Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

zicon
9. dec 2009

Citam citam, teoria je pekna vec, prax este krajsia, skus spievajuci nocnik.

najjulinka
autor
9. dec 2009

zicon, lenže ten spieva až ked sa tam decko vyští....

najjulinka
autor
9. dec 2009

mary ona je teoretikom, lebo kce byť teoretikom.. .nekce sa jej sedieť... ale plienku tiež nemusí 😀 😀 😀

zicon
9. dec 2009

A prave preto ju to bude motivovat - spev za cikanie.

zicon
9. dec 2009

vysťi ty maš clovník - ciká.

zicon
9. dec 2009

clovník - slovník

magimary
9. dec 2009

ja viem, juli... 😅
čítam to tu, čítam a nie prvý raz!, ale možno ťa raz nečakane prekvapí praxou... 😉 😅
tak jej treba dať šancu a nechať ju to aspoň vyskúšať... 🙂

cairka
9. dec 2009

juli, no zvládla lucka minimálne jednu vec aj prakticky -omotať si rodičov kolo prsta 😝 😀 takže ked chce, vie byť aj praktik 😉

martina_maxian
9. dec 2009

ahojte,,, detičky spia,, idem trochu poupratovať... Uvarila som zeleninovú polievku na zajtra a masko s ryžou... Martin odišiel do MA a ja som ostala s deťmi na Liptove. Maťo príde v piatok, tak dúfam, že to bez neho zvládnem.. 🙂

mixka
9. dec 2009

ahojte 🙂

aj ja som dnes poobede navarila na zajtra, tak mam volnejsie doobedie zajtra 😀

martina_maxian
9. dec 2009

🙂 mixka, ja tiež tak.. 🙂

mixka
9. dec 2009

mati a ako si zvladla prvy den ???

najjulinka
autor
9. dec 2009

Akože udržali sme juna šerbli aj niekolko minut už.... výsledok nulový...................

Zicon ty to tu asi nečítaš.......

mexx
9. dec 2009

Juli, ked si kupovala surodenecky kocik, vysiel ti ten Marco ako jediny, co sa vosiel do vytahu, alebo aj nejake ine a tento to "vyhral"? 😕

zicon
9. dec 2009

Vsak uz si sa k tomu raz vyjadrila nie??

laculik
9. dec 2009

yukki, mas super sen! taky cigansky, sa mi paci!
mati, super, ze zvladas! zaciatky su podla mna najtazsie, a Tebe to uz ani lepsie nemoze ist 🙂 . teším s vami! a napis viac, co a ako dnes, co ste robili, atd 😉

najjulinka
autor
9. dec 2009

mexx ešte youpala kočík - francuzska značka, k nam sa nedováža... a páčil sa mi aj menej ako Marco... rozmerovo dlžka rovnako - 89cm....

mexx
9. dec 2009

Takze keby som chcela dvojkocik do vytahu, asi by mi ostal len taky, ako mas ty, hej? Vytah mame ten isty, myslim...(ak si to dobre pamatam, bolo to vidiet v Modrom z neba)... 🙂 A da sa do takeho, ako mas ty, kupit ta vlozna taska na babatko? 😕

najjulinka
autor
9. dec 2009

dá sa mexx, ale to do výťahu nevojde kočík s vloženou taškou 😉 pomeraj si výťah, lebo mne ojde na struhany vlas ten kočík... doslova ho dokopem do toho výťahu 🤐

mexx
9. dec 2009

Na nervy s tymi kocikmi... 😝 😀

najjulinka
autor
9. dec 2009

posledne som si všimla, že sa am zadná stena výťahu odchyluje od podlahy 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

mexx
9. dec 2009

O chvilu sa vam rozpadne. 😀 🤐
Myslim, ze mate ten isty vytah ako my...ale aj tak si ho premeriam pre istotu...

najjulinka
autor
9. dec 2009

zato a také debilné dvierka ako máme my som videla len u nás.... 😀 😀 😀

lenkove
9. dec 2009

ahojte baby,
browsujem po nete, ale akosi sa stracam, prosim, viete mi pomoct mozno vy? 😕
Da sa popri "materskej" pracovat na zivonost bez straty naroku na matersku? (kedze predpokladam,ze prijmy zo zivnosti budu nizke...) je tam potom nejaky rozdiel s pestu?
poculi ste uz o takom niecom "poskytuje príspevky náhradným rodičom na podporu náhradnej starostlivosti o dieťa"

stacia linky, daku...

najjulinka
autor
9. dec 2009

lenkove popri meterskej nič, popri Rd tiež nič nemožeš robiť 😉

tiinka
9. dec 2009

Lenkove: takisto podporim najjulinku, popri materskej a rodicovskom mozes pracovat myslim iba na dohodu, zivnost urcite nie. Ja sice mam zivnost ale rodicovsky beriem od roku 2008, vtedy sa to este dalo. Preposielam jeden dobry link, dozvies sa tu vsetko co potrebujes http://blog.etrend.sk/mihalblog/2009/12/05/rodi...

maznacik007
9. dec 2009

lenkove ja som to dnes riesila... prave.. takze

pokial pojde o pestunsku starostlivost...

tak mas narok na jednorazovy prispevok pri vzniku pest. star.
opakovany /mesacny / prispevok pre dieta v pestunstve
opakovany prispevok pre pestu rodica alebo rodicovsky prispevok.. pri tom prvom mozes pracovat pri tom druhom nie/RP/.. ani na dohodu nijak.. od 01/2010 ani OCR ani PN nic.. ak budes pracovat a poberat prispevok pre pestu rodica tak mas narok plus na prispevok na starostlivost o dieta..

rodinne pridavky
danovy bonus

pri adopcii je to pomerne jednoduchsie.. tak vznika narok na RP /nesmie sa pracovat ani na dohodu nijako po novom okrem par vynimiek ako je prilezitostny prijem prijem z prenajmu atd../
add doktorantske stipko to sa nerata do prijmu myslim

rodinne pridavky a plus danovy bonus..

co sa tyka prispevku pri narodeni tak zavisi od sudu veku dietata atd.. ci sa to stiha do 6 mesaicov veku.. v podstate ak budete brat babenko z proodnice tak mozes nastupit aj na matersku do cca pol roka dietata..

maznacik007
9. dec 2009

pri pestu...

popri zivnosti poberas prispevok pre pestuna.. co je dnes v cca vyske RP tych cca 164 EUR a plus ten prispevok na starostlivost co je cca 40 EUR a mozes pracovat neobmedzene..

magimary
9. dec 2009

tinika, ten tvoj linkje super...konečne poriadne zhrnuté všetko ...
a nielen "A", ale aj "B"...
dokonca som sa dočítala (a padli mi klapky z očí), že celá táto "mašinéria" s navýšením príspevku je len do júna 2010, čiže do volieb!!! 😠 😠 😠 )...to je podľa mňa to (doteraz mlčanlivé" "B"... 🙄 😠

marketka1
9. dec 2009

ahojte ja som aj tak z tých príspevkov jeleň.
máme nárok na zvýšený RP ale musím si oň požiadať.Ja som sa dobrovoľne vzdala MD kvôli Martinovi aby neskončil v DD.píše sa že musíš MD poberať aby som VRP dostala hoci som dva roky dozadu pracovala.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre