Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

suezana
7. mar 2010

Dobré ránko.
Viete mi poradiť? 12ročný chlapec neznesie, aby sa rodičia dotkli, prejavili si lásku. Začne sa zlostiť, hádzať. Na otázku prečo, povie, že matke, že je len jeho, nedá si nič vysvetliť.Sesternica je z toho zúfalá. Ak máte akúkoľvek radu, sem s ňou. Ď.

cairka
7. mar 2010

dobré ránko.
u nás je zas slniečkovo 🙂

sue, tu je každá rada drahá 😒 zrejme sa nejedná o čerstvý vzťah, ked píšeš rodičia 😒 nemali náhodou nejakú hádku rodičia ? ☹

mexx
7. mar 2010

Tu sa toho ozaj vcera nakecalo... 😀

Sue, no Oidipak jak svina... 🤐 Tiez by ma zaujimalo, ci sa tam nieco zvlastne neodohralo, ked takto reaguje... 😕 To sa deje len teraz, alebo mal vzdy takyto problem? 😕

suezana
7. mar 2010

Ano, bolo tam aj násilie, bitky, ale aj na otázku či sa majú radšej biť, tak povie, áno. Skrátka neznesie,ani nevinné pritúlenie. Je to tak už dávno. Sesterka sa nám zverila len teraz. Už sa jej zdá, že je dosť veľký. A majú len 1 izbový byt a spávajú spolu.

mexx
7. mar 2010

Tak to je dost tazke, ked chlapec v puberte (v 12 rokoch to uz urcite puberta je) musi spavat s rodicmi v jednej izbe. Podla mna to dobrotu nerobi... (Aj ked mi je jasne, ze asi inu moznost nemaju.) 😔

mexx
7. mar 2010

Prve mi (este pred tvojou odpovedou) napadlo, ci rodicov nahodou "neprichytil" v intimnej situacii, a je z toho otraseny. S tym som sa stretla viackrat...vela deti taketo veci prijat nevie. 😨 Na jednej strane je to este dieta, na druhej nim uz lomcuje puberta... 😒 No a ked ziju v takomto malom priestore, pokojne by som verila, ze sa tam nieco take odohralo...
Ale moze v tom byt, samozrejme, aj nieco ine... 😕

suezana
7. mar 2010

Podľa jej slov, nie lebo to robia len v jeho neprítomnosti, keď je u starkej.
Sesterka chodí upratovať do firmy, vracia sa neskoro večer a malý nejde ani spať pokiaľ nepríde, čaká ju. Aj to ju hnevá.
Hlavne ju vyčerpáva, že stále čaká, že už to prejde a nič.

natia
7. mar 2010

Ránko, tak Lenkove šak človek môže mať nickov koľko chce kde chce v dnešnej dobe 😀 zatiaľ som tu každopádne... 🙂

včera sme boli pozrieť kamošov, čo sú tie profi a bývajú 200 km od nás, tak všetci sme sa tešili...oni majú 6 detí (3 svoje), 5 psov, zajace, škrečky, papagája a neviemčo všetko, tak každý si našiel, čo ho zaujíma 🙂

Inak stretli ste sa niektorá s tým, že ste museli podpisovať papier, že kým budete vykonávať profi, tak nebude brať žiadne dieťa do pestúnstva? Nemyslí sa tým niektoré zo svojich profi, myslí sa tým celkovo žiadne. Lebo ich prinútili podpísať takýto súhlas...

cairka
7. mar 2010

natia, všade okrem MK 😀
ste mali pekný výlet 🙂

yukki
7. mar 2010

Všetkým Tomáškom krásnu meninovú nedeľu prajeme! 😵

natia
7. mar 2010

no tak keď sem prestanem chodiť, tak viete prečo 😉 ale neprestanem, lebo ja to už tomu adminovi objasním, že ako sa vecí majú a akí mi musíme byť tajní 🙂

veru pekný...6 hodín sme síce len v aute sedeli, ale dalo sa...decká spokojné...menšia scéna pri návrate do DD, ale šak som rada aspoň za to, že sa prestávajú hrať na to, že nemajú emócie...lebo od návratu do DD boli ako z kameňa, všetko je v pohode, fajnovka, majú sa dobre, neni problém...

marketka1
7. mar 2010

Ahojte prajeme peknú slnečnú trošku zasneženú nedeľu 😉

mexx
7. mar 2010

To som este nepocula, ze by museli profi podpisovat nieco o tom, ze nebudu pestunmi, kym budu profi... 😕 Pride mi to dobre na hlavu. 🤐

natia
7. mar 2010

baby nesmejte sa mi teraz, ale ako sa prosím vás robí plnka ku kuraťu? 😉

cairka
7. mar 2010

natia http://www.recepty.cz/recept.asp?id_receptu=JOL... , ale pozor na jedno kura len tretinové množstvo -jeden rožok, jedno vajce... ak teda nechceš dať zapiecť aj len samé ku kuraťu na plech

natia
7. mar 2010

ďakujem cairka, aj ralanka mi už poslala cez skype 🙂 idem teda variť...jjuj či sú tu milí ľudia 😲

suezana
7. mar 2010

Natia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
sory 😅

dioliana1
7. mar 2010

ani mi taku blbosť nepodpisovali, to je veru každeho vec či si zoberie alebo nezoberie nejaké dieťa do pestuns´tva počas akehokolvek zamestnania, to je dajaký vnutorný výmesel daneho DD

dioliana1
7. mar 2010

výmesel=výmysel 😀

natia
7. mar 2010

tak nielenže mám plnku, ale som niektorých aj pobavila 😀 čo viac chcieť... apropo, zistila som, že každý má o plnke inú predstavu a inak ju robí, resp. iné veci do nej pchá... takže som zas o niečo múdrejšia...lebo kto sa hanbí opýtať, ten nič nevie, tak tak Suezanna 😉 😀

lenkove
7. mar 2010

Natia ja sa musim ohradit, za viacero prezyvok ta sfukla ina Lenka nie ja 😀 😀

baby, ak ste niektora zo stretkarok dnesnych online, pls. fwd kde sa stretavate. Nas pan tvorstva sa rozhodol, ze ide az zajtra, tak mozno sa pridam a mozno aj pridam(e) 😀 😀

inak, Tomaskom vsetko naj. Viem len o syncekovi Mary, ze je Tomas, tak ak ich tu je viac, tak vsetko naj 😵 😵 ja mam ocka a brata a hadam aj synovceka, ak nakoniec nebude Silvia 😎 Tomaska 😵

natia
7. mar 2010

Stretkárok? To je čo? Ja tiež chcem byť stretkárka 😒

Lenkove príjmi moje ospravedlnenie 😉

cairka
7. mar 2010

leni, máš IP.
natia, čakáme ťa dnes v martine 🙂
my dnes celé doobedie robíme masky na karneval, len škoda, že karneval už dávno bol 😝

ralanka
7. mar 2010

ja nemôžem nemám ako prídte aj do Vrútok ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

suezana
7. mar 2010

Cairka, pošlem ti aj moju Vanesku? Je zbláznená do masiek a je mi ľúto, že vlastne ešte nezažila poriadny karneval, keďže nechodí do škôlky. Dúfam, že na rok neochorie. Inak už dávno odkedy sem chodím a pozerám fotky, tak Vaneske sa hrozne páči Tvoja Veve, na tej fotke, kde je namaľovaná na motýľa. Keď ju nájde, nastaví nb a musím ju tak maľovať 🙂

suezana
7. mar 2010

Natia, veď aj ja sa tu väčšinou len pýtam, ale to tvoje bola výzva-provokácia, že nesmejte sa mi 😀 😀 😀
PS. Ani ja neviem plnku do kuraťa 🤐

ralanka
7. mar 2010

baby však net to istí tam je toho kopec len treba hľadať 😉 🙂
aj ja mám kopec záložiek na varenie a pečenie a ked už naozaj neviem čo kuknem niečo zaujímavé na inšpiráciu 🙂

suezana
7. mar 2010

No ja by som varenie hneď zrušila 😝

ralanka
7. mar 2010

babky ja mám vyhodu aj ked som ešte robila ked som bola v robote ja a mm doma tak varil on a ani teraz z tým nemá problém takže v pohode tak sa môžme striedať ak by mi to fakt šlo na nervy bud idem von s malým ja a on varí alebo on a ja varím alebo ho zabáva tak sa nesťažujem 😀 😀 😀

najjulinka
autor
7. mar 2010

Matinemu a marynemu Tomaskovi vsetko naj k meninám. U nas v rodine je synovec Tomas a moja babika je tomas 😀 😀 😀 No a ešte vlačika Tomasa mame 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Ja som dnes skočila do Dračika... Na šerbel... Neuspešne.. .predavačke sa ale marilo, že už raz mali zvlašt nočnik , ale dajaký značkový - baby born, či anabel či aký.... tak to už vidím tu cenu.. to asi kupim celu sadu ...... asi sa im to ani neoplati zvlast vyrabať.. .však normalny šerbel pre deti nestoji ani 2€, tak taký malý pre babiku by mohol byť tak tretinový velkostne.. .nooo....... 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre