Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

yukki
2. aug 2010

Mimina, vymením kus kondičky za kus šoférskych schopností (šoférskej odvahy?)
Už tretí deň "šoférujem". Zistila som, že tá istá trasa do kopca-autom- mi už trvá kratšie ako keď som šla s plne naloženým bicyklom.
No a z kopca to ešte doladíme 😝

5katarina7
2. aug 2010

@macocha k nam pridu,lebo dnes to spomenula,doteraz neprisli,lebo chodia dve a jedna mala zlomenu nohu.Tak preto to posunuli az na koniec pripravy.Skoda uz som to mohla mat za sebou,trosku z nich mam nervy,ked si predstavim,ze nam tu budu pobehovat po byte.

macocha
2. aug 2010

Yukki, dievčica, ty sa nezdáš 😀 😀 si proste trieda 😉

Kati hlavne sa nestresuj, jedna návšteva hore-dole, veď ich hneď za dverami usaď s kávou alebo ľadovým nealkom, nech nepobiehajú 🙂

najjulinka
autor
2. aug 2010

Predvčerom o takomto čase 😉

macocha
2. aug 2010

jeeeeeeeeej
A more nebolo studené?

cairka
2. aug 2010

juuuuuuuuuuuuuj, škoda, že som tam predvčerom o tomto čase nebola 😅 krása

najjulinka
autor
2. aug 2010

@macocha no na mna ano.. .pre mna spodna hranica je 27-28°C .. more pri kraji malo do 22°C.. a ja radšej pevne dno pod nohami (bazen)... takže na člapkanie po členky stačilo aj to čo bolo...... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
2. aug 2010

Ešte jednu predvčerajšiu... taku udicovú... 😀 😀 😀

brulka
2. aug 2010

@najjulinka no krasne vam bolo 😉 paradna dovolenka 🙂 !!!!!

bendy25
3. aug 2010

😕 😕 😕 nikto tu nieje?

najjulinka
autor
3. aug 2010

je

bendy25
3. aug 2010

Ahoj Juli! Prave tak premyslam, kolko mas teraz u seba detí ? A v akom veku?

najjulinka
autor
3. aug 2010

4... 3 profi a jedno pestu......... cca od 1,5roka do 3....

saskah7
3. aug 2010

ozaj juli, ale v pase si si zabudla vypisat jednu zmenu v prvom riadku, nie?

bendy25
3. aug 2010

A jedno nemate nahodou ado?

najjulinka
autor
3. aug 2010

saskah kým nie je papier, že ozaj, tak nič nemenim...... ja kým dieťa nedržím na rukach domov, že si ho donesiem a kým nie je sudne rozhodnuté že naš nie je, tak berem všetko s rezervou................. 😉 nepišem si tam ani očakavane zmeny... a teda teraz pekne snivam o babatkach.... Lucinka mi tou jej žiadosťou o 2 bába asi nasadila riadneho chrobaka do hlavy 🤐 🤐 🤐 (ked Lucinka je celá mama a jedno jej nestačí 😅 )... a rátam kedy a ako sa k dvom dostať a duuuuuufam..... 😅 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 😅

najjulinka
autor
3. aug 2010

@bendy tak ako pišem.. .tak snad viem čo doma mam 😀 😀 😀 😀 to by som si asi všimla, keby sme jedno adoptovali....

bendy25
3. aug 2010

Łen sa mi nieco zamarilo 😒

najjulinka
autor
3. aug 2010

no davam tipovaciu suťaž:
Lucinka na dovolenke povedala "pepe(r) letakny" - kto uhadne čo tým myslela??????? 😉

najjulinka
autor
3. aug 2010

trošku sťažila dešifrovanie , lebo kedysi aspon sedeli pismena v slove použite, ale toto patrí k ťažším a šifrovanejším a tie pismena su vynechane a pridané..... no sranda s ňou... 😀 😀 😀

najjulinka
autor
3. aug 2010

Asi idem do hajan, ked sa mi toho drobca na ukách podarí presvedčiť, že už hajať treba....... to je nespavec.. neviem kde v tom mrnuchovi je uložených tolko baterii, že jej stači tolko len hajinkať............. čím menšie, tak by malo viac hajať podla mna, ale u nas to nejak neplatí....... 😖 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale zato aj ked nehaja, tak ma lubi... pusinkovať by sa pusinkovala non stop..... (snad ju to do puberty prejde 🤐 ) 😉 😀

dioliana1
3. aug 2010

@najjulinka ako N., tá mi aj nohy bozkávala pri varení, keď sa nemohla dostať k tvári... 😀 😀 😀 😉

jankajs
3. aug 2010

Ahojte, pred pár rokmi som sa informovala na možnosti adopcie, ale vtedy mi odpovedali, že máme počkať, nakoľko sme nebývali vo "vhodnom" prostredí pre dieťa - v rd so svokrovcami, kde sme mali bývať len my dve rodiny, ale časom pribudla rozvedená švagriná s dieťaťom a slobodná švagriná, ktorá sa akosi nevydáva, hoci má už po tridsiatke. Mali sme tak len dve izby a kuchyňu, navyše vzťahy sa dosť pokazili (už je nás priveľa) a tak pre dieťa nebolo vhodné "ovzdušie". Po IVF máme jedno dieťa a staviame dom. Dúfali sme, že sa ešte podaria ďalšie KET-ká, ale nič z toho nebolo a dom je naplánovaný pre minim. 5 -člennú rodinu. Rozmýšľam tak o pestúnskej starostlivosti alebo o adopcii. Lenže máme dosť veľkú hypo a tak neviem, či zas finančné pomery nebudú prekážkou ☹ . Ako to posudzovali? Máme nejakú šancu? Chcela by som dieťa okolo troch - piatich rokov, myslíte, že si dokáže s nami vytvoriť vzťah a aj s naším drobcom? Nie bábo, lebo ísť na materskú si nemôžeme dovoliť kvôli splátkam na dom. Ale aj tak by som musela byť zrejme nejaký čas doma kvôli adaptácii, že? Neviem, či to má vôbec cenu, niečo začínať... stať sa môže všeličo a hoci sme poistení, človek sa môže hocikedy dostať do finančných problémov... Písnite IP, ak sa dá, neviem, kedy sa tu dostanem, až nájdem všetky cenné rady a skúsenosti. Vďaka. 🙂

macocha
4. aug 2010

Juli - napolitanky?

Tak baby ide niekto dnes do auparku? Nech sa neženieme zbytočne...

magimary
4. aug 2010

jéj, nádherné číslo stránky 😅 😉 😀
juli, ja tipujem-letáky (reklamné prospekty z HyperMark.) 😅

@jankajs, my máme ooooobrovskú hypo a nikto ju neskúmal 😉
myslím, že s vašim výberom dieťatka máte reálnu šancu byť rýchlo viacdetnými rodičmi 😉
a, samozrejme vziať staršie dieťatko je možno náročnejšie, ale ak budete na všetko pripravení (na to prípravy v Návrate / v úsmeve sú), tak by ste to mali zvldánuť 🙂 , no i tu platí pravidlo, že by sa mal dodržiavať fyxziologický sled pribúdajúcich detí a tak by "vaše druhé" dieťatko NEMALO byť staršie, ako vaše PRVÉ (!)... je to nepsychologicko-nefyziologické (ani bežne v rodinách sa nenaraodí najprv mladšie a potom straršie), nevhodné (pre vášho malého-neprimerané zosadenie z trónu), zbytočne náročné atd... 😉

maznacik007
4. aug 2010

macocha... my ideme.. stretneme sa tam ako je ta lego vystava

macocha
4. aug 2010

maznacik super, tak nechám tento spomalený počítač a idem rýýýchlo za vami 😉

najjulinka
autor
4. aug 2010

Dobre ránko.... tipujte dalej 😉

@jankajs tak ako mary pisala... dalsie dieťa nech je mladšie od vášho prvorodeného 😉

magimary
4. aug 2010

juli, papier toaletny 😅 (ešte aj s poľským prízvukom 😀 )

natia
4. aug 2010

@jankajs tiež súhlasím s tým, že dieťa, ktoré príde do rodiny by malo byť najmladšie, ale zase si myslím, že keď to teraz začnete riešiť, tak minimálne rok to bude trvať a potom už môžete vziať aj 2ročné dieťa...ono asi odhliadnúc od veku s každým treba byť nejaký čas doma, aby si zvyklo... a keby si mala svoje dieťaťko, tak tiež by si s ním musela byť doma...takže týmto smerom sa neoplatí špekulovať

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre