Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

martina_maxian
25. mar 2010

natia IP.... no a maximálny počet?? ten je asi taký, aký ti umožní buď DD alebo profi rodina,... ale minimálny je tie 3,, z toho psychologička robí správu,,, ktorá sa dokladá aj na súd..

natia
25. mar 2010

jasne, to som chcela vedieť, ďakujem ti... IP už odpísaná 🙂

lenkove
25. mar 2010

Natia
medzi riadkami

natia
25. mar 2010

tak toto je také, že to hádam veľa ľudí zaujíma, že ako je to s tými IA... ja som v tom tiež nemala jasno doteraz

lenkove
25. mar 2010

IA je ale aj v kompetencii psychologa, moze ich chciet viac ako len tri.

misi33
26. mar 2010

Prajem krasne ranko.
Dlho som tu nebola.Teda vlastne dnes je to mesiac,co som bola posledny krat v praci a na nete.Vcera sa nam po podarilo po mesiaci spojazdnit internet. 🙂 🙂 🙂
Len tak som nakukla a same zmeny.
Malickeho uz mame mesiac doma.Je to fakt rozkosny chlapcek.Dobre dietatko. Pekne papa,spinka.Prespi celu noc,co je zazrak v 5 mesiacoch.Cez den spinka tri krat ale len po pol hodine. S manzelom sme z neho uplne paf. Dokazeme ho obdivovat a len tak ho pozorovat cele hodiny.Stale sa s nim mojkame.Asi po tyzdni co sme si ho priniesli sa zacal velmi tulit.

Som nesmierne rada,ze sme sa rozhodli,ze ho mame.Nebolo to jednoduche.Je to nas poklad a nevieme siuz predstavit,ze by sme ho nemali. Nasi ho a svokrovci a cela family a okolie ho miluju.Myslim,ze ho vsetci pekne prijali.Dokonca az pefektne.Ani sme to vlastne necakali.Malicky dostal tolko darcekov a pozornosti akokeby sme si prave doniesli z porodnice.

cairka
26. mar 2010

ahojte.
leni, aj zemiakové pečieš na papieri? to ma nikdy nenapadlo,ale páči sa mi to 😅 preto placky často nerobím, lebo sú mastné, ale takto by sme si možno robili častejšie 😅 s kyslou kapustou, to veve ľúbi

cairka
26. mar 2010

misi, maličký je naozaj nádherný 😵

misi33
26. mar 2010

cairka dakujem
robi nam radost dennodenne 🙂

ralanka
26. mar 2010

ahojte pekný deň prajem 😉
no náš malinký dostal asi zas vývojový vírus 😀 😀 😀 😀 na to kolko má kilov a mesiacov tak vypije 180ml mliečka ako nič a dotláča sa ešte ručičkami tak sa s mm smejeme že či si mliečko zatláča hlbšie do bruška aby mu nič nevyšlo 😀 😀 😀 😀
dostal sa do fázy ked je už unavený a dá sa do postielky ta sa sám pobaví a zaspí predtým sa rád pritúlil a mojkať a chvílku počičíkať kým zaspal teraz ho chvalabohu nemusím na rukách nosiť pri zaspávaní pomojkáme sa aj bez toho cez den dosť a aspon sa naučí sám pohrať unaviť sa a zaspinkať 😀 😵 😵 😵 😵

misi33
26. mar 2010

ahoj ralanka
no to ozaj pekne papa, my papame 200 az 250 ml a nas ma uz 6 mesiacov,papame Humanu
momentalne spinka po ranajkach 🙂 🙂

ralanka
26. mar 2010

no náš tiež spinkal po raňajkách ale mm vravel že už je hore ale je ticho v postielke a vydáva divné zvuky čo už je asi to že tlačí do plienky 😀 😀 😀

lenuska74
26. mar 2010

Ahojte misi gratulujem maličký je zlatúšik verím že z neho máte radosť a je super že už sa dožaduje tuľkania 😵

dioliana1
26. mar 2010

misi i ja gratulujem je peknučký, vlasky má velké ako dievčatko 😀 😀 😀 , krásne dietko

brulka
26. mar 2010

dobre ranko 🙂 ci doobedie 😅

misi aky kraaaasny vlasacik 😵 😵 😵 😵 uzasne babatko necudo ze su vsetci namakko. cerstvi rodicove gratulujeeeeem !!!!!!!!

najjulinka
autor
26. mar 2010

Dnes som bola v meste s Lindou a luckou... boli sme v Bille a Lucka dačo žgraučala... a jedna iniciatívna ťava sa hned prihovorila.... chcete spinkať? však ste ešte len vstali... mamka vam kupi rohliček... a neviem čo o linde ako o chlapčekovi..... no ale mala som dosť..... ten slovvnik, že "rohliček" - jak pupuš.. .na Lindu aj ked som ju opravila, že dievča, tak to mala v paži.... ktore decko chce spať????? a ešte k tomu doobeda (rano) bolo ešte len.... to jak im huckala, že čo im kupim.. .no proste užas.. .normalne som bola rada, že lucka žgraučala tak, že ju mala v paži (skor som mala pocit, že ešte z tej tety žgraučala ešte viac, jak do nej hovadiny teta hučala)............... aby mne ženská diktovala čo mam detom nakupiť a pod...... no des a hruza.............. take sa mi ešte nestalo.... aj ked ja už s okoloiducimi som zažila kde čo.......

natia
26. mar 2010

žgraučala je čo presne? v živote som to nepočula 😀

najjulinka
autor
26. mar 2010

mnaučala.... +/-

natia
26. mar 2010

aha, to už poznám, ďakujem 😀

cairka
26. mar 2010

juli, kľud, bude horšie 😀 ešte ťa budú cudzí aj poúčať, ako máš dieťa vychovávať 😉 ale dožerie to, to máš pravdu 🙄 ale lucka, ked má takú "vyřídilku" ich bude za chvíľu odpinkávať sama, to vidím na veve, tá si nenechá nahučať hlúposti

najjulinka
autor
26. mar 2010

no ano.. .poučanie ako mam deti vychovavať a že nemam brať na ruky a že neviem čo to už sme si tiež zažili....... mna dožralo aj to, že išla rovno na nich s tým, že im kupim "rohliček".... ona detom povie, že ja kupim.......... NO COMMENT.... akože čo ak by som kupiť nechcela a deti by ten "rohliček" chceli??? Akože to ma kaka viac ako take to poučanie.. .lebo toto ona nahučala detom a nie na mna hučala.... a takí prckovia nechapu, že teta si vymyšla.... akože tentoraz to bolo v pohode.. .deti po rožku netužili a ani ju nepočuvali.... a ani by som nemala problem ten rohlik kupiť tentoraz .. .ale jak dakto cudzi može deti takto oblbovať???? akože ked niekto hučí na mna, tak nech si huči.... ale toto mi prišlo odveci............

lenkove
26. mar 2010

ja sa nechcem velmi zapajat, lebo som matka nicnevedko, ale mna velmi stve a boli, ked kazdy vie ako a co mam so Skoricou robit.. ako ju davat spat, plakat, papat, komu ju dat na ruky, kedy s nou cestovat a kam 🙄 ked som kamaratom ked sme mali malu dva dni povedala, ze nechcem aby ju brali na ruky, tak sa urazili a doteraz mi to vycitaju. A nikdy to nezabudnu pripomenut, ked sa stretneme, ze "Ja by som ta zobral na ruky, ale mama mi to nedovoli" a pritom ju mali na rukach uz xkrat 😝 ja zostavam pri takej nespravodlivosti bez slov 😝

natia
26. mar 2010

no mne v Návrate povedali, že pól roka minimálne dieťa nikomu na ruky, nikto ho nemá krmiť a uspokojovať jeho potreby okrem nás dvoch... skutočne neviem ako je možné to transformovať do reality...

dioliana1
26. mar 2010

natia nerealne ani pri profi

lenkove
26. mar 2010

Natia,
no a clovek pocuva take rady, snazi sa ich aspon ciastocne zavadzat (som si povedala, ze najblizsia rodina ok na ruky) a tak 😔 no nic no

najjulinka
autor
26. mar 2010

Tak dnes sme ešte z ihriska skočili s velkačkami po kakavko do obchodu.... Ja dnes mam šťastie.... Jedne pani (mala vypite) sa nepačilo ako deti si žiadaju iste veci (myslim konkretne Lucka sa pýtala k Mirke dolu do vozika sadnuť) a proste začala Lucke vykladať, že ju vezme a že ma velkeho psa..... len som zizala a som ju sprdla jak sirotu....... že čo jej to rozprava........ A vonku ked som išla akurát okolo tej ženskej, tak vykladala mužovi (chlapovi čo bol s nou), že take "decko treba strepať" 😨 😨 😨 😨 Našťastie som to počula len ja a deti to ani nepostrehli, ale keby, tak asi jej poviem, že by bola prva na rade v tom strepaní asi 😠 😠 😠 😠 Hlavne, že jak Lucku strašila , že ju vezme tak do mna vkuse drgala.......

Inak s tým som sa nestretla prvýkrát, že niekto mojim detom povedal , že "Ja ťa vezmem" 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 , ale dnes k tomu som si vypočula aj horor o velkom psovi 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 Tak to už som sa nezdržala a hlavne sme stali s tou ženskou pri pokladni v rade, tak nebolo kam odisť, tak som tu žensku sprdla, že čo rozprava.... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

natia
26. mar 2010

Juli ale večer už na nákup dúfam nejdete? 😀

najjulinka
autor
26. mar 2010

nieee...... to sme koli kakavku a muke... a už som kupila aj mrkvu a šunky a uhorku, tak snad nam nič nebude chybať... 😀 Ešte možno zajtra dačo budem musieť, lebo kcem jeden šalat robiť a ešte neviem presný recept, tak ked zistim recept, tak možno bude dačo chýbať.... ale sa mi nekce zajtra do obchodu.... lebo takou postupnostou jak to ide, tak nas dakto zmlati asi najbližšie.... 😒

dioliana1
26. mar 2010

magi IP

natia
26. mar 2010

ja by som na tvojom mieste poslala pre istotu muža na nákup 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre