Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mmacca
19. jún 2010

Stále sa neviem dopracovať k tomu, aby som malej povedala niečo o adopcii. Nenašla som vhodnú príležitosť. Zatiaľ len v náznakoch, ale neviem ako ďalej.

marketka1
19. jún 2010

natia radšej pekne na papieri nech z toho aj niečo majú napr. zarámovať

cairka
19. jún 2010

mmacca, skús si požičať z knižnice, prípadne kúpiť knihu "prečo mám dvoje narodeniny" - ja som si ju teda niektoré veci upravila a čítam "po svojom", ale veľmi nám pomohla v tých začiatkoch

http://www.alterego.sk/index.php?action=kniha&s...

dioliana1
19. jún 2010

mmacca ja by som v školke asi nič nepovedala kby to nebolo poznať že je decko iné ako ja....aspon taká zlá skúsenosť u nas sa na pestunske pozeraju cez prsty a takisto aj na moje profi... 😠 ...

mmacca
19. jún 2010

Kniha by určite pomohla, rada číta. Vždy keď niečo začnem, tak ona sa ďalej nepýta a nemám sa od čoho odraziť.

cairka
19. jún 2010

je to príbeh chlapca ondreja, 4ročného a rozoberá, že rástol v brušku jednej tety, ktorú nepozná a ked sa narodil zavolali náhradným (ja napríklad toto slovo zatiaľ vynechávam) rodičom...že rodičia rozmýšali, či si vezmú chlapčeka, alebo dievčatko a ako sa na neho tešili.. je to aj veľmi milo kreslené
ja som potom vaneske AJ podľa toho napísala "Rozprávku o Vaneske" . je tma veľa formulácii priamo z tej knihy a veľa zas doplnené podľa vaneskinho životopisu...

dioliana1
19. jún 2010

kolko má rokov? to je tá v pase?
lebo ja mám podobný vek ako máš v pase a neriešim to nejak obvzlášť aspon zatial....len hovorím im že maju rodičov a že maju dalších surodencov viac ani nehovorim P. sa začína pýtať lebo si pamatá...

mmacca
19. jún 2010

@dioliana1 Plánujem nepovedať v škôlke, pokiaľ netreba.

mmacca
19. jún 2010

@cairka Je to vypredané a inde som to zatiaľ nenašla.

natia
19. jún 2010

Dio ale im treba povedať, veď oni sú v profi... určite musia vedieť pravdu... že sa im hľadá nová rodina...

marketka1
19. jún 2010

no ja by som vám o škôlke mohla toho veľa napísať, ale sa mi nechce 😝 😝

mmacca
19. jún 2010

@dioliana1 Ty si v trošku inej situácii, si profi. My máme len ju.

natia
19. jún 2010

baby ja úúúplne odveci, ale pre mňa je to strašne aktuálne - neviete niečo veľmi rýchlo účinné na suchý kašel? lebo mňa už hodinu drhne a vidím, že sa zas nevyspíme kvôli tomu 😠

mmacca
19. jún 2010

Ešte som zabudala napísať, že budú v školke dve deti, ktorých matky vedia ako je to s našou malou, ale snáď, kým prídu do veku posmievania sa, bude už malá dobre informovaná.

cairka
19. jún 2010

mmacca, skús pokukať aj v kamenných kníhkupectvách...u nás ju majú aj v knižnici....

a predvčerom som dávala link na jeden článok, idem ho pohľadať ešte raz, pokiaľ je v škôlke niekto, kto eventuálne môže vedieť, tak povedať aj malej, aj učiteľkám...

cairka
19. jún 2010
cairka
19. jún 2010

natia, kôrka chleba? med s mliekom 😕 teda mlieko s medom 😅

macocha
19. jún 2010

Dočítané, dieťa znovu prebudené, vyšerblíkované a uspaté... Ste ma teraz trochu vystrašili s tou škôlkou, lebo ja som pestúnstvo narovinu priznala. Ale asi záleží od tej škôlky, lebo ak sú tam správne učiteľky, tak to je podľa mňa lepšie povedať, aj spolu so špecifikami. Aby sa napr. nestalo, že malá padne a keďže nezaplače, učiteľky si povedia, že nič sa nestalo - a dieťa krvavo odrené si nikto nevšíma. Na druhej strane je fakt, že niekde môžu mať učiteľky predsudky. Jedna známa o adopcii povedala v škole a reakcia bola "no zbohom, ďalšie problémové dieťa" 😒 Ale na našu škôlku sú dobré referencie. 😉

lenkove
19. jún 2010

@mmacca
netráp sa podľa mňa. Je super, že si začala a že sa snažíš, malá to počuje aj keď nereaguje. Väčšinou to baby riešia rozprávkou, aj ja som s mojim batoľaťom skúšala a vôbec to nie je ľahké, takže ťa chápem a rozumiem ti.. 😔 😔
hlavne sa netráp.. ja neviem,mňa osobne najviac bolí, že je to taký opustenček to moje milované dieťa, že ležala niekde sama v postieľke a jej matka na ňu kašľala.. a tak nie je ľahké zvládať emócie keď o tom hovorím.. preto sa cvičím odteraz, aby som to keď začne chápať už vedela a zvládala... 😔
inak v článku z rodiny.cz čo dnes niekto dávala je aj zaujímavá diskusia na túto tému, ak chceš, prečítaj si, hneď dám link opäť...
http://www.rodina.cz/clanek7775.htm
alebo
http://evalorenzova.blog.sme.sk/c/204216/Rozpra... 😉
http://maziniova.blog.sme.sk/c/193589/O-dievcat...

marketka1
19. jún 2010

natia ako cairka mlieko a med ale teplé.

lenkove
19. jún 2010

cairka 😉 😉

a suchý kašeľ - ja užívam sirup a pijem veľa tekutín. bez sirupu /mukosolvan napr./ mi neprechádza... 😅

natia
19. jún 2010

mlieko mám iba Jakubove Hami, bude to stačiť? 😉

natia
19. jún 2010

ja mám stoptussin, ale prd...

macocha
19. jún 2010

natia ak nechceš sladké, aj mlieko s masťou (maslom, olejom...) môže byť, dobre zahriaté 😉

cairka
19. jún 2010

mimi, aj u nás vedeli a absolútne žiadny problém 😉 ale je fakt, že tu ku nám chodia aj detičky z DD, takže sú zvyknutí...

marketka1
19. jún 2010

ja po našich skúsenostiach s MŠ každopádne môžem povedať že už na zápise vo svojom záujme o tom povedať dať to aj do prihlášky že dieťa nie je bio. Taktiež dôrazne sa pýtať či sa vedia trošku individuálne zapodievať s dieťaťom. Prípadne zistiť ktoré učit. dieťa budú vyučovať a ísť rovno aj za nimi s požiadavkami.

lenkove
19. jún 2010

@natia
no veď to že stoptussin tlmí a nie je na vykašliavanie.. mne osobne tlmiace či tie s dvojakým účinkom nepomáhajú. iba na vykašliavanie 😅
joj, hrozné je to kašeľ mať.. drž sa...

cairka
19. jún 2010

a áno, teplé, to som zabudla napísať, ked som prečítala aký blud som napísala 😅

mmacca
19. jún 2010

@cairka Ďakujem. Knižky skúsim pohľadať.

natia
19. jún 2010

už zohrievam, našla som aj krabicové...mm mi to tu už doplnil, že aj maslo si tam mám dať... tak som ho hneď sprdla, či mi to nevedel povedať, keď som sa začala dusiť a on nevinne kukol, že jeho to až teraz napadlo...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre