 Ja sa musim pochvalit 🙂 🙂 🙂 dnes sa Natalka rano zobudila a odvtedy sa pyta na nocnik 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ja som taka stastnaaaaaa,lebo uz som bola zmierena,ze aj do skolky pojdeme s plienkou 😉

cairka
13. jan 2010

jéj, rita, super, natálka sa rozhodla, že je ten správny čas na nočníkovanie 😀 a peťka sa ako drží? už jej je lepšie?

lenkove, veru, aj ja na vás myslím 🙂

maznáčik, vy si môžte s vaneskou podať ruky 😅 aj minule ste boli tuším spolu choré...lieč sa, nech sa ti nevráti nič zlé

rita55
13. jan 2010

no ved bolo nacase cairka 😉 Petka je stale soplava,ale dnes je to uz lepsie aj zacala pekne papat zas 😉

tulenka
13. jan 2010

no co tá Lenkove sa tam už rozhodla zostať nafurt, že žiadne správy? 🙂

magimary
13. jan 2010

myslím, že podá správy až večer...
veď neviem presne o koľkej mali "vohľady" (ak hovorievajú interakciám moji rodičia 😅 )...

rita, fantázia, to je ako v najlepšom sne-skrátka sa ti jedného dňa dieťatko reštartuje a funguje vo vyššom leveli...super...nám to tak urobil tomik (mal asi presne toľko ako má tvoja Nataly), ale on bol vtedy chorý, teda ráno sa zobudil, bolelo ho tuším bruško, mal sople a zahlásil, že on už nechce plienku... a viac ju nemal... 😅
kiežby to takto super fungovalo u všetkých detí... 🙂

magimary
13. jan 2010

lenka, podala správy 🙂 ,
ale k netu sa nedostane, tak len sms-kou... 🙂
všetko je super, idú "do toho"... 😵
a prerábajú byt... 😅

najjulinka
autor
13. jan 2010

no super mary....

rita55
13. jan 2010

magi pre mna fakt fantazia 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 uzasneeeeeeeeeeeeeeeeeeee

marketka1
13. jan 2010

Ahojte 😉 tak mne sa konečne podarilo sadnúť na chvíľu k PC.Musela som Vás dobehnúť od včera obeda.

Leni silno držím palce aby ste si všetci traja padli do oka na prvý pohľad.

cairka Ventolín nie sú kortikoidy
http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/spc/v...

ja som dnes bola s Kubkom na pľúcnom odporúčala nám ešte imunológiu ale predpísala nám naďalej inhalovať. Preto viem že ventolín nieje kortikoid.

dnes som ešte absolvovala s Martinom krčné a 9.2. sme objednaný na vybratie nosnej mandle ale len lokálne.

a ja som bola u zubárky a ten môj nešťastník očný zub musím dať z RTG a tak sa uvidí čo sa sním ešte dá urobiť ale asi ho vytrhne a dá sa tam náhradný.

magi pokiaľ malému robili krvné testy a tie neukázali celiaku to ešte neznamená že ju nemá:Toto som Ti stiahla čo má mať vyšetrené okrem gastro sondy.
Urcite, okrem ineho, ziadajte o vysetrenie celeho panelu autoprotilatok pri celiakii (antigliadinove, antiretikulinove, proti tkanivovej transglutaminaze a antiendomyzialne). Drzim palce 🙂 a ešte táto stránka by Ti možno tiež pomohla http://potrintol.blogspot.com/2008/11/priama-sv...

a ešte včera som bola na skup. psycho terapií s p.Reichelovou sedeli sme tam od 17:00 do 20:30 a teda Vám poviem že na nás vytiahla symbolovú terapiu a niečo to má do seba. takže zbytočne ečka za to určite vyhodené nie sú. 😉

yukki
13. jan 2010

Hurááááááá! A že balhoželáme!

Baby, čo to sa mne tu deje pri tých vybavovačkách....19.12.som mala "kľúčovú" interakciu-teda už po nej posielal psychológ a DD správu na KÚ (cca 29.12. 2009 poslali), včera som sa na KÚ dovolala, tam mi povedlali, že im ešte nič neprišlo, dnes ráno mi pani z KÚ volala že to teda majú, ten spis môj nešťastný, ale ona ide na PN tak to najskôr na budúci týždeň vybaví.... ja im všetkým verím.... keby išlo o tovar z Neckermanu tak by ma to nezarmútilo, ale ide o dieťa.... 😢 😖

rita55
13. jan 2010

yukki to snad nie je ani pravda 😠 😠 😠 uz davno mala byt babulka doma pri Vas ☹ ☹ ☹ a ta pani je tam nato jedina ci ako?Otravuj a otravuj 😠 😠 😠

yukki
13. jan 2010

Rita počkám...do utorka, a keby sa dovtedy nič nepohlo tak sa do toho zahryznem jak pitbul... 😠 😠 😠

rita55
13. jan 2010

yukki ved chod ,alebo zavolaj veducej a veci sa urcite pohnu 😉 tak to bolo tusim aj pripimpe 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre