Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
20. okt 2009

no okolo polnoci sme stahovali Lucku k nám... ale inak sa celkom dá.. .má len zvyšenku teraz... posledne me dali čípok večer...

cairka
20. okt 2009

tak to je celkom fajn. ale asi radšej zbehnite k mudre, či nemá angínu... nech jej zas nevyletí horúčka...

yukki
20. okt 2009

však ja to ani nepovažujem za moju ani Kikinu šikovnosť 😉 ale za šťastie!! 😝

najjulinka
autor
20. okt 2009

no ideme k mudre.. teploty od soboty.. .to su 3 dni a to k mudre treba.. aj ked nie su celodenne teploty, vždy len troška, ale treba.. .a už zbehnem aj s Mirkou, ktorá sice neteplotuje, ale kašle už skoro týžden v noci.. tiež nie vela ale kašle.. tak ked už tam budeme...

lenkove
20. okt 2009

ahojte 🙂
zelam vam dnes krasne stretko, v dobrom vam zavidiiiiiim 😀

Juli, drzkajte sa u Mudr.y...

mexx
20. okt 2009

No konecne sa sem dopracovavam! 😎 😀

Uz som mala abstinencne priznaky bez compu, ale tak co uz, nedalo sa inak. 😝 Moj stary comp umrel uplne definitivne, som to riadne oplakala, lebo predtym sice trochu haproval, ako poriadna starinka, ale zrazu zdochol definitivne...a nesiel ozivit. Ked som si predstavila, o co vsetko som prisla, tak som upadala do komy, dufala som, ze mi to technik odtial vytiahne, ale prd. Comp umrel nadobro a navzdy a zobral so sebou vsetko, takze sme prisli okrem ineho o vsetky fotky maleho, odkedy ho mame. Keby sme to nemali este rozvesane niekde inde, tak nam neostane nic, aj toto je uplne malo, ale aspon nieco. 😔 Tak teraz musime akcne fotit dalej a ukladat na poriadne miesta. 🙂

Dieta robi pokroky, prejavuje sa ako extremny prefikanec, niekedy sama ziram, ze co je schopny vymysliet. Konecne zacina nosti veci na 3-6 mesiacov a zacina mi byt tazky pri noseni na rukach. 😀 Cakam, kedy sa sam pusti chodit, lebo s roznymi druhmi pomoci to skusa stale, tak je to asi len otazka casu. Konecne trosku viac v noci spime, tie posledne tyzdne uz boli extrem, boli sme hore cele noci, a dookola krik-vreskot, no hruuuza... 😔 Teraz sa to lepsi, akurat sme vybadali, ze sa decko asi boji tmy, lebo robi cirkus, ale ked sa svieti alebo bezpecne vie, ze tam sme, tak sa ukludni. Pri zaspavani to uz tiez ide rychlejsie, staci byt s nim v izbe.
V jedle je to uplny srotovnik, fakt, my keby sme mu davali rezne a zemiakovy salat, tak tlaci a zalizuje sa, prdi on na vsetky odporucania, ze co by mal a co nemal. 😀 Teda nie zeby sme mu davali uplne hocico... 😅 Ale uz aj v tejto oblasti zacina byt velmi domyselny, lebo predtym mu stacilo strcit do ruky rozok a bol spokojny, ze nieco zuje, a teraz je uz schopny spozorovat, ze to, co si davame do ust my, ma inu farbu a konzistenciu ako to, co tlaci on, a uz to dava dorazne najavo. 🙂 Ale vravim si, ze chvalabohu, lepsie, nez keby mu nic nechutilo.

A pochvalim sa este, vcera nam prisli peniaze z hypoteky, tento tyzden sa stavame majitelmi bytu. 😵 Tak uzu "len" prerobit a mozme byvat vo vlastnom. 😀 Dufam, ze do Vianoc sa podari... 🙂

laculik
20. okt 2009

moj synovec sa pocikaval do nocnej plienky este ako 4 rocny 🤐 . ale teraz uz nie - ma 5 r. 😀
aj ja tesim na stretko, mozno budeme par minut meskat, "vyšlem" starku a malu na judo okolo 16.15 a fujazdim za vami.

martina_maxian
20. okt 2009

laculik v pohodičke, radi na teba počkáme,, 🙂 idem napísať sms brulke, aby nezabudla prísť... 😀

laculik
20. okt 2009

mexx, super uz ste zohrata particka a maly musi byt veeeeelmi podareny! ja som kaurat minuly tyzden vsetky fotky napalila mimo kompu, lebo fakt clovek nevie kedy mu komp zakape - aj novy. V robote robime zalohy pavidelne ale to musime, kedze tam mame graficke roboty pre klientov...

lenkove
20. okt 2009

Mexx
super!!! tesim sa z Vilkovych pokrokov a z vasho bytu! Velmi, velmi 🙂 😵 😵 😵 chybala si tu!!

s pocitacmi to je biedna, vedia narobit sarapatu, ale aj to su len ludia, no.. 😀 aj mne umrel pocitac, mal chybu na disku, ale linux-om z CD sa mi podarilo vsetko skopirovat.. nainstalovali sme potom Windows este raz, a funguje (zatial) ale disk chce stale vymenit 😎 a ja uz treti den cakam technika, hlavne ze som si priplatila za "dodatocny servis pocas zaruky" 😎 😀

mexx
20. okt 2009

No maly je zlaty, kazdym dnom viac, len rozmyslam, kde beriem tu extremnu energiu. 😅 😀 A inak, sme ho strihali cez vikend, chvilu sa burlivo branil, ale potom drzal ako hluchy dvere a stale si tie kratucke vlasky precesevala svojim hrebenom. 😀 A teraz je cely taky smiesny, ale velmi zlaty... 🙂

lenkove
20. okt 2009

chcem sa len potesit s vami, prave mi volali, ze "prehliadli moj mail" 😝 a ze technik pride zajtra 😀 😀

najjulinka
autor
20. okt 2009

Tak dnes mi v domove ovedali, že ktosi prejavil o dvojky záujem... Nahlasila som, kedy nám to vyhovuje. Aleže sa ešte neozvali.. .no uvidime 😀

najjulinka
autor
20. okt 2009

tak ani luckin moč nebol celkom OK a ani hrdlo nemá celkom ok, aj uzliny napuchnuté pod ušami... takže može byťteplota zo šeličoho...ale mame predpisane lieky... nie antibiotiká.. .že su také všeobecné, že aj na hrdlo aj na tie močové veci by to malo zabrať, ak je to jedno z toho... tak uvidime.. no a lavé oko jej očas zbieha, tak aj to žeby sme mali už riešiť.... mne sa moc do toho nekce.. kedže zbieha smerom dnu, tak ono sa také zvykne aj samo dať dokopy... aj mojej segre občas oko zbehlo ked bola malá a potom to bolo ok samé od seba... akože ja by sm tak do jari počkaa, než pojde o školky....... U Kika sme zbytočne sa ondeli a on to ml horšie a zo dna na den sa mu to zlepšovalo... až kým to bolo OK... a to už nam kceli dať pre neho okuliare.... zbytočne...

cairka
20. okt 2009

tak my sme doma od mudry...ľudia, ja som si dieťa nespoznávala, čo tam predvádzala 🤐 budúci týždeň ideme na neurológiu a ak sa tam bude takto správať, tak ju asi rovno na psychiatriu pošle 😖 Bola hlučná, protivná, nekľudná a v priebehu 5 sekúnd otočila na rozdivenú, predvádzajúcu sa a za 2 minúty zasa zmena... no des...leží v posteli, ja trucujem 😠 nevíem, čo jej popod nos preletelo, už doma začla taká byť, ked sme sa začli chystať 🙄

mexx, super, vilko je šikovný 😵

juli, a aké lieky vám dali? ked nie ATB?

cairka
20. okt 2009

jéj, janulka, aká princezná s princeznami na tričku 😵 😀

janula_nz
20. okt 2009

ahojte

cairka ty si teda rychla 😅 som si myslela, ze nezaregistruje nikto, ze som dala nejake fotky 😔

cairka
20. okt 2009

no, rýchla jak sra... sa u nás hovorí 😅 😀 ako sa máte? došiel drahý v poriadku?

laculik
20. okt 2009

to je pravda juli s tymi ocami, my sme sice boli s malym na kontrole, ale jednym vrzom - boli sme aj s malou na preventivku (muz mal silneeeeeee dioptrie), nastatsie su vsetci ok. A na kontrolu uz nemusime. MAly ked ku nam prisiel, tak este obcas sa ma niekto spytal ci neskuli, ja som to vsak nevidela a teraz sa to uz nikto nepyta, cize aj ked nieco bolo tak zmizlo same 🙂 .

janula_nz
20. okt 2009

ano prisiel v poriadku, aj je vsetko v poriadku. no da sa, len ja som dnes trosku mimo lebo mi trhali zub 😝 ale ostatne je fajn.

vy zas chore, ze chodite po doktoroch? ☹ sa nabehas veru

najjulinka
autor
20. okt 2009

myslim biseptol??? može byť???? čosi také... tablety... až poobede pojdem recept vyzdvihnuť do lekarne...

Lucinka u lekárky ukázala ao sa robi "aaa" až do chvile kým sa doktorka nešla kuknuť.. .to zaťala zuby a nasilu sa muselo, takže rev hrozný... ale ukázala tete doktorke aj pupok (doktorka kcela vidieť brucho, tak som Lucinke povedala, nech ukae tete ppok, tak statočne pupok vytrčala) a potom doktorka robila "kili kili" (šteklila - tj. ohmatavala brucho), takže sa dalo... a dala jej aj drevenú paličku potom do ruky čo pozerala do hrdla.. takže ked sme vyšli von, tak prvé čo kričlaa bolo "Karol! Paličku mám!" .. to že Karol sedel v aute a nepočul ju, to bolo vedlajšie... 😀 😀 😀

laculik
20. okt 2009

jani, mala aka modelecka zlatucka 🙂

najjulinka
autor
20. okt 2009

laclik kým oko škuli do vnutra, tak sa to može napraviť same, resp. len okuliarkami sa pomože.. Ale ak dovonku, tak len operatívne.. .samozrjme aj dovnutra, ked sa neupraví, tak operativne, ale to Lucka tak nešuli. .len občas jej oko zbehe, kým zaostrí na danu vec, nie vždy... aj lekarka tm asi 5x vyskušala, že nech dakde pozrie a len jedenkrat z toho nešli hned obe oči rovnako... ono to sa aj treningom spravi same...... uvidime.. .ak pred nastupom do školky to ešte bude, tak ja pojdem.. pre istotu... ale myslím že takéto malé zbiehania so do školskeho veku aj same možu upraviť.... No Lucka bola predčasniatko a keby ste videli tie foto jej prvé z domova, tak to tie oči.. no des.... fakt.. .skusim pridať foto Luckine z decáku.... musim zmenšiť...

najjulinka
autor
20. okt 2009

Tak je to tam...... 😝 taká divná je tam proste...

magimary
20. okt 2009

jani, laurika je krásne,prekrásne dievča(tko)... 😵
mi pripomína jednu herečku...
krásna...skrátka... 🙂

cairka
20. okt 2009

jani, tak super 😉 aj mňa bolí zub, asi mi rastie osmička, ved už bolo načase 😅
a dnes sme boli len u alergologičky na kontrolu a predpísať lieky, zajtra mašíruje do škôlky 😎

baby, a ked dieťa neškúlilo a začlo škúliť až v troch rokoch, tak to čo má ukazovať? lebo vaneske občas dobre zabehne oko...ale ked bola malá neškúlila 😒

cairka
20. okt 2009

juli, aká malinká 😀 no takto veve veru neškúli 😝

najjulinka
autor
20. okt 2009

Lucka j v papieroch amla to škulenie myslim.. no ako predčasniatko tam mala kde čo ako malinká asi...

yukki
20. okt 2009

Mexxxxxx! Konečne! A to on je ešte furt taký krpček...že na 3-6 mesiacov??!! A ako to vyzerá...je šanca, že u Vás uviazne na veky?
Janula, Laurika je iná modelka...je to veľmi pekné dievčatko! tak toho ja sa asi nedožijem aby Kika takto zapózovala! 😀
Všetkým chorúšikom skoré uzdravenie!

macocha
20. okt 2009

Ahojte, 🙂
ako vidim, aj tu sa maroduje - aj ja som nakapata, nastastie Dianka sa drzi a energie ma do aleluja. Ale aby som ja nemala toho malo, stahujeme sa v praci 😖 No tusim uz sa blizim k vyhoreniu v dosledku unavy.

A co to - Blavacky ste dali stretko? 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre