Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

saskah7
7. máj 2010

ahojte... tak preluskat vas od vcera bol zasa oriesok 😉 ... ale zaujimave linky a temy... idem teraz citat este hlbsie 😉 😀 😝

maznacik007
7. máj 2010

marketka co pravnik to iny nazor niekedy...
ano my sme to davali do navrhu na pestunsku starostlivost ze najvrhujeme zrusit predchadzanuce rozhodnutia sudu a to bolo nariadenie o ustavnej starostlivosti a aj o osvojitelnosti dietata

na zaklade toho nam maleho zverili do pestunskej starostlivosti ak ide dieta do pestunstva tak biologicky rodicia musia statu pripievat na vyzivne na dieta... nasej bio to teda nedali ale to len z dovodu ze je maloleta... vyslovene bolo uvedene na sude aj v odovodneni rozsudku to ze ked sa to zmeni... tak bude zacate nove konanie kde sa jej vyzivne vyrubi...

ono je to vsetko velmi indi vindi.. zavisi od pripadu pravdepodobne... a aj od rozhodnutia sudu.. ja som nechcela aby dieta co je u mna v pestunstve malo vyslovenu osvojitelnost z dovodov ktore nechcem tu verejne rozoberat... v pripade ze sa maleho rozhodneme osvojit tak po deviatich mesiacoch od pravoplatnosti rozhodnutia o zvereni do pestunstva su schopni hned rozhodnut o nezrusitelnom osvojeni...

inak to konanie na zrusenie osvojenia moze urobit sud aj bez navrhu je to v paragrafe 185 obcainskeho sudneho poriadku... takze skus si presne pozriet ten zakon

lenkove
7. máj 2010

no veď ja som si pozrela to že sa to dá bez návrhu, len nerozumiem ako sa rozhoduje bez návrhu, hm 😎

maznacik007
7. máj 2010

markie.. a v com je pre vas rozdiel ze ostane v platnosti rozhodnutie o osvojitelnosti? ci ako by ste to chceli... ono najlepsie sa popytat zien co robia na kuratele.. a maju skusenost s tym ktorym sudcom...

lenkove
7. máj 2010

Maznáčik, no áno, na kuratele vedia všetko najlepšie 😎 (ironický a cynický, naráža na všetky prípady, keď kuratela kontaktovala bio, s tým: "a čo ste sa už pol roka dieťaťu neozvali?")

maznacik007
7. máj 2010

lenka ja som mala stastie povacsinou podotykam na normalne zeny ... ak sa mi nieco nezdalo... na upsvaroch.. / bo som to riesila cez tri v nitre v SC a v NZ ...t ak som okamzite volala na ustredie... a tam pooriesili takze asi tak mozem poradit.. ak sa vam nieco nezda kontaktovat vyssie... a vsetko chciet pisomne...

maznacik007
7. máj 2010

ale vy tam mate zjavne taky urad... ze perla... a este by som dodala ale ja nenadavam.. aspon sa snazim

lenkove
7. máj 2010

on stále vŕŕta a dieťa už nespí 😔 (zúfalý) ráno od tretej bola hore, do pol piatej som ju mojala a potom dala po postieľky, odkiaľ robila sssssssssssssss sssssssssssssssssss (tak robí had) a hav hav hav hav (kto asi).. Kým nezačala robiť mňam mňam... a mm sa ráno pýta "a malá bola hore v noci, že? sa mi marí" 😅 (maximálne pobavený jeho tvrdým spánkom)

lenkove
7. máj 2010

to ja na nikoho, nekydám, to ja len tak, vo všeobecnosti, skôr na základe spostredkovaných skúseností sa tu mrzutím 😝 (vrvrvr idem si dať kávu)

marketka1
7. máj 2010

maznacik
§ 180b

Súd na návrh rozhodnutie o osvojiteľnosti zruší, ak dôjde k zmene pomerov.....
§ 185

Konanie o zrušenie osvojenia môže súd začať na návrh osvojenca alebo osvojiteľa alebo aj bez návrhu.

Nestíham do podrobná tak len tak narýchlo §180 hovorí o osvojiteľnosti to je o tom že je dieťa právne voľné
§185 hovorí o zrušení osvojenia
to už ale nie je osvojiteľnosť pozri si poriadne význam slov. zrušenie osvojenia dochádza napr. ak sa zistí že sa dieťa zneužíva alebo sa dieťa rozhodne že nechce byť osvojené atď.

takže o zrušenie osvojiteľnosti musí stále niekto požiadať kým nie je podaný návrh dieťa ostáva naďalej osvojiteľné 😉

škoda že tetky na úradoch nerozlišujú slovíčka a potom narobia problémy

najjulinka
autor
7. máj 2010

Jááj baby... ja som danove priznanie podavala vo februári... v marci som si založila nový učet.. v aprili zrušila starý..... a........ a dala som si preplatok poslať na starý učet..... 🙄 🙄 🙄 🙄

pimpa
7. máj 2010

ahojte,
dnes nam posterka priniesla predvolanie na zaverecny sud, 20.5, bude. Inak ja som milo prekvapena, ze tu u nas BA2 to ide praveze dost rychlo. Dali sme vsetky papiere do podatelne a do dvoch tyzdnov nam uz vytycili termin pojednavania, tak to bolo aj na tom predosvojitelskom sude a aj teraz. Asi tam sefuje niekto schopny 😉

lenkove
7. máj 2010

Pimpa, blahozelam 🙂 🙂

pimpa
7. máj 2010

Dakujem leni 😉
Paťkovi som vyskusala jeho "oblek" co si mozno da na takuto prilezitost....kravata je na gumicke, samozrejme 😀 😀 😀 no uznajte, ako narcisticky sa obdivuje 😎

brulka
7. máj 2010

jej pimpa uzasny je patko 😵 😵 😵 ja stale nevycjadzam z uzasu ako velmi sa na teba podoba. tie vase oci modre super 🙂 😉 😵 a gratulujem k druhemu sudu. mate stastie ze to takto bezproblemovo islo 😉

dioliana1
7. máj 2010

juli to by ta mali z banky aj tak kontaktovať nie?

dioliana1
7. máj 2010

Krásne chlápetko... 😉

najjulinka
autor
7. máj 2010

neviem dio.. manželovi už došli prachy šekom, ale na jeho staru adresu ( 😨 😀 ).... tak preto mi ťuklo, že ja tiež by som mala dostať.... ta... ta ked si spomeniem... tak na danový urad skočim alebo zavolam..... a neviem... 😅 tak snad mi dojde šek...

lenkove
7. máj 2010

Pimpa,
kraaaasa 🙂 a u vas vydržia topánky tak krásne v rade poukladané? Lebo u nás čo nie je priklincované je premiestnené, tam požuté, znehodnotené a zapotrošené 😅 už vidím ako mi Yukki píše, že to aj u nich psy tak robia 😀

marketka1
7. máj 2010

juli len tak šekom Ti neprídu samé od seba musíš si ísť o ne písomne požiadať a banka by mala dať echo daňáku že si si zrušila účet u nich v banke 😉

najjulinka
autor
7. máj 2010

ta manželovi len tak same prišli a ešte k tomu na staru adresu... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

marketka1
7. máj 2010

pimpa blahoželám a malí je zlatučký 😉

leni ani u nás dlho topánky nevydržia v botníku v stredu som išla s Kubkom k mudre a ja som nevedela nájsť jeho poltopánky aj som mm volala či mu ich náhodou do batoha nepribalili a nakoniec som ich po dlhom hľadaní našla v obývaku na gauči pod vankúšom 😀 😀 😀

laculik
7. máj 2010

julil, chod priamo osobne na DU. ja som minule kukala jak puk na tetu za okienkom v banke, ked mi povedala, ze ked posles prachy omylom na iny ucet tak mas smolu. Proste je to tvoja chyba. Ja som myslela, ze to musi dotycny vratit automatcky naspat. a nie, nemusi. banka ho kontakuje a musi najprv suhlasit s vratenim penazi. ak nesuhlasi smola. som skoro odpadla. ale to nie je samozrejme tvoj pripad, bo ak je ucet zruseny, tak im platba ani nepresla.
pimpa maly je krasny!!!
lenkove, ze topanky, vtipna 😀 😀 😀 .

pimpa
7. máj 2010

zalozila som aj novy album 😉 kto chcete, mrknite si 😉

najjulinka
autor
7. máj 2010

no asi pojdem na danový urad.. len to je take blbe tam.. tam sa do výťahu nezmestim ani so solo kočíkom 🙄 🙄 🙄 😀 😀 😀 😀 😀

lenkove
7. máj 2010

Markétka, také písať! Skoro som poliala klávesnicu čajom 😀 😀 no Kubko je ako moja Ivanka 🙄 ono je to rozkošné, keď o tom píšeš, ale keď hľadáš hodiny topánky (a to naše sú už von aj s botníkom, nechali sme dnu len jej), tak to človek aj podudre trošku 😀 som vravela, že potrebujem návod na krížový výsluch batoliat 😎

pimpa
7. máj 2010

leni, tie topanky na fotke boli pekne poukladane preto, lebo vynimocne na nich Patko nemal chut, inokedy sa na nich vyburi. Dnes sme sa boli zapisat do kniznice, maju velku kopu leporel, nasich 20 mu uz nestaci, no ja som len zirala, ako sa tam stastny v tych knizkach prehrabaval a doslova sa urazil, ked mu teta povedala, ze deti mozu naraz pozicat len 4!!!! 🙄

marketka1
7. máj 2010

juli na DU Ke I. s jedným kočíkom do výťahu vojdeš bez problémou 😉

najjulinka
autor
7. máj 2010

marketka to je sice pekne, len ja patrim pod KE IV 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre