Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

cairka
26. okt 2009

ale aký má potom zmysel, robiť tie kampane na nových profíkov...ja som obvolala aj východ už a ani tam nič a potom večer v správach je reportáž, akí sú profíci potrební 😖

magimary
26. okt 2009

práve preto som ti, cairka, hodila sem ten link...
lebo je to celé na hlavu... 😖
keby boli peniaze pre profíkov, riaditelia (aspoň niektorí) by sa viacej hrnuli s náborom profirodičov...
a zase je to o peniazoch... 😝

magimary
26. okt 2009

yukki, a za dobré prachy... 😀 😉

najjulinka
autor
26. okt 2009

Dobrú noc. 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

mixka
27. okt 2009

dobre rano 🙂

tak nase deti sa nepreorientovali na novy cas a vstavaju pekne po starom, lenze po novom o siedmej, fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuk 😢

yukki
27. okt 2009

Dobré ránko!
To isté som už písala, Mixka 🙂 😉 -ja Kiku ukladám o hodinu neskôr ale ona vstáva podľa starého, čiže okolo pol šiestej dnes bola hore...a zíva a zíva...nedospatá je, ale nepospí ráno dlhšie. A potom cez deň sa s ňou nič nedá, lebo je nesústredená a protivná...ale dúfam, že ako bude ráno dlhšie tma tak aj ona vydrží pod perinou... 🙄
Tak prajem všetkým pekný deň!

magimary
27. okt 2009

dobré! 😝 / 🙂
no, my sme mali dnes ťažkú noc... 😝 (v rámci nočného zúfalstva som to nazvala ako "Cirkus Humberto" 😅 ),lebo decká na striedačku horúčkovali, kašľali, dusili sa... 🙄 😅 (o sebe ani nehovorím 😝 -nemohl a som dýchať, ledva som stála na nohách, ale musela som fungovať viac ako naplno), takže vlastne ani neviem, kedy začalo ráno, resp. či vstali decká po starom, či po novom (ale skôr po starom 😖 🙄 )...
vždy nás zmena času poznačila, ale som si myslela, že čím budú starší, tým to bude lepšie a ono je to naopak! 😖
neviem, na čo to robia!?! tie zmeny času...
aj Zajko je toho zmotaný, nevie, kedy sa má zobudiť, kedy zaspať...večer ho nemôžem udržať, aby mi nezaspal na nočný spánok o piatej (čo predtým zaspával o šiestej)...
skrátka, komplet bomba v čase... 😝 🙄

no, ale teraz optimistickejšie: hor´sa dio nového dňa s radosťou!!! 😅 🙂
čaká ma Ikea!!! 😵 😵 😵
teda, ak to vyjde...

najjulinka
autor
27. okt 2009

Dobré ráno.
Dnes nás čaká gastro s Domčou. Zajtra kontrola s Luckou a cestovanie... Tiež sa snád dočkám IKEA... Aj mám strach z toho cestovania... No bude to des s tými deckami...

cairka
27. okt 2009

dobré ránko. aj my sme mali pernú noc. Baby, čo máte škôlkarov, kde je hranica, kedy ešte škôlka áno a kedy už ostať doma? Keby včera neboli tie tvorivé dielne, že by som nevidela, ako tam deti drhnú, tak veve dnes ostane doma. Ale takto mi príde zbytočné ju nechávať doma, ked ostatné deti sa aj tak nepreliečia a chodia zasoplené do škôlky 😒 Ale ešte na svoju obranu podotýkam, že veve má možno aj reakciu na tie trávy, čo dáky dobrák doniesol na tvorivé dielne 😠 lebo z ničoho nič začla kýchať včera v škôlke poobede, aj jej dosť soplík tečie, ale sme "vysprchovali" a vyzerala fajn 😅 no len to, že ked jej zatečie, tak kašle 😅

magimary
27. okt 2009

cairka, ja to vždy hodnotím podľa aktuálneho stavu detí...ale doma ich nechávam len keď majú teploty, alebo kašlú huronsky-inak ako pri alergii a soplíky, ak sú alergické, idú do školy, ak sú infekčné, tak nejdú...

ralanka
27. okt 2009

Dobrý a zatiaľ slnečný deň prajem 😉 🙂
no a chorúšikom skoré uzdravenie aj malým ale aj veľkým 😉

cairka
27. okt 2009

no zatiaľ má priesvitný soplík, tak snád tá alergia. len som si uvedomila, že som jej zabudla nechať vreckovky v skrinke 😅 ešteže som si špeciálne kvôli tomu strčila balíček do rupsaku doma 😠

maznacik007
27. okt 2009

ahojte.. takze popridavala som vsetkych co poziadali.... a konecne som sa dopracovala k IP

cairka.. pokial je to alergicky soplik tak davam... /nedavam len ked je zlty a zeleny/

Juli super... o chvilu si v BA a robite aj nejake stretko v Ikey napriklad?

mary a co ides do ikey kupovat? zariadenie do podkrovia...?

idem si vas pocitat

mata2
27. okt 2009

aj mna si tam pridala?na mamaaja mam nick MAATA2...uz som sa tam dobijala ale nepustilo ma to 🙄

maznacik007
27. okt 2009

k profikom ja to vnimam tak ze s tymi miestami je to blede.. ale je to chyba systemu kt. uprednostnuje ustavnu starostlivost v decaku.. a je to o prachoch o miestach o tom ze by museli prepustit zamestnancov.. / kucharky upra. a personal okolo/ a riaditelia sa tomu zubami nechtami brania...

ale je to proces tak ako kedysi sme o profi nechyrovali potom bolo ze deti do roka a teraz je ze deti do troch rokov.. tak hadam raz pride doba kedy sa ta hranica posunie co najvyssie..

yukki
27. okt 2009

Maznáčik, pusť tam aj mňa prosím! Môj nick na mamaaja je ten istý ako tu...

maznacik007
27. okt 2009

yukkiii si tam... pokial viem.. idem to skontrolovat

maznacik007
27. okt 2009

yukki si tam pridana skus prispiet... keby nieco poriesime..

cairka
27. okt 2009

zaujímavé a relatívne pozitívne "počteníčko" : http://www.rodina.cz/clanek7429.htm

marketka1
27. okt 2009

Ahojte náhradne maminky. Rada by som sa k Vám pridala ak môžem. Som na fóre nová takže neviem ako to tu chodí. Ja sa tak v krátkosti predstavím mám doma 3 ročného Martinka v decembri tomu bude rok teraz je už v pestúnstve a 11 mesačného Jakubka toho sme si adoptovali a mám manželíka najlepšieho na svete a som z Ke.

cairka
27. okt 2009

ahoj markétka, vitajte a zaraďte sa aj s martinkom a jakubkom 🙂

tak veve má zasa cez 38... a to pred spaním ešte teplotu nemala, taže pravdepodobne to pôjde zas hore... takže v škôlke bola po chorobe 5 dní aj s dneškom, to už ráno šla chytená, hoci som to skôr tipovala na tú alergiu 🙄 v škôlke budú radi, ak im tam rozniesla dákeho bacila 😅 už ked som po ňu prišla mala žlté soplíky, ale ráno fakt len priesvitné 😅

marketka1
27. okt 2009

Ahoj cairka.javascript:addEmoticon(':-)','vBody')Ako riešiš tie soplíky mne to už lezie riadne na nervyjavascript:addEmoticon('🙄','vBody') Jakubko má tiež tie soplíky raz priesvitné raz žlté.Posledné dva mesiace chodíme kade tade po lekároch dva týždne sme chorí týžden o.k. a tak dookola.V novembri máme plánovanú operáciu a Kubko sa včera rozhodol znovu ochorieť teploty kašeľ a sopeľ.javascript:addEmoticon('😒','vBody')

cairka
27. okt 2009

marketka, aj mne 🙄 hoci ja si už zvykám, lebo my to máme už 3 roky, bez ohľadu na škôlku...
akú operáciu máte plánovanú? s kubkom, či martinkom?

marketka1
27. okt 2009

🙂 🙂s kubkom ideme v polke novembra.Na kostrči má vrodený rázštep chrbtice ktorý je uzatvorený. 😕 Tak to ideme dať do poriadku aby sme mohli dokončiť konečne aj tu adopciu. ale ináč je v poriadku práve pred týždňom začal chodiť bez pomoci a je to zábava sledovať ako sa chytro ponáhľa k nábytku. 😵

yukki
27. okt 2009

Markétka, vidíš, to je dobré, že to doma nerobí, že ani v škôlke-pokiaľ si mohla vidieť nie! A keď bol s nejakými Vašimi známymi detičkami sa ako správal?
Lebo moja Kristínka sa v kolektíve správa presne tak ako opisuješ, a aj doma. Nie vždy, samozrejme...ale, keď niekto niečo stavia-ona to zničí, keď niekto niečo robí s papierom, ona mu to vytrhne a roztrhne, keď niečo chce, bije sa, sedieť nebude, proste nie, ani chvíľu,hádže predmety, kľudne aj do človeka...a tak ďalej....bol by to dlhý zoznam. Psychologička to vysvetľuje-samozrejme okrem hyperkinézy a neschopnosti sústrediť sa-jej ťažkými začiatkami (v biologickej rodine a potom v DD, v nemocniciach....)
Martinko bol od narodenia v DD? ak chceš, teda, napíš...
K psychologičke chodíme-teda raz sme zatiaľ boli-do Košíc 😅

magimary
27. okt 2009

ahojte! 🙂
Ikea s mexx vyšla! 😵 Bolo nám fajn... (aj keď sme išli v aute ako posádka nascipaných, kašľavých a sopľavých kriplíkov 😀 )...
a, zicon, keby si sa lepšie kukol, tak sme na Teba aj zažmurkali(! 😅 😉 ), keď si spolu s manželkou vyberal matrac do detskej postele... ☹ 😅 😀

markétka, vitaj! 😉

maznáčik, viac-menej len tak...bola som "okuknúť" dekory nášho budúceho podkrovného zariadenia... a tak...

mata2
27. okt 2009

baby a kedy je ta diskusia s p.Bouckovou?

marketka1
27. okt 2009

Ahoj yukki. 🙂 artin má určite nejakú poruchu správania tak ako asi každé dieťa s DD.On bol v DD"našťastie"od narodenia.
A nachytal tam aj nejaké zlozvyky,ktoré sa nám darí odbúrať. Napr.niekedy mal prejavy ako postihnutý detskou obrnou, ale to bol zlozvyk odkukaný od dvoch detí ktoré boli v skupine spolu sním. 😢
Mám ho od 2,5 roka. ale už sa tak správa len sem tam išlo o to že ruky a nohy úplne opustil ako keby nemal ani kosti a ostal si ležať na zemi ja som ho nechala kým sa sám nepostavil bolo to hlavne v tedy keď sme sa hrali a trebalo ísť papať a keďže mal problém z jedením takto sa to prejavovalo. 😨
(problém preto lebo ako 2,5roč.jedol len mixovanú stravu) 🙂 Medzi rodinnými deťmi zo začiatku bol utiahnutý teraz nemajú problém sem tam sa o dajakú hračku pobijú ale v medziach normy. 😖 A ešte sa dosť veša po dospelých ľudoch niekomu je to neprijemne lebo hlavu ma väčšinou v oblasti rozkroku ale akurát má takú výšku a stým neviem nič spraviť. 😔 ja neviem koľko času má 3 ročné dieťa obsedieť na zadku a kresliť hrať čítať ale doma to zvládame tak 15-20 min. a sústredí sa na prácu. 🙂

cairka
27. okt 2009

marketka, to je slušné 20 minút 😉 kedy mal martin 3 roky? ináč kubko je šikovníček, ked už začína chodiť 😵 jeho máte od akého veku?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre