Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

magimary
20. máj 2009

mexx, ty máš teda kombinácie!!! 😀
nejdeš náhodou s malým na kontrolu k neurologičke (teraz v piatok v dd)? 😕

lenkove
20. máj 2009

Magi,
viem ze aj menej, ale mna tie nad 5 viac zaboleli.. lebo sa vazne obavam,ze o ne nie je velky zaujem.. naraz prijat je to vela deticiek... ale verim, ze su dobri ludia, co to zvladaju 😵 😵
jasne, ze sa tesim.. len mam vzdy strasny strach, ked soferuje a ked prisiel o deviatej rano z posiedky, tak si viem predstavit ako budem trpnut ked o piatej sadne do auta 😒
ako moj svokor hovori "mladenec" 😉
ja sa tu normalne chytam za hlavu a rehocem a rozculujem sa zaroven... to dospeje niekedy? 😅 😝

lenkove
20. máj 2009

Aby Meg nebola tehula 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😵

mata2
20. máj 2009

ja by som bez kavy ani nevedela trafit rano do kupelky 🙄
ale tiez som este nejedla 😅

lenkove
20. máj 2009

Meg - Mexx 😉

Mata. ani ja.. ja som bez kavy zivotu nebezpecna 🙂 😀

mata2
20. máj 2009

mne sa dnes snivalo,ze sa mi narodili trojcata 😀 moli uplne drobunke,zabalene v rovnakych zelenych zavinovackach,ani neviem co to bolo,ale strasne som sa z nich tesila 😅

mexx
20. máj 2009

Mexx nie je tehula, teda jedine zeby nieco nepostrehla... 😅 😀 😉

Mary, nejdem, nam to naplanovali az niekedy v juni, tak potom pojdeme... Ale ked tam budes, by si sa mohla spytat, ako je to s tym gastrom... 😕 Teraz mlieko este mame, tak som povedala, ze to poriesim potom na schodzi, ale keby bolo treba tie papiere vybavovat, tak by sme skocili aj skor...

lenkove
20. máj 2009

Mexx 😀 😀 😀

lienocka235
20. máj 2009

tak ja prispejem s velmi pozitivnou spravou... budem teta... teda uz trojnasobna... 😵 😵 😵

mata2
20. máj 2009

super sprava,lienocka 😵

macocha
20. máj 2009

Ahojte,

lienočka že tiež gratulujeme 🙂

My sa tuším rútime do nejakej krízy (v adaptácii alebo v disciplíne či čo)... od rána sa Dianka na mňa lepí, keď som si od raňajok odbehla doliať čaj, hneď straaašný rev, že ju nechávam v izbe samú a pod. Reku potrebuje sa uistiť, tak sa trochu budeme dnes viac nosiť. Ale vonku úplný opak. Smerom domou ju boleli nožičky, ani nevládala ísť - ale opačný smer (= k ihrisku) zvládla behom, dlabala na mňa aj na nosenie. Cestou domou sa za tých 200 m asi 5-krát hodila o zem za sprievodného ziapania, čo sa odrážalo až od železničného mosta 😝 😠 fakt mám dosť čo som tak zatínala zuby, aby som ju nestrieskala.

lenkove
20. máj 2009

Mimi
moja.. zeby prva puberta? a nezamilovala sa na tom pieskovisku nahodou? 🙂

mata2
20. máj 2009

macka sa trieska o zem 15x denne,vobec si ju nevsimam a po chvili vstane a hra sa dalej.

macocha
20. máj 2009

Leni: Ani nie, keď mi tam zdrhla od cesty, nebolo tam ani nohy... som myslela, že ju to tak nebude baviť a vráti sa, ale 10 min sa bavila tým, že sledovala, kedy to už nevydržím... 😠 A keď došli ďalšie deti, už som ozaj nevydržala, lebo to hrozilo úrazom 😠 😠

Inak ešte som Ti chcela povedať k včerajšej debate o príprave na úrade... asi máš pravdu, že sa k Tebe potom budú chovať lepšie a prednostne dostaneš nejakú vychytávku 😉 Ako vám hovorili, že tí z úradu sú najlepšie pripravení, mňa sfúkli, že som nepripravená - a vieš za čo???
(chvíľka napätia... 🙂)
Že som sa opýtala, či je Dianka v profi alebo v domove. Hneď: "ako vás to pripravili, veď jasné že do 3 rokov musí byť v profi..." Som si vtedy hryzla do jazyka. Veď jasné, že u nás sa na tento predpis dôsledne dbá...

najjulinka
autor
20. máj 2009

Ahojte. Tak my dnes poobede sme mali takú fajnovú chvílu. Baby sa o dušu rehotali a spolu hrali aj vyše pol hodky... No uplne paf som... Zlaté moje... Lucinka si sice dava pozor na svoje hračky a vie, že Duplo je jej, tka nechcela požičať... Ale nechcela požičať ani prazdny kotučik od WC papiera, ani nič... Tak jej vravim, že ale ako sa ma Dominika s nou hrať, ked jej nič nedá a že chce aby sa s nou na zemi hrala a to tak nejde, ked na tej zemi jej nič nepožičia... Tak sa rozhodla, že ten kotúčik od WC papiera by mohla požičať, tak jej ho pekne do ruky dávala, že "páči sa" 😵 😵 😵 No lubia sa užasne...

No ja som sa tu nechválila... ale ked je už o tom reč... tak aj ja asi budem teta... a tiež teda už trojnásobná.. a aby nebolo málo zároven budem asi aj teta z druhého kolena a to tiež už dvoj alebo trojnásobna... ale neviem či to je na gratulácie... neviem nakolko tie detičky boli v pláne a nakolko su chcene....... kedže obe holky také mladé 🤐 😉 🙂

cigaretka5
20. máj 2009

myslite si ze je odvazne trufat si na dvocatka? no mne to pride uplne to najuzasnejsie i ked si uvedomujem ze to asi nie je jednoduche a deti zasadne placu v iny moment ale mat jedno dieta je podla starej pravdy iba na plac ja chcem velku rodinu idealne dvojky a potom este jedno maznadielko : Myslela som si ze nam cez umele vydu dvojky a jedno maznadielko bude so smutnymi ockami s domova ale nevyslo a ja mam pocit ze panbozko to urobil preto aby sme si deticky adoptovali vsetky tri

Niekto sa ma pytal kde vybavujeme, my sa snazime vybavit v BA i ked sme taky trosku specificky pripad . Byt iba jednoizbak mame v BA ale tu aj robime tak vybavujeme v BA aj kvoli prirpave ale s detickami sa stahujeme do velkeho domceku s bazenikom a saunickou lenze to uz je TT region .
Som zvedava co povie teta zo socialkky ked uvidi tych 50 metrov stvorcovych. Ked sa jej bude zdat malo vezmem ju do auta nech sa ide okupat na dom no nie?

najjulinka
autor
20. máj 2009

cigaretka nie je to odvážne, je to suprové...
Je nás tu viac takých "švihnutých" dvojťatových... aj ked nemaju, tak chcu a pod...
Mne teraz dvojky tiež chýbajú... A kedže vidim ako sa sudy vleču, tak asi skor očakávam , že budem mať tri detičky po roku zhruba ako dopasované nejaké bábo k Domči...
Inak baby u nás v domove nič malé zdravé na sklade nemajú ževraj.... No takže pre mna asi budu objednávať, ked to bude aktuálne.... Takže dostanem to čo príde, bez vyberania zjavne........

mata2
20. máj 2009

cigaretka,ved to je dobre,ze placu kazde v iny moment 😀 .par krat sa stalo,ze v noci plakali spolu,a mala som dost 🙄

cigaretka5
20. máj 2009

baby mozno ma budete mat za uplne blbu ale celkom niektorym veciam nerozumiem a vy ste proficky tak mi to urcite budete vediet vysvetlit.
Chcem dieta, vybavim vsetko a potom co ? ked sa babo narodi ma ho profi matka a ta ho potom odovdza adoptivnym rodicom? alebo sa babo narodi teta z uadu mi zavola a ja ho berime z porodnice?

mozno blba otazka? nie je vam profi matkam smutno za tymi mimcami ked idu do inych rodín?

a este jedna vec by ma zaujimala. Diologicka matka dava dietatku meno? a to ma do smrti? alebo ho mozme pri adopcii menit?

dakujemň

najjulinka
autor
20. máj 2009

cigaretka:
- je viac možnosti: z porodnice rovno do adopcie, z porodnice rovno do profi, ale aj také, že z porodnice do domova...
- matka dakedy meno dá, dakedy nedá... ak bereš rovno z porodnice, tak je na 99,9999% isté, že meno nedala, mnohokrat sa už určí meno bábätku také ako chcete vy...
- meno pri adopcii meniž možte 😉

lenkove
20. máj 2009

Mima
no tomu nerozumiem ako si mohla byt taka nepripravena! no to je hrozne! 😝 🙂 ani sa mi nechce o tom vsetom pisat, lebo to s tymi vychytavkami.. keby ste este vedeli co mne vravela nasa psycho.. 🤐 🤐 ze ake hrozne, su rodicia co si myslia ze nemusia cakat v poradovniku a hladaju si dieta sami, no to sa nema stavat 🤐 🤐
a este ze sa vracaju deti.. babule ako sa da dieta vratit?
viem si predstavit po interakciach
viem si predstavit, ze pred sudom sa rozhodnes, alebo socialka rozhodne, ze vy spolu nezostanete..
viem si predstavit, ze niekto vrati pestu dieta..
da sa vratiti dietatko, ktore mam adoptovane? to co za haluz..

lenkove
20. máj 2009

a podla vas existuje naozaj boj neziskovky versus uradovky? 🙄 😕

lenkove
20. máj 2009

ale asi by som mala radsej mlcat,ak tak napiste IP 😝 😔

cairka
20. máj 2009

ahojte. neviete ako sa kalibrujú teplomere digitálne? abo teda kde to robia 😒 už ráno veve vstala teplá, tak som jej merala a nič, nemala teplotu, tak sme šli von, tam boal teda príšerne umraučaná 🙄 a pred spaním mi to endalo a odmerala som jej ešte raz a mala 38,5 - ale teplotu tela nemá vyššiu, ako mala ráno, tak teraz neviem, čomu veriť. už minulú chorobu sa mi zdalo, že meria ten teplomer divne 😒 tak som sa už dozvedela, že treba vraj teplomer občas nakalibrovať nanovo, len som sa nedozvedela, že kde, prípadne ako 😖

cairka
20. máj 2009

lenkove, tá vaša psycha je psycho 🤐

mata2
20. máj 2009

nasa psycho sa uistovala,ci bude mat macka samostatnu izbu....ze aby ju chalani sexualne neotazovali..... 😝

najjulinka
autor
20. máj 2009

joj takých psycho psychošiek je habadej.. A takým čo papier nedali, že viac deti nezvladnu, tak otehotneli a mali nie jedno ale aspon 2 ešte potom... 😀 Inak posledne čo ma vytočilo, tak som sa dozvedela, že jedna uradnička sa rozhodla nezapisať dajakých do zoznamu, lebo to treba aj vychovať a muž je už starý (45rokov !!!!).. .Muž!!!!! Nie žena.... ešte by im bola ochotná dať nejaké 10ročné deti možno.. .a oni chcu mladsie ako ich posledné zatial... čo má niečo cez rok....... proste des............ Vsak muži možu mať deti nonstop.. .Ešte keby žena mala 45, tak ešte pochopím, že jej povie, že aspon 2-3ročné by sa hodilo, je to také hraničné,a le ani to nie je stará... Sakra... Oni by chceli všetky matky (a otcov) okolo 35ky, lebo to už beru ako fakt, že asi "vlastné" nestihnú...

Inak aj nám psychoška jedna povedala, ž enech máme vlastné deti a potom nech idem robiť profi... Ked počujem také reči.. .joj ma trhá.. .to ked dakto chce byť doktorom, tak najprv nech ide robiť všeličo iné a ked ide už do staroby a ruky sa mu začnu klepať, tak nech ide mäsiarčiť do nemocnice... mne tie rady tiež tak pripadajú.. .že ekd už nebudem vládať behať, tak nech si vezmem drobcov a behám s nimi po ihrisku 😀 😀 😀 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 joj ked pride na pretras čo komu aká psychoška a uradnička poradila, tak .... joj... sa len rozčulim......... 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠

najjulinka
autor
20. máj 2009

mata2 - dobré... no každému čo chýba... tak na to psychoška velmi myslela.... 😝

lienocka235
20. máj 2009

cairka neporadim ti s teplomerom .. skusila by som vybrat baterku a prip. dat novu alebo vlozit spat...

lenkove... mas IP

cigaretka tieto otazky ti zodpovedia na priprave...
ale tak v skratke...
ak mas vsetko vybavene... atd... ak chces novorodenca bieleho zdraveho tak proste cakas kym prides na rad..
ak akceptujes aj ine etnikum atd... suroden. par a pod.. tak mozes nahliadnut do zoznamov ked mas pravoplatne rozhodnutie o zapisani do zoznamu...

wolfskinka
20. máj 2009

ahojte tak som sa zase na chvilku dostala sem ... nestiham absolutne nic

neviem ci som vam hovorila v pondelok sme podali ziadost a teraz cakame na rozhodnutie zo socialky ze mozeme zacat pripravu, neviete mi povedat kolko trva to ze socialka si vyziada nase odpisy registra trestov a napise rozhodnutie ze mozeme zacat s pripravou ???

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre