Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

adrianamickova
20. aug 2009

na zásuvku chránič....

najjulinka
autor
20. aug 2009

cairka vsak a o spani... ked sme si Lucinku doniesli, tak som ju za 4 dni posunla z 5,30 na 7,20... spala od večera do rana... potom sice sa naučila hrať s hrkalkou, tak okolo polnoci sa zahrala, ale nepotrebovala k tomu nikoho a spala dalej..... Dnes ide spať o siedmej.. .dakedy neskor... v noci kde tu vstane, pomaly sa okolo nej ani po hodbe nedá prejst, lebo je hned hore... ráno okolo šiestej (5,30-6,15) je hore...... a hned vyžaduje aj nas.. .nie ako pri miminach, žedam flašu, scucne a spi dalej do dalsieho krmenia pomaly... teraz musime hned vstavať... musi ned z postielky von.... protestuje, ked ide do postielky spať..... no niet nad bába... aj cez den viac naspia miminá ako velkáči....

cairka
20. aug 2009

no malá tiež spala vo svojej postieľke v izbe a mohla som si nastaviť hodiny podľa toho, že o druhej začla revať a skončila o 4...zabralo jedine tomu predchádzať, lebo už ked sa rozrevala, tak ju neutíšilo nič, ked spala pri mne tak sa asi nezľakla, ked sa zobudila, tak ani plakať nezačla a ak aj bola chvíľu hore, tak si len pre seba hrkútala (ale je pravda, že v tej dobe ešte nelozila, nestaviala sa ani nič, aj ked mala skoro 9 mesiacov)
malý sa hrá, ked je hore? aj ked je tma?

magimary
20. aug 2009

mexx, aj nám teraz idú zúbky (je to taký typický nazúrený plač 😅 ), a najviac ho to potrápi pri zaspávaní (našťastie ho to-ani ná- nebudí v noci, lebo to by som bola zlá aj ja... 😀 , v noci, keď ma niekto vyruší z najlepšieho spánku, nepoznám brata 😀 , a nakričím také veci, že sa mi manželík ráno smeje, čo som nakecala 😀 ), ale zatiaľ ako tak (možno skôr ako placebo) pomáha gélik na zubky...keď už je malý dostatočne nabrúsený (rozumej nahnevaný), tak mu potriem ďasienka Calgelom a on sa upokojí jednak tým, že je to chladivé (zmena v ústach), sladké (začne cuckať o život) a znecitlivujúce (anestitukum tam zapôsobi na tie rastúce zubence)...ň

tak neviem, skús napr. aj toto, alebo aj spanie pri Tebe (ako písala Cairka), alebvo zaves šatku o trámy (sprav si akoby hojdaciu sieť) a natriasajte ho, možno skôr zaspí... alebo mu daj cucnúť čaju alebo mlieka...viem, že už si asi všetko vyskúšala, ale ver, že toto je LEN obdobie a určite raz prejde...(toto bola veta, ktroú som si pri najsatršom veľmi často opakovala 🙄 😅 )

mexx
20. aug 2009

No ved ani my ho preto nelubime o nic menej, a tiez mi je jasne, ze sa nad tym casom pobavim, mavnem rukou. 😉 Len by mu tie zubadla mohli zacat pomaly liezt, nech sa to rozbehne, lebo myslim, ze aj z toho je taky nervny. A potom sa zas najde nieco ine... 😀

cairka
20. aug 2009

juli, no lucka už asi nadspala na 3 roky dopredu 😀 😀 😀 veve teraz dospáva, teda väčšinou, ked nestraší o siedmej 😝

mexx
20. aug 2009

On spusti vzdy taky necakany rev (malokedy sa budi s tym, ze najprv mrnci, proste hned totalny krik), tym nas zobudi, a ked zasvietime male svetlo, tak je hned cely rad, ze nas vidi, ale samozrejme, uplne culy a pohotovy hrat sa. 🙄 Alebo teraz, ked sa naucil v postielke postavit, tak sa potichu postavi, a ked zisti, ze nikto na neho nepozera a netesi sa z toho, aky je sikovny, tak spusti hrozitansky rev (ze ma vzdy trhne a rozmyslam, ci sa mu nieco nestalo, lebo to je fakt horor). Ale len co rozsvietime, nahodi usmev od ucha po ucho, a hotovo. 😅 Musime to nejako premysliet...a prezit. 😅

magimary
20. aug 2009

jasné, mexx, že sa nájde 😅
keď vyjde prvý zub, tak už sa budú sypať jeden za druhým, resp. (keď idú takto neskôr), tak aj po 3-4 zuboch naraz... 😝 ; my tiež enmáme ešte ani jeden a ďasná má už ako časovanú bombu, také navreté, že niekedy mám pocit, že mu tam ani fľašku nestrčím... 😨 😖
a včera mi mama hovorí, pozri, aké tam má biele kopce, on už tam má zuby! aja že jedine že by mu od rána stihli výjsť, lebo ráno tam boli také isté kopčiská, ale žiaľ bez zubov... 😝

a napokon, mexx, nemusia to byť len zuby, ale aj úzkosť 8-mesačných ( 😔 ), pozri si aj tému v "bábätkách"...môjmu Tobikovi začali presne takéto nočné hysáky v 9.mesiacoch, keď (sa zrazu naučil všetko naraz, chodiť, sedieť, rozprávať...) bol psychicky (a snáď aj fyzicky až tak) prečerpaný, že sa v noci budiôl s úzkosťou a krikom ako bez seba (myslím, že mal nočné desy)... takže: nie vždy to môže byť lenm o zuboch...ale môže to byť aj kombinácia viacerých faktorov... 😝

magimary
20. aug 2009

len teda, keď sme k nemu skočili (keď spustil ten hrozitánsky rev), tak sme nikdy nezažli, (zasvietili sme malé svetlo z WC-ka, aby sme len trafili k psotieľke) a len tak po tme sme ho túlili a čičíkali na rukách, kým sa naupokojil a nezaspal...alebo dostal mlieko...

sorry, za priamosť (nechcem sa nikoho dotknúť, ale to sú moje vlastné skúsenosti s mnohým-nielen mojimi) deťmi: najväčšoiu chybou pri nočných nespáčoch je zažínanie svetla... 😒 , dieťa je samozrejme nesmierne prešťastné, lebo dostalo šancu predviesť sa ako cez deň, ale rodičia si na seba pletú bič, lebo sa nevyspia (bábo áno) cez deň... noc je noc... a dieťa to musí pochopiť (čím skôr)...

mexx
20. aug 2009

Mary, presne o tomto sme sa bavili so psychou vcera, ked nam volala. Hovorila som jej, ze cez den sa nam dari vyborne, ale v noci teda skoro vobec. Tak sme sa rozpravali o tom, aky je maly cez den, co robime, ako, co vsetko uz dokaze, a tiez som hovorila, ze si myslim, ze je to asi aj o tej uzkosti (cez den sa to zacalo prejavovat tym, ze akonahle ma nevidi - a to ma moze mat len za chrbtom, nie som nikde daleko - spusti nenormalny krik, uplna panika, ze zostal sam)... No a ona vravela, ze to moze byt presne o tom aj v noci, jednoducho citi velku uzkost, tak sa budi s krikom a vela place. Mne to bolo potom cely cas luto, lebo som si predstavila, aka uzkostna dokazem byt ja a ake to je strasne tazke a neprijemne, tak potom ake to musi byt pre dieta... Ale ked v noci robi taky cirkus, tak sa mi tazko pamata na to, ze chudiatko za to nemoze...najma ked on vie nahodit taky superprespekulovany pohlad v zmysle "A mam vas vsetkych v hrsti"... 😀 😅
Ale inac sme boli pochvaleni, vraj podla toho, co som psyche hovorila, postupujeme priam tabulkovo-ukazkovo, a mysli si, ze maly je na nas velmi naviazany a ze by mal ohromny problem odist. No ved ja aj tak dufam, ze nikam nepojde... 😅 😉
Vam ta vasa psycha volala? 😕 Resp. volava niekedy? 😕 Nam relativne pravidelne (no, tak raz za mesiac, pripadne ak nieco treba aj castejsie), teraz skoro cele leto nic, tak vcera vravela, ze niektori rodicia sa stazuju, aki sa citia opusteni bez tych telefonatov... 😅 Som jej povedala, ze mne to nechyba, lebo ked nevola, viem, ze nemame ziadny problem. 😅

magimary
20. aug 2009

keď som ešte aktívne chodila do MC, všetky mamičky zúfalky nespavcov ma úprimne ľutovali, že ako môžem mať stále malé deti, že veď musím byť chronicky nevyspatá,lebo oni majú len jedno a už 3- 4-5 rokov sa nevyspali, lebo vždy musia byť s malým v noci hore, lebo sa "CHCE HRAŤ"... ( 😨 🙄 😖 )...
keď sa o tom potom s nimi ďalej rozprávam, tak to skončí tým, že keď bolo bábo malé a v noci začalo plakať a oni si zažli (aspoň lampičku) a ono sa hneď potešilo a chcelo sa hrať, tak sa hrali...
a hrajú sa do dnes (ale v noci!)...hoci majú doma 3-ročných beťárov... 😉

magimary
20. aug 2009

nie, nám ešte nikto nikdy nevolal... 😖
ale že ma to neporekvapuje... 😅

mexx
20. aug 2009

Mary, vazne nie? 😕 😲 No sila... 😨 🤐 😔

My zaziname len take supermale svetlo, lebo presne toto som hovorila MM, ze ja nemienim byt cele noci hore s culym dietatom. 😅 Ale tu mame v spalni taku tmu, ze si akurat tak drzku mozem rozbit, ked idem potme. 😅 Pripadne zaziname len taku minibaterku, aby bolo fakt vidno pod nohy, ale nie na dieta.

V noci ma nachystane vzdy aj mlieko aj cajik, tak dostane, ale hladny moc nebyva, lebo si cucne tak dva-trikrat a hned vypluje, to skor ten cajik (aj ked niekedy sa stane, ze vypije cele mlieko, malokedy vsak). Hovorila som MM, ze ked mu to ma pomoct, ja ho kludne necham spavat s nami, nech sa neboji, nemusime vstavat a hadam sa vsetci lepsie vyspime (tie prekazky ako zasuvku a podobne poriesime). Ale aj tak ho bude treba uspat v postielke (a v pripade, ze nie je unaveny tak, ze hned zaspi, to niekedy trva viac ako hodinu) 🙄 - lebo keby ho dam zaspat sameho na nasu postel, to nehrozi - bude lietat hore dolu a spat nepojde, a aj ked tam lezi s nami, je cely rozkokoseny z toho, ze je proste s nami a na nasej posteli. Najlepsie je dat ho k nam uz spiaceho.
Len sa trochu bojim, ze ked si na to prilis zvykne, tak ho zase od nas nedostaneme... 😅

No nic, my sa s tym popasujeme... 😉

mexx
20. aug 2009

A este som chcela - viete poradit nejake knizky pre uplne najmensie deti? 😕 Teda mame viacero knih s rozpravkami, ale to uz pre take vacsie deti, vsetky tie detske leporela, co som mala volakedy, moja matka vyhodila (lebo to je bordel, naco by to kedy komu bolo) 🙄 - a bola som dost sklamana urovnou detskych kniziek v niektorych knihkupectvach alebo hypermarketoch. 😒

cairka
20. aug 2009

mexx, a nevadí mu tma? my na noc otvárame žalúzie, lebo sa veve bojí a ked bude mať menšiu tmu tak na vás uvidí z postieľky

a kniha u nás jednoznačne "môj macík"

mexx
20. aug 2009

Mojho macika uz mam na zozname, to som chcela hned, aj Mechurika Koscurika. 😉

Neviem, ci mu vadi tma, ale zas toto neviem ovplyvnit, lebo zaluzia je vytiahnuta, tam je v noci taka tma uplne prirodzene. Jedine, zeby sme svietili... 😅

najjulinka
autor
20. aug 2009

skustu lampičku dozastrčky.. ja som pri Lucke mala... som neveddela či sa nebude báť.. až raz som ju zabudla do zastrčky zastrčiť a nebála sa, tak už som nepoužívala... 😉 😀 😀 😀

zicon
20. aug 2009

mixka

A to chodenie sa da kde vydiet??

mixka
20. aug 2009

zicon, ake chodenie ???

mata2
20. aug 2009

caute,
konocne som skoordinovala rodinu tak,aby som mohla zaviest telku do opravy 🙄

robim pangasa na obed 😵 .tomasko bol prvy krat sam v obchode - pre korenie na ryby 😵

dioliana1
20. aug 2009

naša dalej krokuje už tretí deň kukame DVD
😖

dioliana1
20. aug 2009

tv zazračne už ide 😉

najjulinka
autor
20. aug 2009

auto vyplatené... fuuu... si v banke pisali ešte aj moje tel. čislo, ked som davala prevoďák....... učet vybielený.............. keby sa nam tu staru šunku podarilo ešte predať........ Nepotrebujedakto Forman??? V dobrom stave, teraz ma erstve STK (bez uplatku 😉 😀 ).

dioliana1
20. aug 2009

julka škoda že si nestihla šrotovné 😀

zicon
20. aug 2009

Mne vrta jedna vaznejsia tema o nasich kofolkach. Zmenilo to ze mate doma kofolku vas Pohlad na romov, hlavne na tych osadnych, zacali ste ich chapat, lebo ja nie. Respektujem jeho romske korene, ale snazim sa ho vychovat podla nasich standartov a co vy??

dioliana1
20. aug 2009

ja si teraz viac všimnem romov ako predtým ale to že sa nesnažia postarať o svoje deti, to som ešte nestrávila... 😕

zicon
20. aug 2009

Presne aj ja tak isto, ale dufam ze sa my nebudu prihovarat. Sorry ale bojim sa ich, nemam rad hrubost.

rita55
20. aug 2009

😕 😕 😕 zicon a co urobis ked maly bude chciet ist pozriet biorodinu?

zicon
20. aug 2009

Nuz zatial o nej nevieme nic, a ked bude chciet tak pojdeme pozriet.

cairka
20. aug 2009

zicon, ja som sa dnes zhovárala s jednou takou len jemne asimilovanou osadníčkou a nebola hrubá určite 😝 je to babka jednej vaneskinej kamarátky, je pravda, že dnes prvýkrát sme sa bavili bez malej... tá vaneskina kamarátka 2ročná a jej mamina sú úplne normálne baby žijúce podľa pravidiel ostatnej spoločnosti... a babka v podstate tiež, len je to na nej vidno, že je "odtiaľ"

takí o akých píšeš sa ti isto prihovárať nebudú...tí majú nejaké deti pobehujúce okolo ako aj dospelých jemne na háku...

a na tvoju otázku...áno, naštvem sa, ked vidím zanedbané dieťa, prípadne dokázané trestné činy-rozumej tomu tak, že tento dežo ma nasial - ale celkovo k osadníkom nejakú zášť necítim

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre