Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mexx
19. jan 2010

No tak to musim pozriet a potom s nou doriesit. Prestudujem. 🙂

marketka1
19. jan 2010

no magi tak my sme pekne s Kubkom čo sa týka očkovania pozadu mali ho očkovať 3x v novembri tú základnú + prevenar ale sme boli chorý a teraz ideme až 25.2 len po tú 3 dávku
keď sa narodil tak mal TBC musím pozrieť čo všetko má mať za sebou .

tak teta na urade je PN adruha nezdvíha 😠

mata2
19. jan 2010

baby,je mozne ziskat do pestu aj novorodenca....
ked som bola na urade pozriet prvy krat zoznamy,dali mi na vyber hned z niekolkych....ale cisto romskych,a vsetky boli z kosic...

dioliana1
19. jan 2010

mata fAKT? AJ DIEVčATKá?

magimary
19. jan 2010

no, markie, to je pech s tou tetušou...
nevadí, keď meškáe, hlavne, že máte termín

mati2, hej, aj som si myslela, že romčekovia aj maličkí sú k dispozícii... inka sato celé berie, ked ide o tmavé babulko a ked ide o biele...žiaľ... 😔

cairka
19. jan 2010

mati, to by bolo super 😅 vidím, že rómske dievčatka bábätká tu budú na dračku teraz 😀 😀 😀

magimary
19. jan 2010

len teda, ešte si zárobveň ymslím, že kým sa k tomu dieťatku (novorodenému romčiatku) dostaneš, už to zrejme nebude novorodenec, ale troj-štvormesačný drobček... 😉

marketka1
19. jan 2010

Ináč neviete ako sa má naša novo pečená mamka ralanka a malý vôbec sa neozvala. ako zvládli 1 noc. keď cez deň im spinkal.

magi Ke to stíhajú do 3 mesiacov ☹ 😀

mexx
19. jan 2010

A co sa vam na tych romcatkach nepaci? 😅 😀 😉 Akurat pred par dnami sme sa s MM o tom rozpravali. Vzdy som chcela a bola som presvedcena, ze jedneho dna si vezmem nejake deti z domova. Ale tiez som chcela len biele a najlepsie aj zdrave... 😅 A keby mi niekto este mozno tak rok alebo aj viac dozadu povedal, ze dnes sa budem bit o romske chlapca (navyse od drogovo zavislej matky), tak by som si myslela, ze mu sibe... 😅 No a tu ho mas... 😀
Akonahle sa clovek dostane blizsie, uplne inak to vidi a citi... 😉

dioliana1
19. jan 2010

mexx: presne tak 😀 😀 😀

cairka
19. jan 2010

mexx, mne sa na romčatkách páči všetko 😀 zas budú na mňa kukať jak na blbca, keď napíšem do žiadosti, že chcem rómske 😀 😀 😀 😝 hoci to mali pripomienky hlavne tetky z referátu a s tými už do styku hádam nikdy neprídem 😠

magimary
19. jan 2010

presne mexx! 😉
ja som bola na tom rovnako, teda na farbe mi nikdy nezáležalo, ale na zdraví hej...
vedela som, že by som asi nechcela dieťatko od narkomanky, alkoholičky alebo schizofreničky (lebo som ich detičky vtedy zažívala na praxi v domove) a teraz?!? 😅 😉 🙂
budem rada,keď sa mi jeden narkáčik, závisláčik "ujde"... 😅 🙂 😔 😀
a nielen jeden... 😅
ale teda na tom dievčatku ešte stále trvám... 😀 😀 😀

mata2
19. jan 2010

len dievcatka mi ukazovali,dio.. 😉

magimary
19. jan 2010

cairka, ty ideš opäť "do toho" 😅 😵
niečo mi uniklo? 😨 😅

cairka
19. jan 2010

magi, veľmi intenzívne to zvažujem 😅

cairka
19. jan 2010

ale bojím sa prípravy 😔 či teda aktualizácie...

magimary
19. jan 2010

wow, a tiež sa ideš teda "repripravovať"-s Návratom (?)-teraz už mi to dáva zmysle, tie okolitú súvislosti... 😅
a budeš chcieť opäť kočku, či tentokrát chlapiska? 😅

magimary
19. jan 2010

prečo? 😨 😕

magimary
19. jan 2010

či to by boli zase tie osôbky, čo ti nechceli schváliť/umonžiť malú naty? 😕

mexx
19. jan 2010

Odjakziva tvrdim, ze minimalne jednu dceru chcem mat. Je mi jedno ci bio alebo srdieckovu, aspon jedna musi byt... 😉 Tak si teraz stale hovorim, ze k tomuto este jedno domovacke dievcatko (pokojne krasnu ciganocku), a je mi uplne jedno, co bude bio, ak raz bude. 🙂 A ked budu moznosti (priestor, financie, odvaha, sila), tak tych deti isto bude viac. 😵

cairka
19. jan 2010

no na referáte ma už nik neuvidí 😀 áno v návrate. a asi dievčatko, kedže ja som dievčatko, veve je dievčatko, tak to asi bude najrozumnejšie...hoci by mi ten pipík až tak nevadil, ale rozum káže 😅 😀

magimary
19. jan 2010

no, mexx, to si vravím aj ja...
tú babulku...
ale ešte som si ju ani nneporodila ani nenašla 😅
keď to takto pôjde ďalej, tak budem mať 4 (7, 11, 12, 13) chalanov a možno aspoň jedno dievčatko na konci... 😀 😀 😀
ale, ktovie, možno sú mi dievčatká neni súdené a ja budem raz riešiť len nevesty ( 🙄 😅 🙂 )...

magimary
19. jan 2010

ahá, to na referáte boli vtedy tie problémy? a prvýkrát máš prípravu robenú tam? 😕

mexx
19. jan 2010

Mary, keby neexistovali srdieckove deti, aj mne by sibalo z toho, ze ako si zabezpecit bio zrovna dievcatko. Ale ved na svete je tolko srdieckovych dievcatiek, ze minimalne jedno sa nam kazdej musi ujst. 😉

dioliana1
19. jan 2010

mexx: amen 😀 😀 😀

maznacik007
19. jan 2010

😝 no asi sme tu vsetky dievcatko pozitivne.. aj ja by som este jedno chcela... mozno aj bio... 😀

magimary
19. jan 2010

no, mexx, musí... ujsť
ale, ked to takto pôjde ďalej, tak sa ujde napr.až to trináste... 😀
ale nie..., žartujem...
viem, že srdiečkové detičky to istia...
jaj, a ešte aby som nezabudla, tak tie dvojičky... 😀 😀 😀

cairka
19. jan 2010

áno, prvú prípravu som robila bez problémov na referáte, hoci tiež riešili, či isto rómske a prečo a tak, ale som ich presvedčila, že nejaké to rómske dieťa som už videla...a pri druhom úprimne netuším, o čo naozaj išlo, som naklonená veriť tomu, ako to júlia zhodnotila, že usúdili, že dve cigánske deti sú na jednu bielu ženu priveľa...pretože som nerobila ani psychotesty, ani nič, celá príprava boli 2alebo 3 (už si nepamätám) asi pol hodinové rozhovory - jedenkrát, či som to dobre uvážila, 2.x my rozprávali o všetkých problémoch, čo práve riešia na poradni s ado/pestu deťmi (prevažná časť biela 😝 ) a 3.x mi čítala správu, pri ktorej som žasla a jasnačka nepodpísala... a to, že veve nie je zrelá prijať súrodenca usúdili z toho, že ked k nám prišli a chcela som im naliať vodu, tak veve začla pišťať, že to je náš pohár... (mala 2aštvrť roka a všetko bolo "moje" respektíve "naše")

magimary
19. jan 2010

no, to si vtedy pamätám...
a teraz by to teda malo všetko opadnúť, lebo s tamtými "tetkami" nič nebudeš mať?!

mexx
19. jan 2010

Mary, no to uz je bonusova poziadavka. Akoze zo skromnosti vravim, ze staci jedna dcera, ale keby som nebola skromna, tak rovno poviem, ze tie dvojky-baby, to je jednoznacne. 😀 😀 😀 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre