Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

zuzus1
14. nov 2009

Dobre ranko vsetkym!
Baby, ja som taka rada, ze som sa tu vtierkla, lebo zacinam trochu vidiet do toho, co profi mama musi vsetko zvladnut...
Eli, no ja som soknuta! urcite ste stastni, ze mate doma Chanel /nevies, kto vymyslel meno? bio matka?/ ale zas chapem aj profi mamu, ktora urcite je pripravena na odchod, ale s moznostou sa rozlucit....
Tiez nechapem vedenie DeD!!!to oni sa vyzivaju v tom ako to skomplikovat vsetkym zainteresovanym, ci co?mozno len do toho nevidim a nie je ina moznost, ale kurnik, sak sme ludia, tak v dnesnej dobe moíbilov a spol je taky problem zavolat, upozornit, prekonzultovat, dohodnut?????
Preco nemozme tym detom zivot ULAHCIT? ..nie, akoby sme stale zili za sociku a len ako to niekomu stazit, lebo sme v pozicii, ze mame tu moc a byrokrat a riaditel MOZE!!!
mne je z toho zle..
A tiez ta profi mamicka, ktorej vymenili dieta za dieta, tak to je tiez silne kafe...Baby, su to ojedinele pripady, ci bezna prax???
To akoze niezeby boli radi, ze niekto namiesto nich robi pracu, ktoru oni nerobia tak ako treba a mali by Vam ruky nohy bozkat zakazdym , ked im vezmete dietatko k Vam, ale mne to pripada ako: " tu mas, NA! Chcel si decko, mas!!!
Hrozne, hrozne, hrozne!
A tiez ma soklo, ze profi nema automaticky pracu, ale dobre ze si protekciu nemusi vybavovat, aby mu laskavo spolocnost preukazala tu cest, ze sa moze starat o jedno z opustenych deti, a to lepsie ako zariadila spolocnost sama.
Mali by ste napisat velky dakovny list za to, ze sa mozte 24 hodin denne starat o deti, ktore nik nechce!!!!

zuzus1
14. nov 2009

idem sa vyburit k hrncom, treba mi pokrajat kel a vymiesit cesto, tak sa sklidnim ..
Chcela som dat vcera fotky, ale nestihacka, mali sme navstevu.
magymary/aspon myslim, ze Ty si to spomenula/: to s krstom ma zaujalo..ze pokrstit deti...zaujimave, ze nemali na fare vyhrady, predsa len, je potrebny suhlas rodicov a prislub krstnych aj rodicov, ze deti budu vychovavat vo viere, a predsa len - nevies zarucit do akej rodiny dietatko pojde - akeho budu vyznania a ci budu sa chciet kontaktovat s krstnymi......u nas by to asi nepreslo, myslim...

zuzus1
14. nov 2009

maznacik, si ma predbehla a napisala presne to, co som mala na mysli, len si sikovnejsia s odosielanim ..a ja pisem 1 rukou 😀

mixka
14. nov 2009

ahojte bre ranko 🙂 mam zachvat totalnej lenivosti 😀 to bude den 😀

maznacik007
14. nov 2009

mixka.. sme dve.. 😀

lenkove odkaz na mamaaja 😉

cairka
14. nov 2009

dobré ránko.
pridávam sa do klubu lenivých 😅 😀

eli77
14. nov 2009

Maznacik za to stetko som aj ja...s bubi sme uz ako tak dohodnute a s Janulkou som uz bolo dohodnuta xy-krat len nikdy to nejako nevyslo...takze ja budem len rada ak vas spoznam aj osobne 😵 😵 😵

eli77
14. nov 2009

tak ja dnes som asi hyperaktivna bo sa mi chce upratovat cely dom 😀 😀 😀

bubi35
14. nov 2009

ahojte.No možme hodiť dajake stretko suhlasím len Janulu treba dotlačiť aby začala jazdiť konečne aj dalej s autom ako v NZ 😀

najjulinka
autor
14. nov 2009

Tak odvolené, deti v hajanoch, muž išiel teraz voliť... potom kamaratovi robiť odvoz hostí na svadbu...

najjulinka
autor
14. nov 2009

zuzus iná možnosť je... U nás interakcie vyzerali uplne inak a zatial aj ten jediný odchod, ktorý bol, tak bol uplne iný....

bubi35
14. nov 2009

julinka tam su celkovo čudne.Ved to čo som tu čitala sa neda rovnať s našimi ked sme tam chodili.

najjulinka
autor
14. nov 2009

bubi35 ja viem, že su tam čudní.. mám svoje zdroje.... 😉

najjulinka
autor
14. nov 2009

Dnes pri nás v nemocničnom parku na prechádzke sa pristavilo smetiarske auto a vodiča zaujimalo , či "plienky držia?" 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 A pani pred obchodom bola zvedava ktoré je to naše už a kde bývame ( 😨 ) a kam ideme ( 😨 )... Akože niektorí ludia nie su kompletni... Cakala že jej poviem adresu a dam jej denný plan či čo?????? 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨
no ale stale odo mna nikto nekcel ani podpiskartu a ani sa somnou fotiť , tak je ešte dobre 😀 😀 😀 😀 😎

bubi35
14. nov 2009

a čo ty chceš byť hned superstar? 😅

najjulinka
autor
14. nov 2009

bubi jedine tak hviezdna rota s mojim "spevom" 😝 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
14. nov 2009

Inak dnes sa mi o tých plienkach aj snivalo.... 😔 😔 😔

bubi35
14. nov 2009

no možno by si vyhrala....... 😀 😀 😀 😀 hviezdnu rotu 😉

zuzus1
14. nov 2009

Juli, tak mas uz aj funclub v KE /(aj inde 😉 /, nacvicuj podpis 😀 .
No ale co uz, to je jedna zo stranok popularity, raz darmo, ked si televizna hviezda, hehehe...
..a verim , ze inde je to inak, lebo by som spat nemohla...aj tak uz nemozem spat, co len myslim na tie deturence a ked potom este citam tie horory. ☹ Muz mi chcel uzamknut pristup na niektore stranky a neboli to neslusne stranky 😀 , ale bbtko, konik, atd... 😎 ..bo potom som bez nalady..
😠
A dvojcatka kedy idu k mamke a ockovi? a s ostatnymi detickami to ako vyzera? /a nielen s Julkinymi/ ma niekto v blizkej dobe "umiestnit" /fakn neviem spravny nazov- nemam pripravu 😎 / dieta do rodiny? ako sa to da zvladnut?
Inak, asi mavate len mensie deti, ale ak nahodou je starsie dieta /hoc sj z DeD, nielen z profi rod./, stalo sa, ze sa mu novy - adoptivni rodicia "nevideli", ci ani nie???
Citala som, ze sa novi rodicia nevideli profi mamke /ked prisla nezamestnana romka a poloimbecil "otec" pre vypiplaneho cigancika... 😖/, ale stretli ste sa s tym, ze dieta sa chcelo vratit do domova, alebo k profi od adoptivnych??

zicon
14. nov 2009

Pekny Blog

Ale k comu sa ja vratim, je prprava pri druhom a xitom dietati, neviem preco by som mal za to ze chcem dieta stopit na pride 66 eur, a vobec travit cas nejakou pripravaou, Vas to nikoho nestve. Podla mna to nieje v poriadku.

najjulinka
autor
14. nov 2009

Zicon 66€??? To stala priprava na porfi... A to len v Usmeve.. .V Navrate pytali inu sumu... A niekde to robia zadara...

cairka
14. nov 2009

my sme sa boli vyvetrať na chatu, zazimovať záhradu a tak. sme prišli ako prasiatka domov 😅

zicon, mať tvoje problémy a prezidentov plat... 🙄

zicon
14. nov 2009

V Navrate kolko stoji??

A preco. rozmyslam o druhom dietati a nemienim travit vakacie na nejakej priprave co som absolvoval uz raz.

maznacik007
14. nov 2009

zicon ako ja nechapem na co sa stale stazujes.. pokial viem v usmeve to stalo 40 EUR v navrate 30 eur.. ale treba si to overit.. napriek tomu to stoji za to podla mna..clovek sa uci cely zivot... no nie...

ked chces druhe dieta tak ides do toho..

ako mna osobne viac stve ta ina byrokracia okolo toho ... a vela veci co sa deje v DD aj s detmi aj s profi.. a celkovo taka neochota.. riesit niekedy veci v zaujme dietata..
a este ma stve nedostatocna priprava ucitelov na domovacikov.. a celovo problemy s akymi sa stretavaju spolu s rodicmi .. jaaj tolko veci ma stve...

mne sa niekedy nad tebou rozum zastavuje a ja len dodam slova jednej profimaminy pestu maminy trenerky Pride >
ze kazdy kurz Pride co absolvuje je pre nu prinosom lebo clovek sa ma stale co ucit a byt otvoreny aj zdielaniu s inymi..

eli77
14. nov 2009

Tak dnes mam zas dalsi zazitok z prechadzky. 😠
Stretli sme jednu maminu ktorej mala chodi s Miuskou do skolky a ked uvidela kocik tak nechcela uverit ze mame babo. "Ked som jej povedala ze je z dd tak rychlo nakukla do kocika a vyslo znej ze...pocuvajte:
Fuuuj to je skarede male cierne ciganca...juuuuj to by som ani nechytila...si ty normalna?!?"
😠 😠 😠
Normalne som dostala sok...ked som sa jej snazila vysvetlit svoj pohlad a svoj nazor na to tak ma odbila ze kto ju spravil ma ju aj vychovat, a ked ju nechce tak nech hnije take decko v decaku!!!

V zivote som si nemyslela ze sa stakymto nazorom stretnem... 😢 😠 😢

cairka
14. nov 2009

zicon, ale už sme to tu preberali...proste to tak je...zmenili sa vám pomery, tým že ste prijali kubka, tak hold zákon stanovuje túto povinnosť...môžeš urobiť prípravu na upsvar zadarmo...

eli, nie je tu grcajúci smilik, nemám k tomu viac čo dodať 🤐 mňa raz tiež zo začiatku jedna známa pri zbežnom pohľade do kočíka spýtala "a to biele tam nemali?" a už to som mal problém... povedať mi toto, tak neviem, čo jej slušné odpoviem

najjulinka
autor
14. nov 2009

Ja som pripravu na pestunstvo robila u Litavskej a zadara 😝 😝 😝 😝 A pokial viam, tak 2x PRIDE nemožeš tak či tak absolvovať - aspon nám na PRIDE tak bolo povedané 😉

maznacik007
14. nov 2009

eli77 tak ja by som jej povedala ze ano som normalna narozdiel od teba..
a odisla prec...

ako ja si musim zaklopat nemam taku skusenost... skor si maleho beru na ruky alebo uz sa nam stalo ze sa s nim chceli vyfotit...

maznacik007
14. nov 2009

ja si tiez myslim ze sa da absolvovat aj na urade ta priprava a tam je to zadarmo.. 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre