Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
7. júl 2009

To nie je ani možné. Kika zase celými rukami zmiesila rožok s džemom. Pritom si ho sama pýtala na večeru. A ešte mi povie :"Pozri mama!" a ukáže tie ruky. Zasvinené. Má tri roky preč, prečo toto robí. pritom sme boli celé poobedie-až na incident keď pastelkou počmárala madrac, ale takých je v iné dni aj viac-v úplnej pohode. Je na toto nejaké odborné vysvetlenie? 🙄 🙄 🙄

cairka
7. júl 2009

jani, to ma teší 😝 🙂

yukki, mne dnes pri večeri veve pre istotu zapackala celú záclonu v kuchyni džemovými rukami 🙄
a teraz sme sa akurát objímali...pred uložením do postele bola na vecku, že jej nejde cikať a 3 minúty na to mi revala v posteli, že jej straaaašne treba cikať a kakať a je smädná a chce kukať telku 😠

mixka
7. júl 2009

som zvedava, co bude u nas v obdobi 3 rokov, ale tiez to bude zjavne nieco vesele 😀

macocha
7. júl 2009

yukki ak nájdeš vysvetlenie, daj mi vedieť 😀 Dianka najradšej džube do masla - či už na chlebe, alebo v kelímku. Ja tipujem, že sa jej páči tá hladkosť materiálu - vlastne nič iné takej konzistencie nemá. Možno mydlo, aj to rada miaga.

Mixka, nechceš niekedy dobehnúť na ihrisko k nám? Najčastejšie chodíme na Ľuda Zúbka. Je tam toho málo na demolovanie, málo detí a tak je lepší prehľad 😉 My sme práve tento týždeň posunuli ihrisko na skoršie, medzi 9 a 10:30, práve kvôli páliacemu slnku. Držím palce, nech sa tá boľačka do rána ukľudní.

yukki
7. júl 2009

Mydlo!!!! 😲 😲 Mydlo u nás nevydrží viac ako týždeň! Kika ho furt furt roztisne a rozškrabe na malé kúsky!!!!! Keby bola v Diankinom veku tak nech...to pochopím, ale takto? 🙄

mixka
7. júl 2009

mimi, my vtedy spime akurat 😀 ale mohli by sme niekedy dobehnut 🙂 inak ja nemam problem s ihriskami v tom zmysle, ze vela deti, ale spina 🙄 deti mi nevadia 😀

dioliana1
7. júl 2009

neviete ako spustiť umývačku riadu? Kolko čoho naliať? Som s toho jeleň.. 😠

macocha
7. júl 2009

Yukki ale emočne má Kika koľko? Tuším menej ako Dianka fyzicky...

Mixka chodíme tam práve kvôli čistote. Piesoček je ohradený, nechodia tam ani mačky ani psy. A keďže je menej detí, núti to mamičky po svojich deťoch upratať, keď niečo vyhodia či nechtiac vysypú.
Mne sa páči, že sa Dianka tam kontaktuje s inými deťmi, je to také osobnejšie, ako na veľkých ihriskách. Ináč je to len jedna šmykľavka a ten piesoček.

yukki
7. júl 2009

Neviem, ako ďaleko je emočne. V septembi ideme k psychologičke, tak snáď sa dačo dozviem. kým sa dovtedy emočne nezrútim 😝

dioliana1
7. júl 2009

ach máte ťažkú tému... 😨

dioliana1
7. júl 2009

keby som skor vedela že všetky deti z DD by mali byť pod dozorom psychologa....

mixka
7. júl 2009

mimi a kde je to ihrisko presne ?? snad to nebude pre nas daleko, lebo slapat hodinu sa mi asi nebude chciet 😀

macocha
7. júl 2009

Dio a nemáš do umývačky tie tablety? To dáš na miesto pre prášok. Na oplachovanie by som nič nedala, ja mám voči tomu averziu, radšej nech sa poháre nelesknu ako zbytky chémie na riadoch... znižuje to imunitu. A ak máš tvrdú vodu, ešte sa sype sóda, tušim.

Yukki myslela som zjednodušene... nás to učili tak, že keď príde k Tebe, je emočné bábätko. A v Kikinom prípade je to určite tak...
A Ty emočne rastieš geometrickým radom 😲 tak neboj a nerúť sa, lebo z tej výšky by to už bolelo 😀

dioliana1
7. júl 2009

uff to s tou chémiou som nevedela...

cairka
7. júl 2009

to s tou chémiou som ani ja nevedela...ja len nemôžem dávať vôňu do umývačky, lebo potom mám pocit že mi všetko jedlo chytá pachuť tej vône...a skúsila som viacero, teraz už nedávam nič a je to v pohode...teda niežeby som jedlo "varila" v umývačke, ale z tanierov a hrncov chytá tú pavôňu/chuť 😀

macocha
7. júl 2009

Dioliana pamätám sa na jeden film - neviem meno, ale dosť hrozný, komunistický o decáku... mali tam psychológa, ktorý sa deťom odborne venoval. Ale pointa filmu bola, keď tam ktosi povedal: "potrebujú menej psychológie a viac lásky"... (Už vtedy som bola rozhodnutá, že raz si vezmem dieťa z DeD)

Mixka od vás by to bolo skôr na auto 😖 Ja chodím bicyklom. Je to dole pri bývalej svadobke.

mixka
7. júl 2009

ja ked umyjem v umyvacke flasky, pred pouzitim ich oplachnem, lebo mam pocit ze ked nie, ze potom deti piju chemiu 🙄

najjulinka
autor
7. júl 2009

Flasky aj ja oplachujem... Ine nie... A pritom aj z misiek deti jedia, aj z tanierov.. Aj v hrncoch im varím... Ale flaše opláchnem 😀 😀 😀

macocha
7. júl 2009

Neviem presne, čo ide do oplachovacích prostriedkov, tak nechcem šíriť paniku. Ale 100% si pamätám na výsledok výskumu, čo sa týka saponátov na riad - nechávajú stopy aj po 10 min oplachovaní vodou a to preukazne znižovalo imunitu. Tak som nepochopila, ako sa môže niečo také pridávať do posledného oplachovania 😕

najjulinka
autor
7. júl 2009

Je to fuk... Za našich čias voloviny do myčky nebolo dostať, tak sme tam liali saponat... A bolo to bééé... Poriadne to neumylo... mama polovicu riadu ešte oplachovala... A aj to sa mohol len jeden saponat tam liať, lebo ostatné tak penili, že to bolo uuuplne o ničom... Raz mama so sestrou (ale to už bolo po revolucii) donieli prášok do myčky a to sa inak mylo... A tablety do tých umyvačiek storočných ani nešlo dať, lebo ich nerozpustilo...
Dnes to nie je žiadna veda... Všetko dostať... Prečitaj dioliana návod a máš to 😉

janivonbenji
7. júl 2009

macocha,
myslím, že tebe sa musí niekedy "ťažko" žiť, keď poznáš výsledky niektorých testov... 😉

macocha
7. júl 2009

Jani, to je uhol pohľadu... ušetrila som prachy za umývačku riadov, miesto v kuchyni 😀 😀 Čo ide, umývam len teplou vodou, tak šetrím aj na saponátoch. Akurát tie krémy na regeneráciu rúk... 🙄

mixka
7. júl 2009

juli, to si aj ja hovorim, ze jedia z lyziciek a jedna z taniera, ale to mi tak nepride, ako tie flasky 😀

najjulinka
autor
7. júl 2009

janivonbenji aj ja si myslim... Inak ja som už kedysi davno povedala, že ja nebudem robiť v potravinárskom priemysle, ani brigádovať... že ja by som potom nič jesť nemohla... Ja by som takú robotu čo by som moc vedela o veciach čo ma netrápia nemohla mať....

Joj som navarila zajtrajší obed a už mám v sebe jednu porciu (aj s riadnou dákou tatarky)... Takým štýlom k schudnutiu mi ani dvojičky nepomožu... A obávam sa, že ani piate dieťa... 🤐

magimary
7. júl 2009

ja neoplachujem, keď vytiahnem z umývačky... 😨
považujem fľašky za dokonale umyté (lepšie ako keď umývam ja 😉 ) a viac to neriešim...
nezdá sa mi, že by to našim "umývačkovým" deťom nejako znížilo imunitu... 😅
práve naopak (najhoršiu imunitu majú naše biodeti, ktroé ešte umývačku v ranom veku nezažili-myslím na fľaškách a "domovačikovia" sem prídu s mizernou imunitou a odchádzajú bez jedinej choroby-teda často sa opakujúcej...), takže fakt neriešim a teším sa, že veľkú časť starostlivosti o čistotu fliaš preberá za mňa umývačka... 😅
a nedávame žiadne rôzne prostriedky, iba jedinú tabletu (+raz za čas doplníme soľ) a finito...

najjulinka
autor
7. júl 2009

macocha a nejaké laboratorne testovanie kremov ste nerobili??? Ja len, že či sa nebojiš dať to na ruky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mixka
7. júl 2009

juli a co si navarila ??? narob nam chute pred spanim 😀

najjulinka
autor
7. júl 2009

magimary to je psychické to oplachovanie fliaš... proste s mixkou máme ten pocit, že treba... 😀 😀 😀 ale fakt len opláchnem... žiadne umývanie......
Inak naše dvojičky už nemajú zelený domovácky sopel... 😉 Ja len, že ked sme pri imunite... 😀 😀 😀

magimary
7. júl 2009

no, veru, juli,
môj ocino praxoval vo výrobni paštét...
a to, čo nám hovoril o ich výrobe, nie je ani na zverejnenie, nieto ešte na zjedenie... 😝 😖 😝

mixka
7. júl 2009

no teda, ja pasteky celkom rada, ale kedze som mala alergicku reakciu na majku, tak moc to nejedavam. ale zase taku pikantnu na opeceny chlebik to proste neodolam, tak mi nevravte, co tam vsetko je 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre