Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
26. feb 2015

@enka111 mne načítalo....ak chceš napíš mesto a ti pošlem číslo...aj do ip

enka111
26. feb 2015

@macocha ja len viem, že Návrat v Apríli otvára nový kurz, tak by som ho chcela stihnúť 😉

enka111
26. feb 2015

@yukki Bratislavský Návrat, viem, že tam majú aj infolinku, ja som tam už volala, len som si neuložila číslo 😒

yukki
26. feb 2015

infolinka 0907 808080 , Návrat BA 02 52444361 a mobil, ale tam je v zátvorkách že (sanácia rodiny)-tak to asi nie : 0918 111155

macocha
26. feb 2015

Last minute pre FB-registrovancov, dnes 10:00-12:00
Len som nepochopila, prečo to bude na FB Ikea... ale link nájdete aj na FB Návratu. https://www.facebook.com/IKEABratislava/app_504...

Pozývame Vás na online diskusiu:
Princezná na hrášku-
ako pomôcť deťom vytiahnuť hrášky, ktoré ich trápia.

Aj Vašim deťom bránia rôzne „hrášky“ zaspať? Bežný konflikt, posmešná poznámka spolužiaka, scéna zo strašidelného filmu alebo napríklad strach z tmy?

Porozprávajte sa o hráškoch Vašich detí s odborníkmi zo združenia Návrat a
pomôžte svojim deťom vyrovnať sa s každodennými starosťami a obavami,
aby mohli pokojne zaspať.

macocha
26. feb 2015

@enka111 do apríla stíhaš.

enka111
26. feb 2015

@macocha len či aj pani úradníčky na UPSVaRe budú stíhať......volala som do Návratu a vraj majú na UPSVaRe toho teraz veľa.....a ešte jedna zaujímavá vec, čo mi povedala včera pani na UPSVaRe , vraj majú málo pestúnov, ale momentálne nemajú žiadne dieťa do pestúnskej starostlivosti.....neviem, nejak mi to nedáva zmysel

enka111
26. feb 2015

ako dlho trvá príprava na pestúnsku starostlivosť?.....koľko asi tak môže trvať, kým dostaneme dieťatko?....najradšej by som brala nejaké hneď

mmacca
26. feb 2015

@enka111 Pestúnska je tak isto ako adopcia. Záleží od toho,kde budete robiť prípravu. Či to bude úrad alebo iná organizácia. Na úrade ak sa budete vedieť dohodnúť, tak príprava môže prebehnúť aj za 3-4 mesiace. To je najmenej.

cairka
26. feb 2015

@enka111 , príprava záleží od okolnosti a dieťatko potom od požiadaviek, ja som prípravu oba razy komplet aj s papierovačkami mala cca. za 6 mesiacov, na prvú som čakala asi 3 týždne,na druhú nič,išla som podpísať vzdanie sa odvolania a odchádzala som so súhlasom k interakcii...

enka111
26. feb 2015

@mmacca
@cairka prípravu si idem robiť cez Návrat....to naozaj až tak dlho trvá príprava, veď to má byť 26 hodín, tak prečo to trvá tak dlho? Takže budem rada,ak sa dieťatka dočkám na Vianoce....požiadavky na dieťatko nemáme nejaké extra.....jediné je, že musí byť biele /nie sme rasisti/, ale v obci máme veľa skinhedov, tak máme strach, ako by ho tu brali....do veku max. 8 rokov,na pohlaví nám nezáleží

cairka
26. feb 2015

@enka111 , pri troche šťastia rátaj 3 hodiny prípravy týždenne + skupinová príprava v subjektoch začína,keď sa nazbiera skupina...
Požiadavky máte super,ale asi by mohol byť problém nájsť dieťa,ktoré bude samo,bez súrodencov, v tomto veku. Ale to vaše na vás určite už niekde čaká 😉

enka111
26. feb 2015

@cairka ako ste to to myslela, že dieťa v tomto veku....veď my chceme od 0 rokov. do max. 8 rokov....tak snáď bude nejaké aj bez súrodencov.....najradšej by som už mala dieťatko doma....vždy keď vidím mamičky s deťmi, tak sa mi tlačia slzy do očí ☹

cairka
26. feb 2015

@enka111 , myslela son to tak, že väčšinou to sú deti, ktoré ak nemajú starších súrodencov, tak okolo 3 rokov majú mladšie 😝 a momentálne sa razí politika umiestňovať súrodencov spolu...

danulicek
27. feb 2015

@yukki
@mexx Ahojte, no robíme, čo môžme, len zdá sa, že zliavchtivých je viac, pretože v tomto prípade nepomáha ani blokovanie IP ☹ Ale vždy, keď je takýto príspevok nahlásený, riešime to blokáciou. A stále sa to tu objavuje zas a znova 😅

nika2007
1. mar 2015

Ahojte pestunky,nechce sa mi to vsetko citat,ale chcem sa opytat v Navrate a Usmeve sa za pripravu na pestunstvo plati ? a neviete kedy tam zacina priprava ? Dakujem pekne 🙂

dioliana1
1. mar 2015

@nika2007 ano platí, asi ked sa nazbiera 10 záujemcov na skupinu... záleží asi od mesta kde budete robiť prípravu.... UPSVAR robí zadarmo ale iba doobedu , neziskovky poobede

anickablazekova2015
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
matkaasebko
5. mar 2015

Baby odchod profi deti po viac ako roku?zaby budu u naa 4/2015 rok dneS mi volali z domova ze ich zaraduju na pestu...a ja som zostala zaskocena...a to este nikam ani nejdu...vedela som do coho idem ale neratala som ze hned prve tu budu tak dlho ...normalne zavzujeme pestu.. ci som divna ked chcwm hned prve deti do pestu?tolko pocitov sa vo mne miesa a pri tom ani neviem ci bude o ne "zaujem" ...ako reagoval napr.domov ked ste si vzali deti do pestu a chceli ste este ostat profi?

najjulinka
autor
5. mar 2015

@matkaasebko vacsina ludi si prve profi necha v pestu... a v pohode robia dalej.. to nema suvis.. len či ste sa nespamatali neskoro....

matkaasebko
5. mar 2015

@najjulinka ved este len teraz ich zaradili..lepsie povedane bud.tyzden zsradia..tak hadam to tak neskoro nie je...ci?asik budem musiet v domove hodit rec

najjulinka
autor
5. mar 2015

@matkaasebko len ty musiš pripravua všetko absolvovať.... 😉 a to nie je hned

najjulinka
autor
5. mar 2015

pri prvom si presne datumy nepamatam, ale tak asi v aprili odhadujem, že sme začali riešiť a v oktobri som bola zapisana do zoznamu... a pri druhom som 31.marca šla na urad prvýkrat a zapisana som bola v oktobri .... mala som individualnu pripravu, takže v navrate či usmeve som nečakala kým sa skupina začne a ak by si chcela usmev , tak ak už teraz maju začatu skupinu, tak odhadujem, že dalsiu otvoria v septembri-oktobri(?), nabvrat to ma ako neviem teraz.... urad netušim ako je ochotnýs a časovo prispoobiť... ja som si robila v NO Miesto pod Slnkom a to bolo individuálne (pár stretnutí som mala aj skupinovo, ale preto, že v tom čase nas bolo viac žiadatelov, tak nas občas spojila) a časovo velmi dobre sa dalo dohodnuť... doslova ako nam vyhovovalo.... čo pri profikovani je velmi doležité, lebo pri profi si robiť pripravu už bolo naročnejšie časovo to dať dokopy ako ed som robila pripravu na profi a nemusela som sa drobcom prisposobovať 😀 ..... proste taký pol rok treba ratať na zapisanie do zoznamu žiadatelov... a mysliš, že tie tvoje dve su na tom tak blbo, že sa im za polrok nikto nenajde? su to baby... to ide viac "na odbyt" ako chalani...

matkaasebko
5. mar 2015

@najjulinka ja neviem vobec ako idu deti "na odbyt" ale beriem do uvahy to ze su cisto romske je ich 7 Surodencov a urcite budu chciet udrzisvat kontakty s nimi...+ sa riesi sluchove postihnutie obe maju mat vysetrenia...a chcu ich dat obe spolu..ale zss su male ,zlate a za ten rok dane do poriadku...

najjulinka
autor
5. mar 2015

@matkaasebko su ponukane dve... aj keby just chceli mať styk so surodencami, tak o tomto rozhoduje biol. rodič... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 ked ich raz rozdelia, tak su rozdelené a sú dvojica.... su proste dve....
tak ak najdu vhodneho pestuna, tak ten si može počkať na vyšetrenie sluchu, ale už budu mať rezervačku..... 😅 a dožiadavka ide šup šup... ked už je spis a konkretny zaujemcovia, tak od vyšetrenia to už ide v priebehu 1-2 dni do spisu pre pestunov.... nech je z toho týžden.....
kedy maju mať vyšetrenie sluchu????

najjulinka
autor
5. mar 2015

ste na zapade.. tam romstvo nie je taka velka prekažka ako na vychode 😉

matkaasebko
5. mar 2015

@najjulinka biol.rodic nie v domovr su vsecia Surodenci a baby su origos z vychodu ale su umiestnene tu Na zapade...buduci tyzden ma jedna a ten dalsi druha Vysetrenie..a este sa ms pytali kedy starsia nastupuje do skolky...v piatok idem do decaku tak asik budeme musiet hodit rec...a fakt mozu ist az tak rychlo prec?

najjulinka
autor
5. mar 2015

@matkaasebko no su baby, tak asi aj ano... 😅 ked budu hluche ako peň, tak im šance o dosť klesnú... ale to by si si už aj sama všimla, keby boli 😉 😀

matkaasebko
5. mar 2015

@najjulinka uplne nie su urcite...mozno nie su vobec...ale fakt viac budem mudrejsia az po vysetreniach..lebo netusim ci su tak dobre ignorantky Alebo tam nieco je...ja si na ne asi "rezervacku" nemozem dat ci? Kurnik rovno k profi mali robit aj pestu kurz..len ked nikto neratal stym ze to bude az takto..verim ze na jednej strane by som zvladla keby sli do pestu ale asi by som ostala citovo vybrakovana..aj ked mam svojho syna a toho mi nikto nevezme ale ony su srdcovka aj ked je to niekedy o hubu ale predsa rok je rok...

najjulinka
autor
5. mar 2015

@matkaasebko dalo sa kedysi v Usmeve zaroven robiť obe pripravy, ale furt plati, že na nahradku platí priprava 2 roky a začinaš so žiadostou na urade pri nahradke...

len odpis z registra trestov kým pride , tak 3 týždne.. potom navšteva u vas doma, to tiež nedobehne hned uradnička z UPSVaRu, potom samotná priprava, potom zaverečna sprava, samozrejme vy vydokladujete prijmy a potvrdenie od lekara a tak... no nie je to, že pridete na urad a šup ste zapisaní......

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre