Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
12. sep 2009

ahojte. video kuknem, ked veve zaspí 😉
dnes nezaspala poobede, tak sme mali veselé poobedie... 🙄 ešteže už zaspáva 😅

najjulinka
autor
12. sep 2009

Na chvilku kuk do albumu

cairka
12. sep 2009

juli,v tom aute sú super a mirka je zlatunká 😵

video mi tiež stoplo po necelých 4 minútach 😒

najjulinka
autor
12. sep 2009

nam to šlo cele.. skuse normale cez www.regiontv.sk ... nie cez ten priamy link

najjulinka
autor
12. sep 2009

o mixka... Dnes naša Lucinka vzorne na výlete papala polievku... Sedela na velkáčskej stoličke a ja som kludne mohla aj tanier odniest.... a ona sedela.... no uplne ako velka... aj pri papaní vravela "ve(u)ka" 😵 😵 😵 akt bola dnes dobrá.. .aj v aute bola suprova... 😀

maznacik007
12. sep 2009

No ja nemam velmi cas sa ozybat mame rozborbardovany byt.. Ninul dostala novu komodu.. tak sme premiestnovali veci.. aj dankovi sme ukladali.. aj hracky sme triedili... nejako sa moc u nas rozmnozili...

tak poslali sme zavaznu prihlasku na zimny pobyt na orave... aj som hned cez IB vyplatila zalohu ... nech mam pokoj... dankovi vezmeme cestovnu postielku....
tak a budeme trenovat doma scrable.. asi .. 😀

inak pekny vecer..
idem aj ja kuk fotky..

najjulinka
autor
12. sep 2009

Dobru noc. Idem do hajan...

zicon
12. sep 2009

Prave to kukam, no neskoro chcel som sa teba Najjulinka opytal, ci moze profirodic aj pracovat, podnikat??

najjulinka
autor
13. sep 2009

zicon može. prečo by nemohol??? jasne, že može...

zicon
13. sep 2009

Ahojte dobre ranko.

Juli bola si super.
A preco mate Lucku v pestunstve - mama nesuhlasila s osvojenim?
Jedna vec my neni jasna kedy dochadza k pestunstvu a cim je pestunstvo vyhodnejsie od osvojenia?

Inac s tou poznamkou o pominutelnosti segry, ma priviedla k uvaham o dedini a nahradnej rodinnej starostlivosti.

Viete ako je to s dedenim u deti ktore su v pestunstve, alebo v 9 mesacne predosvojitelskej, v profi rodine aj ked sa doziju dospelosti?

No nijako nepozera sa nich ako na dedicoch, da sa to ovsem vyriesit zavetom, ale mnohy o tom nevedia a ked uz nastane ta najkritickejsia situacia, nedostanu zo zakona ani cent, vedeli ste o tom?

A preto tym aktivnejsim ako ja navrhujem, pozrite sa aj na tuto stranku veci, je tiez velmy dolezita, trochu to dajte upravit pravnikom ale hlavne informute verejnost ktorej sa to tyka, rad pomozem pri vyklade zakona aj ked niesom pravnik ale mam 2 semestre Obcana, takze nieco o tom viem.

najjulinka
autor
13. sep 2009

Lebo sme ju chceli do pestunstva.. .lebo takje ona ždy finančne zabezpečená, aj keby sme my mali problémy s prácou... 😉 Nikdy jej nepoviem, že nepojde na školský výlet, lyžiarsky a pod. 😉 a navyše ked sme začali vybavovať , tak nebola pravne volna....... kým som ale spravila pripravu, tak už volná bola.....
Deti stále dedia po rodičoch. .. Takže tak... To je jednoznačné...
My možno raz si Lucku osvojime.. .Ked to bude ona chcieť a ked si to zaslúži 😉 Možno darček k 15ke??? Alebo čosi také... Bude to aj na nej.. Rozhodne sa spolu s nou 😉

zicon
13. sep 2009

A da sa podnikat popri profi??

zicon
13. sep 2009

Deti ano stale dedia, ale za deti su povazovane deti, ktore but maju priamu pokrvnost, t.j, je na ich rodnom liste uvedený poručiteľ(zosnulý), alebo je dokázaná príbuznosť. Neviem ako je to u pestunstva, ale myslim ze bohuzial toto neplati a preto je potrebny zavet a to mnohy nevedia.

Dalsia vec, mas profi sestru a raz ked sa tvoji rodicia pominu - to je realita taka - vy Bio zdedite vsetko a pokial nieje zavet ona nedostane nic. To si vedela??

najjulinka
autor
13. sep 2009

zicon vsak vravim že deti dedia po rodičoch.. .pestuni a profi nie su rodičia v tomto zmysle.....

zicon da sa podnikať... vsak som ti pisala, že sa da....

vedela zicon...

najjulinka
autor
13. sep 2009

myslim, že každý tu to vie... nič prevratné si neobjavil v tom zákone...

najjulinka
autor
13. sep 2009

mal si 2 semestre občana... chceš radiť a pýtaš sa na také chobotiny či popri zamestnaní sa može podnikať... 😝

zicon
13. sep 2009

Lebo napriklad, moze byt obmedzeny prijem s podnikania, aby si mohla dostavat prispevky, mozu ti byt kratene - toto pojednava nie obcan, ale zakon o soc. pomoci, rodine atd., kvoli tomu sa pytam.

Si ma dost sokoval svojim pristupom, vies kolko ludi nevie, ze ked chce aby jeho deti, ktore niesu jeho deti zdelili majetok, tak si to maju osetrit zavetom?? Snazim sa poradit a hned ma zhodis, to ze my to vieme neznamena to ze je to vseobecna vedomost.

najjulinka
autor
13. sep 2009

ake prispevky možu byť kratene???????

zicon
13. sep 2009

Vies niektore zamestnania ta mozu obmedzovat v podnikani, nie na zaklade obcana, ale inych pravnych noriem, a ako je to vlastne s tymi vyletmi, lyziarskymi vycestovanim do zahranicia, to kto povoluje? Riaditel DD

najjulinka
autor
13. sep 2009

hej minister doprvy nemože mať stavebnu firmu uchadzajucu sa o štatne zakazky na ministerstve dopravy a pod.... 😀 😀 😀
ako ktorý decák. ..dakde jeto čisto na profi rodičovi, dakde to schvaluje riaditel...

zicon
13. sep 2009

Nepoznam problematiku soc zakona, ale kratenie prispevkov na zaklade prijmov je bezne napriklad v zakone o soc. pomocy a na zaklade vyhlasom MPSVR

najjulinka
autor
13. sep 2009

a zicon možeš mať v prac. zluve, že nesmieš inde robiť alebo nesmieš podnikať apod.. .le pracovná zmluva je to čo podpišš a do toho nikto iný nevidí....... takže otázka či možeš podnikať.... možeš... pokial sa nedohodneš inak......

zicon
13. sep 2009

Neverila by si kolko je takychto obmedzeni kdekolvek prijdes z statom do styku.

Ozaj robim webky, vy nemate ziadnu spravim jednoduchsiu zadara, mate zaujem??

najjulinka
autor
13. sep 2009

zicon ale ake prispevky.. .vsak kratenie prispevkov sa da len ak mas nejaké prispevky..... a to platí vseobecne.. .je fuk kde si zamestnaný.... vseobecné veci stale vsade platia....

zicon
13. sep 2009

Len aby skvor, alebo nekvor nestalo, ze budeme vam kratit mzdu, ak budete zarabat vela popri.

najjulinka
autor
13. sep 2009

mzda je mzda... sa kratit nedá.......... to potom každemu možu kratit mzdu.. .akože fico vie zoštatniť skor všetko,a le zas mame aj EU a tej sa ficko bojí...

zicon
13. sep 2009

Ak som dobre pochopil okrem mzdy dostavate aj ine prispevky, alebo sa mylim??

najjulinka
autor
13. sep 2009

my nie... len deti...
my akurát stravné. ..podla zakonnika prace...

najjulinka
autor
13. sep 2009

zicon ja mam pocit, že ty v tom maš gulaš... nerozlišuješ peniaze deti a peniaze nase.. .či pri pestunoch alebo profi...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre