Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

atka3
18. mar 2013

dievčence dnes ma trošku znepokojila jedna informácia ohľadom profesionálnej matky,že vraj by ju nemala robiť rozvedená žena bez partnera- čo je môj prípad. je to pravda?

najjulinka
autor
18. mar 2013

@atka3 blbosť

magimary
18. mar 2013

@atka3 pozerala si Supermamu, však 😝
hlúposti tam trepala tá pani!

atka3
18. mar 2013

presne moja a akurát tam bola tá moja otázka.neviete si predstaviť,akú túžbu mám dať lásku deťom z DD,viem že je to náročná úloha,ale aj najkrajšia a moje vnútro mi to hovorí.vdaka správnym ľudom som sa dostala sem do mk, tak isto som tu spoznala mnoho z vás,ktoré ste mi poradili,pomohli,vypočuli a získala veľa cenných rád ohľadom profi roidčovstva a nemôžem sa dočkať kurzu.už v piatok idem na stretávku s takými rodinami,ale táto pani ma veľmi zneistela,až som si pripadala nejak menejcenná.čo ked som rozvedená,lenže vychovala slušne 3 svoje deti sama a láska k deťom si predsa nevyberá či mám partnera,alebo nie.

magimary
18. mar 2013

@atka3 nič si z toho nerob!
tá pani naozaj nevedela o čom hovorí (žiaľ! vzhľadom k jej postaveniu a práci)
/aj som tam chcela zavolať/
profimama môže byť porfimamou, nech je slobodná, vydatá, rozvedená, vdova...
to VOBEC nie je o tom...
ale o tom, že sa túžiš tým deťom dať...

fatima1972
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fatima1972
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabika.mato
18. mar 2013

no baby aj ja som to pozerala a aj som sa zľakla. ja už túto prácu robím skoro 5 rokov som vydatá, ale teraz sme sa z manželom dohodli, že sa rozídeme tak som sa zľakla, že ma teraz prepustia. musím v práci nahlásiť, že už s manželom nežijeme v jednej domácnosti?

atka3
18. mar 2013

a práve pre toto som sa rozhodla ísť touto cestou.nemám šťastie na partnerov,ale mám veľa lásky a moje deti sa už nechcú mojkať,sú veľký a aj oni by radi priajali drobca a podporuju ma,že aspon by bola vo svojom živle. ale zaráža ma skutočnosť,že ako takáto pani riaditeľka,alebo čo to bola sa tak vyjadrila.

atka3
18. mar 2013

@gabika.mato gabi,ale čo sme my menejcenné,alebo by sme dali menej lásky tým deťom,že sme samé?

magimary
18. mar 2013

@atka3 tá pani sa v tom skrátka neorientovala a sama bola tou otázkou v prvom momente zaskočená,
tak to normálne ingoruj(te)

@gabika.mato nie nemusíš, nie je to tvoja povinnosť, ale ak na to príde reč, tak to spomenieš...

gabika.mato
18. mar 2013

@atka3 no veď to, že nie sme a neviem prečo to každý takto hodnotí. ja som profi len ja neboli sme obaja a aj tak som sa o deti starala vždy len ja aj keď sme boli spolu. tak nechápem ako to môže niekto takto povedať. veď aj koľko je slobodných mamičiek čo sa príkladne starajú o svoje deti aj bez chlapa. 😉

gabika.mato
18. mar 2013

@magimary ďakujem 🙂

atka3
18. mar 2013

ja som mala rozvod ked mali moje deti vek puberty a verte,že ako sme sa rozviedli,tie deti sa zmenili od základu.sú vnímavejšie,lepšie,súdržnejšie,na nič nemusím upozorniť,pomôžu mi aj bez kriku.odmena je perinový den cez víkend-to je najkrajší darček pre nich ako odmena

heln
18. mar 2013

@atka3
@gabika.mato
ja som to síce nevidela, ale viem o tom.....
prax je taká, profi mamy robia aj ženy bez partnerov..... absencia mužského vzoru si myslím nie je dôvodom....
pokiaľ viem, tak to nie je uvedené v zákone....
a tiež je to diskriminačné.....
takže táto informácia je nepravdivá.....
ale dôvod na rozviazanie pracovného pomeru sa vždy nájde.....

gabika.mato
18. mar 2013

@heln ale dôvod na rozviazanie pracovného pomeru sa vždy nájde..... šak toto ☹ veľmi nerada by som prišla o svoju prácu. mám ju veľmi rada aj keď je veľmi veľmi psychicky náročnaá teda aspoň čo sa odchodov deti tíka.

mistrd
18. mar 2013

Dobry den,

mal by som jednu otazocku. Ake je financnce ohodnotenie pre profirodica? Z manzelkou sa pohravame z myslienkou vziat si dve deti, no neviem ci by to potom neuskodilo nasim financiam. Kedze momentalne sme obaja zamestnani. Nechcem aby to vyznelo ze idem bohatnut na detoch, no financna stranka je velmi dolezita. Mame doma 4 rocneho chlapceka a dve deti k nemu hotova velka rodinka..

dioliana1
18. mar 2013

@mistrd http://www.stv.sk/online/archiv/fokus celkom dobré info... zlatá baňa to nie je...

mistrd
18. mar 2013

dikes celkom zaujimave sledovanie
@dioliana1

atka3
19. mar 2013

tak som si dnes overovala informácie na ÚPSVaR,že či rozvedená môže byť profi rodičom.odpoved znela ,že bez problémov a je to blbosť naozaj čo povedala tá pani.
a čo sa týka financii,ja teraz zarábam 250eur - som poštárka,čiže ak by zarobila čo len o 50eur viac bola by šťastná a hlavne by som bola v teple a venovala sa detičkám.vždy túžila po veľkej rodine,len škoda že tí moji 3 rýchlo vyrástli

duratlicka
21. mar 2013

@dioliana1 Z akeho dna si myslela tu relaciu? Lebo mne to stale pusta tu o danovych priznaniach.

duratlicka
21. mar 2013

@dioliana1 Uz som to nasla, myslela si relaciu z 15. marca 2013🙂 Dakujem🙂

duratlicka
21. mar 2013

Neviete o nejakej relacii alebo dokumente o pestunskej starostlivosti? O PR som si pozrela, ale chcela by som vidiet nieco o pestunskej🙂

cairka
21. mar 2013

@duratlicka , neviem reláciu, ale ak sú vo vašom okolí niekde stretnutia klubu náhradných rodín, tak skús tam. Dá ti to viac, ako relácia v telke. Raz boli vo Famílii jedna rodinka odtiaľto, ale nepoviem ti kedy to bolo vysielané 😕 možno prezradí - ak je teda Família v archíve. Oni tam pekne rozprávali o pestúnstve a spomenuli aj styk s bio.
No a dokumenty "Nechcené deti" a "7 magických rokov" - to nie je o pestu, ale o vývoji dieťaťa , aj porovnanie, ako sa vyvíja dieťatko v rodine a ako v domove a tak...

dioliana1
21. mar 2013
alicag
22. mar 2013

Ahojte 🙂 máte niektorá v pestúnstve dvojičky?

mata2
23. mar 2013

@alicag ja 🙂

najjulinka
autor
23. mar 2013

http://www.najlepsipes.sk/karta-psa/2061-max-ja... - dajte hlas hhavkovi v nahr. rodine 😉

pingu1
23. mar 2013

@najjulinka dala som

mysiak001
24. mar 2013

@najjulinka zahlasovane

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre