Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

ralanka
26. feb 2010

my máme soplíky len vtedy ked sme nervózny a reveme o dušu akoby nás z kože drali a pritom má všetko no prosto trucuje potvorka malá 😀 😀 😀 už si vynucuje svoje a že malé deti nevedia kývať s dospelými ale vedia a ako 😀 😀 😀 😀 no ale čo už tak ked má sople tak mu ixh ťahám cez vysávač lebo tyčinku do nosa vôbec to mi ričí ešte viac a nie a nie potom utíšiť tak len cez vysávač si dá soplík vytiahnúť a chvalabohu potom sa aj ukľudní 🙂 😉

magimary
26. feb 2010

ahojte!!! 😉
hlásim príchod...
a
idem vás čítať, asi je toho dosť, takže sa zrejme tak skoro zase neozvem... 😅

magimary
26. feb 2010

dočítala som 😝 😅
veľa STe popísali... až som sa "zapotila", ale nečítala som každý riadok... 😉
len chcem "obratom" potvrdiť, že Modra Harmónia OZAJ bude čoskoro brať profirodiny (3!)-mám to priamo od najvyšších 😉 😅 (všeobecne som na tom "pobyte" získala veeeeeeeeeeeeeeeeeeeľa info od najvyšších, normálne som rada, ako som sa začala orientovať v tých "kuloárnych" veciach...)... 😉 Harmónia prepúšťa svoje pôvodné tri profirodiny (lebo to sú práve tie, ktoré mali nabrané deti z rôznych decákov 😔 ), s tampojšou psychologičkou som bola na izbe a je to super osôbka
saška, teba som jej priamo odporúčala...tak šup-šup na prípravu a o chvíľu môžeš mať prácu... 😉 🙂
a ten týždeň, čo sme absolvovali? nooo, každopádne to bolo rozhodne celé veľmi zaujímavé... 😉
pani z ministerstva boli hoooodne prekvapené, keď som im hovorila o všetkych našich (vašich) skúsenostiach s profi... 😉 😖 😅
a povedala som im všetko, otvorene a priamo (aj o notebookoch, o ktorých si už mysleli, že už sme ich aj dostali 😠 , ozaj a to budú NB ako majetok DD, čiže ked odíde profi, vráti NB späť 😉 ) ... snáď to niektoré veci zmení... 😔
inak,na tom stretnutí sme to mali fakt pestré, bola tam o.i. moja posledná riaditeľka z bývalého decáku (nie Ida) a bolo to všetko také...no...ehm... komické...keď sa zrazu školila od osoby, ktorá odišla za jej pôsobenia (a nepriameho prispenia 🤐 ) a bolo tam takých viac... 😅
no, ešte to bude mať pokračovanie a "dozvuky" 😉

tatiannna
26. feb 2010

MAGI prepúšťa profi a čo robia s tými deťmi, ktoré sú u nich? Idú do DD??

ralanka
26. feb 2010

ahoj Mary 😉 🙂
tak popíš ako bolo

ralanka
26. feb 2010

Mixka stíhaš balenie? Nezabudni niekde neakú krabicu hlavne s deťmi 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
26. feb 2010

no mary, že som ti akurát kcela napisať o notebookoch a reku čo ked su dakde zašite a akože su u nas.....
no s tým, že notebook bude len na čas profirodičovania tak to mi je jasne , resp. som to tak aj očakavala....... však to dá rozum....

najjulinka
autor
26. feb 2010

tak buducu stredu budu naši znami v Modrom z neba...... ani neviem, že čo... ale budu... 😀 😀 😀 😀 😀

lenkove
26. feb 2010

Mary vitaj!

Mixka, nech vam to vsetko krasne-stastne dopadne 😵 😵

ralanka
26. feb 2010

leni ako tak pozerám tak sa tu zbiehame väčšinou večer keď deťúrence zaspia už nie je toľko času ako ked sme ich nemali a furt tu vykecávali 😀 😀 😀 😀

lenkove
27. feb 2010

dobre rano
a tu ticho, vsetci oplakavaju hokej? 🙂
my sme s Ivi same doma, tato isiel na nakup do Ikei, tak si to budeme uzivat 🙂 🙂 😵 😵

ralanka
27. feb 2010

leni ja som tu 😉
dobré ránko no my máme za sebou rekord malý prespal 10,5 hodiny o 8:00 mal mliečko trošku sme sa posmiali a už zaspáva v kočíku teda už spí 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ralanka
27. feb 2010

leni čo nie si zapnutá na skajpe?

ralanka
27. feb 2010

čo tak už aj ty leni si odišla to tu niet nikoho? 😒

cairka
27. feb 2010

dobré ránko.
ja som si nastavila budík na hokej (na 100%, lebo ešte pred spaním som kontrolovala) a zobudím sa o pol siedmej, budík vypnutý, hokej skončený... 😅 Musela som ho vypnúť, lebo by vyhrával jak trafený každých 9 minút, ale vôbec si to nepamätám 😅 😀

saskah7
27. feb 2010

Ahojte, vitaj Mary, som rada, ze si uz tu... a nabita informaciami 😉
super, ze si tam s "tymi hore" na rovinu hovorila... velmi dufam, ze to bude mat pozitivne nasledky na celu tuto masineriu 😀
a nepises, ako to zvladli doma tvoji chlapi...?
tak ja som od toho momentu, co to tu Mexx nadhodila o tej Modre pomaly ani nemohla spavat, ako som nad tym dumala... totiz my teraz mame dost blbu situaciu doma, tiez prerabame podkrovie, a dolu mame len 2 izby, kde uz sme piati, dietatko sme planovali az po par mesiacoch, ked uz sa tu bude dat pohnut a hore fungovat... takze takyto sok, ze zrazu sa rozhodnut, co a ako... to som necakala...
dakujem, ze si ma odporucala... 😉 ... hoci sme spolu boli dokopy 2 hodiny, a uz mam referencie od pioniera v Profi 😉 😵 😵 😵
volala som do tej Modry v piatok poobede, ale zifalo nikto nedvihal... takze zatial neviem, co a ako.... ani neviem, ci sa so mnou vobec bude niekto bavit, ked nemam este kurz ☹
netusis, ake deturence chce Modra umiestnit? a odkedy? lebo Navratacky kurz je az v maji... ale dumam trochu aj nad tym Usmevackym, ked v opise maju tiez take zazitkove veci... a hlavne by som nemusela nechat moje 4 poklady same na 5 dni (ti by boli bez mamy vedle jak ta jedle 😀 )

saskah7
27. feb 2010

zifalo - zúfalo

lenkove
27. feb 2010

inak,
aj moj mm sa zastrajal, ze vstane na hokej, lebo Ivka sa tak okolo tretej budi na mliecko. A rano ked Ivi vstala tak sa pyta, "a to prespala celu noc?" a ja ze nie, ze vstala na mliecko a dost revala 😉 a on nic nepocul 😀
inak, musim vam napisat, ze ma mm uz dvakrat zurivo nahneval, oba razy sme boli na navsteve u jeho rodicov popoludni. ivka je zvyknuta chodit okolo pol siedmej vstavat, ale pan velkomozny si chce pokecat a posediet, tak sme az okolo pol siedmej odchadzali, mala nervozna, plana, vecer nechce ani papat inde ako domka 😔 a jemu to pride, ze to je normalne, lebo ved "az tak velmi nereve" 🙄 a ze preco by sa mal riadit tym, co poviem ja 😠 no lebo som mama, ne? 😎 😎 Ona ma rada ludi, aj u babky sa pekne zahra, ale preco musi stale odchadzat s revom a vystresovana, to nepochopim 🤐 🤐 celkom som rada ze som sama doma teraz 😠 😠 😠 😠

najjulinka
autor
27. feb 2010

na hokej vstavat??? ?ani by ma nenapadlo.. ja som s Luckou v noci asi hodinu a pol cvičila......... kašlala... pootm po hodine už sa interaval kašlania znormalizoval, že nie vkuse, ale asi tak raz za minutu a pol...... a to už chcela vstávať a podobne.... vyhadzovala ma z postele...... no našťastie sa dala ukecať na hajanie potom...... ale od šiestej je hore v plnej parade................................ bez naznaku unavy.. za to ja som KO.........

magimary
27. feb 2010

saška, nemala si sa tam ako dovolať, lebo boli mimo (na tom "stretnutí" a inde),
a baviť by sa s Tebou mala najmä psychologička (i napriek tomu, že nemáš kurz-to som jej vravela), najmä, keď jej povieš, že si "odo mňa"...ja som jej totiž nevedela povedať tvoje priezvisko (ale povedala som meno a to, odkiaľ si 😅 ),takže myslím, že by mala byť celkom v obraze...
spomenula som jej aj to, že ty by si asi skôr mladšie deti (do troch rokov 😕 , no neviem celkom či som trafila, ale tipla som tak podľa tvojej najmladšej), tak mi povedala, že oni nemajú bábätká (čo som si aj myslela, ale zároveň som jej "prezradila trik, ako sa k nim dostať, takže ho budú skúšať), ale majú nejaké deculko tuším 2-3 ročné,len to má tuším aj súrodenca--cca 5 rokov, už si to moc nepamätám), ale zase-ako vravím-to by sa malo časom meniť, takže kým dokončíš prípravu a podkrovie, mohlo by to akurát vyjsť, ale lepšie by bolo ozvať sa tam skôr (a aj sa stretnúť a dohodnúť)...
ale teraz akútne potrebujú rodiny skôr pre staršie deti, ale veria, že budú potrebovať aj pre mladšie....

a ako to zvládli moji chlapi bezo mňa? 😅 dobre, tatik bol "táta v sukni" a všetko ustál... a boli tam aj za mnou v jeden deň, takže neboli úplne bez mamy 🙂 a Zajko mal zatiaľ intenzívnu IA s tatikom (a babkou na striedačku) 😅 , a tatik ho naučil samého chodiť (takže už CHODÍME definitívne úplne sami!!! 😵 😵 😵 , ale aj vyliezať na gauč, posteľ atď... 😅 )...sľúbil, keď som odchádzala a sľub dodržal... 😵

mexx
27. feb 2010

Mary, takze uz aj vy chodite? My tiez, uz asi dva-tri tyzdne, a ide mi to na mozog. Dieta je nezastavitelne. 😀 😉

My sme pozerali hokej, mlady pan tiez po troske, potom zaspal, ale po hokeji bol hned zas hore a lietal doteraz. Pred chvilou som ho ulozila do postele a okamzite vytuhol. Dufam, ze aspon na dve hodky ako vcera. 🙂

najjulinka
autor
27. feb 2010

mary prečo sa zbavuješ Inglesiny???

lenkove
27. feb 2010

My spime a idem na upratovanie 😝 alebo sa na to vykaslem a idem pit kavu 😀 😀
Inak Ivke sa este pritrafi, ze pri zaspavani reve, ale uz ma nebije 😵 😵 😵 😎

dioliana1
27. feb 2010

aj ja dnes kašlem na upratovanie som dajaká prechladnutá...ta sa nedorazím pre kus špiny. 😀 😝

mixka
27. feb 2010

ahojte bosorky 🙂

zajtra odchadzame do domu a kym nam zavedu net moja zavislost utrpi ☹ ale potom sa vam ozvem a snad vas aj docitam tak sa zatial majte pekne a pekne piste 😉

magimary
27. feb 2010

ahoooj mixka, tak dnes na teba intenzívne myslím, že ako to všetko stíhaš a či si stihla (ale vidím, že všetko ste úspešne zvládli 😎 😉 a že či sa ešte ozveš (tiež ma napadlo, že než budete mať net, asi si ešte počkáte) a ty si ma takto milo prekvapila... 🙂
dnes som to aj mužíkovi hovorila, že sa sťahujete, lebo aj on bol pomôcť kamarátom sťahovať, tak som mu to pri tej príležitosti spomenula... 😉
ale poobede sme si aj my švihli a pomaly budeme mať hotovú celú konštrukciu na sadrokartóny, už sme tak blízko... 😵 , snáď to stihneme, kým opäť "porodíme"... aby sme sa už mohli len rodinkovať a nie stále budovať a budovať (hniezdočko) 😅
mexx, ip-ni mi aspoň, čo bolo nové... 😕 😉

dioliana1
27. feb 2010

sak si daj orange net za 10E a budeš všade pripojena

mixka
27. feb 2010

dakujem magi 😵 snad nam net skoro zavedu, lebo bez neho budem ako bez ruky a hlavy 😀 stihame tak vselijak ako s detmi 😀 ale perne to este len bude podla mna, lebo nas caka buranie kuchyne a pod zabavky 🙄

yukki
27. feb 2010

Tak sme doma, dali sme si také ministretko s familyMarketka a familyAdrianamickova na takej malej chatke, dobre bolo aj keď počko veľmi nevyšlo, no a chata ešte stála, keď sme odchádzali, napriek tomu že mláďatá sa ju dovtedy pilne pokúšali zbúrať...

mata2
27. feb 2010

ahojte,
moc ste toho nepopisali 😨 .

macka zacala byt nejaka jedovata,vedeli sa pekne s milkom zahrat spolu,a teraz ma z toho jej vreskotu uz natahuje.. 🙄 .nejak rozdelila vsetky hracky na 2 skupiny:1)s ktorymi sa akurat hra..a tych sa milko nemoze chytit--2)a s ktorymi sa akurat chce hrat,ked sa ich milko chyti...takze milko sa nemoze hrat s nicim 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre