Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

laculik
5. okt 2009

tak aj mna ste magi a maznacik predbehli. tak som rada, ze sa zhodneme 🙂

mixka
5. okt 2009

by ma teda zaujimalo, ako ja adopciou pomaham sebe... prachy od statu skoro ziadne, satim a zivim dve rovnako stare deti, nicia nam byt a vsetko co vidia, obdobie vzdoru s nimi zacina lomcovat paradne... ale pomaham sebe 😀

laculik
5. okt 2009

jasne mixka, ze pomahas sebe. ved deti nemame preto lebo chceme aby tu bolo viac detí na svete. deti mame len kvoli sebe. 😉 psychicka zalezitost.

cairka
5. okt 2009

mixka, napríklad tým, že máš dobrý pocit, že si v ich rodnom liste 😉

maznacik007
5. okt 2009

juli.. ako no sudy ... su sudy .. to beriem.. ale ako ta praca tych socialnych a najma nas DD tak to mi berie dych..a akekolvek iluzie...
nechcem zatial ani pisat velmi ze co... uvidime ako sa k tomu postavi sudkyna... /mozno sa stane zazrak/ ide o to ze matku nakoniec bude zastupovat stara matka.. / zrusili to povodne rozhodnutie/ a ta je kdesi... no.. sem by sa hodilo neslusne slovo na v r..i takze uvidi sa.. a co je horsie.. nie su ochotni predlzit HP.. tak uvidime...

ale poznate ma... ja sa zdvihnem otrasem kuknem do postielky... a bojujem... ale potrebujem aj pomoc zo zalohy... /od vas/ tak dakujem za kazdu myslienku.. venovanu nam.. 😉

mixka
5. okt 2009

v rodnom liste ich chcem mat kvoli nim, nie kvoli sebe. ale inak ich mam preto, ze som ich chcela a to rozhodnutie bolo moje, cize v tomto smere ich mam kvoli sebe.

najjulinka
autor
5. okt 2009

maznacik a zas sudy vidim pozitivnejsie ako decáky a urady... vo všeobecnosti.. .su vynimky aj tam aj tam

yukki
5. okt 2009

To u mňa zas jedným z prvých dôvodov bolo, že som chodila z lesa okolo Domova a prišlo mi to také nelogické že tam je toľko detí bez mamy a ja mám prázdny dom 😀 😀 😀 😀

najjulinka
autor
5. okt 2009

mixka my sme tu všetky sebecké. .kcem deti.. .aby sme ich lubili a aby sme boli lubene... 😉 😀 😀 😀 a oberame decaky o ne... proste sebectvo... MY ICH CHCEME... nie deti sa rozhoduju... 😉

cairka
5. okt 2009

mixka, ale ved to je OK 😉 ja mám tiež veve aj kvôli sebe, ale kvôli nej som ochotná "riskovať" aj bez rodného listu...na stetnutia s biorodinou som pred troma rokmi bola (teoreticky) pripavená, teraz som rada, že sa nekonajú, hoci keby veve chcela vyhľadať za pár rokov, tak v tom problém nevidím...proste to chápem tak, ako tuším maznáčik písala, že ja som to dieťa neporodila a nemám potrebu, aby si niekto myslel, že to tak je... ak to inému pomáha, cíti sa lepšie, tak OK 😉

maznacik007
5. okt 2009

juli asi som to zle napisala... problem aj ja vidim v socialnych a najma v decaku... ako je to hrozne skostnateny aparat.. kde dobro dietata maju strcene.. v poslednej zasuvke nepouzivaneho stola...
nechapem naco tam sedia a za co beru plat

mixka
5. okt 2009

jo a dalsie dieta chcem pre to, aby boli surodenci spolu, nie preto, aby som ukajala nejake svoje chtice 😀 tie mam momentalne ukojene az az 🙄 😀

magimary
5. okt 2009

mixka, máš ich pre seba a pre ne samé... je to recipročné...
ani pri pestu, ani pri ado to nie je v realite (v citoch, láske, starostlivosti) jednostranne len pre jedného (pre dieťa, či pre rodiča)..., v realite myslím, už pri vzájomnom spolužití, ale pri rozhodovaní (ešte úred kontatom snejakým dieťaťom) to môže byť tak, ako napísala cairka 😉

ale úctu si zaslúžite všetky (úžasné) maminky-či ado, či pestu!!! 😵

mne práve doviezli 20 cveľkých mechov z burzy, čo idem triediť pre decák a pre našich romskych spoluobčanov... (mati 2, nepotrebuješ niečo pre dvojky?, daj vedieť, odložím 😉 )...
no, mám čo robiť, najbližšie 3-4 hodky... 🙄 😅 😖 , tak sa odmlčím...

mixka
5. okt 2009

cairka, ked sa krpky budu pytat na svoju bio rodinu klamat ich nikdy nebudem, len sa posnazim pravdu nejak pekne obliect a ak ich budu chciet navstivit, tak im to umoznim. hladat ich nebude treba, lebo presne viem, kde su...

cairka
5. okt 2009

tak to je jasné, o mŕtvych a biorodičoch len dobré 😝

maznacik007
5. okt 2009

mary... keby bol zimny overal.. tak si odkupim... na mojho... 😉

magimary
5. okt 2009

maznáčik, akú veľkosť?
nepredávam! to je darované, tak rozdávam...
😅 😀

lenkove
5. okt 2009

Cairka

ja ta mam velmi rada a tvoje nazory si vazim a teraz cumim ze co si napisala a dufam,ze som to zle pochopila :- 😅
Mam na mysli vetu "ked to inemu pomaha" 😅 stali sme sa tu obetami zovseobecnovania, ked si kazdy ten svoj pripad zovseobecni a ja to potom tak zovseobecnujuco citam a akosi mi to nejde do rozumu 😅
a pomoc sebe vs. pomoc dietatu? ja to beriem tak, ze adopcia je pomoc najma Detom a nie rodicom..ako koniec koncov kazda forma NRS... ved aka pomoc dietatu, ak ho mas v pestu a rodicia sa o neho nezaujimaju, je pravne volne.. ak nie je pravne volne, to je uplne ina situacia, teda podla mna 😅
ale hlavne je ze su to VASE deti a ze su DOMA 😅

maznacik007
5. okt 2009

mary 86 cca

mia81
5. okt 2009

ahojte maminy prepacte ,ze sa vam pletiem do diskusie ,ale ak som dobre pochopila tak ste tu take co si adoptovali alebo vzali do pestunskej starostlivosti .Chcela som sa vas len spytat ci ste dlho vybavovali osvojenie si dietatka.

cairka
5. okt 2009

leni, myslíš toto? " ak to inému pomáha, cíti sa lepšie, tak OK" 😕 ved to bolo myslené úplne v dobrom, že berem, že niekto to tak chcem mať a cíti sa tak istejší 😕 čo ťa na tom napálilo?

laculik
5. okt 2009

inak podla mna sa rodicia rozhodnu mat deti kvoli sebe. Ved to je znamy fakt. Ze seba uspokojujem tym. Teda aspon to sme brali v skole a aj kamaratka psychoterapeutka mi to potvrdila a tusim aj na priprave sme sa o tom bavili a ja s tym hlavne suhlasim. Ja mam deti lebo som mala potrebu sa o niekoho starat, rozdavat viac lasky, lebo si to tak spolocnost vyzaduje, lebo sme potrebovali (podvedome) posunut nas partnersky vztah, lebo som si musela naplnit biologicku potrebu, lebo mi nestacilo co som mala, lebo som si myslela, ze to je to co mi chyba a ze je to zmysel a naplnenie zivota atd atd. Cize len egoisticky JA je za vsetkym. Ja nech si naplnim potrebu. A nie preto lebo dieta nech je na svete.

lenkove
5. okt 2009

Cairka
ta ani sama neviem 😅 akosi sa mi zamarilo, ze len ty mas pravdu 😀 no ved som pisala, ze som to isto nepochopila dobre 😝 zjavne som prekonikovana 🙄 🙄

Inak, citala si tu diskusiu, ze zo vzorky 4ks skolkarskych lasok su 3 knazi a jeden zije s mamickou? Pozdrav Sebastianka 😀 😉 😉

najjulinka
autor
5. okt 2009

laculik tak tak.. .sme sebecké sviňuchy... 😀 😀 😀 Inak mama vravela,že aj marketing je o tom, že napr. dospelacnke ponožk ysu lacnejšia ko detské a tak.. lebo dieťa je prepych, seba obliekať je nutnosť... že ked aj na to malé spotrebuju aovela menej materialu, tka cena nižšia nie je... 😀

najjulinka
autor
5. okt 2009

lenkove Sebastiankovi praješ 😀 😀 😀

cairka
5. okt 2009

leni 😉 uvidíme, ako veve "poznačí" sebastiánka 😀

najjulinka
autor
5. okt 2009

inak už som vykumala čo je WALL a PET SHOP... to su nejaké diseyovky alebo čo... ja už som tak mimo v tomto podla toho... normalne jak starena...
inak včera jedno decko kričalo na ihrisku "Teta, teta! Teta stojite mi na palici!" (ale dost dlho kričalo toto dookola) No kým mi došlo, že som "TETA"... ja sa tak vooobec necitim... ale podla toho, že som netušila čo je na tých obrázkoch .. mne to WALL pripadalo ako báger... no na stavbarinu som chodila... 😀 😀 😀 tak to som už raidna starena.. anie Teta...

cairka
5. okt 2009

juli, neboj, lucka začne chodiť do škôlky a budeš mať prehľad o všetkom... 😝

dioliana1
5. okt 2009

Cawte, sedim v mestskej kniznici, ya maslostrojom PC 😖 ....Ivka ho utopila v cole... 😢 notebok myslim 🙄

cairka
5. okt 2009

veve do štvrtku vedela o tej bielej mačke, čo je všade, len toľko, že je mačička a v piatok už vedela, že je to Kitty 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre