Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

akramgad
24. jan 2011

@marketka1 si tu?

eliana
24. jan 2011

Co je to za kniha co spominate? Je dobra? Ja by som si uz cosi precitala, zhanala som nieco co je uz viac o zivote s nasimi prijatymi detmi,nie len o tom ako sa rozhodnut ako prejst procesom,o adaptacii,ale co potom, co dalej? Mam dojem ze v tejto oblasti je to zatial u nas slabe co do literatury. Mozno som slabo hladala 😅

lenkove
24. jan 2011

@eliana
v cechach maju Macesku. Napisala knihu Matka je cesta... bloguje na rodinka.cz
Okrem nej a slavnej knihy Rok Kohuta 😀 velmi neviem 😅 V centrach (Navrat, Usmev) by ti mozno skor vedeli povedat 😕

marketka1
24. jan 2011

@akramgad už hej 🙂

akramgad
24. jan 2011

@marketka1 a korunky prišli?

macocha
24. jan 2011

@eliana ja teraz čítam Dítě v náhradní rodině, Autor: Caroline Archerová, Vydalo:Portál, 2001.
Čítam ju už dooooosť dlho, lebo pri malej nie je kedy a dooooooosť ľutujem, že som ju neprečítala skôr, lebo je dosť k veci. Hoci aj Matejiček sa k nej vyjadril, že je evidentné, že ich výchova je značne benevolentnejšia ako naša, sú tam dobré tipy a triky. Len treba udýchať to, že v každej kapitole základná rada znie "Nájdite si čas na oddych pre seba" 😝 akurát že nepovedala, ako to realizovať a kam na tú dobu bezpečne odložiť dieťa 😀

A veľmi sa teším, že si raz prečítam aj Matejičkove knihy, lebo sa mi páčil jeho postoj v knihe Matějček, Z.: Rodiče a děti. Avicenum, Praha 1986 - tá síce nie je o náhradke, čítala som ju ako prípravu na materstvo všeobecne a pomohla mi v mnohom.

A potom sa odporúča aj pani Prekopová... vieš čo, veď si kukni na http://www.adopcia.sk/ v sekcii Literatura - tam treba nájsť link že "Ďalšia odporúčaná literatúra", je tam toho na začiatok dosť na výber 😉

najjulinka
autor
24. jan 2011

dobru noc 😀

marketka1
25. jan 2011

Dobre ránko 🙂
@akramgad korunky prišli ale neposlala si mi adresu kam Ti mám knihu poslať.
@macocha adresu ???
žienky pošlite IP čím skôr nech to môžem poslať. 😉

macocha
25. jan 2011

IP poslane, dobre ranko vsetkym 😲 Dnes sa tazko vstavalo, aj ucitelka v skolke vravela, ze prve deti prisli omnoho neskor ako inokedy.

eliana
25. jan 2011

@macocha ja som precitala vela knih o detoch o ich vychove a vela mi pomohli.mladsieho syna som pol roka kojila v kuse 😀 a pri tom citala a citala, a vela veci mi naozaj pomohlo a fungovalo ale na dceru z det. domova neplati z toho nic 😅 Tu dite v nahradni rodine som tusim citala.No fakt ze nechcem mat deti vychovane na zapadniarsky sposob. Ja som za prisnost od malicka a postupne sa krasne da povolovat, vzdy lepsie ako opacne. Nad tym matejickom tiez uvazujem on sa venoval aj tusim citovej deprivacii. ach ja si musim cosi pecitat lebo zosaliem

cairka
25. jan 2011

@eliana , skús pre začiatok toto http://web.changenet.sk/aa/files/4221973d3c28b7...

je to síce príručka pre učiteľov, ale myslím, že je fajn si to prečítať a je to tak na maximálne 20 minút

eliana
25. jan 2011

@cairka 😀 😀 tak toto si idem citat, lebo Chiara pojde zrejme do skoly v sept. to vytlacim aj ucitelkam 😅

akramgad
25. jan 2011

@marketka1 ale áno poslala v internej pošte ale pošlem ešte raz 😉

ofinka
25. jan 2011

ahoj vospolok, tu je linke, kde je na stranke trochu nizie uvedeny zoznam literatury na stiahnutie. mozno tam nieco zaujimave najdete.
http://www.pestouni.cz/poradna/infoonrp/cz/knih...

najjulinka
autor
25. jan 2011

dobru noc 😀 😀 😀

lulucertik
26. jan 2011

dobrú nocku

lulucertik
26. jan 2011

dobré ránko dnes nám nádherne snežíí 😎 😵 😎

eliana
26. jan 2011

@lulucertik naozaj nadherne 😅 len zazrakom sme nehavarovali

lulucertik
26. jan 2011

@eliana len dávajte pozor na seba

tortelinka
26. jan 2011

ahojte, ja mam dobre spravy, tety na urade sa pohli a konecne sa to zacalo riesit, 🙂

lenkove
26. jan 2011

@tortelinka
to je vyyyborne!!! tesim sa a blahozelam! a nemozes napisat viac, hoci do IP? 😕 😉

lenkove
26. jan 2011

@tortelinka
inak, riesili ste uz pripravu? 🙂 ak by ste to stihli do marca a dali si Navrat, mohli by sme byt spolu na skupine 😉 aj ked, vy to asi mate daleko 😕

tortelinka
26. jan 2011

budeme v navrate, a mali by sme to stihnut do marca, ale neviem este kedy zacneme..vy kedy zacinate?

lenkove
26. jan 2011

@tortelinka
jej, tesim sa 🙂 tak sa hadam uvidime 🙂 ak nespravia nejaku pre vas, severanov z tamtej strany. Zacina sa az po marci, co som sa pytala, alebo k Velkej noci, zavisi od poctu. A nemozes prist niekedy na stretko? Do ZA treti piatok v mesiaci..

tortelinka
26. jan 2011

dik za link, pozriem si to..inak my budeme robit pripravu v Ba

lenkove
26. jan 2011

tak to ste riadne domotani 😉 !
aj my sme si mysleli, ze tato priprava bude v BA a nakoniec e-e! 😎 😒

tortelinka
26. jan 2011

vy budete v Za?tak to sa asi nestretneme ☹

macocha
26. jan 2011

Športovkyne, kto mi vysvetlí, aké sú pre 3 ročné dieťa najlepšie korčule? Ja by som povedala, že také klipsové sú lepšie, ale tak sa zdá, že také šnurovacie, aké boli už za môjho mládí, sú drahšie... sú teda aj kvalitnejšie? Bezpečnejšie? Pohodlnejšie? 😕 Jaj, keby tu bola @tulenka ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre