Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
17. feb 2012

ale zase: nikdy nehovor nikdy 😉
pretože, ak srdce zavelí a všetkým by to vyhovovalo...

natia
17. feb 2012

@maznacik007 áno, viem...máš pravdu, tiež to vidím takto nejako...

smejka
17. feb 2012

ahojte
chcem poprosit nahradnych rodicov o vyplnenie dotaznika k mojej dipl. praci....vdaka za vas cas 🙂
http://www.iankety.sk/dotaznik/261066473/1/

natia
17. feb 2012

@smejka máš to tam 🙂

dioliana1
4. mar 2012

:D 😀

cellesta
5. mar 2012

@smejka vyplnene 😉

kmaja
18. mar 2012

Zdravim, chcela by som sa opytat ako je to s dlžkou rodičovskej dovolenky pri osvojenom dieťati. Čitala so ze je to 3 roky od prveho rozhodnutia o zverení, týka sa to aj osvojenia? dakujem

dioliana1
18. mar 2012

@kmaja ano
a materská 28 týždnov od zverenia 😉

kmaja
18. mar 2012

áno, ditatko mi bolo zverene 1.2.2010 do predosvoj. starostlivosti vo veku 6 mesiacov - 2 mesiace som mala MD, od 20.3.2010 som na RD, teda na RD mám nárok do 1.2.2013 ?

kanhwa
19. mar 2012

@kmaja no podla mna ano, presne tak.

matax
19. mar 2012

@kmaja ano, rodičák más do 1.2.2013, je to tri roky od právoplatneho sudneho zverenia .. (matersku si mala dva mesiace -do 8 mes. veku dietata, lebo vtedy este neplatila uprava zákona, od 1/2011 je MD 28 týzdnov max do veku troch rokov dietata)

martinjasen
22. mar 2012

Neprispejete svojimi pribehmi do tejto otazky: https://www.modrykonik.sk/forum/adopcia-a-nahradna-rodina/adopcia-pribehy-matiek-2/ Dakujem.

PS: prepacte, v otazke bol nahodeny zly text.

kmaja
29. mar 2012

@matax dakujem

matax
29. mar 2012

@kmaja niet za čo 🙂

mima_mama
15. apr 2012

Zdravím všetkých, mám takú otázočku: Ako by sa podľa vás dala skrátiť čakacia doba na osvojenie dieťatka? ďakujem za názory

yukki
15. apr 2012

@mima_mama zľaviť z požiadaviek na dieťa.

natia
15. apr 2012

@mima_mama 3 ročné cigánča máš v deň zápisu do zoznamu žiadateľov...

mima_mama
15. apr 2012

@yukki a nieco ohladne zmeny v poradovniku - elektronicky poradovnik aby sa predislo pripadnej korupcii, ci to nie je mozne podla teba?

cairka
15. apr 2012

@natia , aj 9mesačné 🙂 vlastná skúsenosť 😎

yukki
15. apr 2012

@mima_mama nerozumiem....ak myslíš zmeny v súdnictve a zákonoch tak iste, že by sa dala urýchliť doba v ktorej sa dieťatko dostane k novej rodine.

natia
15. apr 2012

@yukki to určite, súdne prieťahy majú veľa na svedomí...ale keď sa deti nerodia a čaká sa na novorodencov, tak sa proste čaká dlho bez ohľadu na súdy...

yukki
15. apr 2012

@natia no to myslím bolo vyriešené v mojej prvej odpovedi. Ale stále neviem, či som dobre porozumela otázke...

natia
15. apr 2012

@yukki tým sa netráp 😉

mima_mama
15. apr 2012

@yukki ano to som myslela, ze aku zmenu by to chcelo, ci by nepomohlo aj to ze by sa sprehladnilo poradie cakatelov nejakym elektronickym systemom, aby sa predislo korupcii v uprednostnovani cakatelov

lenkove
15. apr 2012

Myslim si, ze ta pripadna korupcia ma na svedomi omnoho mensie veci ako nekompetentny sud... 😕 Lebo su tu baby, co maju take stavnate skusenosti 😔 Odmietanie navrhov, pre zle urcenie prislusnosti (ktore bolo nakoniec dobre), vysoka zaneprazdnenost sudcu, ci jeho vynimocna chorobnost... Neskore vypracovanie rozsudkov... Doplnajte ma...
Elektronicky poradovnik? To je to co ma trapi najmenej. Ako dostat deti, co stoja na uradoch v suflikoch do rodin ma trapi viac... 😕 Ale to je potrebne pripravovat rodiny, ktore ich maju prijat, a nie deticky v poradi, a k tomu elektronicky...

natia
15. apr 2012

@lenkove bingo...

najjulinka
autor
15. apr 2012

@yukki že ajmna na tuto otazku napadla ako prvá odpoved táto......

cairka
15. apr 2012

@lenkove , bingo, tlieskam , niet čo dodať

yukki
15. apr 2012

@lenkove súhlas, plný súhlas.

ifaf
15. apr 2012

najlepsie ziadny poradovnik ako dieta pride tak aj hned odide do rodiny ale to az tak v buducom tisicroci 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre