Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

najjulinka
autor
25. máj 2009

Tulenka presne uvažuješ ako ja, s tým radom mien... Len uvažujem ako sa taká CEKIKA može ozaj volať... žeby CILKA? 😝 😖 😝 😖 😝

lienocka235
25. máj 2009

pimpa ja byvam v SC tak som sa chodila prechadzat po pesej zone alebo na jazera... ale poznala som to tu dokonale...

najjulinka
autor
25. máj 2009

ja tu asi zbastim celé Kočičí jazýčky... 😅

cairka
25. máj 2009

tuleňka, tak vy marodíte zas? tak sa rýchlo liečte
ja už som sa dala ako tak dokopy, ale už mi bolo aj lepšie 😝 a veve stále horúčkuje o sto šesť 🤐 a to sme v stredu mali ísť na tú krv, dúfam, že to neskreslí výsledky ☹

juli, lucka si tvorí vlastnú reč 😀 asi chce byť inkognito 😝

najjulinka
autor
25. máj 2009

Cairka, Lucinka bude po mami 😵 😀 😀 😀 Ja som bola "pečálna" a moje slová su genialne od jednoduchých ako TA, MA, cez JEBAČKO až po POMPETER... 😀 😀 😀 Ja s Lucinkou nemám problém.. .ja dost rozluskam aj jej slovo i-i-čka - čo je cez lyžčku, električku snád všetko čo končí na "ička" 😀 😀 😀

janivonbenji
25. máj 2009

pimpa,
aj ja som chodila na prechádzky 2x denne - doobeda a poobede, ale našťastie u nás sa tie trasy dali tak celkom pekne meniť...ale určite si prispôsob koľkokrát na akodlho a tak, ako to vyhovuje tebe a malému a vášmu režimu ( poznám strašne veľa báb, ktoré nechodili vôbec aj niekoľko dní na prechádzky s malým a nechávali ich len v paneláku na balkóne !? )
a ešte ty si dobrá, že 14-dňová mamina 🙂 , neviem, či niečo nepokazím,keď ti napíšem, že ja som už takmer 3-ročná mamina a niekedy neviem kam z konopí a "biologickým maminám" v našej rodine sa doteraz neodvážim radiť aj keď malého mám takmer od narodenia, ale to je asi skôr nejaký blok vo mne.... 😒

najjulinka
autor
25. máj 2009

janivonbenji malým detom je to tak fuk, či su na balkone alebo doma alebo vonku... kým to leží v hlbokom kočíku... treba hlavne čerstvý vzduch 😀
Ja som doslova nikdy nekočíkovala.. .ja potrebujem ciel... bezcielne chodenie mi pripadá ako zabíjanie casu... kocikovala mi sice takt bezcielne jedna pani... ale ked somnemala ju, tak stale kdesi som išla... proste ciel... nejaký obchod, urad, banka... proste čosi...
Teraz chodim s detmi 2x von tak bežne... doobeda von, poobede spať a potom zas von... ale napr. vcera a aj dnes len 1x doobeda.. .dokonca vcera Dominika vooobec... Ju som len prikryla a otvorila pri nej balkon 😀 😀 😀 To tak zvyknem stále cez den, ked spí a je tak teplo...

yukki
25. máj 2009

Ha, Cairka, a nemá dnes náhodou meniny Vaneska? Dakde som to tuším zazrela...že dajaké mužské meno a ešte Vanesa...ale neviem, či sa nemýlim...každopádne aj keby nemala tak jej prajeme všetko najlepšie a hlavne zdravíčko!!!

najjulinka
autor
25. máj 2009

yukki jasne.. urban... vanesa.... tak setko naj Veve 😅 😵 😀

janivonbenji
25. máj 2009

juli, tak to máš s tým vzduchom pravdu...len ja som to brala aj čisto egoisticky, že prosto ísť von, vidieť aj iných ľudí ako malého a mm, trochu sa popohybovať a tak...a ešte ja mám trochu problém s balkónmi, že sme na prízemí, takže nič moc....
..ešte šťastie, že ja nemám problém sa len tak bezcieľne túlať.... 🙂

rita55
25. máj 2009

vaneske vsetko naj 🙂 🙂 🙂

cairka
25. máj 2009

dakujeme 😵 aj by vám veve pusu poslala (je už hore) ale radšej nechcite 😝

najjulinka
autor
25. máj 2009

Ja som na balkon nikdy nedavala... Lucinku sme doniesli v zime... v DD nevenčili vobec... chodila som s nou do práce a to bohate stačilo na venčenie... bývali sme u našich.. .balkon žiaden 😀 😀 😀 Ked sme vzali Kika, tak už sa vo velkom otáčal a celá zem bola detí... nedržala som ich zbytocne v kočíku... ked už mi bolo treba povysávať tak išli do postielok......... nech sa možu ako tako hýbať... no a ked sme vzali Domču, tak Lucinka mi už behala po byte, takže sa nedalo... lebo zas nezavrem balkon, ked tam ktoosi hajá.. .to by som nepočula, keby dajaký problém.. .proste keby plakala... no a už sa vrtí ostošesť domča tiež... take ja som ANI RAZ nedala na balkon... a asi ani žiadne už nedám........

magimary
25. máj 2009

ja som na tom s prechádzkami na 100% rovnako ako juli... 😉 🙂
len cieľ a žiadne blúdenie...
a ak som náhodou cieľ nemala, tak som si ho našla... 😉 😅

laculik
25. máj 2009

vaneske vsetko naj aj od nas!
ja som tiez s malou chodila dva krat denne von. Bola vzdy opalena v marci ako po letnej dovolenke 😀.Mna tiez abvilo aj bezcielne, hlavne ze bol klud - malá priputana v kociku 😅. A mna to doma strasne nebavilo som si priopadala ako vo vazeni. Takze my sme boli stale niekde. Vsak tak,ako aj teraz 😎.

najjulinka
autor
25. máj 2009

mary no este aj v tomto sa zhodneme... bludila som len raz bezcielne s kočíkom... ale to len par minut, lebo som povodný ciel zdolala rýchlo a hlavne deti zaspali... tak som išla kuknuť našu školu .. .kam som chodila na ZŠ... a ešte raz s Luckou som takto bola tiež bezcielne kuknuť našu šolu, lebo tiež mi bolo treba zabiť len pár minutiek a na mieste ma to nebavilo.. .ale kuknuť školu to už je niečo ako ciel... 😀

laculik
25. máj 2009

a ked sm edoma, tak nieco musime robit. proste som psychos, ako moj muz tvrdi, oje v riti... 😀 😀 😀

laculik
25. máj 2009

tak to som aj ja vzdy nieco chodila omrknut, nikdy som nesla ze uplne nic. ale to ako ciel neratam, ze napr., pozriet pekne nove domy, alebo prerobeny most, aebo zrekonstruovanu budovu. Byvali sme vtedy v centre uplnom, tak to som vzdy nieco vykukala 😀 😀 😀.

cairka
25. máj 2009

aj my sme chodili a chodíme 2x a cieľ si vždy nejaký nájdeme, tiež hlavne čisto egoisticky, aby som nebola zavretá doma...

magimary
25. máj 2009

ja som bola pri sbojich prvých deťoch (ešte po Timka) celé dni mimo domu (mňa nikto nikdy doma nenašiel, lebo som mala milión "cieľnych" aktivít...
ale odkedy sme mali dvoječky, aktivity (so skorým vstávaním v MC) sme vynechali a radšej som ich nechala vždy dobre vyspinkať (a najleošie sa vyspinkali v kľude v postieľke a bez natriasania v kočíku a odvtedy tak fungujú všetky deti, čo máme...

ale, pravda je, že oveľa viac ma to ťahalo von, keď sme bývali na bytovke...teraz otvorím dvere a sme vonku (na dvore) a to nám stačí...

ale aj teraz bývam málo doma, lebo ja mám stále čo "riešiť"... 😀 , skrátka ciele túlania si väčšinou nájdem ( a praktické 😅 ), ale vždy až popoludní, keď to spájam s cestou pre chlapcov do škôlky...

najjulinka
autor
25. máj 2009

no laculik mna tie 2 deti zniest dole a v zime poobliekat a vsetko stalo tolko siiil... a ked este dole pri prekladani som zacitila ho***, tak som bola na mrtvicu... ja som spotená bola a ešte som z bytu nevyšla dakedy.. .a to mi ludia vraveli, že cipana aká rýchla som a ako mi to lahko ide... všetky pohyby natrenovane, ale na makačke to neubralo... ale ine je napr. v rod. dome, ale len so solo kočíkom.... to je o inom...
mne ked bolo treba ist do obchodu koli jednej veci, tak som radsej nesla... mali sme v takom pripade daco ine na obed... proste mrazak plný stále... a vždy nejaká pizza alebo nejaý polotovar v nom...
ale je fakt, že takých dni že celý den som bola doma bolo málo.. .a bol to do isteho veku detí odpočinok... potom sa už muselo.. presne tak ako pises laculik. ..deti priputane a klud... 😀 😀 😀

lenuska74
25. máj 2009

Ahojte 🙂

Vave všetko naj naj a nech sa rýchlo vyzdravie slniečko 😵 😵 😵

magimary
25. máj 2009

jéj, leňuška, aký nový image!!! 🙂
sekne ti to 😉 !
konečne si dokonale viditeľná.... 🙂

leni, už dávnejšie som sa Ťa chcela spýtať, ako pokračujú Tvoje adopčné snaženia? 😕

lenuska74
25. máj 2009

ahoj magimary image čerstvo dnešná fotka synátor sa realizoval 😀 😀
a snaženia by boli ale iba z našej strany, ale ako vždy tety úradníčky si myslia poniektoré ,aby som zas neubližovala všetkým, že oni su tie mudrejšie ktoré všetko vedia dokonca až také dôležité sú že iba oni vedia komu sa ktoré deti hodia ☹ takže sme na tom ako pred 2r. 😢 a už ma to prestáva baviť všetko je len kupčenie okolo deti

magimary
25. máj 2009

povedz Domkovi, že je šikovný...realizácia mu vyšla... 😉
fakt, stále nič???! 😨
ani Vám nikoho neponúkajú?!
a aj sa im pripomínaš?

už je to dva roky, čo čakáte? 😕 🙄 😨
a chce sa Vám vôbec ešte do toho? veď to už si budeš musieť asi aj obnovovať prípravu, či nie?

tulenka
25. máj 2009

aj od nas Vaneske vsetko naj, hlavne to zdravicko a nech mamina poslucha 🙂 A pusinku len tak sterilnu virtialnu 😅
dobru nocku vsetkym"

lenuska74
25. máj 2009

jej tulenka ty ešte nespíš 🙂
no ešte nám plati do decembra ale o obnove už neuvažujeme ani náhodou, možno raz niekedy v budúcnosti sa dám na profi 😀 ak sa zmenia podmienky v DD

najjulinka
autor
25. máj 2009

Dobrú noc. Ja idem do hajan.

magimary
25. máj 2009

hm, leni... 😒
a už ste mali nejaké (nové) ponuky? 😕

lenuska74
25. máj 2009

hej a ako inak nenašiel nám ich ani úrad ani neziskovky 😒 no ale čo už kde nije vôľa tade cesta nevedie ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre