Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
11. nov 2009

môžu? 😕 😨
a teda aj majú, alebo iba za nejakých okolností? to je divné, že (len) "môžu"...

veru, matimaxi, teraz už snáď môžeš hniezdiť naplno (už ti to snád aj manželík dovolí 😅 ), tak ked budeš mať nejaké "hniezdne" úlovky, tak hoď fotečky na koňa... 😅 🙂

maznacik007
11. nov 2009

mary len tak jednoducho ZTP schvaluje UPSVAR a zavisi od miery funkcnej poruchy ta musi byt min. 50 percent

maznacik007
11. nov 2009

Druh zdravotného postihnutia Miera funkčnej poruchy v %

C. Ochorenie tenkého a hrubého čreva

3. Črevné malabsorpcie (coeliakia, sprue, malabsorpcia spôsobená intoleranciou)
a) bez podstatných klinických prejavov pri dietoterapii u dospelých ....30-50
b) u detí do skončenia povinnej školskej dochádzky ....40-60
c) na liečbu rezistentné pokročilé formy u dospelých so znížením stavu výživy a výkonnosti ....60-80

maznacik007
11. nov 2009

mati.. ano chceme fotky... jaaj toto mam rada to pripravovanie atd..

magimary
11. nov 2009

markie, na koľko precent je Tvoj martinko "schválený"? 😕

aj ja to zbožňujem (to hniezdenie)-aj u iných 😅 😀 😵

mixka
11. nov 2009

magi, veru rastu ako keby im niekto platil 😀

aj ja chcem hniezdit, to je super pocit 😵

magimary
11. nov 2009

tak volala som na výsledky zajkových odberov a doktorka len potvrdila, že máme pre ne prísť a ísť aj s nimi na gastro... 😝 , má vraj veľmi znížené imunoglobuliny "G",ktoré okrem iného svedčia (v znížených hodnotách)o zníženej imunite (čo chorý je u nás prvýkrát 😕) a poruchách v črevnej absorbcii (enteropatie so stratami proteínov)... 😖
inak spomínané CRP mal 5 (čo je vzhľadom k minulej chorobe už OK) a leukocyty mal 11tisíc (norma do 10tisíc), ale po chorobe tiež už OK... takže možno aj mal bakteriálnu infekciu na ATB a zvládol to aj bez nich... 😉 😎 🙂 ...

mexx
11. nov 2009

Avojte,

tu je take na draka pocasie, ze mi z toho uz zasibava, ani von sa neda ist, nerada chodim v lejaku... 😝 Tak tvrdneme doma a decko je z toho na nervy, vkuse mrnci. Uz precital vsetky mozne letaky (samozrejme uplne nadrobno), ozuzlal svoje knizky, porozhadzoval vsetky hracky, a dookola vykrikuje celu svoju slovnu zasobu. Cim dlhsie to pocuvam, tym viac sa mi zda, ze vie nahodou celkom dost veci povedat. 😀
Pojdem asi vycarovat puding, som slubila vcera MM, ked ma dnes tie meniny...a decko ma 11 mesiacov, mala by som vycarovat nieco aj jemu, len este neviem co. (Najradsej by som mu zuby, aspon jeden jediny, ale uz akosi pomaly prestavam verit v existenciu zubov. Ze ste si to vy vsetci vymysleli, ze vase decka maju zuby?!) 😀

Mary, MM ze dakuje za prianie...a som este daco chcela...ale mi musi prist na um, co to bolo, a pak IPnem. 😉

Jaaaj, a dnes sa tesime na Modre z neba. 😉 Inokedy to nie som schopna pozerat, neznasam taketo relacie, ale dnes sa teda prekonam... 😀

yukki
11. nov 2009

Vilkovi všetko najlepšie k jedenástim mesiacom a teda mu prajeme tie zuby. On je ešte úplne ako kapor? bez zubov? 😀 sranda!

mexx
11. nov 2009

Yukki, dakujeme. 😉 A veru, uplne jak kapor. Stale ma spodne dasna napuchnute, ale to uz tak dva mesiace, aj viac mozno. A kazdy den si myslim, ze uz mozno zajtra...a stale nic. 😅

yukki
11. nov 2009

Teda pardon Vilko, chcela som poslať toto 😅 😲 a nie toto 😀

marketka1
11. nov 2009

Ahojte 🙂 tak ja zase len tak na skok. Celiakia je jedno z ochorení na ktoré máš nárok na ZTP. Tá ale musí byť potvrdená gastro sondou, z krvi nestačí.
dieťa a dospelý má nárok na 1000sk diétne stravovanie- zvýšené náklady.Nás mesačne nákup na recept v lekárni vychádza okolo 800-900sk okrem toho deti sem tam aj sladké papajú sladkosti sú dosť drahé oproti bežným ale kúpiš, a kupujeme ryžové a kukuričné kaše aby sme trochu pribrali takže 1000 nepokryje celkové náklady ale určite pomôže najhoršie je asi upiecť chlieb (podľa jedného receptu Ti vyjdú stále iné a tak skúšaš a skúšaš kým na dačo neprídeš čo tomu chýba) a vysvetliť dieťaťu prečo nemôže to čo iné deti.Martin neviem ešte koľko má bodov len viem že už mu ZTP priklepli čakáme ešte na rozhodnutie poštou tak do 3-4 týždňov by to malo dôjsť potom budem múdrejšia. www.celiakia.sk tam je toho dosť okolo celiakii mne o ZTP povedala pani z centra pre deti a dorast celiatického združenia tiež som o tom nevedela a vraj máme aj nárok na opakovaný osobitný príspevok náhradnému rodičovi? maznacik nevieš náhodou niečo o tom?

yukki
11. nov 2009

Neboj, ešte to bude šelma zubatá...a bude ich mať také biele že jak sa usmeje bude nimi prasiatka fešandám do očí hádzať... 😉

maznacik007
11. nov 2009

idem vas citat len toto hodim do plena

Osobitný opakovaný príspevok náhradnému rodičovi

Oprávnená osoba

náhradný rodič, ktorému bolo zverené dieťa do náhradnej starostlivosti, ktoré je občan s ťažkým zdravotným postihnutím
Podmienky nároku

- zverenie dieťaťa náhradnému rodičovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo príslušného orgánu
- osobná starostlivosť náhradného rodiča o dieťa, ktoré je občan s ťažkým zdravotným postihnutím
- trvalý pobyt náhradného rodiča na území SR

Nárok nevzniká náhradnému rodičovi , ak

- sa náhradnému rodičovi poskytuje za starostlivosť o dieťa peňažný príspevok za opatrovanie
- NR poskytuje dieťaťu opatrovateľskú službu alebo
- dieťaťu sa poskytuje peňažný príspevok na osobnú asistenciu

Výška príspevku

67,68 € / 2 038,93 Sk - mesačne na každé dieťa, ktoré je občan s ťažkým zdravotným postihnutím

takze ano je tjam narok ak je dieta ZTP

maznacik007
11. nov 2009

a este mate tam narok na nizsie cestovne vstupne niektore mesta davaju zlavy na komun. odpade na daniach atd atd.. to si pozistujte na miestnom urade..

mexx
11. nov 2009

Yukki, no som teda zvedava. 🙂 Aj ked, myslim, ze on nema stale ziadne zuby pre svoje vlastne dobro - on je schopny cely den skakat (ci uz v posteli alebo normalne na zemi alebo hocikde) a stale pritom vyplazuje jazyk. Keby ma zuby, davno si ho odkusne. 😀 🤐

Juli, raz darmo, po dnesku budete superslavni. (Slavni ste uz teraz.) 😀 😉 🙂

maznacik007
11. nov 2009

aj ja sa uz tesim na tu relaciu hoci markizu nepozeravame.. inak.. ale dnes pozrieme 😀

mexx sak mu zuby narastu.. ninka bola tiez dlho bezuba.. tusim v roku mala jeden ci max dva zuby.. a sestrin o dva dni mladsi ten uz mal plnu pusu.. zubov..

danulko mal v roku dva zuby a teraz po 4 mesiacoch uz ma 8 zubov.. 😀

marketka1
11. nov 2009

maznacik vdaka za info.

teraz som len spomínala aké je ťažké vysvetliť Martinovi čo môže a čo nie a hold Veta.mami aj ja tem rolik. dala som mu na výber že môde kolatik humky a kecik.a odpoveď a Matin mode humky papať? joj keby to už chcelo pochopiť bolo by to oveľa ľahšie dá to dosť zabrať pozerať sa na smutné očka ak Kubko dostane niečo iné ako Martinko. ale snažíme sa aby papali podobné prípadne ak Martin spí tak Kubko dostane aj normálne a naopak.

marketka1
11. nov 2009

a čo sa týka zúbkov aj Kubovi len teraz vyšieli po sebe dva zúbky mali sme10,5 mesiaca

mata2
11. nov 2009

macka mala 12 mesiacov,a milko 13,ked im vysiel prvy zub... 🙂

yukki
11. nov 2009

Malá Markétka už na mňa cerila nejaké spodné rezáky...ale piškótu to ešte neprekuslo, tak asi zatiaľ hore nič.....Zajtra idem na ďalšiu IA, držte palce 😉

magimary
11. nov 2009

nám dnes vyliezol 4.zubček (včera tretí)!!! 😅 tie lopatky mu dali zabrať (a myslím, že prispeli aj k chorobe, teda aspoň oslabením iminuty)... 😖

ďakujem za info o celiakii a nárokoch (zatiaľ mi toto -bohate 🙄 -stači...viac budem hľadať potom, ked to bude ozaj aktuálne)...

moja kamoška, teda jej malá, mala prvé dva zubky naraz v 13 mesiacoch (a to bola zdrave donosene dieťa)... 😉

luckada
11. nov 2009

ahojte, tak som dobojovala s vypisovanim dotaznikov - len dufam, ze nebude vadit, ze manzelove aj moje dotazniky su rovnakym pismom 😨
som ich vypisovala ja, aby boli ako-tak citatelne 😵

chcela som sa spytat, ako su vlastne tie skratky, co sa dava kde
- narodnost
- statna prislusnost

s tym mam odjakziva problemy 😝

marketka1
11. nov 2009

štátna príslušnosť: SR
národnosť: Slovenská

najjulinka
autor
11. nov 2009

No u nás 3 deti čo sme dostali ako malilinkaté malo prvé zubky po 10.mesiaci - všetky 3 narovnako (+/- nejaký den)

luckada
11. nov 2009

marketka, dakujem 😵

najjulinka
autor
11. nov 2009

http://www.pluska.sk/images/flash/listovanie/li... - strana 13 - takým malilinkatým je tam čosi.. ja to nai prečitať neviem.. no Kamion plný plienok 😀 😀 😀 😀

cairka
11. nov 2009

na tej markíze dosť chabý článok - rómku lucku....ktorú už majú osvojenú...

najjulinka
autor
11. nov 2009

hej. .no čo už... mikra im asi ako cigánka nepriapadala a maju miš maš v pojmoch....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre