Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

lenkove
15. mar 2010

Brulka a
ta fotka, kde cita je uzasna 😀 najlepsie, ze ju ma naopak 😀 😀 😀

a som zvedava na novinky z 3D aj ja 😵 😵 drzte sa a dobruu noc... 🤐

lenkove
15. mar 2010

markie
diazepan nemam 🤐 🤐
a cajik davam, ale ona napr. dnes pila tolko co obvykle, mozno aj viac ale strasne malo cika..

magimary
15. mar 2010

profíci (a ostatní), čo si myslíte o tom, že by sme mali byť zamestnancami úpsvar-ov (ako to navrhuje strana SaS vo svojom programe), prosím vaše názory 😕:

---------
SaS navrhuje:

* Zmeniť legislatívne postavenie profesionálnych rodičov – profesionálni rodičia budú zamestnancami ÚPSVaR a nie detského domova, ako tomu bolo doposiaľ.
--------

maznacik007
15. mar 2010

17. bod programu
Podľa platnej legislatívy by deti do 3 rokov nemali byť umiestnené v detských domovoch, ale v profesionálnych rodinách. Napriek tomu trojročné a mladšie deti v domovoch stále sú. Postavenie profesionálnych rodičov je nejasne vymedzené a riaditelia domovov nemajú záujem meniť zabehnutý systém.

SaS navrhuje:

Zmeniť legislatívne postavenie profesionálnych rodičov – profesionálni rodičia budú zamestnancami ÚPSVaR a nie detského domova, ako tomu bolo doposiaľ.
Sprísniť legislatívu tak, aby deti do 6 rokov boli umiestňované výlučne do profesionálnej rodiny, pestúnskej starostlivosti alebo inej formy náhradnej rodiny.
Podporovať pestúnsku starostlivosť, ktorá sa v praxi spomedzi typov náhradnej starostlivosti o dieťa najviac osvedčila, predovšetkým podporiť tzv. špecializované pestúnstvo, t.j. pestúnov, starajúcich sa o znevýhodnené deti alebo deti so špeciálnymi potrebami.

mne sa to celkom paci najma ten posledny bod... 😉 ale SAS nebudem volit..

ja nic nestiham..momentalne zaklinam oblohu aby zajtra neprsalo ma prist bager a riesim papierovacky.. okolo stavby

len brulka krasne rastiete... ked ti tie tt beries... 😉

magimary
15. mar 2010

ja to mám načítané, ale pýtam sa NAJMä na ten moment nášho zamestnávateľa ...

ostatné body-nie je čo riešiť...

magimary
15. mar 2010

potenciálneho...

maznacik007
15. mar 2010

jaaj mary co ti ja viem... ci to bude nejaky rozdiel.. ja nie som profi.. ale lepsie by mi asi bolo pod riaditelom... /dobrym podotykam / ako pod tetuskou ktoru budem mat pridelenu a nesadneme si.. a pod...

skor si myslim /a toto je len moj osobny nazor../ ze by sa postupom casu malo prejst na formu kratkodobeho pestunstva tak ako je to v inych statoch... a popri tom cosi ako pohotovostne /profesionalnen rodiny/ fakt ze na chvilu...

maznacik007
15. mar 2010

tak som myslela ze ak mi nesadne riaditel a pod.. da sa najst praca v inom domove.. ale co ak bude to iste s tetou na urade.. pod ktoru ma pridelia .. podla mena a pod.. uz neviem sa vyjadrit.. ani

magimary
15. mar 2010

no, potrebujem počuť viaceré názory, lebo neviem, či len ja som iná, keď to aj ja vnímam takto, alebo aj viacerí... 😕
a, potom, prečo o takých veciach opäť má rozhodovať niekto, kto nikdy PR nebol (teda možno)...

magimary
15. mar 2010

no, idem už spať, snáď sa zajtra viacerí vyjadríte (a možno svoj názor pozmením 😅 )... 😉 ,
ale skrátka ma zaujíma, ako to asi myslia tvorcovia tohto návrhu (teda toľko chápem, že chcú zrovnoprávniť všetkých PR, aby mali všetci rovnaké podmienky atd..., ale to sa snáď dá aj inou cestou-možno nejkou internou smernicou vydanou ústredím a záväznou pre všetkých riaditeľov, alebo akokoľvek inak...) a či to tak vnímajú aj iní...

d 😉 brú!

najjulinka
autor
16. mar 2010

Dobre ranko.
No ono zas ak bude teta na urade dostavať peniaze len na profi, tak nikde nič neostane... ked riaditelia dostanu balik penazi na všetkých, tak proste ma čo robiť s budovou domova a pod............. ale to je takzhruba.. .vždy je to o tom ako si sadnete - či s tetou na urade alebo s riaditelom v domove........ ma to plusy aj minusy ............

juliap
16. mar 2010

no neviem ako by to potom bolo zadelene, ci by sme boli zamestnancami UPSVaR len v mieste bydliska, teda nemohli by sme mat deticky z ineho kraja ?!... alebo ako by to malo podla nich fungovat

lenkove
16. mar 2010

dobre ranko

tak my mame za sebou prehoruckovanu noc, ktoru sme stravili striedavo 1.na rukach, 2.s flasou, 3.v postielke.. 🙄 poradie podla frekvencie.. skusala som ju dat spat (v tych vzacnych okamihoch, ked spala) ku mne na postel, ale v okamihu ako sa dotlkla chrbatom matraca, povazovala za svoju povinnost nacvicovat vstyk-sed o celo postele.
Dnes mala pol hodinu po nurofene 38,3.. teraz je uz ok, nema horucku a je aj celkom v pohode, hra sa, nechrapci, sople nema.. su to tie zuby, ci co? Mama dnes ide prec a nuti ma ist s nou k lekarovi.. ale ja nemam ani auto, ani odvoz, a k tomu, naco s poldnovou horuckou k lekarovi... 😕

natia
16. mar 2010

Len nie ÚPSVaR, preboha len nie ten...to je podľa mňa strašný nápad...akože čo znamená, že zrovnoprávní postavenie? Že sa PNR bude práca prideľovať po známosti? Vieme veľmi dobre ako u nás funguje štátna správa (alebo stále nevieme??), toto určite nie je schodné riešenie.

Schodné riešenie je presne ako hovoríš Magi vydať záväzná smernicu, ktorá zrovnoprávni postavenie PNR v tom-ktorom domove, ktorej sa riaditelia budú musieť držať a PNR budú mať teda rovnaké podmienky, práva aj povinnosti.

Opakujem, považujem za´úplný nezmysel zapojiť do toho ÚPSVaR - iba žeby sme chceli pozíciu PNR úplne zdegradovať...

toľko môj názor

natia
16. mar 2010

BRULKA a ja ťa akože prečo nemám na facebooku??? 😠

magimary
16. mar 2010

super, takže nie som sama, kto to tak (divne) vníma... 🙄
juli, nemyslím si, že by to bolo jedno (!), určite, že všetko má plusy aj minusy, ale rozhodne to nie je jedno...,
ako si sadneš s riaditeľom dd (u ktorého sa predpokladá určité prosociálne orientovanie-aspoň ohľadom detí; žiaľ-aj tu sú samozrejme výnimky, o tých riaditeľoch sa však ale dobre vie, tak kto nie je masochista, sa im radšej vyhne) a ako si sadneš s úradníkom, ktorý ani len netuší, čo sú deti (keďže rieši len ich "spisy")...

a, áno, juliap, upsvary by chceli mať potom len tých "svojich" zo svojho kraja a nijako inak... to tak chcú už teraz a ešte pod nich ani priamo nespadáme, ale v tomto zmysle ovplyvňujú riaditeľov a ich prijímanie nových zamestnancov...

no, a čo mi teda vôbec nejde do hlavy, ako na to tí z SaS prišli, že pre nás profíkov by bolo toto najlepším riešením... 🙄 😝 😖 ...ktovie, koľko profirodičov je na ich kandidátke... 🙄

magimary
16. mar 2010

a na margo zmazaných príspevkov-poprosila som ja sama, tak sa nikto nehnevajte... 😉
verím, že chápete, prečo... 😕 🤐 😉

magimary
16. mar 2010

jó a leni, nebež s ňou k lekárke, vydrž, ako sa to bude vyvíjať...
zatiaľ sa v podstate nič nedeje, horúčka sa síce zjaví, ale zvládnete ju liekmi, tak nie je o čom, inak je malá OK, ako píšeš, takže niet čo riešiť...
zrejme je to len taký vírusový "atak" (my tomu hovoríme: "zápal švindľov"), ktorý (ako) sa prejavil (tak aj zmizne), keďže aktuálne je oslabená imunita v dôsledku rastu zubov... a organizmus sa mi len prirodzene (a "zdravo") bráni...
u doktorky len ešte niečo nachytá... 😝

magimary
16. mar 2010

nie len: "sa mi bráni", ale "sa bráni"...
😉

lenkove
16. mar 2010

tak som spat z lekarne, len ten diazepan som zabudla.. dieta je v kludovom rezime, same od seba, aky to nezvyk 😅

magimary
16. mar 2010

ani ten diazepam zatiaľ nepotrebuje...nechápem, či je to za trend, hneď šupnúť diazepam?! 🙄 😔 😒
veď to sú silné oblbováky... načo? keď sa doteraz nevyskytol žiaden záchvatový exces (pri teplotách)...

mexx
16. mar 2010

Mary, spytaj sa Naty Blahovej, kto to navrhol, ona je stastna 13-ka na ich kandidatke. 😉 Asi jediny dovod, pre ktory rozmyslam, ze by som ich mozno volila. Aby som mohla zakruzkovat ju... 😉
Inak s tym tiez nesuhlasim. 🙄

zicon
16. mar 2010

Ja sice niesom Profi ale toto tvrdim uz davno. By ste ziskali rovnopravnesie postavenie k DD ako vychovna institucia.

natia
16. mar 2010

Inak ja tiež vždy s otvorenými ústami pozerám, že ako tým deťom dávate Diazepamy akoby to bol nejaký vitamín...

magimary
16. mar 2010

ja viem, že je tam...
preto m to nejde celkom do hlavy...
aj keď si samozrejme viem zrátať dva a dva, že kto to asi tak z tej strany navrhuje... 😔 , o to viac mi to nejde do hlavy...
a, inak je to strane, ktorá je pre mňa absolútne neprípustná, nech je aj jediná, ktorá má vo svojom programe zmienku o PR...
najmä v tých programoch o osobných slobodách... 😝 🙄 😖 ..

magimary
16. mar 2010

zicon, ale to zrovnoprávnenie sa DÁ získať aj INAK! prečo by sme mali patriť niekam, kde by to nám samým nevyhovovalo (nech by bol názor "okolostojacich" akýchkoľvek 🙄 )...

mexx
16. mar 2010

Ja som Diazepam este v zivote ani sama v ustach nemala, a dieta tiez nie. Ale zas nase dieta okrem sirupu proti kaslu alebo horucke este nikdy ziadnu tabletku nezhamalo... 😅

magimary
16. mar 2010

ani, ja sama som Diazepam nikdy nemala a môj syn ho mal raz, teda dva razy (a po každé mu to neurobilo dobre, len sa mu zhoršil stav), keď už ozaj mal febrilné kŕče a povinne mu ho naordinovala doktorka... 🙄

mexx
16. mar 2010

Obavam sa, ze keby sme u nas Diazepam skusili, a nahodou by to nasho vetroplacha naozaj skludnilo, tak by sme sa potom k tomu tuzili uchylovat castejsie. 😀 Alebo by nam to aspon bolo potom velmi casto ponukane ako riesenie... 😅

natia
16. mar 2010

Ja som mala Diazepam asi 2x pred jedným vyšetrením...ale proste je to oblbovák, je to aj pre dospelého dosť a ja si neviem predstaviť, čo to robí s dieťaťom...nie je tam náhodou aj napísané, že to deti nesmú?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre