Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

tulenka
5. feb 2010

Magi , nezakriknime , ale 😵 😵 😵 😵

magimary
5. feb 2010

hej,tuleňka, pravdu máš...
nezakríknime...
ale už som akási pokojnejšia...
aj keď sa toho pokoja až bojím... 😕 🤐
a vďaka všetkým!

tuto je niečo k téme, kt. sme minule rozoberali:
http://zdravedieta.rodinka.sk/index.php?id=576

ralanka
5. feb 2010

mary super 😵 😵 😵
tak sa držte a nech všetko dobre dopadne
malý dostáva 1* minimálne dobre ste ho vycvičlili 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
vie kde je jeho miesto 😉 😵 😵 😵 😵

cairka
5. feb 2010

tak veve má krv v moči na 2X, ale bielkoviny nemá, takže sme doma, pri akomkoľvek zhoršení stavu pre podozrenie na zápal obličiek do nemocky... 😒 a angínu má, ale to som vedela aj bez doktorky. a už má aj naša mudra CRP, ale dnes sme nevyskúšali, že vzhľadom na krv v moči by to boli vyhodené koruny 😝 ale ked nebude akútny stav rozhodne vyskúšame 😉

marketka1
5. feb 2010

tak sme doma Kubko dostal ATB do istoty(zatiaľ nezriedené) CRPčko výsledok zatiaľ na hranici ale podľa dr.sa im nevyhne.
Martinove výsledky o.k. ešte v pondelok zanesiem moč a v utorok môže ísť mandľa vonku.

cairka ja si to neviem predstaviť tiež, ako to bude s nami ale ešte to nemusím riešiť.Takým mamkám veru nieto čo závidieť.

chcem sa opýtať?
ak má iba jeden z manželov dieťa zverené do pestúnstva napr.manžel môže ísť potom na RD s dieťaťom jeho manželka?

maznacik007
5. feb 2010

cairka.. to mi je luto ze je mala zasa chora... ja tento tyzden moc nevychadzam z domu je tu hnusna zima fuka silny vietor... malemu tecu sopliky a idu mu ocne zuby...

markie.. podla mna nie.. lebo nie je opravnena osoba... nema dieta zverene do starostlivosti...

yukki
5. feb 2010

Chúďatko Vaneska.... ☹ a aj dostala ATB?

yukki
5. feb 2010

baby potrebujem takú radu od veci: chcem zaplatiť faktúru za telefón pomocou IB...ale na šeku je iný kód banky aj iné číslo účtu, ako na faktúre čo prichádza spolu s tým šekom. Variabilný symbol je rovnaký. Tak kam to mám poslať?

mata2
5. feb 2010

ahojte,

marketka,nasla som na babetku nejaky clanok o RP:

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=rodi...

kopirujem z neho:
Oprávnená osoba na uplatnenie nároku na rodičovský príspevok je:

rodič dieťaťa,
fyzická osoba, ktorej je dieťa zverené do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov na základe rozhodnutia súdu alebo na základe rozhodnutia úradu práce, sociálnych vecí a rodiny (ide o prípad tzv. dočasnej predpestúnskej starostlivosti) alebo
manžel/ka rodiča dieťaťa, ak žije s rodičom dieťaťa v domácnosti.
Z uvedenej citácie zákona je zrejmé, že status druh/družka nezakladá vznik právneho postavenia oprávnenej osoby.

ja sa tomu nejak zvlast nerozumiem,ale pochopila som to tak,ze ak manzel zije s vami v spolocnej domacnosti,tak by mohol byt na RD s dietatom,ktore bolo zverene tebe...
ved napr.aj danovy bonus na dvojky si mohol manzel uplatnit v praci,hoci deti boli zverene len mne...teta na urade nam povedala,ze ked s nami zije a stara sa aj on o deti z pozicie otca,tak na to ma narok...tak mozno by mal narok aj byt s dietatom na RD....

marketka1
5. feb 2010

mati dik za článok už ho posielam ďalej.Nech viem ako to je. 😉

maznacik007
5. feb 2010

mata len ty ako pestun nie si rodic... /z pohladu zakona tohto/ ty si ta fyzicka osoba atd... 😒

zicon
5. feb 2010

Yukki to je jedno ak sedi variabilny napriklad Zse ma 5 uctov v 5 bankach

yukki
5. feb 2010

Vďaka, Zicon! Už ma znavigovala marketka cez skype...tak som to pobiede poslala. ja sa zlepším...len som IBzačiatočník.

lenkove
5. feb 2010

ahojte
tak Ivanka zaspala na rukach, podarilo sa mi ju prelozit do postielky.. zaspavanie samotna ako u profi, koncilo hysterickym revom... baby 😵 😵 som rada,ze spinka, uz bola plana a ocka fialove 😵
je tu moja mama, tak som rada, pomohlo mi to dost. dnes kocikovala a ja som si dokupila par veci.. mala je zlata, dobrucka, neplace, len ked zajdem na vecko alebo tak, tak mrnka 🙂 no zlaticko..
ked dame vecerne uspavanie sme za vodou..
myslim na vas a nestiham pisat, mama pojde coskoro domov, takze bude chaos 🙂 tak ak nieco, mozete mi poslat mail, alebo odkaz na FB, tie mi tiez chodia na mail.. velmi mi chybate 😵

lenkove
5. feb 2010

tak mne spi dieta a tu nikto 😀

maznacik007
5. feb 2010

jeeej leni super.. tak sa krasne zzivate.. ja som tiez dost na facebooku alebo moja ninusa tam hrava hry... tesim sa no nove fotos....

brulka
5. feb 2010

ahojte!
leni super tak mate zlaticko doma 😵 😵 😵 !!!! tesime sa na vsetky nove info 😉 . musi to byt narocne pre teba ked mas mm tak daleko, skoda ze si to nemozete uzivat spolu 😔

brulka
5. feb 2010

kde ste kto 😅 😅 😅 ???

dioliana1
5. feb 2010

ja tu 😉

zicon
5. feb 2010

Ahojky pridal som taku rychlu fotku mali a pes

marketka1
5. feb 2010

Ahojte leni tak to je super 😉 že ste spolu ako to dnes prebiehalo bol náročný odchod z profi?

yukki
5. feb 2010

Zicon 🙂 malý Kubko vyzerá aký veľký chalan!

lenkove
5. feb 2010

ahojte
mala stale spi.. hadam bude celu noc?? ja som jej zemiacik uvarila, ze o hodinku sa zobudi a to uz asi len flasu, nie? kupkat ju nechcem dnes..

Marketka

pre mna dobre, mala neplakala, len ked sa jej obliekali veci, to nema rada nikdy... ale profi 😔 😔 ani mne nebolo vsetko jedno, kurnik, take je to boliestkovske..
Inak baby, kedy sa moze Ivi s nimi vidiet opat? KOncom aprila ma narodeninky, to uz v pohode, co poviete?

brulka
5. feb 2010

zicon krasny je maly kubko 😵 taky kuceravy fesak, to budete mat tazke ked vam vyrastie a baby mu budu vyvolavat 😉

brulka
5. feb 2010

yukki a ako sa ma sandokan ???

cairka
5. feb 2010

lenkove, budeš mať nočnú? 😅 super, že sa zžívate 😵 nechceli ste malej meniť meno?

zicon, kubko je ozaj fešák, má krásne črty, bude veľmi pekný mládenec z neho 😵

lenkove
5. feb 2010

nie, Cairka nechceli... teda ja mozno, ale mm vobec, jemu sa to paci a tak sme nechali.. k tomu na meno reaguje, neviem, to by som asi nezvladla menit meno takej slecne..
no a nocnu, no neviem 😅 idem volat profi asi 😀

brulka
5. feb 2010

leni mas tu skusenejsie mamicky, ale ja by som ivanku asi zobudila po dvoch hodinkach a dala jej papat a tak. teraz uz je fakt dost neskoro tak neviem... a v profi ti nevraveli aky ma rezim? si sa nepytala? zo zaciatku je asi dobre nechat stary rezim a vsetko co najviac ako bola zvyknuta doteraz u profi. ci sa to cele nejak poposuvalo???

cairka
5. feb 2010

aha, lebo sa mi zdalo, že hej. Ale má naozaj pekné meno 😉 a veru už je dosť veľká na zmenu 😒

lenkove
5. feb 2010

no profi rezim sa mi nepodarilo udrzat, kedze mi 2 hod nechcela zaspat
tak co, dat jej mliecko? 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre