Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

kanhwa
29. sep 2010

Ahojte baby, dakujem za odpovede.

@bendy25 my sme zaradeni v zozname od aprila tohto roku. poziadavky mame brutalne: biele, zdrave dievcatko, co najmensie. v ba kraji to vraj ide rychlejsie ako inde, vraj cca rok az 18 mesiacov...Takze verime, ze snad najneskor do konca bud. roku to bude.
@cara5 a vy ste z akeho kraja, ak sa mozem spytat?

pekny den vsetkym.

natia
29. sep 2010

@kacena4 ahoj, vítam ťa tu medzi nami... len som chcela tak na okraj, že najjulinka je z bytovky a tiež nemajú veľa izieb 😉 všetko sa dá 🙂
@kanhwa že brutálne požiadavky 😀 😀

marketka1
29. sep 2010

Ahojte 🙂 u nás zase prší ☹ ale aj napriek tomu pekný deň všetkým 😉
@kacena4 vitaj 😉
@kanhwa tie brutálne požiadavky aj mňa rozosmiali.

najjulinka
autor
29. sep 2010

@kacena teraz mame 4 deti, plný stav je 5 detí a bývame v byte... 1 je pestunske, ostatné profi 😉

cara5
29. sep 2010

ahojte
@kanhwa sme tiez z BA a aj my mame skoro take iste poziadavky, len pohlavie sme neuviedli

natia
29. sep 2010

@najjulinka a kedy vlastne dopĺňate stavy? 😉

marketka1
29. sep 2010

@najjulinka kedy máte supervíziu zajtra?

5katarina7
29. sep 2010

ahojky,tak návštevu z upsvar máme za sebou 🙂 Pôvodne mali dôjsť zajtra,ale mm sa zmenil plán v robote,tak tam zavolal a oni na moje prekvapenie ešte dnes prišli.Tak sa teším,už budem čakať len na záverečnú správu. 🙂

najjulinka
autor
29. sep 2010

@marketka1 superviziu mame v oktobri až... 11.oktobra... .taký perný týžden.. pondelok supervizia, utorok a štvrtok lekári...... takže @natia odhadujem, že v tom týždni budeme aj prijmať nového člena 😀 😀 😀 ale ešte inak nemame presný dátum, kedy pribudne nove babo.......... len to odhadujem na ten perný týžden... 😉 😀

mtsl
29. sep 2010

ahojte, keďže je tu viac profesionálnych rodičov potrebovala by som zistiť na čo majú vo vzťahu k dieťaťu právo. dúfam že sa dobre vyjadrím. chcela by som vedieť čo všetko môže profesionálny rodič vybaviť na úradoch za dieťa. vlastne presnejšie by ma zaujímalo či musí na požiadanie predložiť škole rozhodnutie súdu že je zákonným zástupcom dieťaťa. je vôbec zákonným zástupcom? má právo vybrať ho napr na 1 hodinu (deň) zo školy a ospravedlniť mu neúčasť v škole? zák. zástupca alebo rodič to právo za určitých podmienok má.
viete mi odpovedať?

dioliana1
29. sep 2010

@mtsl v podstate na nič, ale také veci ako jeden den v škole, behanie po lekároch je jeho povinnosť...nie je zakonným zastupcom...zákonný zástupcovia su biorodičia, dd, alebo UP, záleží od konkretneho dieťaťa. profirodič v nijakom prípade nesmie rozhodovať o operáciach dieťaťa (ani mandle), narkoze, transfuzii- na to je zákonný zástupca už spominané 😒...profik nemá práva, len povinnosti....pestun podobne...potrebuje povolenia od biorodičov prípadne cez sud ak nespolupracujú

najjulinka
autor
29. sep 2010

@mtsl všetko by mal mať na starosti zakonny zastupca, ale... ale v podstate može tieto veci preložiť na profi rodiča... ale pokial viem, tak podpis na prihlaške do školy, školky by mal byť zakonny zastupca, ale napr. ja som podpisovala a dala som tam, že profi rodič som... a v domove mame lekarku a tá mi davala pečiatku, že možu nastupiť do školky, takže v domove o tom vedeli, že mam v plane.... aj nasledne som povedala psychologičke, že nevzali do školky..... ale vlastne VŠETKO je na zakonnom zastupcovi.... len niekde to vezmu aj od profi. .ja som kartičku poistenca vybavila - ponahlalo nam to... v poistovni si prefotili moju prac. zmluvu.... je to moc zamotane.. dokonca aj dieťa v aute by som nemala prevažať, ked sa to vezme poctivo...

najjulinka
autor
29. sep 2010

@dioliana doplnime, že ako profi nema narok ani na výber doktora 😉

maznacik007
29. sep 2010

@mtsl v podstate profi rodic nezastupuje dieta pred uradmi ani pred zdravotnymi poistovnami a pod. a pod. v pripade ze je nieco potrebne ako pisala julinka.. tak sa cosi da.. ale je potrebne to prebrat v domove...

u pestunov mas priamo v rozsudku napisane ze pestun zastupuje dieta pred uradmi, zdravotnymi poistovnami lekarmi skolami a pod. v beznom rozsahu... ku krstu sme napr. my dokladali prednu stranu rozsudku..
to je jedna z kompetencii na ktoru profi rodic nema pravo dat pokrstit dieta..

profi rodic nie je zakonnym zastupcom ani nema ziadne sudne rozhodnutie... on sa v podstate stara o dieta ktore je v ustavnej starostlivosti.. ale v domacom prostredi...
rozhodne by som taketo veci konzultovala s domovom../riaditel a pod/

dioliana1
29. sep 2010

@najjulinka ja mám perné týždne odkedy mám tých dvoch :(

najjulinka
autor
29. sep 2010

Ale väčšinou to funguje tak, že profi mnohe veci vyberie , rozhodne s odobrením decáku....... fakt tie narkozy a podobne velmi zavažne veci to ee... nepovinne očkovania svojvolne nemože, prepichnuť uši, krstiť.... a tak.... tie veci fakt ee... ale ostatne väčšinou v pohode domov oddobri, resp. len sa decák informuje, že to a to.....

maznacik007
29. sep 2010

my inak zatial stale stavebne.. zajtra nam zalievaju keramicky strop... a potom uz len par radov a pojde strecha... Danus pokusal dve deti v materskom centre...
inak nic nove

mtsl
29. sep 2010

dík za odpovede. v škole máme 2 deti. nevieme (zatiaľ pri konverzácii so ženou u ktorej sú deti) zistiť o aký vzťah medzi ňou a deťmi ide. je zamestnancom dd kde boli deti kt. má doma. povedala že má rozhodnutie zo súdu ale nedoniesla ho takže nevieme či ho má a čo v ňom je. po požiadaní aby rozhodnutie doniesla s škole akosi vyhýba (možno je to len náš dojem ale predtým bola v škole každý deň) dieťa pýta z poslednej hodiny dosť často s tým že ide vyúčtovať do dd. má možnosť ísť aj o 30 min t.j. hneď po vyučovaní aby nevymeškal. dieťa má 11 rokov mohlo by byť teoreticky tie 2 hodky doma samé resp so starším súrodencom. toho zo školy nepýta. ak by sa niečo stalo počas tých 30 min. čo má dieťa byť v škole kto bude zaň zodpovedný. ona alebo učiteľ (škola)???

kanhwa
29. sep 2010

@5katarina7 to je zvlastne, my sme mali navstevu z upsvaru uplne na zaciatku, este dva mesiace pred zacatim pripravy. tak uz len drzijm palce, nech vsetko ide rychlo.

@cara5 tak to sa budeme predbiehat 🙂 alebo si navzajom konkurovat 😉 v kazdom pripade drzim tiez palce.
ozaj, ten poradovnik je pre cely BA kraj alebo pre jednotlive obvody osobitne? neviete niekto? my sme BA III.
cara vy ste ktory obvod? mohli by sme si poradie priebezne porovnavat, raz mozno povedia mne, raz tebe 😉ony asi podla nalady....

no a k tym brutalnym poziadavkam - samozrejme, ze to je idealna predstava vzhladom na to, ze nasa hlavna motivacia je tuzba po vlastnom dietatku, ktore sa nam druhe uz nepodarilo splodit. nuz ale uvidime, aka bude realita - podstatne je, aby bolo to prave a to nase 🙂

Ahojte a dobru noc, detickam krasne snicky 🙂

5katarina7
29. sep 2010

@kanhwa aj u nás zvykne byť návšteva na začiatku,len tá soc.pracovníčka mala zlomenú nohu,preto sa to posunulo.

zuzubabo
29. sep 2010

ja sa už len dvakrát vyspím a .... 🙂

dioliana1
29. sep 2010

@zuzubabo 🙂 😉

maznacik007
29. sep 2010

@zuzubabo jaaj to je uzasne.. uz sa ti to blizi... 😵

dioliana1
29. sep 2010

@mtsl dať vedieť dd-mna sleduju aj v školke...

zuzubabo
29. sep 2010

ja už to asi ani nevydržím 😉
som trochu nachladnutá, dúfam, že to nebude vadiť ☹

marketka1
29. sep 2010

@zuzubabo tak si daj modafen alebo niečo podobné nech Ťa to nechytí viac. A stretneš sa so šťastím, 😉

dioliana1
29. sep 2010

@zuzubabo abo paralen Plus 😉

zuzubabo
29. sep 2010

idem si dať paralen plus 😉

bendy25
29. sep 2010

@5katarina7 - Kati, tak konecne si sa dockala. Napis IP, ako dlho boli a co vsetko vyzvedali 😀
zdravim vsetky baby ...

najjulinka
autor
29. sep 2010

Dobru noc.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre