Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

dioliana1
26. nov 2009

netrba to podcenovať s topankami moj biosyn musel nosiť ortopedické vložky už v 3och rokoch, treba pevný členok a tvarovanie na klenbe aby bolo

dioliana1
26. nov 2009

to práve pre makkú podrážku čo mal ked sa učil chodiť

magimary
26. nov 2009

ahojte!
hlásim príchod od zubárky 😅 , tri zuby opravené ( 😝 , jeden tak napoly len s vložkou, mám tam vraj stále zápal), 3 hodiny motania sa po senci... 😅
idem (vás) čítať
ahoj dio!

magimary
26. nov 2009

mexx, prosím, ťa, tie capačky URČITE NEKUPUJ!!! čo si?, vyhodiť tisícku za capačky do kočíka ??? to sú všetko len reklamné ťahy na kupujúceho...normálne mu zožeň malé pevné topánočky (s pevnou pätou, podrážkou a formou), náš malý také nosí (18), a sú dokonca aj zateplené...
dieťa NEMÁ behať ani akože naboso ani vôbec naboso! najmä nie po rovných podlahách, aké sú teraz vo väčšine domácností!!! to je nariadenie ortopéda! môže behať naboso, ALE LEN na hrboľatom teréne, s veľkými kameňmi-napr.
nevadí, ak mu aj budú väčšie, hlavne že sa dajú stiahnuť šnúrkou.

magimary
26. nov 2009

a presne tieto máme doma (len väčšie), tieto sú úplne špicové, mäkkučké a ohybné, ale zároveň pevné a šnurovacie a teplučké!:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5162891

pimpa
26. nov 2009

dik magi, aj mna si patricne poucila 😉 ja uz s vierou vidim aj prve kroky, o par mesiacov 😅
Patko dnes je akysi mrncavy, neviem, ci je nieco v ovzdusi, ale aj manzel je nejaky mrncavy 😀 😀 😀
U vas vsetko v poho?

martina_maxian
26. nov 2009

ahojte, magi aj mna si poučila... ďakujem,,, 🙂

najjulinka
autor
26. nov 2009
brulka
26. nov 2009

Ahoj te baby! Pekne su tie topanoclky magi a juli - aj by som vybrala nejake ale zatial nemam pre koho.
A viete uz nieco o maznacikovcoch? Ako dopadli vysledky?

mixka
26. nov 2009

ahojte 🙂 ja som sa prave vratila k krpkami domov a mame nove teplejsie topanocky 😵

magimary
26. nov 2009

mixi, takže si "v téme" 😅 😀
super! 😉

martina_maxian
26. nov 2009

ahoj magi, odbočím z témy... videla si toho nášho psa?? 😀

mixka
26. nov 2009

magi, hej som v "teme" 😀

magimary
26. nov 2009

to je veľká odbočka! 😀 😀 😀
hej, videla... 😉 😅 🙂
sympoš... 😅 😉 🙂 , teda sympoška... a ak prijíma deti, tak aj kamoška... 😉 🙂

mixka
26. nov 2009

mati, ako pokracujes s kocikom ???

martina_maxian
26. nov 2009

mixka, no povedali, že čierny dvojkočík nie je, a nenašla som ho ani na iných stránkach, tak som zmenila farbu na červenú a čakáme... aj na autosedačky čakáme,,, a mňa z toho čakania aj porazí... ☹

martina_maxian
26. nov 2009

magi, jasné, ona deti ľúbi... A ak sa jej budú náhodou drobci báť,, tak ostane u mojich rodičov.. 🙂 Aj keď som si už na ňu veľmi zvykla... deti sú priorita číslo jeden!!

mixka
26. nov 2009

nezufaj mati, vsetko bude 😉 ale uplne ta chapem, aj pre mna bolo najvacsie psycho cakanie, lebo ja som strasne netrpezliva a chcem vsetko rychlo a hned 😅

martina_maxian
26. nov 2009

mixka, ja som presne taká istá... všetko a hneď... a keby bolo aj skôr, bolo by ešte lepšie.. 🙂
mám pocit, ako keby sa mi to všetko rúcalo na hlavu... Ešte aj s tým bytom sú problémy,,, teda s bytom nie, ale s bankou... tiež čakáme, či úver schvália, alebo nie... 😖 😖

mata2
26. nov 2009

caute,
ja som milkovi dala robit zimne topanky na mieru,mal ich predpisane od ortopeda,doplacala som 500sk.chcela som dat take iste urobit aj macke,aby mali rovnake,ale kedze ona nema na predpis tak by som za ne dala 2000sk 🙄 .
tak nebudu mat rovnake 😅

mixka
26. nov 2009

jeminku mati, aj nam sa to natahuje s bankou... sice nam problemy ako take nerobia, len je vsetko tak strasne zdlhave a vsade sa na vsetko tak dlho caka, ze je to na hlavu uplne 🙄 cize my stahovanie vidime na januar az a to som sa ja tesila, ze budeme vianocovat v dome uz ☹

mixka
26. nov 2009

mati, ja som kupila posledne dva pary z daneho vzoru 😀 a minule ked som kupovala take uplne zimne, tak ostal po nas jeden par 😀

macocha
26. nov 2009

Ty Magi a v čom je problém pri behaní na boso? Lebo keď sme aj s Laculikom chodili na tu pohybovku, časť cvičenia bola naschvál naboso ako prevencia plochých nôh 😕 Alebo to nie-na-boso sa týka len učenia chodenia??

mixka
26. nov 2009

ja spekulujem psika na dvor do domu, ale nase deti sa psov boja, na ulici pred kazdym cuvaju a smrt v ociach, tak neviem ci sa na to nevykaslem a to som chcela hava z utulku ☹

magimary
26. nov 2009

aj náš tomušo mal topky od ortopeda (s doplatkom 505 korún),ale jesenné, teraz naposledy som mu dávala sandále (a má ich v škôlke), lebo na zimu mu radšej dávam také ozaj teplé (a to oni nevyrobia)... 😉

mimi, pretože pri chôdzi na rovnej podlahe klesá klenba vplyvom gravitácie, ktorá sa (zrejme) prekonáva väčšou vôľou dieťaťa pri chôdzi na maximálne nerovnom povrchu, preto aj bosonožie v pohybových cvičeniach by malo byť na takých špeciálnych stimulačných "chodníkoch" (také platne s rôznymi nerovnými povrchmi)

náš ortopéd (a nie je jediný) to neustále píše do každej lekárskej správy-nechodiť na boso po rovnej podlahe, iba po nerovnom teréne... 😉 a netýka sa to len nácviku chôdze (to má môj synátor už dávno za sebou 😅 😉)

aj nám sa stále naťahujú peniaze z úveru ( zo stavebnej) 😝 ...

mixka, psíka budete riešiť potom, keď budú malé staršie a bude sa im dať viac vecí vysvetliť... 🙂

macocha
26. nov 2009

Magi: diky, teraz to dáva zmysel... tie topánočky Liliputy sa nemajú používať ako papuče, ale vonku, preto 3 vrstvy kože na podrážke. No, v lete si to viem predstaviť, ale na zimu je to asi fakt nanič 😒

marketka1
26. nov 2009

Ahojte k téme plochnožie Martin prišiel z DD jeho podrážky nemali vôbec klenbu,nohy úplne rovné, päty vytlačené von, chodíme na rehabilitácie cvičiť špec.cviky je to lepšie ale normálne ich vraj už nikdy nebude mať.plochonožie vie riadne narušiť rovnováhu a motoriku.

pimpa na miesto takých topánočiek do kočiaraTi dobrú službu spravia aj teplé papučky od babičky domáce štrikované a nestoja toľko ečka ako tie z linku. podľa mňa to su len na reklamné ťahy.

magimary
26. nov 2009

maznáčik sa nehlási...nie je náhodou v nemocke? 😕 😨
ani výsledky nám neoznámila...
ale snáď nepíše lebo ležká (aj keď tam má chorého manžela 😉 )...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre