Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

tatiannna
10. feb 2010

tak to je riadna sranda...vy ste mali také veľké deti v profi? či tvoja mama tuším, aha 🙂
no by sme to tiež potiahli, keby bola iná situácia, tak si ich necháme a budeme sa s tým boriť o život, ale osobne neviem, či osud takýchto detí možno ešte nejakým spôsobom výrazne zvrátiť tým, že budú v profi... keby bol v takomto veku iba jeden, tak to ide a je to asi aj prínos pre obidve strany

saskah7
10. feb 2010

Tatiannna, nemam info... ani som nezistovala, ja musim absolv. najprv pripravu... ale od magimary viem, ze je to bieda tuto v okoli...

najjulinka
autor
10. feb 2010

naši mali, ale vtedy ked som s nimi ešte bývala....... takže sme si užili........ tak ako mamka písala na blogu, že našťastie hasičov sme nevolali nikdy.......

tatiannna
10. feb 2010

no veď toto...bože ako som ja za 3 mesiace dospela a pochopila realitu...ešte nie celú, ešte si nechávam nejaké ilúzie, ale aj tak...

maznacik007
10. feb 2010

hej ono predstavy a realita su niekedy diametralne odlisne...

usmev otvara kurz... od marca cca. ale to je pre nahradku /adopcia a pestu/ v Bratislave... mozno sa tam stretneme ak niekto pojdete...

ja som z rodiny kde si moji rodicia zobrali... cca rocne dievcatko do pestu... teraz ma uz po 18 stke konci strednu o chvilu a tiez sme si prezili... /psychologov, policajtov/ hasicov sme nastastie tiez nemuseli nikdy volat... 😀 /juli 😉 /

ono si treba fakt zvazit na co clovek ma.... zohnat si dostupne info... a najma niekoho kto ho vypocuje ked bude xy krat pocuvat co zasa ten a ten vyviedol... /najma v skole a tak/

Ono fakt je ze profirodica robit je velmi tazke povolanie... /najma ta neistota a to ze sa nedaju budovat nejake dlhodobejsie plany../ a je to treba si dobre zvazit do coho clovek ide... pre mna osobne bola neprijatelna predstava ze by som nemohla ovplyvnit osud toho konk. dietata s ohladom na jeho buducnost.. kam pojde.. lebo nie vzdy je to ta krasna rozpravka ze ide k ludom ktory na neho rok dva tri cakali a tuzia po nom...
mojej mame ponukali miesto profi ale proste my /ani ja ani ona by sme to nezvladli/ ale je treba ludi co to zvladaju... 😵

tatiannna
10. feb 2010

Maznáčik a môžem sa spýtať - ty máš tie dve krásne detičky tiež v pestu alebo to dievčatko je bio? Neodradili ťa práve tie skúsenosti od vás z domu?

maznacik007
10. feb 2010

dcerka je bio.... a maly je v pestunskej tatianna to cim sme si presli doma a ja som bola dost do toho zainteresovana.. lebo medzi mnou a pestu sestrou je 13 rocny rozdiel ma neodradilo... ako u nas je to ten stastny koniec zatial... znormalizovalo sa to sestra je v poslednom rocniku strednej skoly je cielavedoma... hoci z matiky ledva prelieza... /ako vsetky mozne dis... ja som ucitelka byvala.. matiky inak/ mali sme problemy s kradnutim, sebaposkodzovanim /naschval sa porezala/ problemy s prijmom potravy... a vela ineho... ale prezili sme ako poviem ti niekedy to uz bolo na hrane ale potom sa to zrazu otocilo... ja ti ani neviem ako a nevravim ze je super... ale je to ok... my sme udrziavali aj udrziavame kontakt s biootcom... teda pokial nebol totalne nafetnuty.. vtedy sme ho nepustili dnu...

az spetne ti poviem ze som si na PRIDE... to som absolvovala ako pripravu na pestu.. uvedomovala cim vsetkym ona prechadzala... a najma v puberte... pritom sestra je krasavica chudunka, modrooka blondynka.. a nevedela si napriklad ani kamaratky udrzat.. a k malym detom tak ich lubila a stiskala az oni plakali a pritom to uz bola velka baba.. sestra bola tyrazne dieta...

ako poviem ti vlastne skusenosti ma skor priviedli k tomu ze sme naozaj velmi dlho rozoberali vyber dietata... s ohladom na to ze mame Ninku... a aj s ohladom na nas... nie kazde dieta je vhodne pre kazdu rodinu... a clovek sa v tomto musi citit fakt slobodne... a rozmyslat racionalne /aspon sa snazit/ a potom ti ostava uz len lubit bezhranicne a nepodmienecne...

tatiannna
10. feb 2010

krásny príspevok, ďakujem Ti...
akurát som ukazovala mame tvoje fotky, tak sme sa spoločne rozplývali nad vašimi detičkami 🙂

jasné, to je to, každý človek, každé dieťa si v sebe niečo nesie, niečo prináša, ale to sa z toho malého chutného dieťatka nedá odhadnúť, ako to vypáli...vždy je to risk a hazard v podstate...my si tiež budeme dávať dobrý pozor na rodinnú genézu dieťaťa, teda nám ide hlavne o psychické poruchy a predispozície aby tam neboli...myslím dedičné choroby...

lenkove
10. feb 2010

ahojte my sme sa boli ukazat pediatricke a spoznala nas 😅 teda Malu 😅 😅 (to podla mena)... ze v tom case mali 3 babatka 😕 naraz 😅
inak nas pochvalila a ze mame papat kasu na noc a mala kasu nechce, to len tak na margo... a ani papucky (ortopedicke) na nozicky, prestala sa stavat, co som ich jej dala..

dioliana1
10. feb 2010

cawte sme doma, prežili sme....otec bol slušný ale smrdel...čakaju dalšie.... 😖

lenkove
10. feb 2010

Ivana,
no dobre, esteze tak 🙂 ja idem do obchodu..

marketka1
10. feb 2010

no dio z takých budúcich rodičov mám "stále radosť" 😠 neviem ako to tam hore riadia ale niekedy sa stým neviem veru zmieriť že ten čo by mohol tak nemá a ten čo by nemusel tak rodí jak jablonka (prepáč stromček za urážku)
leni malej daj obyčajné papučky na šnúrky kožené alebo plátené kým si zvykne na to že má niečo na nožičkách ortopedické až neskôr.

lenkove
10. feb 2010

Markie
to su take z mancestru. ale maju pevnu podrazku a trosku klenbicku. Slovensky vyrobok, tu zohnat iba take.. 😅

marketka1
10. feb 2010

leni tak Ivka si na ne zvykne pokiaľ jej nie sú veľmi veľké tak sa postaví raz dva neboj.
Aj Martin nosil menčestrové kým mu nedali špeci vložky teraz máme s papučami problém a momentálne nosí také slovenské plátené tramky na lepáky aj tie sme napasovali náhodou (ak by sme nenašli tak by mu robili na mieru)

ralanka
10. feb 2010

Leni fotečky malej Ivanky sú úžasné si to užívaš čo? 🙂
Je to fakt neskutočné keď už máš to vytúžené dieťatko doma 😉 😵 😵 😵 😵

lenkove
10. feb 2010

Marketka, dakujem.. mozno su jej aj trosku velke 🙄 tak kupime mensie.. 😅 ma inak dost velke labky 😀

Ralanka
krasny pocit, tie hormony ci co to je, no jednoducho: som stastna 😵 😵 viem,ze aj vy 😵 😵

ralanka
10. feb 2010

ale super nám to vyšlo tesne po sebe neako sa to v ZA na súdoch rozbehlo 😀 😀 😀 😀

suezana
10. feb 2010

Ahojte dievčatá. Všetkým šťastným maminkám zo srdca gratulujem. Mám prosbu, neviem ako si môžem pozrieť fotky na FB, veľmi by som chcela vidieť Ivku, aj ostatné, ale neviem sa tam dostať (som začiatočník) Ak by ste mala niektorá chuť mi to vysvetliť, budem happy 😅 Ď a k u j e m

marketka1
10. feb 2010

sue ja tomu FB tiež nerozumiem a ešte sa aj voľajako zmenil takže by sa tu mohol niekto nájsť čo by to tu tak zhrnul. Ale fotečky zvládam pozrieť.

suezana
10. feb 2010

No teda, ja ani to 😲 😀

ralanka
10. feb 2010

suezana tak najprv musíš dotyčnú osobu nájsť na FB ak vieš meno a potom požiadať o to aby si ťa pridala do zoznamu a až potom môžeš pozrieť niekoho fotky teda konkrétne malej Ivky ja foto nedávam nikde teda sen ale to tak max. na hodinku a potom ich sťahujem som opatrnná čo sa týka malého človek nikdy nevie 😉
to je asi tak skratka toho ako sa dostať k fotkám na FB 😉

ralanka
10. feb 2010

a P.S. ja tiež chodím na FB málo max. pozrieť fotečky prípadne sa nachvíľočku odreagovať takže tiež v tom neviem robiť ak by som si mala niečo nájsť sama nehrozí v tomto FB som akosi stratená a to mi počítače idú dobre 😀 😀 😀 😀

suezana
10. feb 2010

Ralanka, dik, no to je také komplikované 😒 škoda 😲

lenkove
10. feb 2010

suezana
tak posli mi v IP mail a ja ti poslem par fotociek 😉

laculik
10. feb 2010

dievcata, niekto tu pisal ze nestatny DD? to je aky? kto ho spravuje? poznate aj sukromne DD? ak nie u nas, tak v zahrnici to tak fičí?

lenkove
10. feb 2010

laculik, su napr. cirkevne (v rohozniku tusim) a dd DC ruzomberok tiez.. a mozno aj viac o ktorych neviem..

cairka
10. feb 2010

ešte ľubietová -banská bystrica

lenkove
10. feb 2010

Cairka a co vy zajtra v ZA? a chodite aj na stretnutia nahradnych rodin do Navratu?

cairka
10. feb 2010

leni, v piatok 😉 odvážiš sa šoférovať s malou? idem na kraj podpísať súhlas so spracovaním údajov...

cairka
10. feb 2010

a ozaj stretká, na tie chodíme tu u nás 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre