Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
5. mar 2010

nedám 😉 na MK v pase, ked si ideš myšou na fotku pri príspevku. Musí stačiť. 😀 FB je na to málo súkromný, aby som tam mala vystavené foto 😝

suezana
5. mar 2010

Cairka, ale ak dieťa bude chcieť ísť za svojou rodinou-za hlasom krvi, to neznamená, že to zlyhalo, že to nefungovalo, však? Jednoducho sa tak rozhodlo...

Tani, u nás má pohlavie jasné len Vaneska-sestričku. Vek máme 0-3 roky, rozhodneme sa podľa srdca 😉

Lenkove, ja mám hormóny v poriadku( 😉 ) a tiež to cítim ako ty, že hoci vás nepoznám, mám vás rada... 😵

cairka
5. mar 2010

sue, asi takto, pokiaľ si raz veve nájde chlapca róma, s ktorým budú žiť bežný život, alebo aspoň skorobežný, tak si myslím, že budem môcť povedať, že som to zvládla. Ak sa rozhodne žiť životom svojej biomatky, tak asi soudrozi z NDR nekde udelali chybu 😝

cairka
5. mar 2010

ale samozrejme rátam s tým, že po dokončení docentúry si nájde milionára a bude sa starať o svioju úbohú náhradnú maminku 🙂 😀 😀 😀 a ja za to budem veľmi mierna svokra 😎

suezana
5. mar 2010

cairka, tak držím palce a šetri na svadbu 😀

tatiannna
5. mar 2010

No šak toto Cairka...naozaj to bude chyba alebo to nebude chyba vtedy ,ak to volanie krvi "prebijeme"? Toto je presne tá otázka...

Sue a ako sa chcete rozhodnúť podľa srdca? Fakt ma to zaujíma, lebo ja si to neviem predstaviť v tých papieroch sa vŕtať a pozerať staré fotky a posudky psychologičky, ktorá dieťa videla dve hodiny za jeho život...lebo takto to reálne funguje...predstavy sú to pekné, že podľa srdca, aj ja by som to tak chcela,ale je to naozaj reálne? Lebo je úplne bežné, že takmer dvojročné deti majú v spisoch fotky, keď mali 3-4 mesiace a posudok tiež z tých čias...

tatiannna
5. mar 2010

A z tej fotky drahá moja mám velký kulový... 😀

suezana
5. mar 2010

No vieš ja si to ešte predstavujem tak ružovo, ešte sme len na začiatku...
Ja vlastne chcem súrodenca pre Vanesku, lebo ja jej ho nemôžem dať 😢 , chcela som sestričku tak asi 1-2 roky. Keď som niesla na upsvar papiere, len tak ´mi tá pani povedala, že majú krásneho chlapčeka z pôrodnice, róm, ale nádherné dieťa, že ho niekde prenášali, a nikto ho nechce(asi si ho nikto nevybral). A ja som celé dni myslela na toho chlapčeka, ako ho nik nechce a .... chápeš? Ja by som ho hneď vzala-to moje srdce ...
Ale viem, že to asi nebude také jednoduché....neviem.

suezana
5. mar 2010

Viem, že nič neviem.....

tatiannna
5. mar 2010

tak tak, aj ja by som vzala každé druhé dieťa, ktoré vidím...preto si myslím, že srdcom to veľmi nepôjde...iné je ako tuto baby, že majú to dieťa v profi a poznajú ho...iné je vyberať si anonymné dieťa z fotky...

a to ti tá koza na úpsvare načo hovorila? to nevedela, že kým nedokončíš prípravu, tak nemáš šancu riešiť dieťa a keď ju dokončíš, tak chlapček bude isto fuč? bože, to je zas profesionálka na správnom mieste...

magimary
5. mar 2010

😅 😅 😅
Ženy sú anjeli. A keď nám niekto poláme krídla, jednoducho v lietaní pokračujeme..... na metle.
Sme flexibilné.
😀 😀 😀

suezana
5. mar 2010

Pekné Mary, a ďakujem, že si si ma pridala medzi priateľov 🙂

maznacik007
5. mar 2010

mary to je sveta pravda o nas zenach...

suezanna preco nie mozno bude nakoniec ten chlapcek.. 😀 my sme tiez najprv chceli dievcatko.. a mame chlapiska.. prave sme prisli z omse.. pekne vydrzal.. deti spievali boli sme so zborom..

cairka... no ta posledna varianta je teda super.. aj ja taku chcem.......

tatiannna
5. mar 2010

Joooj, keby sa dal tak na minútku posunúť čas tak cca o pol roka dopredu, aby som videla aké dieťatko napokon skončí u nás a na koho sa mám tešiť ... to by bola parádička 🙂

suezana
5. mar 2010

Tak sa majte, musím končiť, idem pracovať- pa pa a dúfam, že do rána mám plno priateľov 😀 😀 😀

lenkove
5. mar 2010

Tatianna
nechcem kecat, ale nakoniec to bude presne tak ako cakas a vlastne uplne naopak 😀 ako sledujem, u kazdeho to tak je 😉

Mary
z vas to stastie priam svieeetiii 😵 😵 😵 a akeho Tadeaska to mas v pase??? 🤐 🤐

pimpa
5. mar 2010

Ahojte, vidim ze dnes je tu zase zivo!!!
Nam uz konci 15.3 9mesacna predosvojitelska starostlivost, tak by sme sa pomaly mali zhanat po papieroch k predlozeniu na osvojitelsky sud. Neviete mi niekto poradit, co vsetko k tomu zase treba? 😉

pimpa
5. mar 2010

leni, to je krasne ze sa uz spolu tulite, pre nas to tiez vela znamenalo 😔

lenkove
5. mar 2010

Pimpa
nam dnes kuratorka vravela, ze navrh mozeme podat este pred tymi deviatimi mesiacmi, ze po tych deviatich sa vytyci pojednavanie a to trosku trva 🤐 🤐
ja si tiez necham poradit, co k tomu treba, podla mna to co na predosvojitelsky...

Inak, mame mesiac dcerku Ivanku, ma desat mesiacov a v poradovniku sme boli 5 mesiacov 😉

lenkove
5. mar 2010

Pimpa. ten posledny riadok pre teba 😉

pimpa
5. mar 2010

Fiha, to ste boli dost kratko v poradovaniku, ale blahozelam 😉

pimpa
5. mar 2010

pochopila som 😵 😵 😵

pimpa
5. mar 2010

Inak nas Patko je take pokojne dietatko, prespinka celu noc od pol siedmej vecer do piatej rano, potom zahavka na znak toho, ze ma hlad a po rannom mliecku este zalomi do siedmej. Potom vydrzi este chvilu kym sa mamina vyhrabe z postele, a blaboce si pritom 😉 je velmi smejivy, sam vyraba srandy. U nas az tak o to vytycenie rychleho jednania nejde, lebo mame suhlas oboch bio rodicov s adopciou, takze je uplne "statne dieta" ale tesim sa na to, ze cochvila budeme figurovat na rodnom liste 😎

lenkove
5. mar 2010

Pimpa
ved aj nam ide o to 😎
inak, aj Ivi je pokojne dieta, robila som jej test podla Mama a ja a je to dieta dokonca precitlivene 😀 ale co pises na Patka sa na nu hodi, az na to spanie 😎

cairka
5. mar 2010

magi, to je pekné 😀 😀 😀
lenkove, prišla ti včera IP?

magimary
5. mar 2010

leni, Tadeáško bude náš Zajko po krste... 😉 🙂 😵
v RL bude i naďalej "Luke", ale v takomto "styku" mu budem písať meno, ktroým ho pokrstíme a ktoré teda bude mať i v KL... 😉 🙂
skrátka NÁŠ tretí synátor-ček bude mať spolu tri mená (lebo v už teraz má v RL dve + priezvisko 😅 )...
skrátka tretí, tak tri... 😀

pimpa, za normálnych okolností by Ti mal súd v "pozývacích" papieroch napísať, čo budete potrebovať, ale všeobecne by sa dalo povedať, že to,čo ste potrebovali aj Predosv. súdu... 😉 , pod ktorý súd patríte-pod "5"-ku? 😕

lenkove
5. mar 2010

Cairka
prisla.. ale v nedelu sa mm aj s autom zbera uz prec, na tyzdnovku, a este som to s nim nestihla prebrat 😨 😨 ale vidim to biedne.. 😔 😔

cairka
5. mar 2010

jáj, škoda. tak snád nabudúce 😉

pimpa
5. mar 2010

mary, my sme pod 2kou. Ale co myslis tymi pozyvacimi listami? Ved my by sme mali dat ako prvi ziadost o konanie jednania osvojitelskeho, ci nie? 😔

magimary
5. mar 2010

myslela som to v úvodzovkách, keď už vám pošlú list s termínom pojednávania... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre