Prišli k nám. Náhradné rodičovstvo

najjulinka
13. máj 2009

Tak a sme tu. S uderom polnoci...

macocha
25. okt 2009

Zicon ty cvičíš vodiacich psov? 😕 To sa mi vždy páčilo, to by som chcela robiť. Aj záchranárky sme skúšali, len pes už bol starý, inak ho to bavilo.

Čo sa ukladania do postele týka, ja mám v pláne využiť posun v čase, už som na to mesiac čakala 😝 Tak nie že sa niekto pred Diankou prekecnete, že môže o hodinu dlhšie vyvádzať 🤐

macocha
25. okt 2009

K opakovanej príprave: ja som ZA. Pretože už sú zmenené pomery v rodine, je dobré sa pozrieť aj na to, čo to prinesie pre už predtým prijaté dieťa/deti. Samozrejme že netreba ísť úplne od začiatku. Preto sa to aj volá "aktualizácia" a nie "príprava" a má byť individuálna. A platí aj "opakovanie je matkou múdrosti" - nie že by si si to nemohol prebrať sám doma so svojou rodinou, ale aspoň čo sa mňa týka, nezaručila by som, že si dám toľko času, ako keď mám niekde dohodnutý termín, musím tam prísť a ničomu inému sa v tú dobu nevenujem - nezazvoní telefón, nepríde suseda, dieťa sa nerozplače atď. 😉

zicon
25. okt 2009

Ja sice necvicim, manzelka ma jedneho, takze iba vlastnim a k nemu este takeho starsieho orieska.

najjulinka
autor
25. okt 2009

nevzorny rodičia??? však decko nepozná hodinky.. havne, že spi kolko kce...

my máme terza povinné šolenia... hovori sa tam +/-o tých veciach čo sme mali na príprave.. pripadne na klube sa o tom bavilo.. akože super.. ja rada poklaosim s rovnako "postihnutými"... len problém sú deti... kam ich dať....

zicon
25. okt 2009

Nuz ked povinne skolenia tak zabezpecit opatrovanie

najjulinka
autor
25. okt 2009

vsak oni zabezpečia.. .v domove.... a hlavne to nie je tom.. aj keby mi udziu pani poslali domov, tak ot nerieši.......

najjulinka
autor
25. okt 2009

udziu = cudziu

najjulinka
autor
25. okt 2009

jednorazovo to blo o nerv, ale akože každý mesiac si neviem predstaviť.....

najjulinka
autor
25. okt 2009

a navyš nemáme len profideti 😉

zicon
25. okt 2009

Najjulinka My tebe rozumiet, ty nemusiet opravovat kazdy gramaticky preklep

najjulinka
autor
25. okt 2009

mne od istej doby vynechava klavesnica pismenka náhodne... ale ešte sa dá... tak nekupujeme novú...

zicon
25. okt 2009

No a oni by sa neprofi deti t.j. lucku vytoto...

Inac dnes prisla za mnou na tom stretnuti jedna pani a hovori neurazte sa ale ten vas vyzera jak arab, pocula som ze je adoptovany. Ja hovorim je adoptovany ale je rom, nie arab, aj pred malym, takze som bol hrdy ze som pred nim zvladol nezatlc korene. nuz je to rom - ciganca tak je a pekne a zlate.

najjulinka
autor
25. okt 2009

si hrdý, že neklameš??? fiha... no tak to potom som hrdá j ja.. som netušile, že na to človek má byť hrdý.....

Práča pere... Ja sa džgám smotnovým kuzlom.. už druhým... 😅

zicon
25. okt 2009

Nuz cloveka tato spolocenska klima tak trocha zvadza na cetu jemnych lzi. Totiz pri nasom je dost pravdepodobne ze to zacne oznamovat celemu svetu ako ho poznam, dojde za cuzim clovekom postavy sa pred neho a oznamy teta, ujo ja som cigan.

zicon
25. okt 2009

Brutal jak skoro sa zotmelo.

najjulinka
autor
25. okt 2009

Vsak deti tak oznamuju vsetko... Aspon podla ma to je bežné... A čo je na tom ked to dakde oznámi??? či mysliš, že sa s tým postaví pred skína a ten ho hned oskalpuje či čo??? akože skin to bude vidiet že je iní tak či tak...

zicon
25. okt 2009

Nie, len ze je to nediplomaticke, a diplomacia je cesta k mieru a zmiereniu.

najjulinka
autor
25. okt 2009

čo je nediplomaticke?,, že decko hlasi všetko vie??? a čo??? ked je mudre...

zicon
25. okt 2009

Mudre je, to je pravda, ale mudrost dospeleho hovori ze nieje mudre vsetko hned povedat.

lenkove
25. okt 2009

Zicon, a co cakas, ved je to dieta 😀 😀 😀
dieta nevie co je to diplomacia 😎 😎 tak doma pozor na jazyk 😀

zicon
25. okt 2009

A to je to naco som hrdy, prekonal som strach ze dieta to bude hocikde pouzivat.

najjulinka
autor
25. okt 2009

tak tak...
no bože.. naša Lucka ukazovala do rozkrokom ludom, že "pipik".. .dnes už vie, ž enie každý ma pipika, ale proste sa po meste chvalila touto svojou mudrosťou... Je to dieťa... hlási čo vie...

cairka
25. okt 2009

zicon, ved to aj tak všetci vidia 😉 a čo je nediplomatické na tom sa predstaviť 😉 nediplomatické by bolo, keby prišiel k niekomu, že "ujo, ty si cigán?" 😝

zicon
25. okt 2009

Nuz a ja som raz za volantom ukazal co si myslim o chmulovy co ma s cesty vytlacil a bol som v prusere az po usi 😖 😖 😖

zicon
25. okt 2009

No on je schopny otoci to ja som cigan a ty pjeco niesi??

zicon
25. okt 2009

K tomu pruseru, nie ze by typek vyskocil, ale mali hned opakoval gesto ako priatelsky pozdrav.

cairka
25. okt 2009

to je v pohode 😉 takých "dobrých" otázok v správny čas ešte bude 😀 to aby si mal istotu, že nebude nediplomatický bolo najlepšie v roku zapchať uši a nepustiť, nech sa nenanučí rozprávať 😝

juli, mňa sa raz veve v obchode spýtala na úplne cudzieho chlopa, že "a tento ujo má veľkého pipíka?" 😅

zicon
25. okt 2009

Len tak ma napadlo Najjulinka ty soferujes??

najjulinka
autor
25. okt 2009

akože ja to berem v pohode.. .už aj na hojdalkach na ihisku s jedným chlapcom - školkárom vykikovala "Do piči! Do piči! Do pičíííííííí!..." Nevšimala som si.. Bolo to ako iné vymyslené slová a viac to nezopakovala... Ale bolis me asi za riadne švihnuté.. Toho chlapca tam hojdala babka, ja Lucku a ani jedna sme ani jeneho neokrikli, že maju byť ticho... nevedia čo to je, tak načo upozornovať...

najjulinka
autor
25. okt 2009

zicon nešoferujem...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre