Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

mona554
29. nov 2014

ano, to je pravda, ale ked ponuknes viacej moznosti a ani jedna nie je schodna, tak sa to potom zda divne,ale dakujem za nazor

najjulinka
autor
29. nov 2014

@mona554 ak si povedali dopredu, že asi ake by chceli a ponuknete čosi z toho apovedia nie, tka je to divne.. jasne, že nepovedia, že polročne blondave dievčatko ale nejake širšie normlane podmienky a potom nevezmu, tka je to divne....

saskah7
30. nov 2014

@mona554 u nas je mozne mat aj jedno dieta, i ked riaditelka sa snazi o to, aby sme boli ochotnejsi prijimat aj viac, takych, co mame jedno dieta, je nas minimum... a myslim, ze kazda rodina ma pravo povedat, ze viac uz nezvladne... a nemyslim si, ze by potom nerobila tu pracu s laskou... mam kolegynku, uzasnu mamu, ktora ma svoje dve deti a jedno profi, a nie je ochotna prijat dalsie dieta ani len pocas dovolenky inej profi, a riaditelka to respektuje... jednoducho na to nema podmienky, alebo chce chranit svoje deti atd. .. kazdy to moze vidiet inak... niekto je spokojny a funguje mu to, ked ma dom plny deti, niekto vie, ze jeho hranice su 1 profi dieta a dost 😉 ide o to, aby to kazdy robil naozaj kvalitne 😉

najjulinka
autor
30. nov 2014

@saskah7 tak tak.. .len čím dalej tým horšie to vymysleli.. netlačili by do viac deti, ekby to nechali tak ako bolo... jedno dieťa pol uvyzkua 2 deti presne 2x tolko..... ale tak ako je to teraz je to otras.....
lebo mnohokrát človek koli profiččaťu čo ma doma a nechce mu ubližiť, tak sa donuti vziať dalsie, aby ostal profi... lenže toto nikomu nepomože..... takto sa to nedá robiť naplno...... chapem stranu decáku, že to tak potrebuje a chapem profi, ktoé maju svoje hranice...........

moj sen bol taky, že v pohode dve deti,a le ked budem staršie, že budem chcieť už len jedno.... proste človek mladší nebude a síl mu pribudať tiež nebude... a v podstate po novom sa to tak neda..... a človek čo to robí so srdcom može byť dotlačený že to proste len robí.... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 dúfam, že to zmenia.... mne počet 2 vyhovuje v pohode.... zatial.... ale raz budem mať aj 50 a fakt nemám ten pocit, že aj vtedy to bude vyhovujuci počet pre mna 😀 😀 😀 😀 😀 😀

matkaasebko
3. dec 2014

Baby ako by to bolo keby dieta co mam v profi zistime chorobu kvoli kt by bolo ztp...kedze nemam vysku zobrali by mi ju alebo bybstacilo dorobit nejaky kurz?

najjulinka
autor
3. dec 2014

@matkaasebko na ztp treba vyšku či kurz????? o ničom takom neviem

matkaasebko
3. dec 2014

@najjulinka no nieco take nam hovorili na kurze...ale dnes zrovna prisla kontrola tak sme to odkomunikovali...🙂) a ze netreba...🙂

macmart
7. dec 2014

Baby ja som sa vam este nepochvalila s fotkov nasho slniecka vola sa Števko ma 1,5roka a u nas je od aprila na foto sme ho videli prvy krat 🙂

mamina6515
27. dec 2014

Ahoj maminky.Mám otazku dlho už niekolko rokou uvažujeme že si zoberieme dieťatko do Ps. Stavali sme už 3 domy stale sme sa stahovali a teraz sme sa usadili .Som na Invalidnom dôchodku kde už budem trvalo mám 5 deti ale dve dospelé samostatné a 2 školačky a synček najmladší ma 5 rokou.Otázka znie???? mám isť za svojim snom pomôcť niektorému dieťatku vyrastať v rodine ,či mám narok vôbec ked som na Invalidnom dôchodku a som doma a môžem sa dieťatku venovať?.Ďakujem za každú odpoved. 😉

macocha
27. dec 2014

@mamina6515 vždy treba ísť za svojim snom 😵 😵 Len si treba dôkladne zvážiť svoje reálne sily, aj to skonzultovať.

mamina6515
27. dec 2014

Ďakujem za reakciu na moju otazku silu mám toho sa nebojím aj rodine by prospela zmena 😀

dzejny22
4. jan 2015

Žienky budete také zlaté a poradíte mi niektorá ako začať ak sa chcem stať profi rodičom??? Čo to som si na nete naštudovala, ale zaujíma ma viac ako to chodí v reálnom živote..Ďakujem

matkaasebko
4. jan 2015

@dzejny22 najst kurz kde sa organizuje ja som bola napr. cez urad prace...ale da sa spravit aj v navrate a este niekde...ja som si uz pocas kurzu podala ziadost do domova...bola som na pohovore...a klaplo to...🙂) hned na prvy pokus..potom boli este u nas mrknut podmienky a tak...a teda presla som...🙂 a baby uz mam doma vyse pol roka...dostala som ich hned po ukonceni kurzu...

liwka
5. jan 2015

Ahojte, kočky dodatočne prajem krásny a úspešný rok 2015. Dlhšie som sa neozvala, bo nám krachol pc a dllllho nevedeli prísť na to, kde je problém 🙂
od konca septembra mám doma profíčatko rovno z pôrodnice, dne má 4 mesiace. V januári bude súd o určenie právnej voľnosti, takže je predpoklad, že u nás dlho nepobudne.

matkaasebko
5. jan 2015

@liwka a ja ze co je s vama ;) juuj babo malinke...ja mam stale tie iste baby a dufam ze estebdlho aj mat budem 🙂 mne ziadne info co bude dalej nikto nepodava tak neriesim...ale pre starsu mozem zacat vybavovat skolku tak uvidime...

sonda2
7. jan 2015

Ahojte, uz 4 roky sa neuspesne pokusame o babatko a kedze sa nam stale nedari a chceli by sme mat rodinu, zvazujeme, ze sa stanem profesionalnou matkou. Momentalne som na urade prace. Docitala som sa, ze aby som sa stala profesionalkou, potrebujem si spravit kurz cez UPSVaR a potom sa zamestnat v detskom domove. Moja otazka: Je jedno, ktory DD si vyberiem alebo to musi byt len v mieste bydliska? Kto urcuje pocet deti, pohlavie, vek a pod.? Budem dostavat aj mesacnu odmenu, a kolko? Mozem sa uchadzat o pracu v DD aj ked mam zivnost? Ako je to ked dieta dovrsi plnoletost?
Je toho vela ale velmi by som chcela pomoct druhym a mat svoju rodinu. Dakujem

najjulinka
autor
7. jan 2015

@sonda2 ak tužite po bábu na furt, tak by som do profi nešla, lebo vas to skor dorazi... poriešte babo na furt... a potom kludne aj profi zvladnete... 😉
Deti vybera decak... občas može vybrať profi z toho čo je.. ja som parkarat vyberala z troch deti, medzi ktorými boli pardnove rozdiely.. .vacsinou davaju po 2-3 deti.. 1 vynimočne.. vacsinou ak je nejaky zdrav. problem.. .
plat je vecou decaku....

sonda2
7. jan 2015

@najjulinka dakujem za odpoved

1inis1
9. jan 2015

Ahojte, rada by som sa spýtala......Na plný úväzok sú 2 alebo 3 detičky? Ja by som chcela začať, ale len s dvoma deťmi, keďže mám svojho malého ešte. Aký je postup? Mám ísť do domova radšej osobne, alebo napísať žiadosť? Čo všetko sa na pohovore pýtajú? Máme 4-izbový byt, ako sa to posudzuje? Keďže s 2 deťmi z DD by sme vlastne boli 5-členná rodina....Stačí to na bytové priestory? Viem, že otázka platu je individ., možno háklivá, ale fakt by ma aj to zaujímalo (stačí v IP). Budem vďačná za každé info.....A najviac by ma zaujímali DD Piešťany, Myjava, Skalica.....Veľká vďaka zatiaľ 🙂

najjulinka
autor
9. jan 2015

@1inis1 ževraj už len plne uvyzky su.. .bezohladu na počet deti.. kedysi bolo 1 dieťa polovičny....

1inis1
9. jan 2015

@najjulinka ano, to som niekde zaregistrovala.....Len by ma zaujímalo či stačí na plný úväzok 2 deti?????

1inis1
9. jan 2015

Ako nič v zlom......ale napr. 3 deti na plný úväzok????? Ja mám vlastné jedno.....a je taký náročný....Prečo to zmenili? Kedysi sa dalo jedno dieťa na polovičný? Nie???

1inis1
9. jan 2015

Ono, situácia je u nás taká, že ja mám kurz profi rodič. ešte za slobodna cca 6 rokov dozadu......Brala by som hocijaké dieťa, aj napr. s postihnutím......Len odvtedy som sa vydala, mám vlastné....a muž????? Bol relatívne proti tomu stále.....teraz privolil......ale max. 2 deti, keďže máme len 4-izb byt. Len teda mám obavy, či to bude stačiť....a či dajú 2 deti na plný úväzok????? A viem, že si to človek nemôže veľmi vyberať, ale radi by sme prijali deti do 2-3 rokov. Ako, čo je prípustné na pohovoref? Môžem vôbec uviesť svoje požiadavky???? Nemám ich zvlášť špecifikované,....len akurát ohľadom veku by som prijala deti do 3 rokov.....

macocha
9. jan 2015

@1inis1 zháňam profi zamestnanie v Piešťanoch už pol roka a je to slabota. 😒 Máš ale výhodu, že máš manžela, mňa toto dosť znevýhodňuje. A prípadne pomôže, ak máš k dispozícii auto.
Osobne ísť do DeD som ešte neskúšala, ale písala a volala som do všetkých v okolí. Všade majú plný stav, ale vraj ma "vedú v evidencii" a v prípade uvoľnenia miesta ma budú kontaktovať - čomu ale veľmi neverím, tak si to z času na čas obvolám znova.
Na pohovore môžeš - podľa mňa aj máš - povedať, čo si predstavuješ, hoci riskuješ, že pred tebou uprednostnia človeka ochotného vziať 3 deti. Na plat sa pokojne pýtaj narovinu na pohovore, to je úplne že normálne a oni na to otvorene odpovedajú.

macocha
9. jan 2015

No a s tým plným úväzkom - profi rodič je čosi ako domácky zamestnanec, tam sa zmluva nepíše na počet hodín a teda na rozsah úväzku. Ale plat sa upravuje podľa počtu detí. Takže to pokojne môžeš považovať za plný úväzok na dve deti, na jedno je nižší plat a na tri vyšší. 😉

najjulinka
autor
9. jan 2015

@1inis1 ano.... furt je to plny uvyzok... vsak pisem...

1inis1
9. jan 2015

@macocha to ma teda dostalo....že pol roka......Ja by som to chcela v priebehu 2-3 mesiacov ☹ Môžem sa spýtať, ty si sama? To uprednostňujú páry???? Ja sa tam chystám osobne so životopisom v ruke.....

1inis1
9. jan 2015

@macocha auto máme tiež.....No skúsim si napísať žiadosť, životopis a ísť tam osobne....

macocha
9. jan 2015

@1inis1 no tak to potom daj vedieť. Počula som o tom, že osobne treba chodiť zháňať prácu, ale mne to nejako neštimuje. To len tak nablind zaklopať na dvere... ja som vždy najprv zavolala. Aby tí ľudia mali čas, keď prídem, aby tam vôbec boli. Veď pohovory robí riaditeľ, ten zrejme nemá veľa voľného času... alebo?

A áno, páry uprednostňujú, a ja sa im ani nečudujem 🤐 hoci tá práca by sa mi teraz veľmi hodila. Veď aj pre tie deti je najlepšie, ak majú aj ženský aj mužský vzor, mamu aj ocka.

1inis1
9. jan 2015

@macocha no veď, ja som tiež bola zvyknutá najprv poslať žiadosť a čakať či ma pozvú na pohovor....Ale dnešná doba si asi vyžaduje ráznejšie riešenie 🙂 nakoľko mi bolo povedané, že niektoré žiadosti sa ani nečítajú, neotvárajú........smutné....čo už.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre